صفحه 6 از 17 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 165

موضوع: بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

نقل قول نوشته اصلی توسط Souri_RS نمایش پست ها
    سلام fair-good و limited کیفی هستند و بازه ای،
    نمره شما توسط کامپیوتر و انسان داده میشه بین 0-5 ،(با وزن یکسان)
    یعنی برای هردو تسک شما 4 مقدار از بین 0 تا 5 دارید.
    میانگین گیری میشه و طبق جدول بهتون نمره داده میشه، جدول هم اینطوریه که 5=30 ، 4.75=29 ، 4.5=28 و...
    سلام
    ممنونم دوست عزیز. آخه من هر دو رایتینگ رو fair شدم اما نمره نهائی م : 15 شده در حالیکه دفعه قبل دقیقا هر دو fair و نمره نهائی م 21. ایندفعه خیلی بهتر نوشتم واقعا مات و مبهوت هستم. میشه اعتراض کرد؟

Member eden آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD , EE

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

برای اعتراض باید به هیچ جا نمره ریپورت نشده باشه ظاهرا + یه بار میشه اعتراض کرد + 80 دلار برای هر سکشن هزینه میخواد! یعنی اعتراض نکنید خوشمون نمیاد! منم مشکل شمارو دارم 2 سال پیش آزمون دادم. اونموقع کم میدونستن در مورد رایتینگ با این حال 21 آوردم. یه ماه پیش دوباره دادم و ایندفه چقد تمرین کرده بودم فک میکردم 28 میشم رایتینگو ولی بازم 21 شدم. بقیه طبق انتظارم بود. از کجا این نمره در اومد خدا میدونه!

نقل قول نوشته اصلی توسط aghighi نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم دوست عزیز. آخه من هر دو رایتینگ رو fair شدم اما نمره نهائی م : 15 شده در حالیکه دفعه قبل دقیقا هر دو fair و نمره نهائی م 21. ایندفعه خیلی بهتر نوشتم واقعا مات و مبهوت هستم. میشه اعتراض کرد؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بحث راجع به T__P__O های شرکت E-T-S ، سوالات تکراری يا احتمالا سوال و جوابهاي ا

سلام دوستان، ببخشید اگه سوالم مرتبط نیست آخه نمیدونم کجا باید عنوانش میکردم. این نرم افزار تی پی او ها درست نمره قسمت ریدینگ رو حساب میکنه؟ من دپرس شدم توی قسمت تی پی او 2 از 39 تا سوال ریدینگ 12 سوال یک نمره ای و 2 تا سوال 2 نمره ای رو اشتباه زدم ولی نرم افزار نمره 13 بهم داده من هرجور حساب میکنم به نمره 19 میرسم

پیش فرض پاسخ : بحث راجع به T__P__O های شرکت E-T-S ، سوالات تکراری يا احتمالا سوال و جوابهاي ا

نقل قول نوشته اصلی توسط zbg_82 نمایش پست ها
    سلام دوستان، ببخشید اگه سوالم مرتبط نیست آخه نمیدونم کجا باید عنوانش میکردم. این نرم افزار تی پی او ها درست نمره قسمت ریدینگ رو حساب میکنه؟ من دپرس شدم توی قسمت تی پی او 2 از 39 تا سوال ریدینگ 12 سوال یک نمره ای و 2 تا سوال 2 نمره ای رو اشتباه زدم ولی نرم افزار نمره 13 بهم داده من هرجور حساب میکنم به نمره 19 میرسم
    خودتون باید حساب کنین.iBT Score Scaling by ETS-Reading 2.jpg

سلام
    من از این صفحات به این نتیجه رسیدم که در مورد لیسنینگ هر سوال ممکنه چند گزینه ای باشه ولی مشخص نیست کدوم 2 نمره ایه
    یعنی سوال 2 نمره ای حتی ممکنه بین 1 جوابیها باشه درسته؟
    و دیگه اینکه توی لیسنینگ و ریدینگ اگه سوالی چند گزینه درست داشته باشه و حتی اگه به همه اشاره شده باشه جز یکی کل نمره سوال رو نمی گیریم؟!
    یک سوال دیگه دارم توی تی پی ا ها سوال 14 الزاما 3 گزینه درست نداشت و بینشون یک کگزینه ای هم بود، پس اینکه سوال 14 ریدینگ الزاما 3 گزینه درست داره اشتباست،نه؟!
    ممنونم از راهنماییهای ارزندتون

نقل قول نوشته اصلی توسط aghighi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کس میدونه اگه هر دو رایتینگ تسک 1 و 2 رو fair بشیم، نمره نهائی تو چه بازه ای خواهد بود؟ ممنونم
    سلام دوست عزیز،

امیدوارم برای پاسخ به سوالتون دیر نباشه، terribly sorry
    همونطور که در این پست عرض کردم طبق جدول ETS نمره رایت در سه شکل ( Good, Fair, Limited) و نمرش از 1 تا 5 داده میشه:

