صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38

موضوع: مهندسی ژئوتکنیک

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering Geology - IAU.SRB

پیش فرض مهندسی ژئوتکنیک

سلام
    بابا این بخش خیلی سوت و کوره، دلمون گرفت. از دوستان زمین شناس یه سوال داشتم. میخواستم ببینم وضعیت بورس و فاند برای رشته زمین شناسی مهندسی توی دانشگاه های بلژیک به چه شکلیه؟ برای دکترا فاند گرفتن تو این رشته سخته؟ممنون میشم راهنماییم کنین لطفاً

Member abolfazl.paniz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

پیش فرض مهندسی ژئوتکنیک

نقل قول نوشته اصلی توسط reds نمایش پست ها
    سلام. بالاخره اینم از اولین پست من :دی . من ارشد زمین شناسی مهندسی دانشگاه تهران دارم. معدل 18.1 . چندتا مقاله داخلی دارم و زبانم هم بد نیست. میخواستم ببینم کدوم کشور اروپایی برام مناسب تره و میتونم فاند بگیرم یا نه؟ همسرم هم ارشد زمین شناسی نفت داره. اونم شرایطش مثل منه ولی زبانش خیلی خوبه و فرانسه هم تا حدودی میدونه.
    پیشاپیش ممنون
    با سلام دوست عزیز
    شرایط خوبی داره تو این رشته نروژ و سوئد و دانمارک بسیار خوب هستند با توجه به نمره زبان بالا فاند خواهی گرفت.
    موفق باشید
    Your time is limited,Don't let the noise of others' opinions drown out your own inner voice. Everything else is secondary.
    Steve Jobs

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد زمین شناسی مهندسی

پیش فرض پاسخ : زمین شناسی -ژئوفیزیک-ژئوشیمی-ژئوتکنیک...

سلام
    من ارشد زمین شناسی مهندسی هستم(کارشناسی بهشتی، ارشد فردوسی مشهد)، معدلم هم بالای 17 است. مقاله ی کنفرانسی و علمی-پژوهشی داخلی دارم، انگلیسی هم تازه دارم یکی می نویسم. تازه هم شروع کردم به خوندن GRE. تافل متاسفانه دو تا سوال اول Speaking رو خراب کردم(شدم 20) و در کل 98 شدم. دانشگاهارو هم دارم بررسی می کنم و هدفم کانادا و آمریکاست. دانشگاههای تاپ هم مدنظرمه، یعنی نمی خوام صرفاً رفته باشم. شما نمی دونید پذیرش دانشگاه های آمریکا واسه رشته ی ما چطوریه؟ به دانشجوهای ایرانی تو رشته ی ما فاند می دن یا نه؟
    مثلاً دانشگاه British Columbia کانادا، تو مینیمم ها خیلی سخت گیره و نکته ی جالب اینه که بالاترین مینیمم برای speaking تو کل دانشگاه و دیپارتمان ها، مال Geoscience!!! از شانس من، 24 می خواد. حالا من نمیدونم امیدوار باشم یا نه. البته کم کم شروع کردم به مکاتبه با اساتید دانشگاه ها.
    هر کدوم از دوستان که اطلاعاتی در زمینه ی رشته ی من تو دانشگاه های کانادا و آمریکا داشته باشن ممنون می شم کمک کنن.
    موفق باشید.

سلام
    من فكر مي كنم تويه گرايش مكانيك سنگ دانشگاه هاي Laurentian, Alberta, UBC, Queen`s ,McGill, Toronto در كانادا از همه بهترن. در ضمن چون كانادا دومين كشور نفت خيز جهانه و جزو 3 كشور يه كه بيشترين معادن رو تو جهان دارند اين دانشگاه هايي كه ذكر كردم در گزايش مكانيك سنگ جزو تاپ 10 يا تاپ 15 توي دانشگاه هاي جهان هستن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد زمین شناسی مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiarashfarah نمایش پست ها
    سلام
    من فكر مي كنم تويه گرايش مكانيك سنگ دانشگاه هاي Laurentian, Alberta, UBC, Queen`s ,McGill, Toronto در كانادا از همه بهترن. در ضمن چون كانادا دومين كشور نفت خيز جهانه و جزو 3 كشور يه كه بيشترين معادن رو تو جهان دارند اين دانشگاه هايي كه ذكر كردم در گزايش مكانيك سنگ جزو تاپ 10 يا تاپ 15 توي دانشگاه هاي جهان هستن.
    ممنون. البته من پایان نامه ام هم مرتبط با مکانیک سنگ بوده ولی واسه دکتری بیشتر مکانیک خاک و Geohazard دوست دارم. البته نمی دونم متفاوت بودن موضوع تزم با گرایش مورد علاقه ام واسه phd چقدر کارو برام سخت می کنه.

