صفحه 10 از 52 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 512

موضوع: Arizona State University

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک سیالات

پیش فرض پاسخ : Arizona State University

سلام
    من رشتم مکانیک هستش و معدل لیسانسم 14.84 و ایلتس 6.5 دارم gre هنوز امتحان ندادم و 4سال سابقه کاری مرتبط با رشتم
    میخواستم بدون اگر gre بالا بگیرم چقدر شانس پذیرش دارم
    و اینکه هزینه تحصیل مستر بدون فاند و زندگی سالی چقدر هست؟
    نه در خیال که رویاروی میبینم سالیانی بارور را که اغاز خواهم کرد.......

Senior Member aida8404 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط azade azadi نمایش پست ها
    سلام
    من رشتم مکانیک هستش و معدل لیسانسم 14.84 و ایلتس 6.5 دارم gre هنوز امتحان ندادم و 4سال سابقه کاری مرتبط با رشتم
    میخواستم بدون اگر gre بالا بگیرم چقدر شانس پذیرش دارم
    و اینکه هزینه تحصیل مستر بدون فاند و زندگی سالی چقدر هست؟
    در مورد شانس پذیرش نظری ندارم ولی براورد هزینه دانشگاه برای 1 سال تحصیلی (زندگی و شهریه دانشگاه) 38000 $ هستش که با صرفه حویی میتونه کمتر بشه. موفق باشید
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

سلام.
    دوستان من صفحات تاپیک رو خوندم و راجع به انعطاف پذیر بودن این دانشگاه صحبت شده بود!
    من صفحه دانشکده عمران این دانشگاه رو نگاه کردم و در قسمت GRE گفته بود نمره کوانت مینیمم باید 700 باشه!! نمره اسپیکینگ هم 26 برای TA.
    حالا سوال اینجاست که واقعاً این اطلاعات درسته؟ من نمره تافلم 103 شده و هیچ دانشگاهی رو ندیدم که برای TA نمره بالاتر از حداکثر 24 بخواد (خودم 24 شدم!) ضمن اینکه تو ورژن جدید GRE نمره 700 یا 170 گرفتن کار خیلی سختیه!
    من میخواستم واسه این دانشگاه اپلای کنم، ولی اگر انقدر نمرات بالایی میخوان فکر کنم باید تجدید نظر کنم! یا واقعاً این چیزایی که میخوان رو روش گیر نیستن؟

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان من صفحات تاپیک رو خوندم و راجع به انعطاف پذیر بودن این دانشگاه صحبت شده بود!
    من صفحه دانشکده عمران این دانشگاه رو نگاه کردم و در قسمت GRE گفته بود نمره کوانت مینیمم باید 700 باشه!! نمره اسپیکینگ هم 26 برای TA.
    حالا سوال اینجاست که واقعاً این اطلاعات درسته؟ من نمره تافلم 103 شده و هیچ دانشگاهی رو ندیدم که برای TA نمره بالاتر از حداکثر 24 بخواد (خودم 24 شدم!) ضمن اینکه تو ورژن جدید GRE نمره 700 یا 170 گرفتن کار خیلی سختیه!
    من میخواستم واسه این دانشگاه اپلای کنم، ولی اگر انقدر نمرات بالایی میخوان فکر کنم باید تجدید نظر کنم! یا واقعاً این چیزایی که میخوان رو روش گیر نیستن؟
    نمره ی 26 اسپیکینگ عینا اعمال میشه ! باز خدارو شکر کنین که دپارتمان عمران گفته 26 ! دپارتمان متریال که من 28 بودم گفتن مالیدی (!) باید امتحان SPEAK رو بدی.

شما هم که نمرتون از 26 کمتره باید برای TA شدن امتحان SPEAK رو بدید اگر توی سایت دپارتمان ذکر شده !

در مورد نمره ی GRE اینا حرف زیاد میزنن ! ولی مساله اینجاست که وقتی Applicant هاشون یک مشت آدم درب و داغونن اون مینیمم ها معمولا لحاظ نمیشه ! والا من با اون نمره ی GRE ایم اومدم اینجا دیدم دانشجو از رودهن گرفتن

( حالا رودهنش که شوخی بود ) ولی کلا زیاد آدمای خفنی نمیگیرن بنا به تجربه ی شخصی عرض میکنم.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    نمره ی 26 اسپیکینگ عینا اعمال میشه ! باز خدارو شکر کنین که دپارتمان عمران گفته 26 ! دپارتمان متریال که من 28 بودم گفتن مالیدی (!) باید امتحان SPEAK رو بدی.

شما هم که نمرتون از 26 کمتره باید برای TA شدن امتحان SPEAK رو بدید اگر توی سایت دپارتمان ذکر شده !

