صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 38

موضوع: دکترا در مالزی (سوالات در مورد فاند - مشکلات - ...)

پیش فرض پاسخ : کوتاه بودن دوره فوق در مالزی و تاثیر منفی در پذیرش دکترا

نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد
    بله، با توجه به اینکه تعداد واحد هایی که دانشگاههای مالزی برای فوق ارائه میدن از نظر تعداد و محتوا خیلی شبیه ایران یا اروپاست (در رشته مکانیک به عنوان مثال که من دنبالش بودم) و اینکه هر چند میشه قانونا دوره رو یکساله تموم کرد اما توسایت دانشکدشون نوشته که تموم کردن دوره "معمولا به 3یا 4 ترم زمان نیاز داره" 99% مطمئنم برای ورود به دکترا معادل همون دوره های فوق ایران یا اروپا ارزیابی میشه و اون "طول اسمی" و "حداقل طول قانونی" همون طور که گفتم ملاک ارزیابی در سیستم ECTS نیست.پس احتمال خیلی زیاد، تاثیر منفی نداره.
    بازم ممنون، در رابطه با مدرک thesis چی ؟ من پذیرش برای مستر از ukm گرفتم ، زده thesis. درباره اونم توضیحاتی میدید؟ چون توی این حالت که واحد درسی وجود نداره.

سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط nafas
    من از اسپانیا پذیرش دارم . گفتن 1 ساله دوره 60 ECTS هم هست !
    فیزیک رشتم . میگن با توجه به دوره لیسانست 1 سال بسه . ! مدرک master official هست من میخام بعدش سوئد دکترا بخونم . به نظرتون برم یا نه؟
    من نمی تونم و نمی خوام بگم برین یا نه. در مورد سیستم تحصیلی اسپانیا هم اطلاعات خاصی ندارم. اما در مورد فرانسه یه چیزایی می دونم که شاید بدردتون بخوره. اونجا لیسانس 3 ساله است، فوق 2 ساله (سال اول 60 و سال دوم 60 ects هست) و در فرانسه هم بعضی ها با توجه به سابقه تحصیلی (مثلا نوع لیسانس یا داشتن یه فوق دیگه) می تونن از سال دوم فوق شروع کنن که پس در واقع با 60 ects مدرک فوقشون رو میگیرن که برای ادامه تحصیل و ...کاملا معتبره.یعنی به عبارت دیگه همچین افرادی فوق 60 واحدی نگرفتن، بلکه یه فوق 120 واحدی گرفتن که سال آخر لیسانس (یا مدرک فوق دیگه ای که داشتن) معادل 60 واحد سال اول معادلسازی شده. شرایط اسپانیا رو هم بررسی کنید، اگر مشابه همینه --به نظر من-- نباید مشکلی داشته باشه.

*نکته اضافی غیر مرتبط به بحث:* چرا باید کسی وقتی فوق از اسپانیا میگیره( یه کشور بزرگ و با تمدن، خوش آب و هوا، با مردمی که توی اروپا به خونگرمی مشهورن، زبونی که اگه یادش بگیری میتونی با nمیلیون آدم ارتباط برقرار کنی)، باید برگرده بره سوئد دکترا بخونه( یه کشور کوچیک و حاشیه ای، با آب و هوای سرد ،مردمی که به گوشت تلخی مشهورن، و زبونی که اونقدر سخت و کم کاربرده که حتی خودشون هم دارن می ذارنش کنار!) برای من که عجیبه.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hma
    بازم ممنون، در رابطه با مدرک thesis چی ؟ من پذیرش برای مستر از ukm گرفتم ، زده thesis. درباره اونم توضیحاتی میدید؟ چون توی این حالت که واحد درسی وجود نداره.