در كل رزومه ي خوبي داري و اگه خوب مكاتبه كني با استادا مي توني يه پوزيشن دكترا با فاند بگيري.
    نمره تافلي كه آوردي خيلي خوب. تويه دانشگاه هاي دنيا تا اونجا كه من ديديم بيشترين نمره ي تافل رو دانشگاه هاي كانادا مي خوان و با اين نمره ي تافلي كه آوردي براي اغلب دانشگاه هاي كانادا هيچ مشكلي نداري. من خودم نمره ي تافلم 99 شده بود ولي speaking رو يكي دو نمره از اون Minimum Requirement دانشكده كمتر داشتم ولي با وجود اين آخر بهم پذيرش دادن.
    چه بهتر كه بتوني از دانشگاه هاي خيلي تاپ دنيا پذيرش بگيري ولي به نظر من انتخاباتو فقط به اين دانشگاه هاي خيلي تاپ محدود نكن چون توي پروسه ي پذيرش گرفتن براي دكترا شانس خيلي مهمه و لزوما معلوم نيست كه اون استادايي كه مثلا توي دانشگاه تورنتو هستن و زمينه ي كاريشون به كار تو ميخوره امسال يه دانشجوي دكتراي جديد بخوان.
    طبق تجربه ي شخصي خود من موضوع تز و مقاله هايي كه كار كردي و تو گرفتن پذيرش نقش خيلي مهمي بازي مي كنه بنابراين اگه اپليكيشنتو به اون دانشكده هايي كه كار تو رو انجام مي دن بفرسي شانست خيلي بيشتره . البته به جاهايي كه روي Geohazard كار مي كنن اپليكيشن مي توني بفرسي و شانستم توي Geohazard خوبه چون كاملا مربوط به رشتته ولي مكانيك خاك از رشتت دوره و در ضمن اينقدر دانشجوهايي كه ارشدشون مكانيك خاك بوده به اين دانشگاه ها اپليكيشن مي فرسن كه شانس تو خيلي پائين مياد.
    براي پذيرش گرفتن توي اغلب دانشگاه هاي كانادا بايد قبل از فرستادن اپليكيشن به استادا ايميل بزني و اگه يكي از اين استادا جوابتو دادو قبول كرد دانشجوش بشي ديگه كارت حله و بعد اپليكيشنتو براي دانشگاه مي فرسي. پس به نظر من از همين فردا شروع كن به استادا ايميل زدن يا زنگ زدن ( هرچي زودتر تماس بگيري سرشون خلوت تره و احتمال اينكه جوابتو بدن بيشتره) . براي دانشگاه هاي آمريكا ازوما لازم نيست كه يه استاد قبولت كرده باشه و بعد اپليكيشن بفرسي ولي خيلي خيلي بهتره كه به اونا هم از همين الان شروع كني ايميل زدن.

