صفحه 5 از 17 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 165

موضوع: بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

در مورد روش نمره دهی اسپیکینگ و رایتینگ هم یک کم بحث کنیم. من قبلا جایی خونده بودم که در رایت و اسپیک، میانگین نمرات بخش های مختلف را می گیرند و بعد در 6 ضرب میکنند. اما من نمرات یکی از دوستان را که اسپیکینگ 17 گرفته بود را دارم که بدین شرح هستند:

Speaking aboutfamiliar topics: Fair (2.5 - 3.0) Speaking about campus situations: Limited (1.5 - 2.0) Speaking aboutacademic course content: Limited (1.5 - 2

اما این نمرات دوستمون با این روش نمره دهی نمی خونه؟! کسی توضیحی داره؟ مرسی

Junior Member ssrr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکتری حرفه ای داروسازی - علوم پزشکی مشهد

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    در مورد روش نمره دهی اسپیکینگ و رایتینگ هم یک کم بحث کنیم. من قبلا جایی خونده بودم که در رایت و اسپیک، میانگین نمرات بخش های مختلف را می گیرند و بعد در 6 ضرب میکنند. اما من نمرات یکی از دوستان را که اسپیکینگ 17 گرفته بود را دارم که بدین شرح هستند:

Speaking aboutfamiliar topics: Fair (2.5 - 3.0) Speaking about campus situations: Limited (1.5 - 2.0) Speaking aboutacademic course content: Limited (1.5 - 2

اما این نمرات دوستمون با این روش نمره دهی نمی خونه؟! کسی توضیحی داره؟ مرسی

چه مشکلی داره این نمره 17 ؟ شما فرض کن سوال 1و2 رو طرف 3 گرفته سوال 3 تا 6 رو هم همشونو 2 گرفته میانگین کلش می شه 2+2+2+2+3+3 =14 از کل 6*4=24 که میشه 14/24= 2.33 از 4 تبدیل به 30 که بکنی 17.5 تازه من حساب کردم از هر رنج حداکثر نمره رو گرفته یعنی مثلا 1.5 نگرفته یا 2.5 پس می بینی که تقریبا همین حدود 17 نمره اش باید می شده. کلا این قضیه نمره دادن رو خیلی پیچیده اش نکنید. هر چقدر که نمره خامتون شد خطی تبدیلش کنین فوق فوقش یکی دو نمره بیشتر می شید اما هیچ وقت کمتر نمی شید. مثلا ریدییگ از 45 نمره خام اگر 40 شدید حداقل 27 هستید حالا ممکنه یکی یا دو نمره بیشتر هم بشید که چه بهتر. اما در نهایت در کل نمره امتحان این تفاوت ها حداکثر 4-3 نمره از 120 هست که معمولا خیلی حیاتی نیست. مثلا اگر نمره حداقل دانشگاه 100 باشه چه شما 95 بشی چه 100 شانس قبولیت پایینه چون مطمئنا میانگین پذیرفته شدگان سالای قبلی دانشگاه رو که بگیری لااقل 4-5 نمره بیشتر از حداقلشون هست. خیلی از دانشگاه ها هم مثلا می زنن 80 یا 79 ولی عمرا گه زیر 90 --95 قبولتون کنن فقط این یه کاسبیه براشون که اپلیکنت بیشتری داشته باشن و پول مفتی از اپلیکیشن فی ها به جیب بزنن. مثلا دانشگاه purdue رو که جزو تاپ 20 هست برید چک کنید مینیمم هاش خنده داره. اسپیک 17 !!!! رایت 18 و رید و لیسن 20 ! اینجوری یه عالمه آدم خوشحال اپلی می کنن اما فقط پول می دن و هیچ شانسی ندارن اونا هم یه نگاه دو دقیقه ای به نمرات و رزومه ات می ندازن و فرداش ریجکتت می کنن. راحت کلی پول به جیب می زنن. باید نمره تون با یه حاشیه امنیت خوب بالای مینیمم بشه تا خیالتون راحت باشه. اگه 100 شدید اصلا به دانشگاه با مین 100 امید نداشته باشید و فوکوس رو بذارید رو اون 80-85 ای ها

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    آره من هم تمام پست های Micheal82 را خواندم و دقیقا برنامه ای که گفته را یک ماه است که دارم اجرا میکنم و در این وقت باقی مانده هما می خوام اون برنامه را ادامه بدم اما راستش از پیشرفتم رد ردینگ راضی نیستم. البته به خود Micheal82 پیام خصوصی زدم گفت که همان راه را ادامه بده و من هم میخوام ادام بدم اما روند پیشرفتم یه جوریه. یعنی پیشرفتم این طوری شده:

