صفحه 3 از 17 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 165

موضوع: بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    شما اگر تقریبا 12 تا هم اشتباه بزنین 25 میشین!
    من این نظر را از صفحات خیلی قبل که مربوط به 9 ماه قبل بود پیدا کردم. من واقعا گیج شدم. در مورد نمره ی ردینگ هر کس یه چیزی میگه! قبلا این جا به من گفته بودند که نمره ام را خطی حساب کنم. در این صورت 12 تا اشتباه میشه 22 (اگر هر ردینگ را 14 سوال در نظر بگیریم و سوال آخری را هم 2 نمره ای فرض کنیم.) بالاخره کی درست میگه؟ درستش چیه دوستان؟ واسه من که الان دارم تی پی او ها را میزنم خیلی مهمه که این بارم بندی را بدانم و گرنه اصلا نمی تونم یه ارزیابی از خودم داشته باشم. من تازه تی پی اوها را شروع کردم و الان 16 غلط دارم. حالا من خطی اگر حساب کنم که 19 میشم اما اگر طبق حرف های آقای y2dark حساب کنم شاید 22 بشم.

آقای y2dark خودتون نظرتون چیه؟ حرف کی درسته؟ در مورد لیسنینگ چطوری حساب میشه؟

Junior Member Breeze2014 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ,Biomedical Engineering,

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    من این نظر را از صفحات خیلی قبل که مربوط به 9 ماه قبل بود پیدا کردم. من واقعا گیج شدم. در مورد نمره ی ردینگ هر کس یه چیزی میگه! قبلا این جا به من گفته بودند که نمره ام را خطی حساب کنم. در این صورت 12 تا اشتباه میشه 22 (اگر هر ردینگ را 14 سوال در نظر بگیریم و سوال آخری را هم 2 نمره ای فرض کنیم.) بالاخره کی درست میگه؟ درستش چیه دوستان؟ واسه من که الان دارم تی پی او ها را میزنم خیلی مهمه که این بارم بندی را بدانم و گرنه اصلا نمی تونم یه ارزیابی از خودم داشته باشم. من تازه تی پی اوها را شروع کردم و الان 16 غلط دارم. حالا من خطی اگر حساب کنم که 19 میشم اما اگر طبق حرف های آقای y2dark حساب کنم شاید 22 بشم.

آقای y2dark خودتون نظرتون چیه؟ حرف کی درسته؟ در مورد لیسنینگ چطوری حساب میشه؟
    سلام، صفحه 399 کتاب ETS جلد سوم در مورد اینکه اگه از 45 نمره چند بیارین، نمرتون چن میشه توضیح داده. (فقط برای ریدینگ) که می تونید از پست شماره 6 اینجا دانلود کنید. موفق باشید.
    اگر میلیمتری ناامید بشی، کیلومتری به فنا رفتی!
    اشکهایی که برای شکست میریزی، همان عرق هایی است که برای پیروزی نریختی.

Member QUPHAS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHYSICS

نقل قول نوشته اصلی توسط Michael82 نمایش پست ها
    اما جدول آپلود شده بهتون میگه که اگه از 45 نمره مثلا 34 بیارین، نمره شما میشه 25 از 30.(دقت کنید که ETS نمره خام حساب نمیکنه)
    اما در بقیه بخشها ( لیسنینگ، اسپیک و رایت)، ETS دیگه حتی همینقدر هم شفاف سازی نکرده و فقط باید بگیم که الله اعلم.
    موفق باشید.
    سلام دوست من،
    میخواستم بدونم منبع فایلی که اینجا آپلود کردید چیه؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط ieltsabadi نمایش پست ها
    سلام مایکل
    دوست گرامی یه سوال دارم که نتونستم اینجا پیدا کنم و از اونجایی که به شما و حرفه ای بودنتون ایمان دارم میخواستم نظرتو بگی بهم.ممنون.سوالم اینه که:
    سیستمِ رو نمودار بردن آزمون تافل چیه؟ مثلا تابستون اگه امتحان بدیم میره رو نمودار، پاییز نه.چون اکثر داوطلبای قوی مهر و اینا امتحان میدن، نمرات بالاست پس دیگه نمیره رو نمودار اما تابستون چون اون داوطلبای قوی نیستن نمرات پایینتره نسبتا پس میره نمودار. درسته؟
    و اینکه مرکز با مرکز فرق میکنه واسه رو نمودار بردن یا کشوری حساب میکنن؟یا روزی؟
    مثلا داوطلبای مرکز آمل نمراتشون کمه میره رو نمودار اما یه مرکزی تو تهران که نمرش بالاست تو اون روز نمیره بالا؟
    الان نمیدونم شهریور امتحان بدم واسه نمرم بهتره یا مهر؟با توجه به بحث رو نمودار رفتن نمره ها و این.

