صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13

موضوع: جزئیات اعتبار سنجی مدارک دانشگاههای خارجی/ مدارک کدام دانشجویان معتبر نمی‌شود

Junior Member Ali1988 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دانشگاههاي مورد تائيد وزارت علوم

ببخشید دوستان..
    من برای phd میخوام applyکنم
    میگن اگه دو سوم از دوران تحصیل رو اونجا نباشید وزارت علوم مدرک رو قبول نمیکنه
    درسته آیا؟؟
    آخه تحقیقاتی هستش با این هزینه ها میخواستم کمتر اونجا باشم..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD International Law & European Law - Università degli studi di Firenze

پیش فرض پاسخ : جزئیات اعتبار سنجی مدارک دانشگاههای خارجی/ مدارک کدام دانشجویان معتبر نمی‌شود

سلام دوستان من یه سوالی داشتم ذهنم رو درگیر کرده! ممنون میشم کسی اگر مطمین هست یا مشابه این وضعیت را دیده جواب بده و البته اگر مطمین هم نیستید بگید تا یک نتیجه گیری کنیم.
    همونطور که مطلع هستید در مقطع دکترای برخی رشته ها و برخی دانشگاهها ( بخصوص در اروپا) ، کل دوره ی دکترا بصورت research است و course نداره اما مثلا در آمریکا معمولا مثل ایران 3 ترم کورس داره و بقیه ریسرچ هست. یه خوبی که مدل اول داره اینه که زمان اپلای کردن در حالت اول مهم نیست و شما هر موقع درخواست بدید و پذیرش بشید می تونید به اون دانشگاه برید و کار ریسرچتون رو با استادتون شروع کنید.اما من یکجا تو نظر دوستان خوندم که نوع اول تو ایران ارزشیابی نمیشه و دوره ی شما باید حتما کورس داشته باشه؟ واقعا اینطوریه؟ کسی نمونشو داشته که اینجوری درس بخونه و ایران قبول کنه یا بهش گیر دادند؟
    سوال دوم اینکه اگه گیر ندادند تو مدرک می نویسند دکترای پژوهش محور؟!
    پیشاپیش متشکرم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جزئیات اعتبار سنجی مدارک دانشگاههای خارجی/ مدارک کدام دانشجویان معتبر نمی‌شود

سلام

من فارغ التحصیل سابانجی هستم و برا ارزشیابی مدرکم باید دنبال قوانین قبلی یعنی قوانین قبل سپتامبر 2013 باشم.
    شرطی که تو وبسایت وزارت علوم زده اینه:
    "دو سال تحصيل پس ازكارشناسی در دانشگاه‌های گروه دو در صورت داشتن معدل 3 از 4 به همراه نشر یك مقاله از رساله در نشریات معتبر بين المللی"

سه تا سوال داشتم:
    1- منظور از نشریات معتبر بين المللی فقط آی ای آی هست یا مثلا scopus هم قبوله؟ آخه تو این وبسایت scopus هم لیست شده:
    http://www.msrt.ir/fa/rppc/Pages/Fil...lications.aspx

2- این که مقاله از رساله هست رو چطور بررسی می کنند؟ تاریخ چاپ؟ نامه از استاد؟

3- کلا چقد طول می کشه تا ارزشیابی بشه مدرک؟

ممنون از همه دوستان

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)