صفحه 4 از 17 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 165

موضوع: بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

Member QUPHAS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHYSICS

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط austin نمایش پست ها
    اون که جدول ets نبود. یه کاربز آپ کرده بود. کتاب ets چیه؟ Official guide?
    بله!
    این رو ببینید!

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

نقل قول نوشته اصلی توسط austin نمایش پست ها
    اون که جدول ets نبود. یه کاربز آپ کرده بود. کتاب ets چیه؟ Official guide?
    نقل قول نوشته اصلی توسط Michael82 نمایش پست ها
    سلام دوست خوب من،
    صفحه 399 کتاب ETS چاپ سوم همین جدولی که آپلود کردم را گذاشته.

موفق باشید
    خود آقای میکائیل هم آدرس این طوری داده که من چک کردم و درست بود

Member QUPHAS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHYSICS

پیش فرض پاسخ : بحث راجع به T__P__O های شرکت E-T-S ، سوالات تکراری يا احتمالا سوال و جوابهاي ا

سلام دوستان
    من تو این پستم به اشتباه گفتم که نمرات ریدینگ به صورت درصدی حساب میشه! اما این اشتباهه! شرمنده!
    نحوه صحیح نمره دهی به بخش ریدینگ و لیسنینگ رو توی این پست بخونید!

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

سلام دوستان عزیز،
    یه کوچولو توضیحی در مورد ریدینگ خدمتتون عرض کنم. ببینین جدول محاسبه نمره ریدینگ همونی هست که دوشت خوبمون QUPHAS عزیز از کتاب ETS گرفته و آپلود کردند. همونطور که ملاحظه میکنید دو تا جدول در مورد ریدینگ هست. ممکنه این سوال پیش بیاد که کدومش برای ریدینگ امتحان اصلی به کار میره؟ همونطور که قبلا صحبت کردیم، raw point total در امتحان همواره و همواره 45 هست. یعنی شما همیشه با سه تا پسج که نمرشون برای ریدینگ محاسبه میشه طرفین (چه لانگ بخورین چه نخورین). خب هر پسج raw pointش همیشه و همیشه 15 است. چه پسج شما 14 سواله باشه و چه 13 سواله. چطور؟ ببینین همونطور که گفتیم اگه پسج شما 14 سواله باشه 13 سوال آن یک نمره دارند و سوال آخر دو نمره، بنابراین نمره خام این پسج کلا میشه 15. و اگه پسج شما 13 سواله باشه، 12 سوال یک نمره ای دارین و سوال آخر سه نمره ای هست که جمعا نمره خام اینجور پسج ها هم میشه 15. بنابراین در هر صورت ما پسج هامون نمره خامش 15 هست. خب ما با سه پسج که در روز امتحان محاسبه میشن چه لانگ بخوریم و چه نخوریم سر و کار داریم، پس total point raw کل بخش ریدینگ میشه 45. حالا از این 45 هر نمره خامی که میارین با جدولی که از کتاب ETS آپلود شده و raw point total رو 45 نشون داده میتونین نمرتون رو محاسبه کنین. کل این داستان رو خدمتتون عرض کردم که بگیم که جدولی که از کتاب ETS توسط دوست عزیزمون QUPHAS آپلود شده و raw point total رو 41-42 گذاشته اصلا در روز امتحان اصلی کاربرد نداره، بلکه ETS این جدول محاسبه نمره را به طور اخص برای همون practice test 1 کتاب خودش گذاشته که بعد اینکه تستهای این سری رو زدین با این جدول حدود نمرتون رو محاسبه کنین. چرا کاربردی نداره؟ چون سوالهای هر کدام از سه پسج آن 13 تا هست و نکته اینجاست که در این فرم از پسجها باید سوال آخر سه نمره ای وجود داشته باشه، یعنی اگه در روز امتحان با این نوع پسجهای 13 سواله برخورد کردین شک نکنین که سوال آخرش باید سه نمرهای باشه( سوالهایی که به جای 3 گزینه باید 5 گزینه رو انتخاب کنیم که مفصل اینجا توضیح داده شده)، بنابراین کل نمره خام هر سه پسج کتاب ETS، practice test 1 42 میشه، که در روز امتحان اصلی اینگونه نیست. بنابراین از دو جدولی که برای ریدینگ در کتاب ETS آورده شده، جدولی که نمره خام رو 45 در نظر گرفته منطبق بر امتحان اصلی است و از این جدول استفاده فرمایید. همچنین جدولهایی که ETS میزاره و با خط تیره بین دو عدد حدود تعیین میکنه، یعنی به زبون بی زبونی میخواد به ما بگه که به ما ربطی نداره چطور میخواد محاسبه کنه. مثلا میگه نمره خام 39-40نمرتون میشه 27-30 .
    خب حالا که تا اینجا صحبت کردیم شاید بد نباشه راجع به جدولهای لیسنینگ هم بگیم. سوالهای لیسنینگ همونطور که بهتر میدونین در دو ست به این شکل هست:
    ست اول:
    یک کانورسیشن با 5 سوال
    لکچر اول با 6 سوال
    لکچر دوم با 6 سوال
    ----------------------
    مجموعا 17 سوال برای این ست
    ست دوم:
    یک کانورسیشن با 5 سوال
    لکچر اول با 6 سوال
    لکچر دوم با 6 سوال
    ----------------------
    مجموعا 17 سوال برای این ست