ممنون میشم کمکم کنید.
    سپااااااااااااااااااس
    سلام دوست من،
    اینجا سر نزده بودم و اصلا نمیدونستم سوال پرسیدین، دوستانی لطف کردند امتیاز دادند، منم اومدم ببینم کجا بوده چی بوده چیکار کردیم که دیدیم به به دوستمون خیلی وقته سوال پرسیده. آقا شرمنده.
    والا به طور قطع هنوز کسی نمیدونه که اصلا روی نمودار میره یا نه، چون ETS به هیچ عنوان کوچکترین اشاره ای در این مورد در هیچ جا نکرده. از نظر شخصیم اگه بخوام عرض کنم، کلا در مورد روی نمودار رفتن نمره ریدینگ و لیسنینگ مشکوک هستم، یعنی بیشتر احساس میکنم همچین کاری انجام نمیشه. چون نمره خام داوطلب حساب نمیشه، فکر میکنیم نمرمون روی نمودار رفته و بیشتر شده. اگه به جدولی که در مورد ریدینگ گذاشتم که از کتاب ای تی اس گرفته شده نگاه کنین، ملاحظه خواهید کرد که اگه مثلا از 45 نمره، 35 نمره بیاریم، طبق گفته ETS نمرمون میشه 26، در صورتی که اگه همین رو نمره خام حساب کنیم، نمرمون میشه 23. رو حساب اینکه توی خونه معمولا نمره خاممون رو محاسبه میکنیم، سرجلسه حد و حدودمون رو با توجه محاسبه نمره خام اونطوری حدس میزنیم، و وقتی 3 نمره بهتر از اونی که فکر میکردیم میاریم، فکر میکنیم که روی نمودار رفته.
    البته ممکنه و ممکنه و ممکنه که ETS نمرات رو روی نمودار ببره، ولی اگه هم قرار باشه همچین کاری بکنه قطعا به سنتری که شما امتحان میدین ربطی نخواهد داشت. در مورد ماهشم فکر نکنم الزاما بچه های قوی توی یه ماه خاصی بخوان امتحان بدند.
    در نهایت دوست من به این چیزا اصلا کوچکترین نظری نداشته باشین. چون اولا معلوم نیست اصلا وجود خارجی دارند یا که خیر، و ثانیا روی نمرتون همچین تاثیر مثبت قابل ملاحظه ای ندارند(فوق فوقش 3-4 نمره، البته بازم میگم که به شخصه روی همینم شک دارم)، ثالثا بیشتر به خاطر درگیری ذهنتون با این مسائل جنبی ممکنه خدای نکرده روی عملکرد و بازده مطالعاتتون تاثیر بدی بذاره. پس کلا بیخیال اینجور مسائل، و فقط به خودتون اعتماد کنید.
    از صمیم قلب براتون بهترین نمره ای که در نظر دارینو آرزو میکنم
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

نقل قول نوشته اصلی توسط QUPHAS نمایش پست ها
    سلام دوست من،
    میخواستم بدونم منبع فایلی که اینجا آپلود کردید چیه؟
    ممنون
    سلام دوست خوب من،
    صفحه 399 کتاب ETS چاپ سوم همین جدولی که آپلود کردم را گذاشته.

