صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 38

موضوع: مهندسی ژئوتکنیک

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد زمین شناسی مهندسی

پیش فرض پاسخ : زمین شناسی -ژئوفیزیک-ژئوشیمی-ژئوتکنیک...

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_eghtesad نمایش پست ها
    با سلام
    من ارشد زمین شناسی مهندسی از دانشگاه تهران دارم. موضوع پایان نامم راجع به فرار آب از سدها بوده یعنی یجورایی تلفیق زمین شناسی مهندسی و آب بوده چون روی کارست بیشتر کار کردم. میشه لطفأ راهنمایی بفرمایید که به نظرتون بیشتر روی کار اساتید چه گروههایی تمرکز کنم؟ چون من توی رشته های عمران، زمین شناسی و حتی جغرافی هم گشتم ولی متأسفانه کمتر کسی رو پیدا کردم که حتی یخورده زمینه کاریم به اونا شبیه باشه
    توی کدوم کشورها و دانشگاه ها گشتید؟ به نظر من توی بخش عمران- ژئوتکنیک می تونید یه چیزایی پیدا کنید. پروفایل کسانی که توی مباحث خاک و مصالح طبیعی کار کرده اند رو با دقت بررسی کنید، به نظرم یه چیزایی پیدا می شه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Yellow_Geo نمایش پست ها
    توی کدوم کشورها و دانشگاه ها گشتید؟ به نظر من توی بخش عمران- ژئوتکنیک می تونید یه چیزایی پیدا کنید. پروفایل کسانی که توی مباحث خاک و مصالح طبیعی کار کرده اند رو با دقت بررسی کنید، به نظرم یه چیزایی پیدا می شه.
    ممنونم از راهنماییتون. الان دقیقأ یادم نیست که کجاهارو گشتم چون تقریبأ توی 5-6 ماه گذشته هر از گاهی دانشگاههای کشورهای مختلف رو چک می کردم اینقدر که حسابش از دستم رفته. اما مشکل من اینجاست که به قول شما اونایی که توی مباحث خاک و مصالح طبیعی کار کرده اند رو وقتی نگاه می کنم میبینم کارشون اکثرأ محدود بوده به خاک یا اگر گریزی به مسائل دیگه هم زده اند چیزی غیر از اونی بوده که من دنبالشم یا بهتره بگم سر و کاری با آب نداشتند. از طرفی به خاطر موضوع کارست، کار یه سری از کسانی هم که روی این موضاعات کار کردند رو بررسی کردم که بازم متأسفانه اونا هم کارشون هیدرولوژی محض بوده و این باعث میشه از مهندسی دور بشم. شاید پیش خودتون بگید که یه خورده دیدگاهم رو تغییر بدم اینطوری شاید بتونم کسی رو پیدا کنم ولی خوب اینو هم بگم که موضوع کار من خیلی خیلی جدید بود و به خاطر همین مجبورم کسی رو پیدا کنم که از خط مشی اصلی کار دور نشم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد زمین شناسی مهندسی

