صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 38 , از مجموع 38

موضوع: دکترا در مالزی (سوالات در مورد فاند - مشکلات - ...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دکترا در مالزی (سوالات در مورد فاند - مشکلات - ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط masoumi نمایش پست ها
    مالزی فقط برای عربها یا ایرانیهایی که تو ایران به یک کانالی وصل هستند و کارو بار ردیفی دارن خوبه برن یه دکتری کیلویی بگیرن و برگردن بیان تو ایران با مدرک دکتری بشن هییت علمی یا یک کاره ای بشن.
    در سالهای اخیر زیاد از این آدما رفتن و دکتری کیلویی گرفتن.
    سلام دوست عزیز
    شما ظاهرا خیلی تو مالزی اذیت شدی. به نظرم دیگه زیاد دارید سیاه نمایی میکنید.
    من مالزی درس نخوندم ولی با اساتید و دانشگاه های مختلفی در کشور های مختلف آشنایی خوبی دارم. من رفتم مالزی و با اساتید دانشگاه UM گفتگوهایی داشتم و امکاناتشون رو هم تا حدودی دیدم. یه زمانی هم یک Research Proposal داشتم که به چندین استاد آمریکایی و اروپایی داده بودم و شدیدا علاقه نشون دادند که برم اونجا رو اون موضوع کار کنم. ولی یه نکته جالب بگم: فقط یک استاد از UM بود که چندین ایراد اساسی روی پروپوزال گرفت که همشون هم کاملا بجا بود و باعث شد من چند بار پروپوزال رو اصلاح کنم. من تو دانشگاه خوبی در ایران تدریس کردم و چندین دانشجوی من دارن تو جاهای مختلف دنیا ادامه تحصیل میدن و بعضی هم فارغ التحصیل شدند. باید دید که دانشگاه خوب و بد یعنی چی؟ امکانات آزمایشگاهی و تحقیقاتی ؟ اساتید معتبر؟ ارتباط با صنعت ؟ میزان تحقیقات کاربردی؟ ... پس جداً عرض میکنم که بسیاری از دانشگاه های ایران (البته منظورم دانشگاه های درجه 1 نیست) از نظر های مختلف بسیار ضعیف تر از دانشگاهی مثل UM هستند. تا دلتون بخواد اساتید بی سواد ، دانشگاه با امکانات یه دبیرستان ، دسترسی محدود به مقالات ، مقاله های بدرد نخور در ایران میشه معرفی کرد. البته دانشگاه های بسیار خوبی در ایران هم هست. اینکه شما میفرمایید ایرانیها و عرب ها میرن دکترای کیلویی میگیرند خیلی خیلی جمله بد و بی احترامی به کسانی هست که رفتند مالزی و برای دکترا پوست انداختند. چند نفرشون رو بنده میشناسم. در ضمن استاد و خود دانشجو هم بسیار مهم است. خلاصه زیاده گویی نکنم. به نظر بنده اگر کسی هدفش پیشرفت آکادمیک باشه ، در بسیاری از کشور ها میتونه درس بخونه و به موفقیت برسه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masoumi نمایش پست ها
    دوستان عزیز من میخواستم تجربیاتم را در مورد مالزی که ۲ سال جهت فوق سپری شد براتو ن بگم:
    ۱- دانشگاهای مالزی (دانشگاهای درجه ۱ مثل یو پی ام) از نظر دانش اساتید حتی از ضعیفترین دانشگاههای ایران هم ضعیفترند.
    ۲- حالا خوش بینانه بگیم که در ارشد و دکتری ما ایرانیا نیاز به دانش استاد نداریم و خودمون از پس درسها برمیاییم. مردم مالزی (نزاد مسلمان مالزی - ۳ تیره هستند) انسانهای فوق العاده کثیفی هستند(گربه صفت هستند هرچه قدر بهشون خوبی کنی اخربا بدی جواب میدن)
    من از شما دوستان تقاضا دارم پول و عمرتون و در مالزی هدر ندید. اگر تونستید برید اروپا یا امریکا و اگر نتونستید درس خوندن تو ایران خیلی بهتر از مالزی.
    دانشگاهای مالزی شخصیت پذیرش دانشجوی بین المللی رو نداره. اساتیدش (Full Proff) حتی ساده ترین و ابتداییترین مفاهیم در حوزه تخصص خودشون رو نمیدونند.
    رنکیک دانشگاهها از طریق مقاله دانشجوهای ایرانی(البته ایرانیهای درسخون ) در سالهای اخیر ارتقا پیدا کرد.
    شما دانشگاه مالزی درس خوندید که در موردش نظر میدید؟

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

نقل قول نوشته اصلی توسط imanpost نمایش پست ها
    شما دانشگاه مالزی درس خوندید که در موردش نظر میدید؟
    اگر متن نوشته ایشون و می خوندید متوجه می شدید که ایشون در آنجا مستر گرفتن!