موفق باشید
    ویرایش توسط Olympia : August 10th, 2013 در ساعت 09:04 AM دلیل: ویرایش به درخواست کاربر
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Breeze2014 نمایش پست ها
    سلام، صفحه 399 کتاب ETS جلد سوم در مورد اینکه اگه از 45 نمره چند بیارین، نمرتون چن میشه توضیح داده. (فقط برای ریدینگ) که می تونید از پست شماره 6 اینجا دانلود کنید. موفق باشید.
    منظورتوت کتاب official guide hast?

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

نقل قول نوشته اصلی توسط Breeze2014 نمایش پست ها
    سلام، صفحه 399 کتاب ETS جلد سوم در مورد اینکه اگه از 45 نمره چند بیارین، نمرتون چن میشه توضیح داده. (فقط برای ریدینگ) که می تونید از پست شماره 6
    اینجا دانلود کنید. موفق باشید.
    خیلی ممنون. یه سوال دیگه: این نمره ای که ETS توی این جدول معرفی کرده مینیمم است دیگه درسته؟ یعنی ما از این جدول نمره مان کمتر نمیشه اما ممکنه به دلیل سختی امتحان، نمره روی نمودار هم برده بشه، درسته؟ اما دیگه نمره هیچ وقت به خاطر راحتی امتحان یا ... از این جدول کمتر که نمیشه؟

Banned

خیلی ممنون. یه سوال دیگه: این نمره ای که ETS توی این جدول معرفی کرده مینیمم است دیگه درسته؟ یعنی ما از این جدول نمره مان کمتر نمیشه اما ممکنه به دلیل سختی امتحان، نمره روی نمودار هم برده بشه، درسته؟ اما دیگه نمره هیچ وقت به خاطر راحتی امتحان یا ... از این جدول کمتر که نمیشه؟
    اون که جدول ets نبود. یه کاربز آپ کرده بود. کتاب ets چیه؟ Official guide?

اصلاً اینطوری فکر نکنید. سوالات اگر سخت باشند احتمال داره حتی نمره ای بگیرید که تا حالا تو TPO ها نگرفتید! اینو دیدم که میگم! به شخصه فکر نمی کنم نمره ها خیلی رو نمودار برند. پس زیاد دلتون رو خوش نکنید که من الان TPO ها رو 23 میزنم پس تو امتحان حداقل 25 رو میگیرم دیگه! اینجوری نیست. اینکه واقعاً رو نمودار میره یا نمیره یا نهایتاً چند نمره بخوان اضافه کنند معلوم نیست اصلاً. با این دید تمرین کنید که همون نمره ی خام رو می گیرید. حالا اگر امتحان اصلی خیلی سخت نبود و یا 2-1 نمره هم اضافه کردند که چه بهتر...
    موفق باشید
    .One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching

Member QUPHAS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHYSICS

سلام دوستان
    حق با Michael82 عزیزه!
    البته باید اضافه کنم که برای لیسنینگ هم scale داده!
    سیستم نمره دهی ریدینگ و لیسنینگ خطی نیست و حتی scale دو تا آزمون تافل هم با هم یکی نیست! تو همون کتاب Official Guide ETS برای دو تا آزمون سمپلی که داره scaleهای متفاوتی رو داده.
    من جدول scaleهای این دوتا آزمون رو اینجا میذارم. 2تا برای ریدینگ و 2تا برای لیسنینگ!

iBT Score Scaling by ETS-Listening 2.jpgiBT Score Scaling by ETS-Reading 1.jpgiBT Score Scaling by ETS-Reading 2.jpgiBT Score Scaling by ETS-Listening 1.jpg

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)