صفحه 2 از 17 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 165

موضوع: بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط RF4 نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه توی رایتیگ نمره ی دو بخش باهم برابره یا نه؟یعنی independent و integrated هر کدوم 15 نمره دارن؟ یا نمره ی یکیش بیشتره ؟
    سلام دوست عزیز،
    نمره هر دو بخش برابر و از 5 محاسبه میشه. بعد با هم جمع و تقسیم بر دو شده و نمره اصلی بدست میاد. مثلا طبق جدول ETS اگه شما رایت 1 را 3 بیارین و رایت 2 را 4، مجموع نمرتون میشه 3/5 ، که این نمره طبق جدول نمرات رایتینگ برابر است با 22.
    اگه جدول زیر را دانلود کنید، بهتر با این محاسبات آشنا میشین.
    اما طبق آنچه در پروفایل شما میاد، تفسیر نمره ها به این شکل ظاهر میشن.
    4 تا 5 Good
    2.5 تا 3.5 Fair
    1 تا 2 Limitted

موفق باشید
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

Junior Member Breeze2014 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ,Biomedical Engineering,

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

سلام دوستان، می شه در مورد محاسبه نمره listening یک جدول قابل اطمینان بهم معرفی کنید. چون با دیدن نمره لیسنیگم توی اولین TPO، دچار بحران شدم! من از 34 تا سوال 20 تاشو درست زدم، نمره ای که TPO برام حساب کرد شد :13!!! اصلا این نرم افزار درست نمره رو حساب می کنه؟ آخه برای ریدینگ هم از 41 سوال، 26 تاشو درست زدم، باز نمرم داد: 13!!! ولی وقتی ریدینگمو با جدول ETS مقایسه می کنم، می شه 18!! دوستان ممنون می شم یه منبع درست برای حساب کردن نمره بهم معرفی کنید، این TPO که حسابی حالمو گرفت.
    اگر میلیمتری ناامید بشی، کیلومتری به فنا رفتی!
    اشکهایی که برای شکست میریزی، همان عرق هایی است که برای پیروزی نریختی.

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

نقل قول نوشته اصلی توسط Breeze2014 نمایش پست ها
    سلام دوستان، می شه در مورد محاسبه نمره listening یک جدول قابل اطمینان بهم معرفی کنید. چون با دیدن نمره لیسنیگم توی اولین TPO، دچار بحران شدم! من از 34 تا سوال 20 تاشو درست زدم، نمره ای که TPO برام حساب کرد شد :13!!! اصلا این نرم افزار درست نمره رو حساب می کنه؟ آخه برای ریدینگ هم از 41 سوال، 26 تاشو درست زدم، باز نمرم داد: 13!!! ولی وقتی ریدینگمو با جدول ETS مقایسه می کنم، می شه 18!! دوستان ممنون می شم یه منبع درست برای حساب کردن نمره بهم معرفی کنید، این TPO که حسابی حالمو گرفت.
    سلام دوست عزیز،
    متاسفانه نرم افزار نمره را درست حساب نمیکنه، اینو با توجه به جول ریدینگ که قبلا آپلود شده میتونین با نرم افزار مقایسه کنید و به این نتیجه برسید که کلا نرم افزار اشتباه نمره میده، و همچنین جدولی در لیسنینگ که دقیقا بهتون بگه نمرتون چند میشه وجود نداره. البته در کتاب ETS دو جور جدول متفاوت وجود داره و طریقه نمره دهی در این دو جدول کاملا با هم فرق داره، و عملا یه جورایی ETS نمیخواد بهمون بگه که نحوه نمره دهی در این بخش دقیقا به چه شکلی هست. ولی چیزی که کاملا واضح هست اینه که نمره شما با توجه به تعداد صحیح هاتون خیلی بیشتر از اینه، به همین دلیل بهتون پیشنهاد میکنم که نمرتون را برای لیسنینگ خودتون به شکل نمره خام با درصد گیری حساب کنید. چون در بدترین حالت ETS دیگه بخواد نمره خام حساب کنه.
    اصلا نگران نباشید چون نمرتون خیلی بیشتر از اینی هست که نرم افزار حساب کرده.
    موفق باشید
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Michael82 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،
    حدود یه سال و نیم یا بیشتر هست که ets دیگه سوال آخر 3 نمره ای یا بیشتر نمیده، و همیشه سوال آخر رو از سوالات دو نمره ای میده. یعنی برای هر پسج 14 سوال میده و چون سوال آخرش 2 نمره ای هست، مجموعا هر پسج 15 نمره داره. و بنابراین کل بخش ریدینگ شامل 42 سوال و 45 نمره است.
    . . .
    . . .
    موفق باشید.
    سلام دوستان
    من که یکشنبه امتحان دادم ، در بخش ریدینگ سوال 3 نمره ای هم اومده بود.
    بخش اول و سوم 14 تا سوال داشتند و سوال آخرشان summary بود که 2 نمره داشت.
    ولی بخش دوم 13 تا سوال داشت و سوال آخرش از این جدول های پرکردنی بود که 3 نمره داشت.
    خواستم بگم که هنوز هم سوال 3 نمره ای میاد در امتحان.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ولی بخش دوم 13 تا سوال داشت و سوال آخرش از این جدول های پرکردنی بود که 3 نمره داشت.
    موفق باشید
    یعنی 7 تا جمله بود بعد گفته بود که 5 تاش را انتخاب کنین یا بدین صورت بود که هر کدوم از جملات به کدوم یک از این دو گروه تعلق داره؟

