صفحه 17 از 17 نخستنخست ... 7891011121314151617
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 165 , از مجموع 165

موضوع: بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

سلام دوستان يه سوال در مورد نحوه نمره دهي TPO ​داشتم. ميخواستم بپرسم روش نمره دهي اش چطور هست
    براي مثال من يك متن Reading ​رو زدم كه 41 سوال داشت با 3 سوال دو نمره اي، كه در مجموع ميشه 44 امتياز. من 28 سوال درست زدم كه دو تاش دو امتيازي بوده. يعني 30 امتياز از 44 امتياز. با يك تناسب گرفتن نمره ام ميشه 20. اما خودش بهم 17 داده. ميخواستم ببينم علت اين تفاوت چطوريه يا سيستم امتاز دهي TPO طور ديگري هست؟

Junior Member muogen آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

نمره دهی TPO به طور کلی اشتباهه. شما همین نسبت گیری رو انجام بدید و جز صحیح بگیرید و به احتمال زیاد در امتحان نمره تون همین مقدار و تا حد یک نمره بیشتر خواهد بود.
    من و دوستم که شرایط مشابهی رو تجربه کردیم. من میانگینم ۲۶ بود در لیسنینگ که در امتحان اصلی که همین یک ماه پیش دادم ۲۷ شدم و در مورد ریدینگ ۲۵ بود که در امتحان اصلی ۲۶ شدم.

ولی طبق نمره دهی TPO من میانگینم در جفت این بخش ها از ۲۳ بیشتر نمیشد.
    برای مثال من در یکی از امتحانات TPO لیسنینگ رو ۳۲ از ۳۴ شدم که نمره ۲۶ رو به من داد.
    Don't worry, don't be afraid, ever, because this is Just A Ride

Junior Member

سلام دوستان ، من چند روز پیش برای بار دوم آزمون تافل دادم! توی رایتینگ برای تسک 1 که میگن باید حداقل 150 کلمه بنویسی من حدود 260 کلمه نوشتم و از نظر خودم خیلی خوب نوشتم تسک 1 رو!
    اما برای تسک 2 نمی دونم چی شد! هرکاری کردم نتونستم بیشتر از 267 کلمه بنویسم ، با اینکه چیزی حدود 8 دقیقه هم وقت داشتم تا یا یک دلیل اضافه بیارم یا حداقل پاراگراف ها رو طولانی تر کنم اما انگار دیگه ذهنم به کل جواب نمیداد و توی اون 8 دقیقه از تسک 2 ، من هیچ کلمه ای نتونستم اضافه کنم و فقط یکی دو تا مشکل اسپل رو تونستم برطرف کنم. حالا سوالم از دوستانی که ممکنه تجربه مشابه یا اطلاعی داشته باشند اینه که با وجود اینکه باید واسه تسک 2 حداقل 300 کلمه بنویسی ، این 267 کلمه چقد میتونه به نمرم ضرر برسونه؟
    توی یک وبسایت انگلیسی خونده بودم اگه زیر 300 کلمه واسه تسک 2 بنویسی و بتونی به خوبی دلایلت رو توسعه داده باشی میتونه از یک متن 400 کلمه ای که درست سازماندهی نشده بهتر باشه و نمره خوبی ام بگیری! به نظرتون همچین چیزی عقلانیه یا باید حداقل 300 تا بنویسی تا بتونی روی نمره خوب حساب باز کنی؟ نظر شما چیه؟

Junior Member muogen آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsun88 نمایش پست ها
    سلام دوستان ، من چند روز پیش برای بار دوم آزمون تافل دادم! توی رایتینگ برای تسک 1 که میگن باید حداقل 150 کلمه بنویسی من حدود 260 کلمه نوشتم و از نظر خودم خیلی خوب نوشتم تسک 1 رو!
    اما برای تسک 2 نمی دونم چی شد! هرکاری کردم نتونستم بیشتر از 267 کلمه بنویسم ، با اینکه چیزی حدود 8 دقیقه هم وقت داشتم تا یا یک دلیل اضافه بیارم یا حداقل پاراگراف ها رو طولانی تر کنم اما انگار دیگه ذهنم به کل جواب نمیداد و توی اون 8 دقیقه از تسک 2 ، من هیچ کلمه ای نتونستم اضافه کنم و فقط یکی دو تا مشکل اسپل رو تونستم برطرف کنم. حالا سوالم از دوستانی که ممکنه تجربه مشابه یا اطلاعی داشته باشند اینه که با وجود اینکه باید واسه تسک 2 حداقل 300 کلمه بنویسی ، این 267 کلمه چقد میتونه به نمرم ضرر برسونه؟
    توی یک وبسایت انگلیسی خونده بودم اگه زیر 300 کلمه واسه تسک 2 بنویسی و بتونی به خوبی دلایلت رو توسعه داده باشی میتونه از یک متن 400 کلمه ای که درست سازماندهی نشده بهتر باشه و نمره خوبی ام بگیری! به نظرتون همچین چیزی عقلانیه یا باید حداقل 300 تا بنویسی تا بتونی روی نمره خوب حساب باز کنی؟ نظر شما چیه؟

چیزی که خوندین درسته. اونجا هم نوشته یک جواب خوب معمولا ۳۰۰ کلمه رو شامل میشه و بایدی در کار نیست. حالا شما اگه خوب نوشته باشید باید اون نمره رو بگیرید. من صادقانه بخوام بگم راستش جواب کوتاه حاشیه امن کمتری داره. من فکر کنم برای این تسک نزدیک ۵۵۰ کلمه نوشتم و بین ۴-۵ بهم دادن این بخش رو و میتونم بگم قطعا زیاد نوشتن فایده و مزیت خیلی خاصی نداره ولی یک حاشیه امن داره اگر آف تاپیک نباشه.

حالا انشالله شما خوب نوشتی نمره ت کم نمیشه.
    Don't worry, don't be afraid, ever, because this is Just A Ride

سلام

یک سوال داشتم در مورد متد نت فول. چیزی که در ویدیو ها اعلام میکنه اینه که گرفتن نمره بالا بستگی به حجم نوشته داره . جوزف کلا ریکامند میکنه واسه نوشتن حدود 500 کلمه در حالی که در بارونز حدود 300 کلمه اعلام کرده. جوزف فقط به حجم نوشته بالا اکتفا میکنه و ساختار کلمات و گرامری که توی سمپل هاش میاره کاملا سادست. میخواستم بپرسم که ایا صرف نوشتن حجم بالا حدود 500 کلمه با ساختار گرامری و کلمات ساده (دقیقا مثل نت فول) کفایت میکنه برای نمره 25 به بالا؟

منظورم از ساده در حد همون هایی هست که در ویدیو ها ارائه میشه.

قضیه اینجاست که من قبلا برای ایلتس میخوندم و حالا بنا به شرایط سوییچ کردم روی تافل. توی ویدیو های سایمون که واسه رایتینگ ایلتس هست کاملا ساختار سطح بالا رو ریکامند میکنه در حالی که جوزف جمله بندی هاش واقعا ساده هست. یعنی اگر نگارش سایمون و جوزف رو با هم مقایسه کنیم واقعا جمله بندی جوزف در سطح متوسط رو به پایین هست (حالا نگم ساده) ولی خوب کلا فوکوسش رو حجم نوشته هست.

میخواستم بپرسم که ایا معیار اصلی نمره رایتینگ در تافل حجم بالای نوشته هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)