در مورد نمره ی GRE اینا حرف زیاد میزنن ! ولی مساله اینجاست که وقتی Applicant هاشون یک مشت آدم درب و داغونن اون مینیمم ها معمولا لحاظ نمیشه ! والا من با اون نمره ی GRE ایم اومدم اینجا دیدم دانشجو از رودهن گرفتن

( حالا رودهنش که شوخی بود ) ولی کلا زیاد آدمای خفنی نمیگیرن بنا به تجربه ی شخصی عرض میکنم.
    ممنون از راهنمایی.
    پیشنهاد میکنید با این رزومه اپلای کنم؟
    معدل لیسانس: 13.5
    معدل فوق: 17.93
    دو تا مقاله کنفرانسی، یه ژورنال که در حال اکسپت شدنه.
    نمره تافل R: 23, L:26, S:24, W:30 کلاً 103
    GRE اکتبر دادم و نوامبر هم میدم. فکر میکنم نمره اکتبرم حول و حوش 310-315 بشه. نمره نوامبرم هم انشاءالله بهتر میشه.
    یه کتاب توی زمینه رشته ام ترجمه دارم.
    عضو کمیته فنی تدوین 19 تا استاندارد ملی در زمینه رشته عمران هم بودم...
    با یه استادی هم تماس داشتم، گفت اپلای کن. ولی فقط همین!
    به نظرتون شانسی دارم؟
    باز هم ممنون.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

یک اصلی که هست اینه که واقعا در مورد هیچ دانشگاهی که استادی ندارید نمیشه 100% نظر داد. یعنی ممکنه یک نفر سال 2010 پذیرش بگیره ، همون نفر عینا در سال 2011 پذیرش نگیره.

معدل فوقتون کاملا قابلِ قبوله. دپارتمان به دپارتمان شرط معدلشون فرق میکنه. بعضی ها به لیسانس نگاه میکنن بعضی ها نه.

به نظر شخصی من، اگر براتون 90 دلار Application Fee و ریپورت نمره ها زیاد مساله ی جدی نیست، شانستون رو برای ASU امتحان کنین .

در مورد کمک هزینه ی مالی ، اینا یک مقداری خسیسن ! اینجا عملا PhD بدون فاند زیاد میگیره متاسفانه. و برای مثال توی مستر، بین ایرانیهایی که اینجا هستن من کسی رو غیر از خودم نمیشناسم که Full Fund باشه

که اونم صدقه سرِ استادم و خودم هست و دانشگاه عمرن TA میداد به من. ( شاید باشن غیر تو مستر که من نشناسم و Full Fund باشن )

دپارتمان های غیر مهندسی معمولا خوب TA میدن. اما مهندسی ها نوچ !

بازم به نظر من به امتحانش می ارزه. دانشگاهه خوبیه ، شهره خوبیه ، محیط خوبی داره و وجهشم قابل قبوله.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD

Member your_star آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TTU-Geotechnical Eng

دوستان یه استادی این جا از رزومه ی من خوشش اومد گفت اپلای کن.من برای حدود 8 تا جا تو کانادا و آمریکا اپلای کردم ولی یه مقدار در مورد این دانشگاه مردد هستم واسه اپلای ممنون میشم دوستایی که اینجا درس خوندن یه راهنمایی بکنند:

اولا:با این رزومه چقدر احتمال فول فاند بودن میدید:
    لیسانس 15.61 فوق 18.3 6 تا مقاله کنفرانس تافل 93 و جی آر ای w:3 v:149 q:161
    ثانیا بر فرض محال اگه از این جا فول فاند هم بشم آب و هواش برام غیر قابل تحمل به نظر میرسه. تو محیطهای کویری واقعا برام سخت هست موندن.(رشت زندگی میکنم) (در ضمن نزدیکی به مرز کشور سرهای بریده و اعضای مثله شده هم همچین کمی تا قسمتی دلهره آوره! البته میدونم که ترسی کمی تا قسمتی بیخود هست این)

البته بحث دیگه هم هست که اگه اینجا اپلای نکنم شاید هیج جای دیگه ای شانسی نداشته باشم بعد به خودم لعنت بفرستم که چرا واسه اینجا اپلای نکردم!

به هرحال از شنیدن نظراتتون خوشحال میشم.با احترام
    That's Me In The Corner
    That's Me In The Spotlight
    Losing My RELIGION

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط your_star نمایش پست ها
    دوستان یه استادی این جا از رزومه ی من خوشش اومد گفت اپلای کن.من برای حدود 8 تا جا تو کانادا و آمریکا اپلای کردم ولی یه مقدار در مورد این دانشگاه مردد هستم واسه اپلای ممنون میشم دوستایی که اینجا درس خوندن یه راهنمایی بکنند:

اولا:با این رزومه چقدر احتمال فول فاند بودن میدید:
    لیسانس 15.61 فوق 18.3 6 تا مقاله کنفرانس تافل 93 و جی آر ای w:3 v:149 q:161
    ثانیا بر فرض محال اگه از این جا فول فاند هم بشم آب و هواش برام غیر قابل تحمل به نظر میرسه. تو محیطهای کویری واقعا برام سخت هست موندن.(رشت زندگی میکنم) (در ضمن نزدیکی به مرز کشور سرهای بریده و اعضای مثله شده هم همچین کمی تا قسمتی دلهره آوره! البته میدونم که ترسی کمی تا قسمتی بیخود هست این)

البته بحث دیگه هم هست که اگه اینجا اپلای نکنم شاید هیج جای دیگه ای شانسی نداشته باشم بعد به خودم لعنت بفرستم که چرا واسه اینجا اپلای نکردم!

