صفحه 1 از 17 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 165

موضوع: بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

Question بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

مگه بعضی از سوالا چند نمره ای نیست؟
    به نظرم کتاب لانگمن گفته بود که سوالای 2 جوابه 1 نمره، 3 جوابه 2 نمره، 5 جوابه 3 نمره و 7 جوابه 4 نمره دارن. اینطوری نیست؟
    ویرایش توسط Simon : November 13th, 2013 در ساعت 03:32 PM

Global Moderator

Simon آواتار ها

Question بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

كاربران گرامي

لطفا سوالات خود در مورد محاسبه ي نمره در بخش هاي مختلف آزمون تافل ، نرم افزارها يا كتابهاي مورد استفاده براي آزمون را در اين تاپيك مطرح فرماييد و از بحث در اين موارد در تالارهاي ديگر بپرهيزيد.
    شادزي

ویرایش توسط pApAr : November 27th, 2013 در ساعت 12:29 AM

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط Black_Horses نمایش پست ها
    مگه بعضی از سوالا چند نمره ای نیست؟
    به نظرم کتاب لانگمن گفته بود که سوالای 2 جوابه 1 نمره، 3 جوابه 2 نمره، 5 جوابه 3 نمره و 7 جوابه 4 نمره دارن. اینطوری نیست؟
    این موردی که شما گفتید در مورد ریدینگ صادقه.
    سوال بنده در مورد لیسنینگ بود.
    .You can either have results or excuses; not both

Junior Member Breeze2014 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ,Biomedical Engineering,

سلام دوستان
    من یه سوال دو مورد نحوه حساب کردن score تو بخش ریدینگ دارم:
    به عنوان مثال، اگر ریدینگ short format باشه و 39 تا سوال داشته باشه، کتاب بارونز می گه تعداد سوال های درست رو بشماریم و با استفاده از جدولی که داره، نمرمو از 30 پیدا کنم. مثلا اگر 26 از 39 در نهایت نمرم می شه 21.
    حالا سوال من اینه که مگه بعضی از سوال ها 4 نمره ای و 2 نمره ای نیستند، اون ها رو هم باید فقط در حد یک نمره در نظر بگیریم؟ (چون جدول بارونز نمره از 39 رو به 30 تبدیل می کنه!!)
    پیش پیش ممنون از جواب ها
    اگر میلیمتری ناامید بشی، کیلومتری به فنا رفتی!
    اشکهایی که برای شکست میریزی، همان عرق هایی است که برای پیروزی نریختی.

Junior Member Breeze2014 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ,Biomedical Engineering,

نقل قول نوشته اصلی توسط don_omid نمایش پست ها
    با نظر به شدت موافقم خود من هم همینکارو میکردم و خیلی جواب داد
    ضمن اینکه بچه ها بئونند که لیسنینگ بارونز خیلی سخت تره تافله پس نا امید نشین
    موفق باشین
    سلام دوست عزیز
    این که میگید خیلی سخت تر، یعنی اگه مثلا لیسنینگ های بارونز رو حدودا 23 بزنیم، معادل چند لیسنینگ امتحان می شه؟(حدودا)
    اگر میلیمتری ناامید بشی، کیلومتری به فنا رفتی!
    اشکهایی که برای شکست میریزی، همان عرق هایی است که برای پیروزی نریختی.

نقل قول نوشته اصلی توسط Breeze2014 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    این که میگید خیلی سخت تر، یعنی اگه مثلا لیسنینگ های بارونز رو حدودا 23 بزنیم، معادل چند لیسنینگ امتحان می شه؟(حدودا)
    من همه فایل های دلتا رو بعد از اینکه از بخشش رد شدم (یعنی هر فایل صوتی که داشت مربوط به listening یا speaking یا writing) ریختم تو پلیر (یا گوشی) هر جا می رفتم گوش می کردم یعنی یه لیسنینگ رو چند بار گوش کرده بودم هر جاش رو نمی فهمیدم بعد از ته کتاب script ها نگاه می کردم ببینم چی گفته بود که نفهمیدم
    جمع بندی اینکه اگه می ری بیرون توی راه حتما 5 دقیقه رو هم از دست نده فایل هایی رو که داری گوش بده و در ضمن نگران هم نباش به نمره فکر نکن هدف نهاییت فکر کن
    HOPE, GIVES YOU WINGS