Junior Member

یکی از بهترین راهها برای اینکه بفهمید، این کشور و دانشگاههاش در چه سطحی هستن، میتونید خیلی راحت سرچ کنید که دانشجوی هایی ایرانی که توی اون دانشگاهها درس میخونن از کدوم دانشگاههای ایران فارغ التحصیل شدن، اگه 80 درصدشون از دانشگاه معروف ایران (منظورم 10 دانشگاه اولی که وزارت علوم همیشه جز دانشگاهای اول میزاره از شریف و امیرکبیر گرفته تا دانشگاه صنعتی اصفهان و فردوسی مشهد) بودند یعنی اینکه دانشگاه های اون کشور سرشون به تنشون میارزه. واقعیتی رو باید قبول کرد. من یه نگاهی به دانشجویی همین دانشگاهای اول مالزی انداختم تقریبا همه دانشجوی های ایرانیش فارغ التحصیل های دانشگاه ازاد و علمی کاربردی و . . . هستن. البته منظور این نیست که همه بچه های دانشگاه ازاد ضعیف هستن ولی باید واقعیت رو قبول کرد دانشجوی های دانشگاه اول ایران تفاوت قابل مشاهده ای دارند. حالا به شما توصیه میکنن برید دانشگاههای کشورهای دیگر رو بگردید. مثلا دانشگاه میشیگان در امریکا یا دانشگاه توکیو در زاپن یا دانشگاه ETH سویس. ببینید چند درصدشون از بچه های دانشگاه های اول ایران هستند. خیلی هم به رنکینگ ها دقت نکنین. دانشگاه ملی سنگاپور رنکینگش از بریکلی هم بهتره، ولی به یکی بگی دانشگاه سنگاپور از بریکلی که هیچ از یه دانشگاه رنک 100 امریکا بهتره بهتون میخندن. از لحاظ موقعیت شغلی، اگه طرف پارتی داشته باشه که مشکلی نداره از کدوم ده کوره ای مدرک گرفته اید ولی اگه ندارید، مشاهده عینی من از جذب دانشگاه های دولتی درجه یک و دو ایران اینکه اصلا مدارک مالزی رو بررسی نمیکنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng computer

دوستان در مالزی میشه اپلای گرفت؟ اینکه دانشگاه هاشون کامل هزینه تحصیل شما در مقطع دکتری را بدهند؟

سلام،

من دانشگاه ناتینگهام مستر گرفتم، الان هم دکترا دارم میخونم (فاند کامل).

اگه کسی خواست اینجا اقدام کنه، خوشحال میشم کمکش کنم، مخصوصا در ضمینه ویزا که معمولا وقتگیر هست.
    تاریخ ساخت پروفایل و ورود به پول: 18/04/2019
    تاریخ دریافت (ITA) دعوتنامه: 01/05/2019
    مدیکال و بایومتریک: 04/07/2019

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی

سلام وقت بخیر

دوستان اطلاعات تاپیک های مربوط به کشور های آسیایی معمولا قدیمی هست م مسئلمو میگم اگر اخیرا کسی توی مالزی هست یا پذیرش گرفته و اطلاعات خوبی داره لطفا منو رهنمایی کنه.
    من به دلیل درس-پژوهش محور بودن آمریکا، اونجا رو به عنوان هدف اصلیم قرار دادم. رشتمم سیفه و احتمالا بای ویزا مشکلی نخواهم داشت. امسال پذیرش گرفتم اما چون از گرایش های علوم انسانی محسوب میشم و فاند ها بیشتر TA هستند و نمره ی زبانم خوب نشده نتونستم فاندی بگیرم. اخیرا در حال آماده سازی برای آزمون زبان مجدد هستم اما چیزی نظرمو جلب کرد:

بعضی از دانشگاه های مالزی برای دکتری درس و پژوهش ارائه میدن که این منو ترغیب کرد یکم در این رابطه بگردم . نمره ی زبان و اندک پیش نیاز هایی که می خواستن رو هم من کامل دارم. رتبه ی دانشگاه های مالزی هم اخیرا خیلی بالا رفته و مثلا دانشگاه مالایا رتبش حدود 60 هست. (توی QS) و خب همه ی اینها خوب به نظر می رسه. و نکته ی دیگه اینکه با فرض اینکه سخت کوش باشی میشه 2 ساله دکتری گرفت.

