صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 60

موضوع: سوالات متدوال (FAQ) بلیت هواپیما و فرودگاه در سفر به آمریکا

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : پرواز به آمریکا (بلیت، آژانس، بهترین مسیر و محدودیت بار)

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran1511 نمایش پست ها
    سلام اقا پیمان
    من یه سئوالی داشتم در مورد بار مجاز همراه مسافر
    تقریبا همه پرواز ها 2 تا بار 23 کیلو نوشته..این ابعاد چمدان رو 158 سانتی متر نوشته یعنی طولش؟ عرض و ارتفاع چی؟ فکر کنم خیلی بزرگ باشه اصلا همچین چمدونی هست؟
    بعد یه سئوال دیگه این که جریمه هر کیلو اضافه بار چقدره؟
    کری ان که مسافر میبره داخل کابین باید چطور باشه؟ دو تا کوله میشه برد؟ وزنش باید چقدر باشه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    نگفته كه حتمن بايد اين ابعاد باشه گفته از اين ابعاد نبايد تجاوز كند
    آقا مهراد بيا اون مثال لوله پوليكا رو بگو كه اگر محدوديت ابعاد نبود مسافر يه لوله مي آورد مي گفت 5 كيلو هست فقط !
    اضافه بار به صورت كيلويي به صرفه نيست و بهتر هست كه يك بسته 23 كيلويي ببريد كه ممكنه جريمه اش از 100 تا 200 دلار باشد
    بار مجاز كري آن از 5 هست تا 15
    آقا پيمان ما كه در مورد مثالهاي اينجوري شاگرد شما هستيم. فكر كنم آخرين بار طول لوله پوليكا رو تا ده متر هم ذكر كرده بوديد.

در جواب سوال دوستمون، اون سايز چمدون رو كه به اونصورت مي نويسن، منظور اينه كه طول+عرض+ارتفاع نبايد بيش از اين عدد باشه. به عبارت ديگه به قول آقا پيمان يك لوله پوليكاي ده متري نبريد توي هواپيما و بگيد اين از پنج كيلو وزنش كمتره. اولين باري كه از مسير لندن مي رفتم آمريكا، توي فرودگاه يك gauge بود كه كوله پشتي يا ساك دستي رو ميذاشتن توش و اگه جا نميشد ميگفتن بايد بره توي checked luggage. اصلا هم كوتاه نميومدن. اين دفعه دوم كه داشتم از مسير لندن بر مي گشتم آمريكا از اين خبرها نبود. ولي معلوم نيست. ممكنه دوباره هوس كنن اون gauge رو بيارن و ببينن ساك دستي توش جا ميشه يا نه. من توي فرودگاههاي ديگه چنين چيزي نديدم ولي ممكنه اونها هم به سرشون بزنه اين كار رو بكنن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط aafabdi نمایش پست ها
    من صندلیم رو به صورت آنلاین از خود ایرلاین انتخاب کردم. اینجوری تو فرودگاههای بین راه که هواپیما رو عوض میکنیم، کافیه که مستقیم به خود گیت پروازی بریم و پرینت انتخاب صندلی کافیه یا باید باز هم کارت پرواز گرفت؟
    اون انتخاب صندلي به صورت آنلاين مزيتش فقط همون انتخاب صندلي هست. شما در هر حال نياز به كارت پرواز داريد كه بتونيد سوار هواپيما بشيد. كارت پرواز رو يا از كانتر ايرلاين مي گيريد، يا در برخي فرودگاههاي خارج از كيوسكهايي كه در محوطه فرودگاه هست، يا از طريق اينترنت پرينت مي گيريد. البته اين حالت آخر (و همچنين حالت دوم) در ايران عملي نيست و بايد بريد پاي كانتر ايرلاين و كارت پرواز بگيريد. ايرلاينها معمولا كارت پرواز اون قسمتهايي از مسير رو كه مربوط به خودشون هست با هم بهتون ميدن. ولي وقتي برسيد به نقطه اي از مسير كه تغيير ايرلاين داريد، بايد بريد پاي كانتر اون ايرلاين و براي ادامه مسير كارت پرواز بگيريد.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_84 نمایش پست ها
    راستی‌ اینو هم بگم که فهمیدم این اتفاق تو همین چند ساعاتی که گذشته برا همسر یکی‌ از آشنایان،یکی‌ از دوستان در آمریکا و یکی‌ هم در آلمان اتفاق افتاده بود و اصلا اتفاق کم نظیری از سوی قطر ایرویز نیست
    موارد دودره بازي و برخورد بد با ايرانيها از قطرايرويز شنيده بودم ولي اين ديگه آخرش بود. اونيكه ميخواستن با پرواز بعدي بفرستن و خودش نرفته نمي تونه ادعاي هتل بكنه، چون خودش تصميم گرفته بمونه. ولي در مورد اونيكه جا نداشتن و مجبور شده بمونه براي روز بعد، وظيفه شون بوده كه هتل بدن. به اضافه اينكه در مورد بقيه هم كه با پرواز بعدي فرستادن باز حق شكايت محفوظه كه چرا علي رغم اينكه از مشهد بهتون گفتن هماهنگي شده براي كارت پرواز، صندلي شما رو دادن به كساني كه توي ليست انتظار بودن. اينا حتي مي تونستن يك كارت پرواز غيرسيستمي و دستي صادر كنن و با هماهنگي تلفني از مشهد جاي شما رو كانفرم كنن تا برسيد دوحه و كارت پرواز اصلي رو بگيريد.

