صفحه 68 از 70 نخستنخست ... 1858596061626364656667686970 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 671 تا 680 , از مجموع 698

موضوع: مسائل مربوط به پاکت، سربرگ و امضای توصیه نامه

Member Sum1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی هوافضا - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به پاکت، سربرگ و امضای توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezadynamic نمایش پست ها
    سلام
    1)توصیه نامه دستی باید شامل امضای استاد باشه ؟ کافیه؟
    گرفتن مهر از دانشگاه هم لازمه مگه؟
    2) می شه هر 3 تا نامه رو تو یه پاکت گذاشت؟ یا باید هر کدوم رو جدا جدا تو پاکت های جداگونه قرار داد؟
    1- بله حتما باید مضا بشه توسط استاد.
    2- مهر نمیخوره توصیه نامه. اصلا نیازی به مهر نیست.
    3- هر توصیه نامه داخل یه پاکت قرار میگیره و پاکت هم بهتره توسط استاد مهر بشه و اگر دانشگاه مهر میکنه میتونه روی پاکت محل چسب رو مهر کنه.

Member Sum1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_eng نمایش پست ها
    سلام دوستان

اگر دانشگاه سربرگ/پاکت انگلیسی نداشت چیکار کنیم؟ خودم باید طراحی کنم؟ استاد من خودش معاون آموزشی دانشگاه هستش، خیلی ضایع است سربرگ جعلی ببرم جلوش بگم امضا کن!
    توی سربرگ معمولی بذارید و مهر کنید. البته میتونید خودتونم سربرگ فارسی رو اسکن کنید و انگلیسی کنید. معاون آموزشیتون هم باید درک کنه که وقتی دانشگاه سربرگ انگلیسی نداره مجبوید اینکارو کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

سلام دوستان من یک سوال فوری داشتم...

من قصد اپلای به حدود 10 دانشگاه رو دارم تو آمریکا... بعد قطعا هر کدوم از این دانشگاه ها 2 تا 3 تا Recom می خوان... یعنی من باید 2 3 تا استادو مد نظر بگیرم و بعد از هر استادم باید 10 تا recom بگیرم... اگر توصیه نامه رو به صورت hard copy بخوان که از recom ای که خودم تهیه کردم و در سر برگی که درست کردم پرینت می گیرم و می دم استاد امضا کنه. بعد 10 تا اسکن از این نامه رو باید در 10 تا پاکت بزارم... حالا استاد باید هر 10تا پاکت رو امضا کنه....

ولی اگر دانشگاه های مورد نظرم ایمیل های استادهام رو ازم بخوان و تو ایمیل لینک صفحه recom رو بزارن و ازشون بخوان به صورت آنلاین پر کنن خب استاد اصلا حوصله نمی کنه بشینه 10 تا ایمیل رو از دانشگاه های مختلف باز کنه و دونه دونه فرم آنلاین رو پر کنه.... حالا من به نظرتون باید چی کار کنم؟

خیلی خیلی ممنون

Member Sum1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط morgan69 نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک سوال فوری داشتم...

من قصد اپلای به حدود 10 دانشگاه رو دارم تو آمریکا... بعد قطعا هر کدوم از این دانشگاه ها 2 تا 3 تا Recom می خوان... یعنی من باید 2 3 تا استادو مد نظر بگیرم و بعد از هر استادم باید 10 تا recom بگیرم... اگر توصیه نامه رو به صورت hard copy بخوان که از recom ای که خودم تهیه کردم و در سر برگی که درست کردم پرینت می گیرم و می دم استاد امضا کنه. بعد 10 تا اسکن از این نامه رو باید در 10 تا پاکت بزارم... حالا استاد باید هر 10تا پاکت رو امضا کنه....

ولی اگر دانشگاه های مورد نظرم ایمیل های استادهام رو ازم بخوان و تو ایمیل لینک صفحه recom رو بزارن و ازشون بخوان به صورت آنلاین پر کنن خب استاد اصلا حوصله نمی کنه بشینه 10 تا ایمیل رو از دانشگاه های مختلف باز کنه و دونه دونه فرم آنلاین رو پر کنه.... حالا من به نظرتون باید چی کار کنم؟

خیلی خیلی ممنون
    این مسئله بستگی به استادتون داره. بعضی دانشگاه ها ریکام رو هارد کپی میخوان و خوب باید پرینت بشه و شما پست کنید.
    بعضی دانشگاه ها اسکن میخوان که کار ساده تری هست.
    بعضی ها هم که اکثر دانشگاه های امریکایی هستن انلاین میخوان.
    پس به نظرم اول دانشگاه های تارگت رو بچینید بعد ببینید چندتا ریکام نیاز دارید.
    امکان پاسخگویی به پیام خصوصی وجود ندارد.
    لطفا سوالات خود را در تاپیک مربوطه مطرح کنید.

Junior Member

سلام . میخواستم به یه چیز کلی اشاره کنم.

من دلیل تاکید روی مساله ی سربرگ دانشگاه رو متوجه نمیشم . توصیه نامه یه چیز شخصیه و فقط به خود شخص توصیه کننده بر میگرده و نه به دانشگاه ! مسئولیت این توصیه نامه هم فقط و فقط به عهده ی اساتید هستش و نه دانشگاه .
    اصلا" شاید یه استاد بازنشسته باشه و ربطی به هیچ دانشگاهی نداشته باشه . و شاید هم یه شخصی مسئول یه شرکت باشه و بخواد به شما توصیه نامه بده و شرکتش هم اصلا" سربرگ نداشته باشه !