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaafshari نمایش پست ها
    یعنی 7 تا جمله بود بعد گفته بود که 5 تاش را انتخاب کنین یا بدین صورت بود که هر کدوم از جملات به کدوم یک از این دو گروه تعلق داره؟
    7 تا جمله بود که باید 5 تاش را انتخاب میکردیم : از این 5 تا باید 2 تاش را در یک گروه ، و 3 تاش را در یک گروه دیگه قرار میدادیم.
    .You can either have results or excuses; not both

Banned

7 تا جمله بود که باید 5 تاش را انتخاب میکردیم : از این 5 تا باید 2 تاش را در یک گروه ، و 3 تاش را در یک گروه دیگه قرار میدادیم.
    ممنون، بله این نوع سوالات هنوز در تافل میاد. احتمالا منظور Michael82 این بوده که از سوالاتی که 7 تا جمله میدن و باید 5 تاش را انتخاب کنیم و لازم نیست که در گروه و یا دسته ای قرار بدیم باشه.

سلام دوستان
    موفق باشید
    سلام دوست من،
    حق با شماست و الان داره این سوالات که باید 5 گزینه را انتخاب کنید دوباره باب میشه. دقت کنید که گفتم دوباره باب میشه. و من به دلیل مشغله ذهنی این موضوع را فراموش کرده بودم، بنابراین پست صفحه قبلم را با توضیحات زیر اصلاح میکنم. و دیگه مجبورم دلیل اینکه چرا دوباره داره باب میشه و خیلی چیز ها در مورد پ ی ش ب ی ن ی، و اینکه اساسا چه تغییری از سال 2013 در policy شرکت ETSبوجود آمده را واسه دوستان روشن کنم.، و اینکه دوستانی بهم پیام دادند که بهشون بعضی ها گفتند که چون TPO ها بوجود اومده، از این به بعد ریدینگهای امتحان جدید داره خیلی سخت و نفس گیرمیشه، چقدر بی اساس هست.
    لطفا به این تاپیک برای اطلاعات بیشتر در مورد سوالات اخیر تافل مراجعه فرمایید.
    در واقع ETS برگشته به عقب و به دیتا بیس قدیمیش که بیش از 200 -300 امتحان را شامل میشه که از سال 2008 تا حالا برگزار شده، دست زده، و در امتحانات جدید که در آسیا برگزار میشه دیگه از امتحانات جدیدی که اخیرا در کمتر از یک سال گذشته در آمریکا برگزار شده استفاده نمیکنه، و به نحوه ای که در تاپیک مربوطه خواهید خواند از دیتابیس قدیمیش (یعنی امتحاناتی که قبلا در آسیا از 4 تا 5 سال گذشته تا الان برگزار شده اند) داره استفاده میکنه، به همین دلیل ریدینگهایی که مال سال 2008 یا 2009 و یا حتی تا 2011 بودند و در بینشون اون پسج هایی که سوال آخر 5 گزینه ای داشتند وجود داره ( طبق آنچه قبلا باب بوده) در امتحان الان دوباره دارند میان، و این نوع سوالات دوباره داره