صفحه 7 از 17 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 165

موضوع: بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

تعداد سوالالت ریدینگتون مگه 42 تا نبوده؟ چطور با 15 تا غلط 22 شدین؟؟ چون با مقیاس نمره دهی بارونز یه چیز دیگه میشه !!مقیاس نمره دهی ای تی اس برای ریدینگ و لیسنینگ چطوریه؟
    برای اسپیکینگ و رایتینگ که میدونین اگه ساختار (مقدمه- ترانزیشن- جزییات - نتیجه گیری) رعایت نشه هر چقدر که روان هم صحبت کرده باشین نمره بالایی نمی گیرین ولی برعکسش چرا!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    تعداد سوالالت ریدینگتون مگه 42 تا نبوده؟ چطور با 15 تا غلط 22 شدین؟؟ چون با مقیاس نمره دهی بارونز یه چیز دیگه میشه !!مقیاس نمره دهی ای تی اس برای ریدینگ و لیسنینگ چطوریه؟
    برای اسپیکینگ و رایتینگ که میدونین اگه ساختار (مقدمه- ترانزیشن- جزییات - نتیجه گیری) رعایت نشه هر چقدر که روان هم صحبت کرده باشین نمره بالایی نمی گیرین ولی برعکسش چرا!
    سلام

با 15 تا غلط نمره 22 غیر محتمله... هرچی که در مورد نمره دهی ای تی اس می دونیم براساس مطالبیه که توی کتاب Preparation اومده... غیر از اون بقیع نظرات در حد احتمال هستن!...
    در ضمن با توجه به احتمال اسکیل کردن نمرات، در بهترین حالت شاید بشه با 3 تا غلط هم نمره کانل گرفت.

موفق باشین

Member
    رشته و دانشگاه
    .Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

یه سوال در مورد نمره قسمت لیسنینگ داشتم، سوالهای آخر lecture که چند جوابی هست نمرشون با بقیه سوال ها فرق داره و دوم اینکه اگر یکی رو اشتباه جواب بدیم مثل امتحان GRE هیچ نمره ای گرفته نمیشه؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد محاسبه يا طريقه ي نمره دهي در بخش هاي مختلف آزمون iBT و منابع آن!

سلام دوستان
    من توی آزمون 18 ژانویه شرکت کردم و توی هر دو قسمت رایتینگ نمره Good(4.0 - 5.0) گرفتم ولی نمره کلی من توی این بخش 24 شده !!! اگر توی هر بخش حداقل 4 رو هم گرفته باشم طبق دستورالعمل کتاب ETS باید حداقل 25 بشم !!!
    به نظرتون من دارم اشتباه میکنم یا واقعا توی محاسبه نمره اشتباه شده و چیکار کنم؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط amin4439 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من توی آزمون 18 ژانویه شرکت کردم و توی هر دو قسمت رایتینگ نمره Good(4.0 - 5.0) گرفتم ولی نمره کلی من توی این بخش 24 شده !!! اگر توی هر بخش حداقل 4 رو هم گرفته باشم طبق دستورالعمل کتاب ETS باید حداقل 25 بشم !!!
    به نظرتون من دارم اشتباه میکنم یا واقعا توی محاسبه نمره اشتباه شده و چیکار کنم؟
    مرسی
    من ۲۸ دسامبر امتحان دادم، عینا این طوری شدم. یعنی میانگین دو نمره بین ۴ و ۵ حداقل باید ۴ باشه دیگه! که میشه ۲۶. اما یه چرخی تو سایتای خارجی شدم، گویا این جدول این مقدار تولرانس رو داره بابت تغییر مقیاس و روند کردن‌هاش...

کلا به نظرم ارزش اعتراض زدن نداره، مگه به حد نصاب نرسیده باشین
    The Future you see is the Future you get.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط n301_d632 نمایش پست ها
    من ۲۸ دسامبر امتحان دادم، عینا این طوری شدم. یعنی میانگین دو نمره بین ۴ و ۵ حداقل باید ۴ باشه دیگه! که میشه ۲۶. اما یه چرخی تو سایتای خارجی شدم، گویا این جدول این مقدار تولرانس رو داره بابت تغییر مقیاس و روند کردن‌هاش...