ممنونم از راهنماییتون. الان دقیقأ یادم نیست که کجاهارو گشتم چون تقریبأ توی 5-6 ماه گذشته هر از گاهی دانشگاههای کشورهای مختلف رو چک می کردم اینقدر که حسابش از دستم رفته. اما مشکل من اینجاست که به قول شما اونایی که توی مباحث خاک و مصالح طبیعی کار کرده اند رو وقتی نگاه می کنم میبینم کارشون اکثرأ محدود بوده به خاک یا اگر گریزی به مسائل دیگه هم زده اند چیزی غیر از اونی بوده که من دنبالشم یا بهتره بگم سر و کاری با آب نداشتند. از طرفی به خاطر موضوع کارست، کار یه سری از کسانی هم که روی این موضاعات کار کردند رو بررسی کردم که بازم متأسفانه اونا هم کارشون هیدرولوژی محض بوده و این باعث میشه از مهندسی دور بشم. شاید پیش خودتون بگید که یه خورده دیدگاهم رو تغییر بدم اینطوری شاید بتونم کسی رو پیدا کنم ولی خوب اینو هم بگم که موضوع کار من خیلی خیلی جدید بود و به خاطر همین مجبورم کسی رو پیدا کنم که از خط مشی اصلی کار دور نشم.
    اتفاقاً من دانشگاه هایی رو دیدم که توی مباحث Hydrogeology کار می کردن که خب احتمالاً مباحث شمارو دربر میگیره. ولی متاسفانه الآن یادم نیست که کدوم دانشگاه ها بودن دقیقاً، ولی دانشگاه های زیادی توی آمریکارو شامل می شه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Yellow_Geo نمایش پست ها
    اتفاقاً من دانشگاه هایی رو دیدم که توی مباحث Hydrogeology کار می کردن که خب احتمالاً مباحث شمارو دربر میگیره. ولی متاسفانه الآن یادم نیست که کدوم دانشگاه ها بودن دقیقاً، ولی دانشگاه های زیادی توی آمریکارو شامل می شه.
    بازم ممنونم از کمکتون. راستش یک سری از دانشگاههای آمریکارو چک کردم اما چون خیلی امیدوار نبودم زیاد با دقت نگاه نکردم، ولی حالا که نظر شمام هست یبار دیگه موشکافانه تر این کارو انجام میدم. من کارشناسی و ارشدرو دانشگاه تهران بودم، ارشدرو ار طریق استعداد درخشان پذیرفته شدم، هر دو دوره هم معدلم بالای هیجده بود و شاگرد اول بودم. چند تا مقاله داخلی دارم به اضافه یه خارجی که به زودی میشن دوتا. زبانمم خوبه ولی تا حالا جرأت نکردم دنبال امتحان و مدرک گرفتن برم. حالا به نظر شما با این شرایط اگه مدرک زبانمو بگیرم اصلأ امیدی هست که از دانشگاههای آمریکا بتونم پذیرش بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ارزشش و داره که وقت بذارم و بگردم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد زمین شناسی مهندسی

بازم ممنونم از کمکتون. راستش یک سری از دانشگاههای آمریکارو چک کردم اما چون خیلی امیدوار نبودم زیاد با دقت نگاه نکردم، ولی حالا که نظر شمام هست یبار دیگه موشکافانه تر این کارو انجام میدم. من کارشناسی و ارشدرو دانشگاه تهران بودم، ارشدرو ار طریق استعداد درخشان پذیرفته شدم، هر دو دوره هم معدلم بالای هیجده بود و شاگرد اول بودم. چند تا مقاله داخلی دارم به اضافه یه خارجی که به زودی میشن دوتا. زبانمم خوبه ولی تا حالا جرأت نکردم دنبال امتحان و مدرک گرفتن برم. حالا به نظر شما با این شرایط اگه مدرک زبانمو بگیرم اصلأ امیدی هست که از دانشگاههای آمریکا بتونم پذیرش بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ارزشش و داره که وقت بذارم و بگردم؟
    البته که دارید. دانشگاهتون که شناخته شده است اونور. استعداد درخشان هم که بودید، معدلتون هم که خیلی بالاست و شاگرد اول بودین. مقاله هم که دارید. فقط مونده زبان که اونم کار سختی نیست اگه زبانتون خوبه. اما یه پیشنهاد دارم. قبل از اقدام برای دانشگاه های آمریکا، تاپیک آمریکا رو(بخش های مختلفش رو) با دقت بخونید. من خودم می خواستم برای دانشگاه های آمریکا اقدام کنم و بعد از امتحان تافل داشتم برای GRE می خوندم. ولی بررسی که کردم دیدم برای من آمریکا رفتن خیلی سخته. البته شاید بعداً نظرم عوض شه. برای همین می گم که هرجا مدنظرتونه، حسابی راجع بهش تحقیق کنید. خوشبختانه اینجا اطلاعات خیلی مفیدی بچه ها فراهم کردن.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زمین شناسی مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد

سلام
    من دانشجوی ترم اول "زمین شناسی مهندسی" دانشگاه فردوسی مشهدم. معدل کارشناسیم" 17" است یه مقاله دارم و زبانم هم خوبه ولی مدرکی ندارم.

برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری میخام برم خارج ولی نمیدونم کدوم کشور و کدوم دانشگاه؟ در واقع نمیدونم کدوم دانشگاها گرایش منو دارن و کدوم یکیشون قویترن؟!!

آمریکا رو خیلی دوست دارم ولی میترسم نتونم پزیرش بگیرم . من به چند تا دانشگاه میتونم درخواست بدم؟ یا رو چند تاشون وقت بزارم؟ فاند برام خیلی مهمه.
    اگه شما جای من باشید چیکار میکنید؟؟؟
    اگه لطف کنید و بهم کمک کنید ممنون میشم!

