صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 60

موضوع: سوالات متدوال (FAQ) بلیت هواپیما و فرودگاه در سفر به آمریکا

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : پرواز به آمریکا (بلیت، آژانس، بهترین مسیر و محدودیت بار)

نقل قول نوشته اصلی توسط faudiS8 نمایش پست ها
    این ۳ ۴ تا پست مربوط به شکایته خیلی مفید بود!
    از ۲۰ صفحه آخر برای من gain بیشتری داشت!.... متأسفانه یکی از مسائلی که یکی از استادهای ما میگفت که ایرانی ها تو امریکا باهاش سر و کار دارند همینه. مخصوصا از روند حقوقی اطلاع نداشتن و ایرانی بازی درآوردن(همین مرام و کمرو بودن و اطلاع نداشتن دوباره که خیلی مهمه) خیلی آسیب میزنه.
    اقا مهراد اون BBB چیکار میکنه دقیقا؟
    آقا كم لطفي مي كنيد. پستهايي كه در تاپيك سوالهاي متداول بليت آمريكا گذاشتم خيلي پر ملات تره.

BBB يعني Better Business Bureau يكي از مراجعي هست در آمريكا كه به دودره بازي هاي بيزنس هاي دودره باز رسيدگي مي كنه. شكايتهايي كه به BBB بكنيد، يا حتي تهديد به شكايت به BBB باعث ميشه طرف ماستشو كيسه كنه. من هر دو تجربه رو داشتم، هم شكايت به BBB و هم تهديد به شكايت به BBB. يك دفعه كه اوركتم رو داده بودم خشكشويي و مايعات درست استفاده نكرده بودن و رنگ اوركتم خراب شده بود. اولش كه شكايت كردم اينها فكر كردن با پيچوندن مشكل حل ميشه. زنگ زدم به يك رده بالاتر شركت و گفتم اينها اوركت منو خراب كردن و زيربار هم نميرن، رسيدگي نكنيد از طريق BBB اقدام مي كنم. اونها هم در كمال ادب براي من يك چك فرستادن به مبلغ اوركت نو. يعني حتي نياز نشد واقعا به BBB شكايت كنم. دفعه دوم هم يك جاي ديگه بود كه به تهديد اكتفا نكردم و واقعا شكايت كردم. بايد قيافه طرف رو (كه قبلش مي گفت هر كاري دلت ميخواد بكن) مي ديديد.

نهادهاي ديگه هم هستن براي بردن آبروي بيزنس هاي دودره باز مثلا به Consumer Reports هم ميشه شكايت كرد. چند تا ديگه هم هستن. ولي BBB معروف ترين هست. يعني BBB و Consumer Reports يه چيزي تو مايه ميتي كومان هستن.

حالا BBB رو همينجوري گفتم. فكر نكنم BBB بتونه در مورد اتفاقي كه در دوحه افتاده پاسخگو باشه ولي اون قسمت چمدون رو شايد بشه از طريق BBB هم پيگيري كرد. اصل كاري همون وبسايتها هست براي نوشتن تجربيات سفر. به هر حال اينها هيچ كدوم خرج نداره.
    ویرایش توسط studentz : August 5th, 2013 در ساعت 10:15 PM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    یک سوال از دوستان با تجربه
    اگه من برای خودم و همسر و فرزندم بلیط بگیرم باید برای هر کردم جداگانه frequent flyer درست کنم (مثلا برای oman air)؟ یا می شه یه جوری برای هر سه بلیط شماره یک frequent flyer رو وارد کرد؟ یا بعد از این که برای هر نفر جداگانه یه حساب باز کردیم باید mile ها رو جابجا کنیم به یه حساب؟
    برخي ايرلاينها اجازه ميدن كه مايلج اعضاي خانواده روي حساب كسي كه سرپرست خانواده هست (يعني كسي كه بليت بقيه اعضاي خانواده رو خريده) اضافه بشه. البته ممكنه مايلج اعضاي خانواده رو با ضريب كمتر از سرپرست خانواده حساب كنن. بعضي ايرلاينها حتي اجازه اين كار رو براي غير اعضاي خانواده هم ميدن به شرطي كه همه بليتها رو يك نفر خريد و پرداخت كرده باشه. اين چيزا قاعده كلي نداره و بايد مقررات frequent flyer هر ايرلاين رو در وبسايت خودش ديد.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    1. خب شايد به خاطر اين باشد كه دالاس و كلن تكزاس دورترين نقطه به ايران هست در امريكا حتي از كاليفرنيا هم دورتره
    تگزاس قلمرو دو تا ايرلاين هست. American Airlines و Southwest. اگه كسي كرديت كارت داشته باشه يا دوست كرديت كارت دار داشته باشه، ميتونه بليت ارزون از يكي از هابهاي Southwest مثل شيكاگو به شهرهاي عمده تگزاس بگيره. خوبي Southwest اينه كه دو تا چمدون مفتي داره. خود من روی Southwest از شیکاگو به دالاس بلیت یک طرفه گرفتم با ۱۰۴ دلار. دیدم از شیکاگو تا سن آنتونیو و آستین حدود ۱۵۰ دلار هم میشه گرفت. امکانش هست که دوستان اگه بتونن بلیت ارزون از ایران تا شیکاگو بگیرن و بعد از اونجا با Southwest برن تگزاس در کل ارزونتر در بیاد تا اینکه بخوان مستقیماً دنبال بلیت ارزونتر برای تگزاس بگردن.