که میشه 34 سوال برای دو ست. چیزی که پر واضح هست اینه که هیچ کدام از سوالات بدون نمره یا نصف نمره نیستند، یعنی حداقل 1 نمره هر سوال دارند. بنابراین حداقل نمره خام این 34 سوال میشه 34. پس این جدول خود بخود هیچ کاربردی برای محاسبه نمره امتحان اصلی نداره، چون نمره خام رو 33 گذاشته و ما میدونیم که مجموع حداقل نمره خامی که در روز امتحان و در اکثر تی پی او ها داریم 34 است. حالا بریم سراغ جدول دیگه لیسنینگ یعنی این جدول. اول راجع به مجموع نمره خامش صحبت کنیم. در این جدول نمره خام رو 36 گذاشته. چرا؟ چون گاهی دو تا سوال در کل دو تا ست (یعنی 34 سوال) دو نمرهای هستند. در این دو سوال باید سه گزینه رو تیک بزنیم و یا به اشکال دیگه هم دیده میشه. خلاصه کلام اینکه چون دو سوال با ارزش بیشتر از یک نمره در کل لیسنینگ این جور لیسنینگها داریم، مجموع نمره خامشون میشه 36. (در اکثر موارد، یعنی 90 درصد موارد نمره خام 34 برای کل لیسنینگ باب هست. یعنی ارزش هر سوال یک نمره. حتی سوالی که باید براش دو تا گزینه رو انتخاب کنیم ارزشش یک نمره هست که اگه یکی رو درست بزنیم و یکی رو غلط اون سوال رو کلا هیچی نمیگیریم. ولی زمانی که باید سه تا گزینه و یا بیشتر رو انتخاب کنیم، ارزش هر سوال از یک بیشتر میشه، بنابراین به طور کلی فعلا در بیش از 90 درصد موارد 34 نمره خام و 34 سوال یک نمره ای بیشتر باب هست). حالا برای جدولی که 36 نمره خام رو در نظر گرفته به نحوه تبدیل به نمره اصلی دقت کنین. بازم همون حرف قبلیمون شده، یعنی گفته اگه مثلا از 36 نمره خام 31 نمره خام بیارین، نمرتون بین 26 تا 29 میشه، این یعنی ETS میگه موارد دیگه ای رو ما در محاسبه نمره نهایی از نمره خام در نظر میگیریم که نمیخواهیم به طور واضح و روشن بهتون بگیم. حالا ممکنه سختی سوالات اعمال بشه و یا هر چیز دیگه که هیچ کس جز خود ETS نمیدونه. ولی این جدول رو گذاشته که حدود نمرتون رو بدونین.
    در نهایت امر از بین 4 جدول آپلود شده برای محاسبه نمره ریدینگ و لیسنینگ، فقط یک جدول و اونم برای ریدینگ قابل استناد هست، و 3 جدول دیگه برای اون practice test خاص ETS گذاشته که بعد اینکه تستهاشو زدین حدود نمرتون رو بدونین. بنابراین برای ریدینگ پیشنهاد میکنم وقتی دارین TPOها رو میزنین از این جدول استفاده کنین، و برای لیسنینگ پیشنهاد میکنم که خودتون برای خودتون نمره رو با نسبت گرفتن و به صورت خام محاسبه کنین، چون مطمئن باشین که ETS ممکنه آوانس بده و نمرتون رو بیشتر کنه ولی از نمره خامی که میگیرین دیگه کمترش نمیکنه. مثلا اگه از 34 تست یک نمره ای لیسنینگ 28 تاشو درست زدیم و نمرمون 28 از 34 شد با نسبت گرفتن نمرمون رو از 30 ، حداقل 24 بدونیم چون دیگه ETS این نمره رو 22 نمیکنه.