كل قضيه پيش آمده كه شما دير رسيدين دوحه و پرواز بعدي رو از دست داديد، قصور ايرلاين بوده و اينكه صندلي شما رو هم دادن به كس ديگه بدترش مي كنه. حتما شكايت كنيد. ولي براي اينكه محكمتر بشه، به صورت دسته جمعي شكايت كنيد. منظورم طومار نوشتن نيست. شكايت رسمي تنظيم كنيد و بديد به خدمات مشتريان ايرلاين. اي كاش قبل از اينكه اون سه نفر برن، يك شكايت دستي مي نوشتيد كه اونها هم امضا كنن.

راستی‌ اینو هم بگم که فهمیدم این اتفاق تو همین چند ساعاتی که گذشته برا همسر یکی‌ از آشنایان،یکی‌ از دوستان در آمریکا و یکی‌ هم در آلمان اتفاق افتاده بود و اصلا اتفاق کم نظیری از سوی قطر ایرویز نیست
    سلام.خدمت دوستان عرض کنم که کل داستان از این قرار بود که من بلیطمو ۳ ماه پیش خریدم.عضو باشگاه قطری شدم و برای گرفتن میلج هم تمام اقدمتو انجام دادم.صندلیمو هم آژانس برام انتخاب کرد.از مشهد بهم فقط یک کارت پرواز دادن و گفتن به دلیل مشکلات سیستمی‌ که ما آفلاین هستیم با گیت قطر هماهنگ کردیم و اونجا بهم کارت پرواز بعدی میدان.تگه بار هارو برام رو هم تا سانت لیوس زدن.ولی‌ دوها که رسیدم برای من و ۵ نفر دیگه کارت صادر نکردن و گفتن بلیتتن درسته اما صندلی شما فروخته شده.۳ نفرو با پرواز‌های بعدی فرستادن ولی‌ اینقدر ترافیک پرواز بود که که دیگه مارو یکیمونو میخواستن بفرستن یکی‌ هم باشه برای فرداش که گفتیم هر دومون میمانیم برای فردا.بعدش گفتن چون ویزا ندارین باید برین لونجه.این کل ماجرا به صورت واقعیی‌ بود.البته در خلال این اتفاقت یک آمریکایی‌ اومد و ما شندیم که یارو میگفت من حتما باید امروز برم و براش کارت پرواز صادر کردنو فرستادنش.همین.ما چک این رو از قبل انجام نداده بودیم.با توجه به این امر آیا می‌تونیم درخواست خسارت کنیم.هنوزم تو دوها هستیم
    بهتره تمام مشكلات و شرح وقايع رو توی يك نامه به دفتر قطری در امريكا توضيح بديد و در خواست غرامت كنيد
    ما رو هم از نتيجه اين اقدام بی خبر نگذاريد لطفن
    همانجور كه مهراد گفت در اينجور مواقع ارلاينز علت اصل‍‍‍ي مشكل رو از مسافر مخفی مي كنه ولي خودشون بهتر مي دونند كه چه گندی زدند
    توی نامه بنويسيد قط‍ري به جاي آنكه مسافريني رو كه نياز به ويزاي ورود به قطر ندارند (‌مثل اون امريكايي كه گفتيد ) و ميتونه بهشون هتل بده توي الويت قرار داد و رهسپارشون كرد و ما رو كه نياز به ويزا داريم رو فرستاد توي لانج درصورتيكه بايد برعكس اين موضوع باشه
    اون هايي رو كه نمي تونند بهشون هتل بدند بايد توي الويت بگذارند
    ما پارسال كمپين عليه قاطر! ارويز توی فروم پرواز به كانادا راه انداختيم به خاطر مشكلات ديگه ايي كه پيش اومده بود
    اگر حاضر نشدند غرامتی به شما بدن اطلاع بدين نتيجه رو تا اين كار رو به صورت جدی تری و وسيع تر در سطح اين فروم ادامه بديم
    ویرایش توسط Pearson : July 29th, 2013 در ساعت 06:51 AM