باب میشه. و این جمله نفس گیر شدن امتحانات جدید در بخش ریدینگ کاملا غلط هست چون نه تنها ریدینگهای امتحانات اخیرکه در طول 4-5 ماه گذشته در آسیا گرفته شدند(از اول 2013 تا الان) جدید نیستند، بلکه بسیار هم قدیمی هستند و سختی و راحتی ریدینگها هیچ ربطی به وجود یا عدم وجود TPO ندارند، و همین امتحان را هموطنان ما در 4-5 سال پیش دادند. پس این بهانه جویی ای بیش نیست. چون ETS باید بگیم که در ریدینگ همواره از یک رنج نرمالی از سختی سوالات استفاده کرده و تنها بخشی که از لحاظ سختی در دو سال اخیر کن فیکون شده لیسنینگ هست و در تاپیک مربوطه خواهید خواند که چطور ETS با زرنگی تنها بخش امتحانات الان را خیلی به عقب بر نمیگردد و از امتحانات خیلی قدیمی استفاده نمیکند، همین لیسنینگ هست، چون لیسنینگ های خیلی قدیمی، خیلی خیلی راحت تر از جدیدی ها هستند. هم از لحاظ سرعت و هم از لحاظ نزدیکی و سختی گزینه ها.
    اجازه بدین در مورد نحوه نمره دادن این نوع سوالات و اینکه این سوالات چطوری هستند و اگه این سوالات بیان بازم میتونیم از اون جدول صفحه قبل که 45 نمره ای هست استفاده کنیم یا نه، صحبت کنم.
    همواره اگه به این نوع سوالات برخورد کردین، با یک پسج 13 سواله روبرو میشین که سوال آخر 3 نمره ای هست. معمولا بر خلاف سوال آخر پسج های 14 سواله که باید سه گزینه را انتخاب کنیم و برای یک موضوع این سه گزینه را انتخاب کنیم، در موارد 5 گزینه ای باید این 5 گزینه را برای دو موضوع متفاوت انتخاب کنید. مثلا پسج در مورد دو تئوری جدید و قدیم در مورد وجود حیات در فلان سیاره صحبت میکنه، حالا میان در بخش جوابها مثلا دو تا ستون میکشند و بالای یکی مینویسند تئوری جدید و بالای یکی دیگه مینویسند تئوری قدیمی. حالا زیرشون جای خالی میزارند. مثلا برای یکی، دو تا جای خالی و برای اون یکی سه تا جای خالی. 7 تا گزینه دارین که شما باید اون موضوعی که مربوط به تئوری جدید هست را در زیر اون قرار بدین و اونی که مال تئوری قدیمی هست را هم در ستون تئوری قدیمی. اما نکته اساسی این هست که چه به 5 گزینه ای برخورد کنید و چه به 3 گزینه ای، در نهایت کل سه تا پسج و بخش ریدینگ شما 45 نمره بیشتر نداره (چون پسجی که سوال آخر اون 5 گزینه ای هست، کلا 13 سواله هست. 12 تا یک نمره ای + یکی 3 نمره ای که جمعا میشه همون 15 نمره واسه هر پسج). بنابراین میتونین بازم بر اساس جدولی که صفحه های قبل آپلود کردم نمرتون رو محاسبه کنید.
    موفق باشید