نقل قول نوشته اصلی توسط Breeze2014 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوال دو مورد نحوه حساب کردن score تو بخش ریدینگ دارم:
    به عنوان مثال، اگر ریدینگ short format باشه و 39 تا سوال داشته باشه، کتاب بارونز می گه تعداد سوال های درست رو بشماریم و با استفاده از جدولی که داره، نمرمو از 30 پیدا کنم. مثلا اگر 26 از 39 در نهایت نمرم می شه 21.
    حالا سوال من اینه که مگه بعضی از سوال ها 4 نمره ای و 2 نمره ای نیستند، اون ها رو هم باید فقط در حد یک نمره در نظر بگیریم؟ (چون جدول بارونز نمره از 39 رو به 30 تبدیل می کنه!!)
    پیش پیش ممنون از جواب ها
    سلام دوست عزیز،
    حدود یه سال و نیم یا بیشتر هست که ets دیگه سوال آخر 3 نمره ای یا بیشتر نمیده، و همیشه سوال آخر رو از سوالات دو نمره ای میده. یعنی برای هر پسج 14 سوال میده و چون سوال آخرش 2 نمره ای هست، مجموعا هر پسج 15 نمره داره. و بنابراین کل بخش ریدینگ شامل 42 سوال و 45 نمره است.
    صفحه 399 کتاب ETS جلد سوم در مورد اینکه اگه از 45 نمره چند بیارین، نمرتون چن میشه توضیح داده، که چون ممکنه سوال برخی دوستان هم باشه به لینکی ریفر نمیدم و براتون این جدول رو که قبلا واسه خودم تایپ کرده بودم و روی سیستمم داشتم آپلود میکنم و در پایان یه توضیح در مورد سوال آخر که قبلا هم 3 نمره ای داشت و هم دو نمر ه ای ، ولی الان فقط دو نمره ای ها رو میده و چطور بفهمیم از دو نمره همشو گرفتیم یا یک نمره گرفتیم یا هیچی نیاوردیم توضیحی عرض میکنم. لطفا طبق این جدول معتبر ETS نمرتون رو حساب کنید نه از روی کتاب بارونز یا امثالهم. البته احتمالا ETS دستکاریهای دیگه ای روی نمره مثل روی نمودار بردن رو هم انجام بده، ولی همانطور که در جدول میبینین بر خلاف آنچه خیلی از منابع مثله بارونز یا کمبریج که نمره خام رو نمره اصلی در نظر میگیرند، در واقع طبق جدول خود ETS نمره خام با نمره اصلی تفاوت زیادی داره. به طوری که با یک غلط باز هم شما 30 میشین و حتی با 4 غلط نمره 29 رو میگیرین. اما یه نکته جالب اینه که از نمره 23 به پایین از هر یه دونه غلطی که میزنین یه نمره ازتون کم میشه، که وقتی من اولا اینو دیده بودم به عنوان یه آوانس ETS برای نمره بالا آوردن شرکت کنندگان تلقی میکردم.
    خب قبلا از 3 تا پسج بخش ریدینگ ممکن بود در سر جلسه با یک پسج برخورد میکردیم که تعداد سوالاتش به جای 14 تا 13 تا بود و بنابراین نمره اون سوال 3 نمره بود. در این سوال سه نمرهای شما باید از بین گزینه های دادن شده 5 گزینه رو انتخاب میکردین، اگه هر 5 تا درست بود 3 نمره رو میگرفتین، اگه 4 تا درست بود 2 نمره و اگه 3 تا درست بود 1 نمره میگرفتین، ولی اگه 2 تا یا یکی درست بود صفر میشدین و با کسی که این سوال رو جواب نمیده برابر میشدین.
    اما اخیرا این نمونه سوالات حذف شده و در هر 3 پسج از 14 سوال استفاده میشه و سوال آخر دو نمره ای است. در این سوال 2 نمره ای شما باید 3 گزینه رو انتخاب کنید. اگه هر 3 درست باشه 2 نمره رو میگرین و اگه 2 تاشون درست باشه1 نمره میگیرین، ولی اگه یکی درست باشه از اون سوال صفر میشین و عملا با کسی که به اون سوال جواب نداده فرقی نمیکنین.
    بنابراین پر واضح هست که کلا در بخش ریدینگ 39 سوال با ارزش 1 نمره داریم( 13 سوال یک نمرهای در هر پسج) که جمعا میشه 39 ، و 3 سوال هر کدام با ارزش 2 نمره که میشه 6 نمره، و در نهایت کل بخش ریدینگ با این محاسبات پیچیده میشه 45 نمره . اما جدول آپلود شده بهتون میگه که اگه از 45 نمره مثلا 34 بیارین، نمره شما میشه 25 از 30.(دقت کنید که ETS نمره خام حساب نمیکنه)
    اما در بقیه بخشها ( لیسنینگ، اسپیک و رایت)، ETS دیگه حتی همینقدر هم شفاف سازی نکرده و فقط باید بگیم که الله اعلم.
    موفق باشید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