رشته و دانشگاه

بهتره تمام مشكلات و شرح وقايع رو توی يك نامه به دفتر قطری در امريكا توضيح بديد و در خواست غرامت كنيد
    ما رو هم از نتيجه اين اقدام بی خبر نگذاريد لطفن
    همانجور كه مهراد گفت در اينجور مواقع ارلاينز علت اصل‍‍‍ي مشكل رو از مسافر مخفی مي كنه ولي خودشون بهتر مي دونند كه چه گندی زدند
    توی نامه بنويسيد قط‍ري به جاي آنكه مسافريني رو كه نياز به ويزاي ورود به قطر ندارند (‌مثل اون امريكايي كه گفتيد ) و ميتونه بهشون هتل بده توي الويت قرار داد و رهسپارشون كرد و ما رو كه نياز به ويزا داريم رو فرستاد توي لانج درصورتيكه بايد برعكس اين موضوع باشه
    اون هايي رو كه نمي تونند بهشون هتل بدند بايد توي الويت بگذارند
    ما پارسال كمپين عليه قاطر! ارويز توی فروم پرواز به كانادا راه انداختيم اگر حاضر نشدند غرامتی به شما بدن اطلاع بدين نتيجه رو تا اين كار رو به صورت جدی تری و وسيع تر در سطح اين فروم ادامه بديم
    در شرايط اينجوري وقتي هيچ راهي براي فرستادن مسافر با اولين پرواز بعدي وجود نداره و توقف بيش از ٨ ساعت بشه، ايرلاين موظفه هم هتل بده و هم ويزاي ترانزيت. ولي اصل قضيه اينه كه از مشهد اينها رو دست خالي فرستادن دوحه. بعد هم كه جاي اينها رو دادن به كسان ديگه. براي اينكه قضيه ميخش كوبيده بشه، بايد فعلا همين دو نفر كه موندن تا از قطر نرفتن، شكايت مشترك بنويسن و بدن. بعد اون افراد ديگه رو هم در آمريكا پيدا كنن كه اونها هم شكايت مشترك ديگه اي به شكايت اينها اضافه كنن. و مدام هم بايد پيگيري كرد.

خود من سر قضيه گلف اير كه چند تا پست بالاتر نوشته بودم، توي همون منامه صورتجلسه كردم و از بقيه امضا گرفتم. بقيه پيگيري نكردن ولي من تا موقعي كه ايران بودم پيگيري كردم با شماره رفرنس شكايت تا اينكه بالاخره بعد از چند ماه جواب دادن.

رشته و دانشگاه

بله نظر من هم اين هست كه چون موضوع در خواست غرامت هست بايد به صورت جداگانه اعتراض بشه نه گروهی كه مسئله عموميت پيدا كند
    نه اتفاقا بر عكس، منظور من شكايت دسته جمعي بود نه انفرادي. منظور من هم از شكايت دسته جمعي طومار نويسي و كمپين راه انداختن نبود. اونها بيشتر براي سرگرمي خوبه. منظور من شكايت رسمي و ثبت شده به صورت گروهي بود. چيزي كه اينجا بهش ميگن class action. وقتي شاكيان يك شركت در يك مورد خاص به صورت انفرادي اقدام كنن، شركت به راحتي تك تك اونها رو مي پيچونه. ولي وقتي در قالب شكايت گروهي و به صورت class action اقدام كنن، شركت نمي تونه به راحتي دودرشون كنه. من موارد زيادي رو در آمريكا ديدم كه كساني در قالب class action تونستن خسارتهاي قلمبه از شركتهاي دودره باز بگيرن. البته اون جور پرونده هاي بزرگ مستلزم وكيل گرفتنه. ولي اين نحوه شكايت رسمي به صورت دسته جمعي قدرت و اثرگذاريش بيشتر از شكايتهاي انفرادي و پراكنده هست. حتي براي ادعاي غرامت در مقياس كوچك و بدون شكايت دادگاهي و وكيل و اينها.