کلا به نظرم ارزش اعتراض زدن نداره، مگه به حد نصاب نرسیده باشین

ممنون بابت جوابتون
    من به ETS ایمیل زدم و اونها آدرس زیر رو معرفی کردند که کمی نحوه نمره دهی اون با کتاب ETS فرق میکنه ولی فکر کنم مرجع اصلی همین باشه
    http://www.ets.org/toefl/ibt/scores/understand/
    TOEFL® Score Scales
    Skill Score Range Level
    Reading 0–30 High (22–30)
    Intermediate (15–21)
    Low (0–14)
    Listening 0–30 High (22–30)
    Intermediate (15–21)
    Low (0–14)
    Speaking 0–30 score scale Good (26–30)
    Fair (18–25)
    Limited (10–17)
    Weak (0–9)
    Writing 0–30 score scale Good (24–30)
    Fair (17–23)
    Limited (1–16)

Junior Member

سلام، دوستان من شنیدم که نمره بالای 110 اعتبارش 2 سال نیست و دائمیه، درسته؟!!

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Pittsburgh

اگه 120 هم بگیرید، 2 سال اعتبار داره و بعدش باطل میشه!

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط matinking نمایش پست ها
    سلام

با 15 تا غلط نمره 22 غیر محتمله... هرچی که در مورد نمره دهی ای تی اس می دونیم براساس مطالبیه که توی کتاب Preparation اومده... غیر از اون بقیع نظرات در حد احتمال هستن!...
    در ضمن با توجه به احتمال اسکیل کردن نمرات، در بهترین حالت شاید بشه با 3 تا غلط هم نمره کانل گرفت.

موفق باشین
    دروود
    البته ETC یه کتاب چاپ کرده که 5 ازمون داره (همون ازمونهای 4 تا 8 t****p****o) تو اون یه جدول داده اخرش که راجب اسکور امنحان تافل مفصل صحبت کرده. طبق این جداول چیزی که دوستمون میگه درسته. ظاهرا منابع دیگه (بارونز و ....) خیلی سختتر میگیرن. حتی یکی از دوستان یه پست گذاشته بود که دیگه اون وحشتناک بود.
    حالا من خودمم نمیدونم چه جوریه؟ واقعا قابل اعتماده؟ حالا اگه شما هم یه نگا بندازین بدک نیست. مارم راهنمایی کنید شاید برداشت ما اشتباهه.
    اگه اینجوری باشه تصحیح کردن توسط ای تی اس ساده تر از اون چیزیه که ما فک میکنیم.
    دلیلم اینه که تو کتاب preparation.... فقط واسه اسپیک و رایتینگ یه جدول داده واسه اسکور، و رید و لیس جدول نداره. وقتی این دوتارو با جدولی که میگم مقایسه میکنم از لحاظ نمره یک بازه اس تنها تفاوت که این به صورت درصد بیان کرده.
    به همین خاطر چون دو تا کتاب راجب به دو تا اسکیل مشابه نظر دادند به همین خاطر به روش نمره دهی به دو اسکیل دیگه اعتماد کردم. ولی همین کتاب اصلی ای تی اس یه جدول برای تخمین داده باز با این چیزی که میگم متفاوته و نظر شما به واقعیت نزدیکتره.
    والا ما خودمونم گیج شدیم. حالا واقعا چه جوریه؟
    دوستان یه کم کمک و همفکری کنید. شاید یه چیزی از تو این جداول درامد.
    ویرایش توسط kran : July 5th, 2014 در ساعت 11:55 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    communication engineering

سلام
    من الان بخش ریدینگ و لیستنیگ کمبریج رو دارم میزنم
    تو سه تا آزمون نمره لیستنیگم 26 و ریدینگم 22-23-21 بوده
    وجالبش اینه که من توی تی پی اوها هم همین نمره رو برای ریدینگ دارم ( با توجه به امتیاز دهی نرم افزار)
    مگه سخت تر نیست ریدینگای کمبریج؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)