نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: فوری، من تو همچین موقعیتی چه جوری با استاد تماس بگیرم ؟

پیش فرض فوری، من تو همچین موقعیتی چه جوری با استاد تماس بگیرم ؟

سلام

راستش من یه دانشگاهی پیدا کردم که اعلام کرده position خالی‌ داره با فاند ولی‌ Reseach Proposalمی‌خواد، از طرفی‌ تو فروم هم خوندم که واسهProposalحتما باید با استاد تماس بگیریم تا شانس قبول شدن داشته باشیم ،یعنی‌ با استاد هماهنگ کنیم، حالا موندم تو تماس اول با استاد اون دانشگاه کدوم کارو بکنم:

۱-Research Interest های خودمو بگم و مثلا بگم فلان مقاله تو خوندم بعد بگم با توجه به این position که تو سایت دانشگاه هست یه ایده اولیه واسه Proposal بده؟ ( البته مقالشو هر چی‌ گشتم پیدا نشد، می‌خوام تو تماس اول بهش بگم یه چن تا مقاله تو Research Interest ام بده یا آدرسشو بده)

۲- یه Proposal اولیه بنویسم ( که البته خوب وقت میبره) و واسش بفرستم؟و بعد ازش بخوام که کمکم کنه و اونو واسمedit کنه؟

به نظر شما اگه بخوام راه اول رو برم ( که خیلی‌ ساده تره) برنمیگرده بگه : آخه تو همون announcement نوشته که بایدProposal بدی حالا شما از من Proposalمی‌خوای ؟( برو کار کن مگو چیست کار ;D)

یا شایدم تو این مورد خاص که خودشون اعلام vacancy کردن با فاند ، و میگن proposal بدید نیازی به تماس و هماهنگ کردن با استاد نباشه، لطفا نظرتونو بگید
    من چه وکنم؟۲ هفته هم تا دیدلین بیشتر نمونده!

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

پیش فرض پاسخ : فوری، من تو همچین موقعیتی چه جوری با استاد تماس بگیرم ؟

سلام
    فکر نمی کنم اگر ایشون را شما قبلا نمی شناختیش برای شما Proposal را ادیت کند.
    بنظر من راه دوم را هرچه سریعتر شروع کنید و اول مطمئن شوید که چند صفحه باید بنویسید من می تونم کمکتون کنم البته تو نوشتن Proposal ولی ایده را باید خودتون حسابی کار کنید و مقاله تو این زمینه بخونید.
    موفق باشید
    What Goes Around...Comes Around

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrang.82
    سلام
    فکر نمی کنم اگر ایشون را شما قبلا نمی شناختیش برای شما Proposal را ادیت کند.
    ادیت کنه یعنی‌ راه اول منظورته یا دوم؟
    یادم رفت بگم که یهpositionمشابه همین بود که چن روز دیگهdeadline ش تموم می‌شه که با مسولش تماس گرفتم دربارهٔ proposal گفت:

It would be fine if you could suggest something specific (within the given topic) which you would like to focus on. Up to one page is reasonable, I think.

فکر کنم اینم در همین حد proposal می‌خواد
    مرسی‌ بخاطر اینکه حاضری کمک کنی‌ ، فایل خاصی‌ داری که روش نوشتن proposal رو میگه؟ من اینا رو دارم که از همین فروم گرفتم( پیوست می‌کنم)
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه

من راه دوم پیشنهاد می کنم چون بلاخره کسی موقعیت میگیره که ایده خوب و مرتبی ارایه بده. ولی فکر نمی کنم از استاد بخواهید برات ادیت کنه(از همون استاد)
    بهتره ادیت را بدید به یه Native . و مثل یه مسابقه در این رقابت شرکت کنید. متاسفانه فقط یک صفحه نوشتن این نوع نامه ها یکم سخت است ولی شدنی است.
    در کل این فرمولی که من از خودم درآوردم برای نوشتن یک Proposal تقریبا کامل. در ضمن این فایل هایی هم که خودت گذاشتی خوب است اگه بخوانی.