سپاس
    همون طور که گفتم سیستم ECTS بر اساس حجم کاریه نه تعداد درس ها یا اصلا بودن یا نبودنشون. مثلا اگر فایل های راهنمای دوره های فوق اروپایی رو بگیرید میبینید تو یه فوق 4 ترمه، ترم اول که 5 تا درس باید بخونید معادل 30 TCST هست و ترم چهارم هم که فقط پروژه است اونهم 30 ECTS هست. چون مثلا از نظر اونها اگر خوندن اون 5 تا درس به هفته ای 50 ساعت مطالعه نیاز داره، انجام اون پروژه هم به هفته ای 50 ساعت کار و مطالعه نیاز داره. پس هر دو ترم 30 ECTS هستن.
    پس حالا یه جمع بندی می کنم که نظر شخصی خودم هم هست: اینکه دوره شما واحدی نداره ذاتا مشکلی ایجاد نمیکنه، ولی به نظر من با توجه به این توضیحی که دادم باید تز شما نهایتا استادهای اونطرف رو مجاب کنه به اندازه 4 ترم کار فول تایم (120ECTS) محتوا داره، نه اینکه پروژه ای باشه که یک ترمه هم انجام میشه(30 ECTS) و شما 4 ترم فقط در دانشگاه ثبت نام کرده باشین.

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

پیش فرض دکترا در مالزی (سوالات در مورد فاند - مشکلات - ...)

از دوستاني كه راجع به تحصيل در مقطع دكتري در مالزي تجربه يا اطلاع دارند ميخوام بگن كه آيا دانشگاه هاي مالزي اصلا فاند ميدن يا نه؟
    ممنون.
    I am not in this site anymore.Alireza

پیش فرض پاسخ : آيا دانشگاه هاي مالزي براي PhD فاند مي دهند؟

آره چرا نمیده ،

by research باشی بهت research assistant میدن ، تو دانشگاه یو کی ام سقفش برای دکترا 1600 رینگیته

Junior Member

بله فاند میده. به معدل بستگی داره. در دانشگاه usm می‌دونم که برای معدل بالای 18.5 بلافاصله بعد از اپلی بهت بورس می‌دهند و برای معدل بالای 17.5 هم بعد یک ترم بهت بورس می‌دهند مبلغشم از 2100 رینگت شروع می‌شه

mami
    Guest

شرایط دیگه ام:
    هنوز برای مدرک زبان اقدام نکردم اما زبانم خوبه (قبولی آزمون زبان دکترای دانشگاه تهران رو با 17 دارم)
    یه مقاله تو یه کنفرانس ارائه دادم اما علمی پژوهشی نشده!
    اولویتم رو مدیریت IT هست یا رشته های مرتبط
    با همسرم قصد داریم بریم و چون ایشون میخاد فوق بگیره به مالزی فکر میکنم

پیش فرض پاسخ : دکترا در مالزی (سوالات در مورد فاند - مشکلات - ...)

با سلام ... لیسانس مهندسی بهداشت محیط با معدل 13.40 ... فوق لیسانس مهندسی آب و فاضلاب با معدل 17 از دانشگاه علوم و تحقیقات ... ielts 6 ... با 2تا مقاله isi و 1 علمی پژوهشی ... چقد شانس دارم ؟؟ کسی نیست جواب بده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    روانشناسی. دانشگاه تهران

دوستان کسی اینجا پاسخگو هست به سوالات؟ من می خوام بدونم دانشگاه های مالزی در مقطع دکترا فاند میدن؟ شرایط کلیم اینه:
    کارشناسی روانشناسی کودکان استثنایی از دانشگاه شهید بهشتی با معدل 14/88
    کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران همین رشته با معدل 17/81
    2 مقاله داخلی
    1 همایش اروپایی( البته فقط accept گرفت مقاله و نشد واسه ارائه برم اما ثبت نام کردم)
    1 تالیف کتاب هم دارم
    رتبه 2 کنکور ارشد هم بودم
    می خوام ببینم چقدر شانس پذیرش با فاند دارم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دکترا در مالزی (سوالات در مورد فاند - مشکلات - ...)

با سلام به همه دوستان
    من کارشناسی و کارشناسی ارشد IT دارم با معدل بالای 18 و 5-6 مقاله در کنفرانس های داخلی.
    چند سوال راجب ادامه تحصیل دکتری (کامپیوتر یا IT) دارم، دوستان هرکس اطلاعاتی داره کمک کنه لطفا:

مدرک زبان لازمه؟
    فاند تعلق میگیره؟

با تشکر.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)