http://www.southwest.com/travel_cent...temap_dyn.html

البته توجه داشته باشید که پرواز‌های شیکاگو Southwest از فرودگاه Midway انجام میشه. در حالی‌ که تقریبا همه پرواز‌های بین المللی ورودی به شیکاگو در فرودگاه O'Hare میشینن که فاصله نسبتا زیادی با فرودگاه Midway داره. فاصله فرودگاه O'Hare تا Midway با مترو (خطهای آبی و قرمز) میشه حدود ۱.۵ ساعت.

پیش فرض پاسخ : خرید بلیط هواپیما از طریق اینترنت

نقل قول نوشته اصلی توسط hessam64 نمایش پست ها
    بنظر من برای خرید بلیط پرواز خارجی از وبسایت Cheapoair استفاده کنید. به راحتی می توانید مسیرهای رفت و برگشت خود را انتخاب کنید و با توجه به تاریخ دلخواه در هر ساعت شبانه روز به صورت مستقیم بلیط پرواز خارجی مورد نظر خود را خرید نمایید...
    تهیه بلیط اینترنتی از طریق سایت Cheapoair از لحاظ قیمت بسیار ارزان تر از تهیه بلیط پرواز خارجی از آژانس های هواپیمایی خواهد بود (تا حدود ۱٫۵ تا ۲ میلیون ارزان تر).
    تضمین بهترین قیمت: سایت Cheapoair ارزان ترین راه ممکن برای خرید بلیط پرواز خارجی (international flight ticket) می باشد. تنها با جستجو در سایت Cheapoair می توانید مقصد دلخواه با قیمت دلخواه را در هر کجای دنیا انتخاب نمایید.
    براي خريد بليت آنلاين بايد حتمن به نكات زير توجه بفرماييد
    1. بليت غير قابل استرداد هست
    2. بليت قابليت تغيير تاريخ ندارد
    3. امكان رزرو بليت رو نداريد بايد آنی بليت رو بخريد
    4. بايد به ويزای ترانزيت توجه بفرماييد هر مسيری رو با توجه به اينكه پاسپورت ايرانی داريد نمي تونيد بگيريد
    5. بليت توی قيمت يكسان با بليت هاي سيستمي خريدش به دليل از بين بردن آپشن های استرداد تغيير تاريخ و حاضر نشدن در فرودگاه منطقی نيست
    6. هميشه قيمت هاي ارزونتر از ارلاينز ها و يا نمايندگي فروششون آژانس ها ندارند بايد ابتدا قيمت گرفته شود.
    7. در بعضی مواقع اغلب در هايسيزن اين سايت ها پروازهايي كه موجود نميباشند رو AVAILABLE برای مسافر نشون ميدهند كه در هنگام نهايي كردن خريد قيمت رو تغيير ميدهند و يا كلن ميگن بليتي موجود نيست براي همين قيمت هاش مخصوصن توي هايسيزن 100 درصد قابل استناد نيست
    8. در هنگامي كه يك از پرواز ها توي مسير كنسلي داشته باشد ارلاينز بعدي مسئوليت به عهده نميگيرد و مسافر رو به سايت های فروش آنلاين بليت ارجاع ميدهد كه كاستومر ساپورت بسيار ضعيفي در اين مواقع دارند
    9. در بعضي از موارد كه امكان بار مجاني دو تيكه اي داريد ممكنه مقدار بار مجاني به دليل كانكت ارلاينز هاي مختلف يك تيكه شود