(Problems---->> Solutions---->>Our actions---->>Contribution)

این لینک را هم ببین:

http://www.applyabroad.org/forum/ind...c,22711.0.html

بهرنگ عزیز، منظورم از ادیت کردن این بود که proposalمو از نظر علمی‌ تصحیح کنه، هدایتش کنه، یه چیزی اضافه یا کم کنه، نه از نظر گرامری یاvocabulary .
    مرسی
    (فروم حسابی‌ فعاله‌ها ساعت ۱۲ شب پست میزنم ۲۵ تا بازدید کننده در عرض ۴۵ دقیقه+۲ تا جواب)

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mamal198
    بهرنگ عزیز، منظورم از ادیت کردن این بود که proposalمو از نظر علمی‌ تصحیح کنه، هدایتش کنه، یه چیزی اضافه یا کم کنه، نه از نظر گرامری یاvocabulary .
    مرسی
    (فروم حسابی‌ فعاله‌ها ساعت ۱۲ شب پست میزنم ۲۵ تا بازدید کننده در عرض ۴۵ دقیقه+۲ تا جواب)
    شب خوش
    امیدوارم شما هم روزی ارسال هایی برای کمک و راهنمایی به نسل بعد از خود داشته باشید در فروم.
    حقیقتا ادیت از نظر گرامری هم باید بدهید چون مهم است و از نظر علمی بنظرم بهتر است با یکی از اساتید سابقتون مشورت کنید. چون ایده جالب داشتن این موقعیت را برای شما خواهد آورد. خوب فکر کنید و Creativity داشته باشید.

ApplyAbroad Champion

من نمی‌دونم این دانشگاهی که شما دارید براش اقدام می‌کنید در کدوم کشوره و سیستمش به چه شکله، اما در دانشگاه‌های آمریکا وجود موقعیت خالی در یک گروه تحقیقاتی اغلب به این معنیه که یکی از استادها دنبال دانشجو می‌گرده. در چنین شرایطی طبیعتا تماس گرفتن با استادهای دیگه و درخواست کمک از اون‌ها چندان مفید نیست. تماس گرفتن با استاد اصلی و درخواست کمک از ایشون هم مفید نیست، چرا که عملا شما از استاد دارید می‌خواهید که در نوشتن research proposal برای خودش به شما کمک کنه!
    به هر صورت، حتی اگر سیستم دانشگاه کاملا متفاوت هم باشه، به نظر من نه از استاد می‌تونید انتظار داشته باشید که براتون research proposal بنویسه و نه می‌تونید انتظار داشته باشید که براتون ویرایش کنه. به نظر من شما باید research proposal رو خودتون بنویسید، اما قبل از ارسال نسخه‌ی نهایی می‌تونید با بعضی از استادهایی که زمینه‌ی کاریشون مرتبطه تماس بگیرید و بخواهید که نظرشون رو در مورد research proposal شما بگن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    من نمی‌دونم این دانشگاهی که شما دارید براش اقدام می‌کنید در کدوم کشوره و سیستمش به چه شکله،
    این یه دانشگاه اروپایی هستش ، تو سایت دانشگاه اعلامposition کرده با فاند، و گفتهproposal بفرستید. اما اصلا به اسم استاد خاصی اشاره نکرده

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

سلام
    فکر میکنم شما اولش یه کمی به ریز نکات بیشتر از اصل قضیه فوکوس میکنین. پروپوزال از اسمش معلومه یعنی" پیشنهاد" اگر شما با توجه به امکاناتی که دپارتمان داره یا کارایی که در اون جا قبلا انجام شده و با توجه به معلومات و کارای قبلی تون یه پروپوزال خوب بنویسین مفید واقع میشه، البته به نظر من با استادایی که کاراشون مرتبطه در تماس باشین وهمونطور که آقا بابک گفتن ازشون بخواین در مورد پروپوزالتون نظر بدن و کلا در جریان کارهاشون و همینطور نحوه انتخاب دانشجو در اونجا حتما در جریان باشین ولی این باور رو هم داشته باشین که شما حتما میتونین نظرات جدید و خیلی خوبی در پروپوزالتون بدین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)