رشته و دانشگاه

pearson و mehrad عزیز ممنون از توجهتون.
    من الان رسیدم به سنت لوییز (پرواز سومم از شیکاگو به سنت لویییز بود). زمانیکه دوحه بودم دوبار رفتم که وضعیت بارم رو چک کنم که بهم گفتن بارها در دوحه هستن و با پرواز جدیدتون به شیکاگو میفرستن.اما امروز وقتی رسیدم شیکاگو بارهای من و دوستم نرسیده بود. خواستن که از مقصد بعدی پیگیری کنم. در سنت لوییز هم بعد از پیگیری مشخص شد که اونها رو توی دوحه جا گذاشتن!!! کلا قطری هر بلایی که تونست سر بنده در آورد:
    تازه صندلی خودم رو که کنار پنجره انتخاب کرده بودم رو عوض کردن و بجاش دقیقا کنار توالت رو دادن، که حسابی فیض بردیم!
    حالا سوالم از دوستان اینه که من به کجا و چطوری باید شکایت کنم؟ نامه رسمی و مکتوب باشه یا ایمیل؟
    آیا برای بار هم باید جریمه پرداخت کنن یا اگر درب منزل تحویل بگیرم دیگه حق اعتراض برای دیر اومدنش ندارم؟
    خیلی ممنون از زمانی که میگذارید
    شما براي تمام اتفاقاتي كه براتون افتاده حق شكايت و مطالبه غرامت داريد. در اون ايامي كه شما معتكف lounge در فرودگاه دوحه بوديد، نكاتي رو نوشتم كه همونجا يقه ايرلاين رو محكم بچسبيد. حالا كه گذشته ولي با توجه به همون نكاتي كه گفتم از همه روشهاي ممكن شكايت كنيد. ايميل، وبسايت، نامه رسمي و تلفن. با تجربه اي كه در مورد گلف اير داشتم (كه از نطر فجيع بودن اصلا قابل مقايسه با مورد شما نبود) بايد همه كانالها رو امتحان كرد و دونه دونه موهاي اينها رو كند تا بفهمن قضيه جديه و رسما جوابتون رو بدن.

رشته و دانشگاه

آقا توروخدا دستم به دامنتون.من شیکاگو که بودم نماینده قطری حاضر نشد برام فرم گم شدن بارمو پر کنه و گفتش که باید بری سنت لوییز و امریکن این کارو بکنه.منم همین کارو کردم.ازون روزم دوروز میگذره و ما هی به همون مسئول بارها در سنت لویز که میزنگیم میگه متاسفانه بارهاتون لوکیت نشده.من دیگه خسته شدم.نه لباس رو دارم نه زیر با این وضعیتی که پیدا نشده یعنی باید قطع امید کنم؟الان باید حضوری کجا برم؟ایمیلی کجا شکایت کنم؟بابت کلا گم شدن ساک هام چقدر بهم خسارت میدن؟کمکککک (
    عجب موجودات رذلي هستن اينها. بار شما رو قطري گم كرده، به امريكن چه ربطي داره؟ آقا تو رو خدا سر اين چيزا انقدر خجالتي نباشيد و محكم برخورد كنيد. من موقعي كه توي دوحه بوديد، پيغام گذاشتم كه همونجا يقه ايرلاين رو محكم بگيريد چون از اونجا بريد ديگه دستتون به كسي نمي رسه. شما فعلا لباس رو و زير در حد مصرف دو هفته بخريد (البته با نرخ متعارف). بعد پول اين لباسها رو هم ميتونيد از ايرلاين مطالبه كنيد به اضافه خسارت بقيه موارد. شبيه اين قضيه براي يكي از دوستام پيش اومد با امارات و خسارت گرفت بابت لباسهايي كه خريده بود. در مورد لباس خريدن هم من با والمارت اساسا مشكل دارم و به كسي توصيه نمي كنم ولي فعلا چون سرتون شلوغه و فرصت خوندن پستهاي من در تاپيك روشهاي صرفه جويي رو نداريد، بريد از والمارت مقداري لباس بخريد و رسيدشون رو هم نگه داريد كه بعد بتونيد ادعاي خسارت بكنيد از قطري. به خصوص برخورد نماينده قطري در شيكاگو خيلي غير مسوولانه بوده و پرونده شون رو سنگينتر مي كنه.