4 تا 5 Good
    2.5 تا 3.5 Fair
    1 تا 2 Limited

قبل از اینکه ادامه این پست رو بخونید لطفا فایلی که جدول محاسبه نمره اسپیک و رایت مربوط به ETS رو براتون در اینجا گذاشتم دانلود کنید و چیزهایی که در زیر میگم رو با اون دنبال کنید:

چیزی که پر واضح هست اینه که good با good فرق داره! یعنی یه good میتونه 4 باشه و یکی دیگه 4.5 و یا شاید حتی 5. اما چیزی که دونستنش مهم هست اینه که نمره ها در هر کدام از رایتها (independent/integrated) به طور جداگونه به 0.5 گرد شده داده میشند. یعنی در هر کدام از taskهای رایتینگ نمرتون به صورت نیم نمره نیم نمره اختلاف داده میشند. مثلا در limited نمرتون 1 یا 1.5 یا 2 داده میشه، و هیچ، دقت کنید، هیچ نمره ای غیر از این سه نمره که عرض کردم به limited اون task که یا integrated یا independent هست داده نمیشه. در fair نمرتون 2.5 یا 3 یا 3.5 داده میشه ولا غیر، متعاقبا در good نمرتون 4 یا 4.5 یا 5 داده میشه ولاغیر. اما همونطور که عرض کردم این نحوه نمره دادن نیم نمره نیم نمره مربوط به هر task رایتینگ 1 (integrated) و رایتینگ 2 (independent) است. بعد از اینکه نمرتون در هر task داده شدند حالا نمرتون با هم جمع میشند و سپس تسیم بر دو میشند و بعد از این مرحله، نمره بدست اومده از تقسیم اون دو نمره با جدول ets تطبیق داده شده و نمره نهایی شما از 30 داده میشه .

خب طبق فرمایشتون در نظر میگیریم که شما هر دو رایت رو fair شدین. به عنوان مثال ما اینطوری در نظر میگیریم که شما رایت اول رو fair شدین اما با نمره 2.5 و رایت دوم رو fair شدین اما با نمره 3. خب جمعشون میشه 5.5 و تقسیم بر دو میشه = 2.75 بنابراین این نمره نهایی شما از 5 نمره در کل بخش رایتینگ هست. حالا لطفا به جدولی که دانلود کردین نگاه کنید تا نمرتون رو به نمره ای از 30 تبدیل کنید. همونطور که در جدول ملاحظه میکنید نمره 2.75 از 5 میشه 18 از 30، بنابراین نمره نهایی شما میشه 18.

خب چند مثال دیگه:
    دو تا fair به این شکل که اولی 3 و دومی 3.5 که نمرتون در نهایت میشه 3.25 که این نمره طبق جدول میشه 21.
    دو تا fair به این شکل که اولی 2.5 و دومی 3.5 که نمرتون در نهایت میشه 3 که این نمره طبق جدول میشه 20.
    دو تا fair به این شکل که اولی 3.5 و دومی هم 3.5 که نمرتون در نهایت میشه 3.5 که این نمره طبق جدول میشه 22.
    دو تا fair به این شکل که اولی 2.5 و دومی هم 2.5 که نمرتون در نهایت میشه 2.5 که این نمره طبق جدول میشه 17.

خب دوست من، مطمئنم که الان پاسخ سوالتون رو گرفتین که گرفتن دو تا fair بازه نمره ای از 17 تا 22 رو میتونه درگیر کنه.

دوستان میتونند انواع possibilityها رو خودشون با محاسبه در بیارن. مثلا یه fair یه good و یا مثلا دو تا good و یا مثلا........

موفق باشید.
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

نقل قول نوشته اصلی توسط elishnaz نمایش پست ها
    سلام
    من از این صفحات به این نتیجه رسیدم که در مورد لیسنینگ هر سوال ممکنه چند گزینه ای باشه ولی مشخص نیست کدوم 2 نمره ایه
    و دیگه اینکه توی لیسنینگ و ریدینگ اگه سوالی چند گزینه درست داشته باشه و حتی اگه به همه اشاره شده باشه جز یکی کل نمره سوال رو نمی گیریم؟!
    یک سوال دیگه دارم توی تی پی ا ها سوال 14 الزاما 3 گزینه درست نداشت و بینشون یک کگزینه ای هم بود، پس اینکه سوال 14 ریدینگ الزاما 3 گزینه درست داره اشتباست،نه؟!
    ممنونم از راهنماییهای ارزندتون
    سلام

علیکم السلام

کدوم صفحات؟ بمیرن اون صفحات!!!
    نه دوست عزیز، به هیچ عنوان سوالی که یک جواب صحیح داره دو نمره ای نیست. سوالات لیسنینگ عموما یا یک گزینه صحیح دارند یا دو گزینه صحیح. که در هر دو این موارد ارزش سوال یک نمره بیشتر نیست. فقط در این سوالاتی که دو گزینه صحیح دارند باید حتما هر دو گزینه را صحیح بزنین تا اون یک نمره رو دریافت کنین و اگه فقط یکیشونو درست بزنین و اون یکی رو نه، کلا هیچی نمیگیرین.
    بنابراین ارزش هر سوالی با یک یا دو گزینه صحیح فقط یک نمره است.