خريد از آژانس های آنلاين بليت مثل چيپ و ار يا كاياك و يا غير در موارد زير فقط منطقي هست:

1. از داشتن ويزا تون 100 در صد مطمئن باشد يعنی پس از اخذ ويزا خريد رو انجام دهيد
    2. قيمت بليت حداقل 20 درصد ارزونتر از بليت هاي موجود ديگه باشه تا از بين بردن آپشن های بليت و ريسك مشكلات احتمالي بالا رو توجيه كنه
    3. از عدم نياز به ويزای ترانزيت و فاصله پروازی مطمئن باشد . مثلن اولين استاپ تون در امريكا اگر ادامه مسير داشته باشيد بايد سه ساعت باشه حداقل

رشته و دانشگاه

روز پرواز بدون اون ورق هم بريد فرودگاه ميتونيد پرواز كنيد
    ننوشته غذا نميدن نوشته غذاي خاصي انتخاب نكرديد
    البته گاهي وقتها توي همون صفحه اوليه اطلاعات پرواز حتي قبل از رزرو بليت هم مي نويسن فلان پرواز غذا نداره كه اشتباهه. فقط پروازهاي داخلي آمريكا هست كه غذاي رايگان ندارن و پرواز هاي بين قاره اي همه شون حداقل يك وعده غذاي رايگان رو دارن. من خودم حتي سه وعده غذا رو هم تجربه كردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_86 نمایش پست ها
    سلام، اگه تو نیویورک تغییر فرودگاه داشته باشیم، حداقل چه قدر زمان استاپ لازم داریم؟ ممنون
    سلام
    حداقل 6 ساعت
    ضمن اينكه هزينه جا به جايي فرودگاه رو هم بايد در نظر بگيريد

رشته و دانشگاه

سلام
    حداقل 6 ساعت
    ضمن اينكه هزينه جا به جايي فرودگاه رو هم بايد در نظر بگيريد
    بين JFK و لاگارديا شاتل هست كه يك ساعت طول مي كشه و با ١٠ تا ٣٠ دلار مي برن

http://www.panynj.gov/airports/lga-a...nnections.html

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط polarstar29 نمایش پست ها
    سلام دوستان- ممنون می شوم اگر به چند تا سوال پاسخ دهید:

من برای ورود به آمریکا از پرواز امارات استفاده کردم. جایی در پست ها اشاره شده بود برای از دست ندادن پوینت ها می شود در رستورانی وابسته به ارلاین تاریخ فعالیت را آپدیت کرد تا پوینت ها از دست نره.
    علارغم سرچ هایی که کردم چیزی پیدا نکردم.
    1) آیا چون امارات جز اتحادیه ارلاین ها نیست چیزی پیدا نمی کنم؟ دقیق نمی دونم چی باید سرچ کنم

2) اگر بخواهم داخل آمریکا سفر کنم حالا به غیر از اینکه آدم می گرده چه ارلاینی پرواز ارزان می ده، با توجه به اینکه ما ایرانی ها در آینده احتمال سفر به ایران هم داریم،‌ همیشه از یک اتحادیه استفاده کنیم بهتره یا فقط بنا را بر ارزانی پرواز بذاریم؟

3) کردیت کارتی که از Credit Union گرفتم به از نوع rewaed هست و پوینت کسب می کنم که گویا از این پوینت ها می شه برای خرید بلیط هواپیما استفاده کرد ولی دقیق نمی دونم به چه صورت. شما اطلاعی در این زمینه دارید؟

4) داخل آمریکا از چه سایت هایی بهتر است بلیط بخریم که قابلیت refund یا تغیر تاریخ پرواز داشته باشد؟
    ١. براي امارات مي تونيد مشترك خبرنامه هاش بشيد. نديدم مثل ايرلاينهاي آمريكايي dining program داشته باشه كه از اون طريق بتونيد پوينت به دست بياريد. ولي ديدم از طريق برخي خريدها (كه معمولا گرون و لوكس هستن) ميشه پوينت گرفت. البته من هيچ وقت ايميلهاش رو با دقت نمي خونم چون نه پول مفت براي ولخرجي و اون جور خريد ها دارم و نه پوينتهاي امارات برام ارزشي داره. حالا ممكنه گاهي وقتها آفرهاي خوب هم توي اون ابميلهايي كه مي فرستن پيدا بشه. به طور كلي روي ايرلاينهاي عربي براي پوينت گرفتن سرمايه گذاري نكنيد چون براي redeem كردن پوينتها گزينه هاشون محدوده و نرخ redeem كردنشون هم خوب نيست. ايرلاينهايي كه عضو اتحاديه هاي OneWorld يا Star Alliance باشن بهترن از اين لحاظ.