ولي باز هم ميگم بايد مدام از همه كانالهاي ممكن با قطري تماس بگيريد كه پشت گوش نندازن.

رشته و دانشگاه

خیلی ممنون آقا مهراد گل.
    طبق فرمایشات شما که کم رو نباشیم الان از چمدونام که پاره شدن عکس گرفتیم تا بفرستیمو بازم درخواست غرامت کنم.آخه از طریق سایت قطری و از طریق ایمیل کاستومرسرویسش شکایت بلند بالا کردیم اما حتی یه ایمیل تایید برام نفرستادن که ایمیلمو گرفتن.خیلی عوضین.قطر 7122 بهم مایلیج داده اما تو سایت امریکن که میرم نتونستم جایی پیدا کنم که میسینگ مایلیجو کلیم کنم.الان دوباره به قطر ایمیل میزنم اگه بهم جواب ندادن به اون سایتی که مال اداره ترنسپرتیشن آمریکاست شکایت میکنم.بازم ممنون
    FTA كه نمي تونه در مورد اتفاقي كه در دوحه افتاده كاري بكنه. مسووليت FTA مسايل حمل و نقل عمومي آمريكاست. TSA هم مسوول امنيت پروازه. ولي ضرر نداره از DOT و همچنين BBB هم اقدام كنيد. به قطري هم گوشزد بكنيد كه همه اين مسيرها رو دنبال مي كنيد. تهديد الكي هم بكنيد كه اگه رسيدگي نكن، اقدام حقوقي مي كنيد. حالا شما كه پول نداريد وكيل بگيريد و اونها هم فكر نكنم از اين تهديد بترسن، ولي تهديدشون بكنيد. يا بگيد قضيه رو به رسانه ها مي كشونيد. اين تهديدها خرج كه نداره.

در مورد شكايت از قطري تلفن زدن مداوم رو هم فراموش نكنيد. اگه يكي گوشي رو برداشت و جوابهاي الكي داد، بگيد مي خواهيد با سوپروايزرش صحبت كنيد. در كنار اين از طريق وبسايت هم مجددا اقدام كنيد. در اين جور موارد اسپم كردن كاملا مجازه. انقدر از كانالهاي مختلف باهاشون تماس بگيريد كه بفهمن نميشه پيچوند.

براي مايلهاي امريكن هم توي وبسايت aadvantage توي منوها بگرديد دنبال claim missing miles يا چيزي شبيه اين.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    همیشه در همه مکالمات با هر شخصی از هر کدوم از ایرلاین ها حتما بگید قصد دارید این تجربیات رو در سایت های Flyertalk و Airliners.net با بقیه به اشتراک بگذارید. این تکنیک خیلی مواقع خوب جواب میده
    بله اين تكنيكها هم خوب جواب ميده. خود من در سفرم به سينسيناتي كاپشنم رو در هتل جا گذاشتم. وقتي برگشتم توليدو يادم افتاد كه كاپشنم توي هتل جا مونده. زنگ زدم هتل برخوردشون از نوع پيچوندن بود كه نه اصلا كاپشني جا نمونده. من هم به تهديد اكتفا نكردم. غير از شكايت كردن به شركت زنجيره اي هتل و همچنين priceline (كه هتل رو از طريق اونها رزرو كرده بودم)، رفتم همه سايتهاي معروف مربوط به تجربيات سفر قضيه رو نوشتم. من جمله tripadvisor كه جزء پربيننده ترين وبسايتها در اين مورد هست. خلاصه دو روز بعد كاپشن توي صندوق پستيم بود. اواخر مي امسال در تاپيك مشاهدات و تجربيات آمريكا قضيه اين رو نوشتم.

شما هم غير از flyertalk و airliners در بقيه سايتهاي تجربيات سفر من جمله expedia و tripadvisor هم قضيه رو كامل بنويسيد. و توي تمام تماسهاي تلفني بهشون بگيد كه برن داستاني كه توي اين وبسايتها نوشتيد بخونن، براي تقويت چشمشون خوبه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)