من واسه ردینگ دارم T*P*O کار می­کنم (هر روز در 20 دقیقه یک ردینگ می زنم و در 30 دقیقه بررسی میکنم و بعدش هم چند بار سریع ردینگ را می خوانم.) اما مشکلی که با اون مواجه شدم این است که نمراتم نوسان داره و این باعث شده که من نتونم بفهمم که دارم پیشرفت می­کنم یا نه من تا حالا 13 تا T*P*O را زدم و نمراتم این طوری شده: شماره 1 تا 7 را تقریبا 19 می­گرفتم. بعد شماره­های 8 و 9 را یک دفعه پریدم بالا و نمره­ام 23 شد. بعد شماره 10 را 20 گرفتم و شماره 11 را 18 شدم! بعد شماره 12 را 20 گرفتم و امروز هم شماره 13 را 25 زدم!! من این طوری نمی­تونم اصلا تخمین بزنم که دارم پیشرفت هم می­کنم یا این که تنها سختی و آسانی خود امتحان است که باعث میشه نمراتم تغییر کنه .

الان با در این یک ماه که 13 تا را زدم، نمی دونم پیشرفت کردم یا نه. نمی دونم به 24 مد نظرم در امتحان اصلی میرسم یا نه؟ من کماکان اون برنامه را حذف نمی کنم و تازه از ردینگ های جی آر ای هم روزی نیم ساعت می خونم (البته از امروز وقتش را به یک ساعت افزایش دادم) اما می خوام مطمئن بشم که بالای 24 میارم. واسه همین فکر کردم شاید بد نباشه برم کلاس خصوصی. اگر فقط با همین برنامه برسم که خودمم هم نمی خوام پولم هدر بره. البته اگر شما فکر می کنی که هم وقتم هدر میره و هم پولم که دیگه اصلا حاضر نیستم برم کلاس خصوصی. نظرت چیه؟ می ترسم این برنامه جواب نده همان طور که در این یک ماه نوسانی بود.
    سلام، شما بر حسب چه معیاری نمرات خود را از بخش های مختلف استخراج می کنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidasgari نمایش پست ها
    سلام، شما بر حسب چه معیاری نمرات خود را از بخش های مختلف استخراج می کنید؟
    سلام دوست عزیز،

در این تاپیک به طور مفصل در مورد نحوه نمره دهی صحبت شده، به نظرم به این پست در مورد ریدینگ و لیسنیگ و این پست رو در مورد اسپیک و رایت مراجعه کنید.

موفق باشید
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

من گیج شدم :| امروز 1تست لیستنینگ بارونز و زدم که long format بود.51 سوال که من 28تا رو درست زدم.حالا نمیدونم اینو چطوری باید محاسبه کرد؟
    ...Move and the way will open

نقل قول نوشته اصلی توسط Ninita نمایش پست ها
    من گیج شدم :| امروز 1تست لیستنینگ بارونز و زدم که long format بود.51 سوال که من 28تا رو درست زدم.حالا نمیدونم اینو چطوری باید محاسبه کرد؟
    برای بچه هایی که ممکنه این سوال من براشون پیش بیاد..
    پیداش کردم، نحوه نمره دادن long رو صفحه 777-778 بارونز توضیح داده.من 19-20 شدم ولی مهم نیست چون دومین تمرین لیسنینگم بود و جای پیشرفت هست
    ...Move and the way will open

پیش فرض پاسخ : نمونه های writing کاربران و بررسی آنها

چه جوری میشه در مورد نمره بخش رایتینگ حدس بزنیم چند میشیم؟
    مرسی
    ویرایش توسط pApAr : October 8th, 2013 در ساعت 11:03 PM

Junior Member

سلام، من نمی دونستم این سوالم رو کجا مطرح کنم. بنابراین پوزش می خواهم اگر مرتبط نیست.
    من نمره ی تافلم رو گرفتم. 110 شدم. استادم می گفت از 110 به بالا دائم العمره. اما هیچ جا چیزی دراین مورد پیدا نکردم. می خوام بدونم درسته یا نه.

Junior Member

سلام دوستان
    کس میدونه اگه هر دو رایتینگ تسک 1 و 2 رو fair بشیم، نمره نهائی تو چه بازه ای خواهد بود؟ ممنونم

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

نقل قول نوشته اصلی توسط aghighi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کس میدونه اگه هر دو رایتینگ تسک 1 و 2 رو fair بشیم، نمره نهائی تو چه بازه ای خواهد بود؟ ممنونم
    سلام fair-good و limited کیفی هستند و بازه ای،
    نمره شما توسط کامپیوتر و انسان داده میشه بین 0-5 ،(با وزن یکسان)
    یعنی برای هردو تسک شما 4 مقدار از بین 0 تا 5 دارید.
    میانگین گیری میشه و طبق جدول بهتون نمره داده میشه، جدول هم اینطوریه که 5=30 ، 4.75=29 ، 4.5=28 و...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)