٢، بستگي داره در سال چقدر پرواز مي كنيد و چه مسافتي. ايرلاينها به اندازه مسافتي كه پرواز مي كنيد پوينت ميدن (گاهي وقتها مقداري هم bonus ميدن بسته به تاريخ بليت). براي كسي كه سفرهاش محدود و دانشجوييه، اصلا توجيه نداره كه روي پوينت هاي حاصل از پرواز برنامه ريزي كنه يا خودش رو به ايرلاينهاي خاصي محدود كنه. اون جور برنامه ريزي روي پوينت گرفتن مال كسيه كه واقعا كثيرالسفر و بيزنسي باشه. به عنوان دانشجو بايد دنبال ارزونترين بليتها باشيد. ول در عين حال به فكر پوينت گرفتن هم مي تونيد باشيد به عنوان مزيت جانبي (نه اولويت اصلي). حتي ايرلاينهاي ارزوني مثل spirit و southwest هم frequent flyer دارن و من توي سفرهام تونستم مقداري پوينت ازشون به دست بيارم (هرچند حالاحالاها كار داره كه از اين پوينتهاي ناچيز بليت رايگان در بياد).

٣، توي پستهاي قبليم در تاپيك بانكي و همچنين FAQ بليت آمريكا گفتم كه پوينتهايي كه از طريق كرديت كارت به دست مياريد (با زندگي دانشجويي و خريدهاي محدودي كه مي كنيد) انقدر دندونگير نيست كه از توش بليت رايگان در بياد. اگه كرديت كارت مي خواهيد بگيريد براي پوينت و بليت گرفتن، دنبال كارتي باشيد كه از همون اول يك bonus قلمبه ٥٠ هزارتا پوينت بده. وگرنه براي مزاياي جانبي كرديت كارت، بهتره آدم دنبال كارتي باشه كه cashback خوب بده نه پوينت.

٤، قابلبت ريفاند فقط به سايت بستگي نداره و به ايرلاين و كلاس رزرو بليت هم بستگي داره. توضيحات FAQ بليت آمريكا رو ببينيد.
    ویرایش توسط Mehrad : January 13th, 2015 در ساعت 06:39 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, Washington State University

خلاصه و جمع بندی درباره Jet Lag
    سلام به همه دوستان،
    من می خوام درباره Jet Lag توضیح بدم و چند مورد برای کاهش اثراتش رو یکجا جمع بندی کنم:

- Jet lag چیه؟
    بدن ما یه ساعت بیلوژیکی داره که دوره کاریش اتفاقا 24 ساعت نیست و یه خورده بیشتره این ساعت بیلولوژیکی خودش رو با طلوع و غروب آفتاب، زمان فعالیت های جسمانی، معاشرت های اجتماعی، سردی و گرمی هوا و رفرنس های دیگه ای که هنوز خیلی هاشو نمی دونن تنظیم می کنه. این ساعت بیولوژیکی یه مجموعه رفتاره که با متابولیسم بدن هماهنگ شده که خیلی سریع نمی تونه عوض بشه چون متابولیسم بدن طول می کشه تا خودش رو تطبیق بده. یه جورایی بدن از خودش اینرسی نشون می ده.
    قدیم ها که با هواپیما مسافرت نمی کردند سرعت تغییرات زون ساعت رو اصلا احساس نمی کردند و همین طور که مسافرت می کردند بدن خودش رو تطبیق می داد. اما الان که با هواپیما های جت خیلی سریع از این ور کره زمین که روز هست می ریم اون ور زمین که شب هستش، بدن ما هنوز با ساعت قبلی داره کار می کنه مثلا تو مقصدتون هوا روشن و افتابیه ولی بدن شما فکر می کنه که الان شبه! چون که تا چند ساعت پیش که اون ور زمین بودید واقعا شب شده پس شما خوابتون می یاد و هورمن های خواب ترشح می شه. از طرفی چون الان هم از لحاظ محیطی وقت خوبی برای خواب نیست مشکل خواب پیدا می کنید.