در برخی مواقع سوالات بیشتر از دو گزینه صحیح داره، مثلا سه گزینه صحیح داره. خب ارزش این سوال با سه گزینه صحیح دو نمره هست. در این مواقع اگه هر سه را درست بزنین دو نمره را میگیرین و اگه دو تاشو درست بزنین یک نمره میگیرین و اگه فقط به یکیشونو درست بزنین هیچی نمیگیرین.
    بنابراین ارزش هر سوالی با سه گزینه صحیح دو نمره است.

پیشنهاد میکنم حتما کتاب بارونز، فصل دوم (Review of TOEFL IBT Sections) که در مورد اینکه در سوالاتی با چند گزینه صحیح اگه فلان تاشو درست بزنیم چند نمره میگیریم صحبت کرده را مطالعه کنید.

اگه در سوالاتی با سه یا بیش از سه گزینه صحیح فقط یکی از گزینه ها رو اشتباه بزنیم، فقط یک نمره از کل نمره اون سوال رو نمیگیریم نه همشو. مثلا اگه به سوالات با سه گزینه صحیح فقط یکیشو غلط بزنیم از دو نمره اون سوال، یک نمره میگیریم، و یا در سوالاتی با 5 گزینه صحیح اگه به چهار تاش درست جواب بدیم از 3 نمره اون سوال 2 نمره میگیریم (سوالاتی با 5 گزینه صحیح 3 نمره ای هستند، بازم پیشنهاد میکنم برای واضح تر شدن فصل دوم بارونز رو مطالعه کنید).

در امتحان اصلی سوال آخر ریدینگ تا اونجایی که بنده تجربه کردم چند گزینه صحیح داشته و ریدینگی با سوال آخری با تنها یک گزینه صحیح در امتحان اصلی ندیدم + تا جایی که یادم میاد فکر کنم در کتاب ETS به انواع سوالاتی که در بخش ریدینگ میاد اشاره کرده که سوالات summary همواره چند گزینه صحیح داشتند. با این وجود در این مورد فکر کنم اگه دوستان دیگرمون چیزی که فرمودین رو در امتحان اصلی تجربه کردند بفرمایند.

موفق باشید.
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

خواهش میکنم دوست من، والا در این مورد دیگه چیزی نمیتونم بگم، شاید یه اشتباهی رخ داده، بهتره باهاشون تماس داشته باشین و ازشون در این مورد بپرسین و اگه امکان اعتراض وجود داشته باشه از نحوه و روندش بپرسین.
    نمره 15 رو بین بچه ها زیاد دیده بودم که به کسانی که یه fair (معمولا ایندیپندنت) و یه limited (اینتگریتد، به خاطر از دست دادن هر سه دلیل لکچر)گرفته بودند میدادند. تا حالا موردی مشابه شما ندیدم و از کسی هم در این مورد نشنیدم. فقط یه مورد نمره 20 دیده بودم که یه good و یه fair گرفته بود که در بدترین حالت باید 21 میشد و اون بنده خدا هم به همین دلیل تعجب کرده بود.
    در کل فکر میکنم یه همچین چیزهای موردی پیش میاد و اینکه دلیلش اشتباه ets باشه یا یک سری ملاکهای دیگه ای که اتخاذ میکنه باشه معلوم نیست. ولی چیزی که روتین هست و عموما من دارم بین دوستان و آشنایان میبینم اینه که با جدول آپلود شده ets هماهنگی داره.
    مثلا شما در جدول نمره 19 رو برای رایتینگ نمیبینین، من اونموقع ها برام همیشه سوال بوده که یعنی در رایتینگ به کسی نمره 19 نمیدند، که تقریبا در حداقل حداقل 30 نمونه از دوستان و عزیزانی که میشناسم و نمرشونو در میون میذاشتند نمره 18 و 20 آوردند و 19 جالبه که من بین این عزیزان ندیدم. اما اینکه اصلا نمره 19 در رایت نمیدند فکر کنم درست نباشه، و احساس میکنم که در برخی موارد ممکنه یه سری ملاکهایی به صورت موردی داشته باشند که با به کار بردن اونها و تاثیرشون نمره ای که در جدول نیاوردند رو هم به شرکت کنندگان میدند.
    در نهایت فکر کنم بهترین گزینه اینجا تماس با ets باشه و حتما در این مورد ازشون بخواهین که راهنماییتون کنند که آیا این یه اشتباه بوده یا یه سری ملاکهایی در نمره دهی به کار بردند.

موفق باشید
    ویرایش توسط Simon : November 13th, 2013 در ساعت 03:34 PM
    Charles Dickens

Junior Member

سلام بر رفقا.
    سوال من اینه. فرض بر اینکه ریدینگه من Long format باشه و ریدینگ رفیقم در همون سنتر و سر همون امتحان short باشه. به اون ریدینگ های A, B and C افتاده و به من ریدینگ های A, B, F and C.
    آیا این به معنی اینه که ریدینگ F من در نمره ی من تاثیری نداره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

سلام دوستان
    اگه لیسنینگ لانگ فرمت باشه نمرش چجوری حساب میشه، همه سوالارو در نظر میگیرن یا یه مجموعه را کلا حذف میکنن؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)