من خیلی تمایلی به اروپا ندارم چون تا جاییکه من متوجه شدم دکتری های درس محور ندارن. یعنی هم کورس و هم پژوهش. (و اینکه مثلا پوزیشن هستن وبرای اونها باید اپلای کنی رو می دونم ولی خیلی گشتم و برای رشته ای که می خوام پوزیشن مرتبط پیدا نکردم. همونهایی هم که بودن خیلی محدود بودن)

با اینهمه، چه به عنوان پل، که وقتم تلف نشه و ی چیزی یاد بگیرم (چون تغییر رشته ایم البته در این زمینه یک مقاله کار کردنم و سابقه کار مرتبط دارم اما تحصیلات و اطلاعات آکادمیک ندارم) و چه به عنوان تحصیلات اصلی، هنوزم مالزی خوب نیست؟

ممنون میشم در مورد فاند هاش هم توضیح بدید چون اخیرا دیدم فاند دولتی هم وجود داره. ولی اطلاعاتی راجع به TA و RA ندارم.

متشکرم

Junior Member q1w2e3r4 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط educational_t نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر

دوستان اطلاعات تاپیک های مربوط به کشور های آسیایی معمولا قدیمی هست م مسئلمو میگم اگر اخیرا کسی توی مالزی هست یا پذیرش گرفته و اطلاعات خوبی داره لطفا منو رهنمایی کنه.
    من به دلیل درس-پژوهش محور بودن آمریکا، اونجا رو به عنوان هدف اصلیم قرار دادم. رشتمم سیفه و احتمالا بای ویزا مشکلی نخواهم داشت. امسال پذیرش گرفتم اما چون از گرایش های علوم انسانی محسوب میشم و فاند ها بیشتر TA هستند و نمره ی زبانم خوب نشده نتونستم فاندی بگیرم. اخیرا در حال آماده سازی برای آزمون زبان مجدد هستم اما چیزی نظرمو جلب کرد:

بعضی از دانشگاه های مالزی برای دکتری درس و پژوهش ارائه میدن که این منو ترغیب کرد یکم در این رابطه بگردم . نمره ی زبان و اندک پیش نیاز هایی که می خواستن رو هم من کامل دارم. رتبه ی دانشگاه های مالزی هم اخیرا خیلی بالا رفته و مثلا دانشگاه مالایا رتبش حدود 60 هست. (توی QS) و خب همه ی اینها خوب به نظر می رسه. و نکته ی دیگه اینکه با فرض اینکه سخت کوش باشی میشه 2 ساله دکتری گرفت.

من خیلی تمایلی به اروپا ندارم چون تا جاییکه من متوجه شدم دکتری های درس محور ندارن. یعنی هم کورس و هم پژوهش. (و اینکه مثلا پوزیشن هستن وبرای اونها باید اپلای کنی رو می دونم ولی خیلی گشتم و برای رشته ای که می خوام پوزیشن مرتبط پیدا نکردم. همونهایی هم که بودن خیلی محدود بودن)

با اینهمه، چه به عنوان پل، که وقتم تلف نشه و ی چیزی یاد بگیرم (چون تغییر رشته ایم البته در این زمینه یک مقاله کار کردنم و سابقه کار مرتبط دارم اما تحصیلات و اطلاعات آکادمیک ندارم) و چه به عنوان تحصیلات اصلی، هنوزم مالزی خوب نیست؟

ممنون میشم در مورد فاند هاش هم توضیح بدید چون اخیرا دیدم فاند دولتی هم وجود داره. ولی اطلاعاتی راجع به TA و RA ندارم.

متشکرم

من ارشد و دکترا رو مالزی گرفتم. بعد از سالها زندگی کردن در مالزی، میتونم قطعا به شما بگم دکترا و ادامه تحصیل در مالزی گزینه مناسبی نیست. اگه برای جنوب شرق آسیا برنامه ریزی میکنی کره چین ژاپن گزینه های بسیار بهتری هستن وآینده خیلی بهتری خواهی داشت.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)