به هرحال از شنیدن نظراتتون خوشحال میشم.با احترام
    من پیشنهاد میکنم اپلای کنین. هوای تابستون اینجا گرمه ولی چیزی نیست که غیر قابل تحمل باشه. من تابستون اول برام یکم سخت بود ولی تابستون دم که چیزی از گرما نفهمیدم.

برادر اینجا ایران نیست، اینجا اگه یه شهر در جایی مثلِ فینیکس ساخته میشه همه ی تمهیدات و امکانات لازم برای آسایش زندگی در تابستون مهیاست و مقایسه ی شما به یک کشور جهان سومی مثل ایران اصلا صحیح نیست.

سرهای بریده و اینها ماله Down town شهر phoenix هست. دانشگاه در Tempe هست و محیط دانشگاه یکی از بهترین کمپس های آمریکاست بعید میدونم الان کسی از ایرانیهایی که اینجاست حداقل از محیط کمپس و شهر ناراضی

باشه. فکر میکنم شهر San Diego عملا روی مرز باشه این قضیه ی مرز که گفتین یکم اغراقه. ناامنی شهری مثلِ Los Angeles به مراتب بالاتر از اینجاست.

Junior Member

سلام دوستان
    من یکم اطلاعات می‌خواستم برا پذیرش دکترا در رشتهٔ برق قدرت.
    من سایتِ دپارتمنت رو که چک کردم نوشته بود که باید معدل در لیسانس ۳از۴ باشه و در ارشد ۳.۵ از ۴. جی‌آرای هم فقط به قسمت کوانت اشاره کرده که ۷۲۰ می‌خواد. حالا سوال من اینه که با شرایط زیر به نظرتون شانس پذیرش همراه با فاند دارم؟
    لیسانس: خواجه نصیر با معدل ۱۴.۲
    ارشد: چالمرز با معادله ۳.۴ از ۴
    جی‌آرای هم قسمت کوانت ۸۰۰ دارم.
    مشکله من اینه که شرط معدل اینجارو ندارم. ولی‌ خوب دانشگاه مسترم خیلی‌ رنکش از اینجا بالاتره (۳۷ِ جهان در رشتهٔ برق). حالا با این حساب به نظرتون برا دکترا شانس پذیرش با فاند دارم؟
    خیلی‌ ممنونم

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط m_mobarrez نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یکم اطلاعات می‌خواستم برا پذیرش دکترا در رشتهٔ برق قدرت.
    من سایتِ دپارتمنت رو که چک کردم نوشته بود که باید معدل در لیسانس ۳از۴ باشه و در ارشد ۳.۵ از ۴. جی‌آرای هم فقط به قسمت کوانت اشاره کرده که ۷۲۰ می‌خواد. حالا سوال من اینه که با شرایط زیر به نظرتون شانس پذیرش همراه با فاند دارم؟
    لیسانس: خواجه نصیر با معدل ۱۴.۲
    ارشد: چالمرز با معادله ۳.۴ از ۴
    جی‌آرای هم قسمت کوانت ۸۰۰ دارم.
    مشکله من اینه که شرط معدل اینجارو ندارم. ولی‌ خوب دانشگاه مسترم خیلی‌ رنکش از اینجا بالاتره (۳۷ِ جهان در رشتهٔ برق). حالا با این حساب به نظرتون برا دکترا شانس پذیرش با فاند دارم؟
    خیلی‌ ممنونم
    برای دکتری ، اگه بتونی قبل از پذیرش استادت رو اوکی کنی 100% حله ( از کرامات شیخ ما اینست شیره را خورد و گفت شیرین است ) .

اما جدای از شوخی اینجا استاد بخوادت معمولا اوکیه . اگه استاد نداشته باشی باید رو TA حساب کنی که رقابتیه. یعنی واقعا برمیگرده به اینکه اون سالی که شما میخوای بیای اینا باهات حال کنن به بهت TA بدن یا نه.

کلا ASU یه شقه سوم هم داره و اونم اینه که پذیرش بدون فاند به PhD هاش میده . معمولا ظرف 1 تا 2 ترم میتونی استاد پیدا کنی.