امضا و ایمیل استاد خودشون سربرگن!
    از طرفی از اونجایی که الان اکثر دانشگاه ها ( آمریکا + دانشگاه های مدرن اروپا ) توصیه نامه رو مستقیم از خود استاد و به صورت آنلاین تحویل میگیرن ، اگه توصیه نامه روی کاغذ A4معمولی هم که باشه باز مساله ای پیش نمیاد !
    این نظر من بود . اگه کسی فک میکنه این اشتباهه ، خواهشا" اصلاح کنه .
    با تشکر

Member Sum1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud71 نمایش پست ها
    سلام . میخواستم به یه چیز کلی اشاره کنم.

من دلیل تاکید روی مساله ی سربرگ دانشگاه رو متوجه نمیشم . توصیه نامه یه چیز شخصیه و فقط به خود شخص توصیه کننده بر میگرده و نه به دانشگاه ! مسئولیت این توصیه نامه هم فقط و فقط به عهده ی اساتید هستش و نه دانشگاه .
    اصلا" شاید یه استاد بازنشسته باشه و ربطی به هیچ دانشگاهی نداشته باشه . و شاید هم یه شخصی مسئول یه شرکت باشه و بخواد به شما توصیه نامه بده و شرکتش هم اصلا" سربرگ نداشته باشه !

امضا و ایمیل استاد خودشون سربرگن!
    از طرفی از اونجایی که الان اکثر دانشگاه ها ( آمریکا + دانشگاه های مدرن اروپا ) توصیه نامه رو مستقیم از خود استاد و به صورت آنلاین تحویل میگیرن ، اگه توصیه نامه روی کاغذ A4معمولی هم که باشه باز مساله ای پیش نمیاد !
    این نظر من بود . اگه کسی فک میکنه این اشتباهه ، خواهشا" اصلاح کنه .
    با تشکر
    ببینید توصیه نامه رو باید یک شخص اکادمیک بنویسه. حالا دانشگاه مقصد چجوری بفهمه که این توصیه نامه رو واقعا استاد نوشته؟ بله یربرگ دانشگاه و مهر و موم روی پاکت
    بعضی از دانشگاه ها به جای اینکار ایمیل اکادمیک رو برای فهمیدن این موضوع استفاده می کنن که خوب نتیجتا باید ریکام انلاین توسط استاد پر بشه.
    امکان پاسخگویی به پیام خصوصی وجود ندارد.
    لطفا سوالات خود را در تاپیک مربوطه مطرح کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sum1 نمایش پست ها
    ببینید توصیه نامه رو باید یک شخص اکادمیک بنویسه. حالا دانشگاه مقصد چجوری بفهمه که این توصیه نامه رو واقعا استاد نوشته؟ بله یربرگ دانشگاه و مهر و موم روی پاکت
    بعضی از دانشگاه ها به جای اینکار ایمیل اکادمیک رو برای فهمیدن این موضوع استفاده می کنن که خوب نتیجتا باید ریکام انلاین توسط استاد پر بشه.
    البته بایدی راجع به نوشتن توصیه نامه توسط افراد آکادمیک وجود نداره به نظر من . ولی بله ، اکثر دانشگاه ها اشاره میکنن که بهتره 2 تا از 3 تا توصیه نامه توسط اساتیدی باشه که باهاشون درس گذروندید . ولی خب یک کارفرما هم میتونه به شما توصیه نامه بده .

1- به نظر من اگه قرار باشه توصیه نامه به صورت فیزیکی و داخل پاکت فرستاده بشه ، که بازم نیاز به سربرگ دانشگاه نیست . همون امضای استاد و مهر روی پاکت ، اون توصیه نامه رو رسمی میکنه . ( ریز نمرات به این مهمی رو حتی اگه کپی باشه و با مهرهای غیر رنگی ، بازم میشه گذاشتش داخل پاکت و به عنوان ریزنمرات رسمی فرستاد ، که البته خود پاکت باید ممهور به مهر اوریجینال دانشگاه باشه )

2- اگه قرار باشه به صورت الکترونیکی ارسال بشه و توسط خود استاد ، که دیگه نیازی به هیچی نداره ، و فقط یه ایمیل دانشگاهی کفایت میکنه . خود استاد یه لینک دریافت میکنه و توصیه نامه رو آپلود میکنه . اگه هم دانشگاهی فرم اضافی داشته باشه ، اون رو هم پر میکنه .

با تشکر . البته اگه بازم ایراد و یا نقصی تو حرفام هست خوشحال میشم اصلاح و یا تکمیلش کنید .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روی پاکت reccomendation letter چی باشه!

سلام برای اپلای کردن برای دوره ی لیسانس در کالج باید توصیه نامه بگیرم از معلمای دبیرستان؟ اخه مهر اونا رسمی نیست برا امریکا ومن چی بفرستم ؟؟ ممنون میشم سریع تر بهم جواب بدین

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه و سربرگ دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mahcilicacid نمایش پست ها
    به نظر من حتی بهترم هست
    چون قرار نیست حتما استاد باشن چه برسه که استاد دانشگاه خودتون نباشن
    حتی جالبه که اشخاص آکادمیک از دانشگاه های مختلفی شمارو بشناسن
    میخوام بدونم این دو جمله که این دوستمون گفتند چقدر صحت داره؟
    لطفا همه نظر بدن!!
    بحث واقعا مهمیه!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر نرم افزار شیراز - فوق وب ساینس کبلنز آل

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه و سربرگ دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    میخوام بدونم این دو جمله که این دوستمون گفتند چقدر صحت داره؟
    لطفا همه نظر بدن!!
    بحث واقعا مهمیه!!
    در حالت کلی درسته. هر کسی میتونه توصیه نامه بنویسه. چیزی که مهمه شرایط دانشگاه مقصد برای توصیه نامست. بعضی ها میگن حتما آکادمیک بعضی میگن حداقل یکی آکادمیک باشه و ... .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)