موفق باشید
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط QUPHAS نمایش پست ها
    سلام دوستان
    حق با Michael82 عزیزه!
    البته باید اضافه کنم که برای لیسنینگ هم scale داده!
    سیستم نمره دهی ریدینگ و لیسنینگ خطی نیست و حتی scale دو تا آزمون تافل هم با هم یکی نیست! تو همون کتاب Official Guide ETS برای دو تا آزمون سمپلی که داره scaleهای متفاوتی رو داده.
    من جدول scaleهای این دوتا آزمون رو اینجا میذارم. 2تا برای ریدینگ و 2تا برای لیسنینگ!

فایل پیوست 21959فایل پیوست 21960فایل پیوست 21961فایل پیوست 21958
    It's very strange! specially for listening!

Banned

پیش فرض پاسخ : بحث راجع به T__P__O های شرکت E-T-S ، سوالات تکراری يا احتمالا سوال و جوابهاي ا

نقل قول نوشته اصلی توسط QUPHAS نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تو این پستم به اشتباه گفتم که نمرات ریدینگ به صورت درصدی حساب میشه! اما این اشتباهه! شرمنده!
    نحوه صحیح نمره دهی به بخش ریدینگ و لیسنینگ رو توی این پست بخونید!
    توضیحات ets راجع به نمره دهی http://www.etsglobal.org/Global/Eng/...-to-the-public

Banned

Convert your raw score to a scaled score. The Educational Testing Service (ETS), which administers the TOEFL, does not release the official conversion tables for changing raw scores into scaled scores. However, the scale is more or less proportional and can be roughly calculated without a table. Each section is scored out of 30; therefore, if the reading section had 40 questions and you answered 30 right, you can set up the proportion (30/40 = x/30; your score for this section would be 23, rounded up). Keep in mind that this is approximately what you would receive on test day; on the real test, there is an unscored experimental section, but you will not know which one this is.

Junior Member

پیش فرض روی نمودار بردن نمرات تافل

می خواستم ببینم این درسته که نمرات تافل توی هر تست سنتری رو نرمالیزه می کنن (یا می برن روی نمودار)؟

این رو از یکی از دوستان شنیدم که مهمه شما کجا امتحان میدید. اگه سطح بچه های اون تست سنتر پایین باشه می تونی خیلی خوب بدرخشی .

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

دوستان یه سوال در قسمت ریدینیگ چند تا اشتباه بزنی بالای 27 میشی؟.
    من تافل قبلیم حدودا 85 شدم ولی نمره بالای 100 میخام. حس میکنم در ریدینگ و لیستنیگ در سوالات در ک مطلب و بخصوص استنباطی مشکل دارم!!
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    دوستان یه سوال در قسمت ریدینیگ چند تا اشتباه بزنی بالای 27 میشی؟.
    من تافل قبلیم حدودا 85 شدم ولی نمره بالای 100 میخام. حس میکنم در ریدینگ و لیستنیگ در سوالات در ک مطلب و بخصوص استنباطی مشکل دارم!!
    فکر می کنم در این تاپیک به صورت مفصل در مورد نحوه نمردهی بحث شده باشه. یک نگاهی به این تایپک و پست های Michael82 بندازید.
    سخت ترین سوالات دقیقا سوالات استنباطی هستن که وقت بیشتری را هم میگیرن. اگه تمام تی پی او ها را بزنین مشکلتون ایشالا برطرف میشه و به نمره دلخواهتون میرسید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)