Charles Dickens

Junior Member

سلام مایکل
    دوست گرامی یه سوال دارم که نتونستم اینجا پیدا کنم و از اونجایی که به شما و حرفه ای بودنتون ایمان دارم میخواستم نظرتو بگی بهم.ممنون.سوالم اینه که:
    سیستمِ رو نمودار بردن آزمون تافل چیه؟ مثلا تابستون اگه امتحان بدیم میره رو نمودار، پاییز نه.چون اکثر داوطلبای قوی مهر و اینا امتحان میدن، نمرات بالاست پس دیگه نمیره رو نمودار اما تابستون چون اون داوطلبای قوی نیستن نمرات پایینتره نسبتا پس میره نمودار. درسته؟
    و اینکه مرکز با مرکز فرق میکنه واسه رو نمودار بردن یا کشوری حساب میکنن؟یا روزی؟
    مثلا داوطلبای مرکز آمل نمراتشون کمه میره رو نمودار اما یه مرکزی تو تهران که نمرش بالاست تو اون روز نمیره بالا؟
    الان نمیدونم شهریور امتحان بدم واسه نمرم بهتره یا مهر؟با توجه به بحث رو نمودار رفتن نمره ها و این.

ممنون میشم کمکم کنید.
    سپااااااااااااااااااس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Michael82 نمایش پست ها
    امید جان سلام،
    اصلا next ها رو سریع نزن، تا میتونی به خودت در این مواقع استراحت بده و چشم ها رو ببند و حتی آروم چشمها رو مالش بده. این قسمتها هیچ تاثیری در روی نمودار بردن نمره یک شرکت کننده ندارند. حتی من در مورد بالا بردن نمره کلا شک دارم، و چون نمره خام محاسبه نمیشه، عملا خیلی از ما ها ممکنه فکر کنیم روی نمودار میره، ولی باز خدا میدونه ETS چه بلایی سر نمره میاره، ولی در هر صورت این بلا همیشه به بالاتر شدن نمره میانجامه. اگه روی نمودار رفتنی در کار باشه، به خاطر سطح سوال و سختی سوالات هست، و اینکه شما زمان آزمون، که خود ets تعیین کرده برای بخشهای مختلفش رو بشکنی، تا بهشون ثابت کنی که از آمادگی برخورداری، هیچ تاثیری نداره، و عملا اولا ETS با این چیزها گول نمیخوره، ثانیا زمانی هست که خودش برای آزمون تعیین کرده، و اونم میدونه که همه اینها رو بلدن، شاید اینم یه جور دادن زمان استراحت به ما باشه.
    فقط سعی کن که از 10 دقیقه بریک بیشتر نگذره، هر چند واسه من خیلی بیشتر از 10 دقیقه گذشت و هیچ اتفاق خاصی نیفتاد و طرف گفت کجا بودی گفتم سرم درد گرفته بود کمی صبر کردم. همین.
    تا میتونی بدون استرس، به خودت حداکثر استراحت رو بده و با شارژ هر بخش رو شروع کن.
    مخصوصا از این لحظات برای کسب آمادگی ذهنی نسبت به توی مود قرار گرفتن سکشن بعد استفاده کن.
    مثلا وقتی ریدینگ تموم میشه، همون لحظه تمام اسکیل هات برای این مهارت رو فراموش کن و روی اسکیلهات برای لیسنینگ تمرکز کن و با آمادگی ذهنی این بخش رو شروع کن. بذار طرف اول هر چی میخواد توضیحات اولیه رو تا آخر بخونه، هدست رو از گوشت قبلش بردار و روی گردنت بزار، گوشتو و چشمتو یک مالش بده، بعد هدست رو بذار و با آمادگی ذهنی آماده شنیدن اولین کلمات پروف یا دانشجو یا ... باش که از همون لحظه بسم الله گفتنش سوالا شروع شده.
    موفق باشی دوست من
    مایکل عزیز
    میشه راهنمایی کنی که جریان رو نمودار رفتن نمره چیه؟ ربطی به اینکه کدوم سنتر باشه داره یا یه اون روز بستگی داره؟
    شهریور یا مهر چی؟ منظورم پیک امتحانه.
    سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)