سلام دوستان
    برای بخش های میانی امتحان چه توصیه ای دارین !؟ ( همون جاهایی که باید مثلا continue بزنیم تا بره بخش بعد. )
    به نظرتون اونجاها به خودون استراحت بدیم !؟ یا اینکه سریع continue را بزنیم !؟
    این زمان برای نمودار بردن نمره ها استفاده میشه !؟ در نمره نهایی تاثیری داره !!؟
    خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای بخش های میانی امتحان چه توصیه ای دارین !؟ ( همون جاهایی که باید مثلا continue بزنیم تا بره بخش بعد. )
    به نظرتون اونجاها به خودون استراحت بدیم !؟ یا اینکه سریع continue را بزنیم !؟
    این زمان برای نمودار بردن نمره ها استفاده میشه !؟ در نمره نهایی تاثیری داره !!؟
    خیلی ممنون
    امید جان سلام،
    اصلا next ها رو سریع نزن، تا میتونی به خودت در این مواقع استراحت بده و چشم ها رو ببند و حتی آروم چشمها رو مالش بده. این قسمتها هیچ تاثیری در روی نمودار بردن نمره یک شرکت کننده ندارند. حتی من در مورد بالا بردن نمره کلا شک دارم، و چون نمره خام محاسبه نمیشه، عملا خیلی از ما ها ممکنه فکر کنیم روی نمودار میره، ولی باز خدا میدونه ETS چه بلایی سر نمره میاره، ولی در هر صورت این بلا همیشه به بالاتر شدن نمره میانجامه. اگه روی نمودار رفتنی در کار باشه، به خاطر سطح سوال و سختی سوالات هست، و اینکه شما زمان آزمون، که خود ets تعیین کرده برای بخشهای مختلفش رو بشکنی، تا بهشون ثابت کنی که از آمادگی برخورداری، هیچ تاثیری نداره، و عملا اولا ETS با این چیزها گول نمیخوره، ثانیا زمانی هست که خودش برای آزمون تعیین کرده، و اونم میدونه که همه اینها رو بلدن، شاید اینم یه جور دادن زمان استراحت به ما باشه.
    فقط سعی کن که از 10 دقیقه بریک بیشتر نگذره، هر چند واسه من خیلی بیشتر از 10 دقیقه گذشت و هیچ اتفاق خاصی نیفتاد و طرف گفت کجا بودی گفتم سرم درد گرفته بود کمی صبر کردم. همین.
    تا میتونی بدون استرس، به خودت حداکثر استراحت رو بده و با شارژ هر بخش رو شروع کن.
    مخصوصا از این لحظات برای کسب آمادگی ذهنی نسبت به توی مود قرار گرفتن سکشن بعد استفاده کن.
    مثلا وقتی ریدینگ تموم میشه، همون لحظه تمام اسکیل هات برای این مهارت رو فراموش کن و روی اسکیلهات برای لیسنینگ تمرکز کن و با آمادگی ذهنی این بخش رو شروع کن. بذار طرف اول هر چی میخواد توضیحات اولیه رو تا آخر بخونه، هدست رو از گوشت قبلش بردار و روی گردنت بزار، گوشتو و چشمتو یک مالش بده، بعد هدست رو بذار و با آمادگی ذهنی آماده شنیدن اولین کلمات پروف یا دانشجو یا ... باش که از همون لحظه بسم الله گفتنش سوالا شروع شده.
    موفق باشی دوست من
    ویرایش توسط Simon : June 27th, 2013 در ساعت 07:35 PM
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

Junior Member

دوستان کسی میدونه توی رایتیگ نمره ی دو بخش باهم برابره یا نه؟یعنی independent و integrated هر کدوم 15 نمره دارن؟ یا نمره ی یکیش بیشتره ؟

صفحه 1 از 17 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)