صفحه 12 از 17 نخستنخست ... 234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 165

موضوع: بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

سلام
    یه موضوعی هست که میگن نمرات بخش رایتینگ و اسپیکینگ کامپیوتری هست(با کامپیوتر تصحیح میشه)
    آیا درسته؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نقد و بررسي منابع موجود براي آزمون تافل iBT‌ وترتيب مطالعه آن ها (كتاب يا نرم

نقل قول نوشته اصلی توسط mech90 نمایش پست ها
    بله شیوه ی محاسبه ی نمرات خود امتحان تافل رو یک بار دیگر بنده در همین جا می نویسم تا دوستانی که در این مورد سوالی یا شبهه ای دارند برطرف بشه:
    در نرم افزار شبیه ساز، تعداد کل سوالات و تعداد کل سوالاتی که درست پاسخ داده اید را باید شمارش بکنید
    دقت بکنید در شمارش تعداد سوالات و پاسخ های صحیح خود سوالاتی که 2 امتیازی هستند را از قلم نیاندازید که نرم افزار به آنها یک امتیاز اختصاص داده درحالی که شما باید به آنها دو امتیاز اختصاص بدین.
    بعد با یک تناسب بستن خیلی ساده تعداد کل را برای بخش ریدینگ به 45 و بخش لیسینیگ را به عدد 33 می رسانید (محاسبه می کنید که از مبنای 45 در ریدینگ و 33 در لیسینینگ نمره خام شما چند شده است) بعد
    به کتاب Official guide (فایل پیوست شده در همین پست نه کتاب قدیمی) مراجعه کرده و در جدول موجود در صفحات 399 و 401 به ترتیب نمره اکتسابی اصلی خود را برای ریدینگ و لیسینیگ به دست می آورید.
    دقت نمایید در تافل نمره منفی نداریم. سوالات بی جواب با سوالات نادرست جواب داده شده فرقی در محاسبه نمره ندارند.

سلام
    ممنونم از راهنمایی واسه محاسبه نمره

یک سوال، برای سوالاتی که بیش از یک امتیاز دارن، بعد از محاسبه نمره نهایی، به تعداد این نوع سوالات امتیاز اضافه کنیم؟

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_jafari200 نمایش پست ها
    سلام
    یه موضوعی هست که میگن نمرات بخش رایتینگ و اسپیکینگ کامپیوتری هست(با کامپیوتر تصحیح میشه)
    آیا درسته؟
    سلام
    تصحیح به صورت صرفا کامپیوتری در امتحانات آزمایشی ای تی اس به کار می رود.
    در امتحان اصلی در هر بخش امتحان ,دو rater انسان به صورت جداگانه به هر سوال نمره خواهند داد و میانگین این دونمره است که نمره نهایی را مشخص می کند. البته اگر اختلاف دو نمره داده شده توسط دو مصحح از یک مقدار پیش فرض بیشتر باشد, از مصحح سوم انسان کمک گرفته می شود.

سلام. ممنون که وقت میذارید جواب میدید.
    من تو تافل آزمایشی در امیربهادر S=23, W=23 شدم. این نمره ها چقدر قابل اعتماد هست؟
    ریدینگ و لیسنینگ چطور؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Houmangh نمایش پست ها
    سلام. ممنون که وقت میذارید جواب میدید.
    من تو تافل آزمایشی در امیربهادر S=23, W=23 شدم. این نمره ها چقدر قابل اعتماد هست؟
    ریدینگ و لیسنینگ چطور؟
    سطح امتحان امیربهادر بالاتر از آزمون اصلی است. من فقط یه بار تو اونجا امتحان دادم و 88 شدم. سه ماه بعد که خوب خونده بودم تو آزمون اصلی 104 شدم. شما با همین آمادگی در هر کدام از این دو بخش حدوداً روی 2 نمره بیشتر از این میتونی حساب کنی. اما به نظر من اختلاف نمره در اون دو بخش دیگه ممکنه بیشتر باشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

سلام دوستان. من قبلا نمره هر دو بخش ریدینگ و لسنینگ رو با بارونز محاسبه میکردم. دیدم که بعضی دوستان میگن بارونز مرجع خوبیه و تعدادی هم طبق افیشال گاید کار میکنن.
    میخواستم بپرسم کدوم صحیح تره؟
    من اگه بخش لسنینگ 23 تا صحیح بزنم طبق
    خودم نرم افزار تی پی او میشم 16
    طبق افیشال میشم 19
    و طبق بارونز 22
    الان کدوم صحیح تره؟
    سپاسگزارم.

Junior Member

دوستان سلام

من یک independent writing نوشتم و یک نفر تصحیحش کرد و بهم گفت اگه 350 کلمه نوشته بودم میشدم 14.5 از 15 اما چون فقط 296 کلمه نوشته بودم بهم نمره پایینی داد
    کسی اطلاع داره که اگه امتحان اصلی بود, صرفا به خاطر کم بودن کلمات چند نمره از دست میدادم؟

Junior Member

راستی, کسی میدونه که امتحان ها تو ایران تصحیح میشن یا جای دیگه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط concise نمایش پست ها
    راستی, کسی میدونه که امتحان ها تو ایران تصحیح میشن یا جای دیگه؟
    سلام

خوبی اینترنتی بودن آزمون و مزیت اون این هست که همه چیز می تونه به راحتی به سمت ETS منتقل بشه و تصحیح توسط assessor های خودش انجام بشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

من اسپیکینگ خوب داده بودم انتظار داشتم بالای 25 بشم شدم 22.
    یکی از دوستام میگفت برای اسپیکینگ به نمره ریدینگ و لیسنینگ نگاه میکنن که خیلی تفاوتش با اونا زیاد نیاشه
    نظر دوستان ؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)