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط khaledansari نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی ترم اول "زمین شناسی مهندسی" دانشگاه فردوسی مشهدم. معدل کارشناسیم" 17" است یه مقاله دارم و زبانم هم خوبه ولی مدرکی ندارم.

برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری میخام برم خارج ولی نمیدونم کدوم کشور و کدوم دانشگاه؟ در واقع نمیدونم کدوم دانشگاها گرایش منو دارن و کدوم یکیشون قویترن؟!!

آمریکا رو خیلی دوست دارم ولی میترسم نتونم پزیرش بگیرم . من به چند تا دانشگاه میتونم درخواست بدم؟ یا رو چند تاشون وقت بزارم؟ فاند برام خیلی مهمه.
    اگه شما جای من باشید چیکار میکنید؟؟؟
    اگه لطف کنید و بهم کمک کنید ممنون میشم!
    من در مورد رشته شما اطلاعاتی ندارم. اما شما ابتدا تمرکز خودتون را بذارید برای بالا بردن معدلتون و همچنین مقاله دادن. بعد هم چون از الان به فکرش هستید، با یک برنامه ریزی خوب برای امتحانات زبان خودتون را آماده کنید.
    شما به هر چند تا دانشگاه که خواستید میتونید درخواست بدید. اگر GRE بدید و نمره خوب بیارید دانشگاه های امریکا هم به موارد اپلای شما اضافه میشن و شانس خودتون برای پذیرش بالا میره. و نباید بترسید اگر مواردی که اشاره شد را جدی بگیرید و رزومه خودتون را قوی کنید، میتونید پذیرش خوبی بگیرید.

این نظر کلی بود، دوستان دیگر که هم رشته شما هستن میتونن نظرات بهتری بدن. موفق باشید.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زمین شناسی مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد

پیش فرض مهندسی ژئوتکنیک

سلام دوستان
    با تشکر از ایجاد این تاپیک
    من توی قدم اول موندم : انتخاب دانشگاه!
    هدفم امریکاست
    کسی اطلاع داره کدوم دانشگاها زمین شناسی مهندسی دارن؟
    و اینکه رنکنیگ شون چجوریه؟
    سوال آخر اینکه آیا درسته که اونجا زمین شناسی مهندسی جزء دپارتمان عمرانه و در نتیجه باید دنبال دانشگاهایی باشیم که عمران قوی دارن؟
    ممنون میشم اگه کسی لطف کنه و جواب بده

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ پذیرش در گرایشهای مختلف زمین شناسی ( به جز ژئو تکنیک)

با سلام
    آیا دوستان صاحب نظر دانشگاهی را می شناسند که اساتید مربوطه در زمینه مباحث زمین شناسی مهندسی و هیدروژئولوژی، به مسائل مربوط به "کارست" توجه ویژه داشته باشند؟ چون من این زمینه ها رو پیدا کردم ولی متأسفانه دررابطه با تلفیق این مباحث با کارست تا الان چیزی ندیدم.
    پیشاپیش ار راهنماییهای شما سپاسگزارم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ پذیرش در گرایشهای مختلف زمین شناسی ( به جز ژئو تکنیک)

با سلام
    آیا دوستان صاحب نظر دانشگاهی را می شناسند که اساتید مربوطه در زمینه مباحث زمین شناسی مهندسی و هیدروژئولوژی، به مسائل مربوط به "کارست" توجه ویژه داشته باشند؟ چون من این زمینه ها رو پیدا کردم ولی متأسفانه دررابطه با تلفیق این مباحث با کارست تا الان چیزی ندیدم.
    پیشاپیش ار راهنماییهای شما سپاسگزارم
    من ژئوتکنیک خوندم و اطلاعات چندانی در این زمینه ندارم اما فکری که به نظرم میرسه اینه که شما مطمئناً برای انجام پایان نامتون از مقاله هایی مرتبط با موضوعتون استفاده کردید و اونها رو مطالعه کردید، درسته؟ میتونید برید ببینید که اون مقالات توسط چه کسانی و در چه دانشگاه هایی نوشته شده و از این طریق شاید بتونید به نتایج خوبی برسید.
    این فکری بود که به ذهنم رسید، موفق باشید

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)