- عوارض Jet Lag چیه؟
    به هم خوردن ریتم خواب: بی خوابی، کم خوابی یا پر خوابی
    احساس خستگی در حین روز
    عدم توانایی تمرکز و کارایی پایین تر از حد معمول
    مشکلات گوارشی
    کمبود آب بدن
    شل شدن عضلات بدن
    و ...

- چه اقداماتی باعث کاهش اثر Jet Lag میشه؟
    1- اگه امکانش هست قبل از پرواز ساعت خوابتون رو ساعت خواب مقصد نزدیک کنید، که معمولا برای ما ها که همه کارها رو می ذاریم برای لحظه آخر ممکن نیست اما بدونید که کم خوابی در مبدا شدت عوارض رو در مقصد بیشتر می کنه.
    2- در طول پرواز سعی کنید برنامه خواب رو تنظیم کنید اما نه زورکی: این کار رو خود مهماندارها رعایت می کنند پس وقتی چراغ ها رو خاموش می کنند شما هم سعی کنید بخوابید و وقتی صبحونه می دن شما هم بیدار بشید.
    3- اگه امکان داره چند روز زودتر برسید و سعی کنید به روز های تعطیل و غیر کاری برسید که فرصت کافی برای استراحت داشته باشید.
    4- آب و مایعات زیاد مصرف کنید، اما چایی و نسکافه و الکل نه.
    5- در طول پرواز جا به جا بشید و چند تا حرکت کششی انجام بدید.
    6- می تونید از ملانتونین استفاده که تحقیقات نشون داده می تونه مفید باشه ولی بعضی از تحقیقات هم نشون داده فایده ای نداره.
    7- اگر به سمت غرب مسافرت می کنید، خودتون رو در معرض نور صبحگاهی قرار بدید و از نور هنگام غروب پرهیز کنید.
    8- به اندازه معمول غذا بخورید، پرخوری یا کم غذایی موجب افزایش زمان تطبیق می شه.
    9- در مقصد، قبل از خواب حمام بروید این کار بدن شما را برای یه خواب عمیق اماده می کنه.
    10- به میزان کافی بخوابید و سعی کنید تمام عوامل ازار دهنده مثل نور و صدا رو با چشم بند و گوش بند کم کنید.
    11- در حین پرواز لباس های راحت بپوشید، از دمپایی رو فرشی استفاده کنید و لباستون رو با اب و هوای مقصد تنظیم کنید.

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : تجربیات سفر به آمریکا

اگه بليت امارات گرفتيد و قسمت ايران-دوبي بليتتون با Fly Dubai هست، توجه داشته باشيد كه پروازهاي Fly Dubai (و خيلي ايرلاينهاي خارجي) از ترمينال ٢ انجام ميشه و پروازهاي Emirates از ترمينال ٣. فاصله اين ترمينالها زياده و با اتوبوس داخل فرودگاهي حدود نيم ساعت طول ميكشه. با توجه به اينكه در هر دو ترمينال بايد از بازرسي امنيتي بگذريد، زمان كافي بين دو پرواز در نظر بگيريد. به نظر من حداقل ٢ ساعت.

پرواز من از آمريكا به دوبي ساعت ٧/٤٥ صبح در ترمينال ٣ نشست و من بدون اتلاف وقت رفتم براي اتوبوس و ساعت ٨/٤٥ به ترمينال ٢ رسيدم. تازه در بازرسي امنيتي خيلي علاف نشدم ولي موقع شلوغي اين زمان پياده شدن از هواپيما تا رسيدن به ترمينال بعدي ميتونه بيشتر از اين يك ساعتي باشه كه من تجربه كردم. براي سوار شدن به هواپيما هم بايد ٤٥ دقيقه قبل از پرواز پاي گيت باشيد. ٣٠ دقيقه قبل از پرواز گيت رو مي بندن. به خصوص در ترمينال ٢ كه از گيت مستقيما وارد هواپيما نميشيد و بايد با اتوبوس ببرنتون پاي هواپيما، قضيه جدي تره. اگه ورود شما به ترمينال ٢ باشه، با اتوبوس شما رو از پاي هواپيما ميبرن تا ساختمان ترمينال ٢ و بعد بايد دوباره اتوبوس سوار بشيد براي انتقال به ترمينال ٣. براي همينه كه گفتم بين پروازها حداقل ٢ ساعت فاصله بگذاريد.