موفق باشي

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد زمین شناسی مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiarashfarah نمایش پست ها
    در كل رزومه ي خوبي داري و اگه خوب مكاتبه كني با استادا مي توني يه پوزيشن دكترا با فاند بگيري.
    نمره تافلي كه آوردي خيلي خوب. تويه دانشگاه هاي دنيا تا اونجا كه من ديديم بيشترين نمره ي تافل رو دانشگاه هاي كانادا مي خوان و با اين نمره ي تافلي كه آوردي براي اغلب دانشگاه هاي كانادا هيچ مشكلي نداري. من خودم نمره ي تافلم 99 شده بود ولي speaking رو يكي دو نمره از اون Minimum Requirement دانشكده كمتر داشتم ولي با وجود اين آخر بهم پذيرش دادن.
    چه بهتر كه بتوني از دانشگاه هاي خيلي تاپ دنيا پذيرش بگيري ولي به نظر من انتخاباتو فقط به اين دانشگاه هاي خيلي تاپ محدود نكن چون توي پروسه ي پذيرش گرفتن براي دكترا شانس خيلي مهمه و لزوما معلوم نيست كه اون استادايي كه مثلا توي دانشگاه تورنتو هستن و زمينه ي كاريشون به كار تو ميخوره امسال يه دانشجوي دكتراي جديد بخوان.
    طبق تجربه ي شخصي خود من موضوع تز و مقاله هايي كه كار كردي و تو گرفتن پذيرش نقش خيلي مهمي بازي مي كنه بنابراين اگه اپليكيشنتو به اون دانشكده هايي كه كار تو رو انجام مي دن بفرسي شانست خيلي بيشتره . البته به جاهايي كه روي Geohazard كار مي كنن اپليكيشن مي توني بفرسي و شانستم توي Geohazard خوبه چون كاملا مربوط به رشتته ولي مكانيك خاك از رشتت دوره و در ضمن اينقدر دانشجوهايي كه ارشدشون مكانيك خاك بوده به اين دانشگاه ها اپليكيشن مي فرسن كه شانس تو خيلي پائين مياد.
    براي پذيرش گرفتن توي اغلب دانشگاه هاي كانادا بايد قبل از فرستادن اپليكيشن به استادا ايميل بزني و اگه يكي از اين استادا جوابتو دادو قبول كرد دانشجوش بشي ديگه كارت حله و بعد اپليكيشنتو براي دانشگاه مي فرسي. پس به نظر من از همين فردا شروع كن به استادا ايميل زدن يا زنگ زدن ( هرچي زودتر تماس بگيري سرشون خلوت تره و احتمال اينكه جوابتو بدن بيشتره) . براي دانشگاه هاي آمريكا ازوما لازم نيست كه يه استاد قبولت كرده باشه و بعد اپليكيشن بفرسي ولي خيلي خيلي بهتره كه به اونا هم از همين الان شروع كني ايميل زدن.

موفق باشي

سلام
    ممنون از راهنمایی هاتون. مکاتبه با اساتید رو شروع کردم کم کم ولی حقیقتش نمره ی تافل یه خرده زده تو حالم. خودم رو حدود 105 فکر می کردم ولی خب اونطوری نشد، ذهنم ریخت به هم. موندم دوباره تافل امتحان بدم که خب علاوه بر هزینه، وقتم رو هم می گیره یا تمام سعی ام رو بذارم روی GRE که اگه اون خوب باشه، تافلم رو پوشش بده.
    می تونم بپرسم شما از کدوم دانشگاه و تو چه گرایشی پذیرش گرفتین؟

با سلام و خسته نباشید
    رشته تحصیلی من در کارشناسی ارشد زمین شناسی مهندسی بود و رتبه اول از دانشگاه اصفهان شدم میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در کانادا میشه از ایران Scholarship گرفت و رفت؟؟؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط labkhand1390 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید
    رشته تحصیلی من در کارشناسی ارشد زمین شناسی مهندسی بود و رتبه اول از دانشگاه اصفهان شدم میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در کانادا میشه از ایران Scholarship گرفت و رفت؟؟؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    با تشکر
    سلام دوست عزیز
    شما شرایط گرفتن بورس از ایران را دارین ولی مساله ای که هست اینه که شما خانم باشین یا آقا فرق میکنه و همچنین مجرد باشین یا متاهل.چون تا جایی که من خودم تجربه شخصی دارم وزارت معمولا دانشجویای دختر مجرد را واسه خارج بورس نمیکنه البته واسه آقایون مجردبودن مانعی نیست. یه کم گفتن این حرف تو دنیای امروز خنده داره ولی خوب واقعیت این بود که گفتم
    موفق باشی

با سلام
    من ارشد زمین شناسی مهندسی از دانشگاه تهران دارم. موضوع پایان نامم راجع به فرار آب از سدها بوده یعنی یجورایی تلفیق زمین شناسی مهندسی و آب بوده چون روی کارست بیشتر کار کردم. میشه لطفأ راهنمایی بفرمایید که به نظرتون بیشتر روی کار اساتید چه گروههایی تمرکز کنم؟ چون من توی رشته های عمران، زمین شناسی و حتی جغرافی هم گشتم ولی متأسفانه کمتر کسی رو پیدا کردم که حتی یخورده زمینه کاریم به اونا شبیه باشه

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)