نكته جنبي اينكه ترمينال ٢ خيلي كوچك، قديمي و پرازدحامه. اصلا شباهتي با ترمينال ٣ كه ترمينال اصلي Emirates هست نداره. اگه فاصله بين پروازهاتون خيلي زياده (مثلا ٣ ساعت يا بيشتر) با توجه به يك ساعت زمان لازم براي پياده شدن از هواپيما تا رسيدن به گيت پرواز بعدي و حضور پاي گيت ٤٥ دقيقه قبل از پرواز، سعي كنيد بيشتر وقتتون رو در ترمينال ٣ بگذرونيد. بديهيه كه اگه ورود شما به ترمينال ٢ و پرواز بعديتون از ترمينال ٣ باشه، بلافاصله حركت مي كنيد براي ترمينال ٣. من چون تجربه جابجايي بين اين دو ترمينال رو در سفرهاي قبليم نداشتم، بلافاصله بعد از پياده شدن از هواپيما در ترمينال ٣ رفتم براي ترمينال ٢. ولي الان فكر مي كنم بهتر بود بيشتر توي ترمينال ٣ مي نشستم.

پيرو پست قبلي اضافه كنم تا جايي كه مي تونيد از Fly Dubai اجتناب كنيد و اگه بليت امارات مي گيريد، سعي كنيد هر دو قسمت ايران-دوبي و دوبي-آمريكا با خود Emirates باشه.

كيفيت ايرلاينهاي درجه ٣ وطني از Fly Dubai بهتره. اينها توي پرواز ٢ ساعته غذا ندادن هيچي، براي آب هم پول ميخواستن. هر بطري آب ٢ دلار. من بسته ٢٤ تايي اب معدني رو در آمريكا ميخرم ٢ دلار نه يك دونه بطري كوچك. قيمت همه چيشون همينجوري سرگردنه اي بود. خود هواپيما هم درپيت بود. من ايرباس ٣٢٠ با ايرلاينهاي مختلف سوار شدم، ولي مال اينها بيشتر حس ميني بوس به آدم ميداد. يك ساعت هم توي هواپيما نشسته بوديم و راه نمي افتاد و چيزي هم نمي گفتن تا اينكه بعد از حدود يك ساعت گفتن تاخير داره چون منتظر ٢ تا مسافرن و انشاالله توي مسير جبران مي كنن تأخير رو.

یک مورد دیگه در سفر برگشت به آمریکا تجربه کردم که موقع نوشتن پست قبلی به فکرم نرسیده بود.

وقتی در ترمینال ۲ فرودگاه دوبی بشینید و پرواز بعدی از ترمینال ۳ باشه، ممکنه گیت شما آخر ترمینال باشه و همین به زمان مورد نیاز برای جابجایی اضافه می کنه. به خصوص اگه کارت پرواز دومی رو در ایران به شما ندن و مجبور بشید در قسمت connection ترمینال ۲ توی صف طولانی بایستید و نفرات جلویی تون هر کدوم ۱۰-۱۵ پاسپورت دستشون باشه. من دقیقا این شرایط رو تجربه کردم. پرواز من ساعت ۹/۲۵ شب در ترمینال ۲ نشست و تا کارت پرواز بعدی رو گرفتم و به گیت پرواز بعدی در آخر قسمت C ترمینال ۳ رسیدم ساعت ۱۱/۲۵ شده بود. اگه گیت من در آخر قسمت F ترمینال ۳ بود که از این هم بیشتر طول می کشید. بنابراین تخمینی که برای فاصله بین دو پرواز در دوبی نوشته بودم کمه و اگه یکی از پروازهای شما با Fly Dubai و پرواز دیگه با Emirates هست، بهتره بین پروازهاتون در دوبی ۳ ساعت فاصله باشه. ولی همونطور که گفتم با توجه به کیفیت افتضاح Fly Dubai سعی کنید کارتون به اینجا نکشه و هر دو قسمت بلیتتون رو با Emirates بگیرید.
    ویرایش توسط simani : May 14th, 2017 در ساعت 04:11 AM

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)