صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: سابقه نظامي

پیش فرض سابقه نظامي

با سلام به همه مشتاقان عمل و پيشرفت...!
    من مقطع تحصيلي ليسانس را بورس ارتش بوده و در دانشگاه هوايي شهيد ستاري فارغ التحصيل شدم.
    با مدتي هم پس از فراغت از تحصيل مشغول خدمت در ارتش بودم و در برخي پروژه‌هاي نظامي هم شرکت داشتم.
    ميخواستم ببينم کسي که سابقه استخدام در ارتش و همکاري با آن را دارد آيا پس از چند سال که از اين موضوع گذشته است اميدي به پذيرش در دانشگاه‌هاي آمريکا ، کانادا يا استراليا مي‌تواند داشته باشد؟
    در مورد دانشگاه‌هاي کشورهاي صنعتي ديگر مثل آلمان و فرانسه و انگليس و ژاپن چطور؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : سابقه نظامي

It is clear-cut that you will have no problem in getting admissions, but you might face difficulties when getting some countries to issue you a Visa; Universities dont care about your background, but those are officials issuing visas that are worried about your military experiences
    I m talking about the USA, and have no idea about other countries

با تشکر از پاسخ شما!
    سابقه تحصيلي در دانشگاه نظامي از نظر معدل و سطح علمي دانشگاه و خاص بودن دانشگاه چطور؟
    آيا تاثير منفي خود را خواهد داشت؟
    آيا نمرات و معدل بالاي 17 (معدل A) و دانشگاه‌هاي معتبر تهران در مقطع کارشناسي ارشد جبران سابقه را مي‌کند يا مقطع کارشناسي اهميت خود را از دست نمي‌دهد؟

من فکر میکنم یک قسما از پرسش شما به قسمت نظر خواهی در مورد شانس پذیرش برمیگرده http://www.applyabroad.org/forum/ind...ard,104.0.html و مباحثی از قبیل آیا با فلان معدل میشه پذبرش گرفت و یا آیا معدل لیسانس مهمتره یا فوق که بحثهای مفصلی در اونجا داره و اگه اونجا بتونید مو ضوعهاشو پیدا کنید و پرسش رو مطرح کنید چند برابر اینجا جواب میگیرید.

...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vafa2003auk
    سابقه تحصيلي در دانشگاه نظامي از نظر معدل و سطح علمي دانشگاه و خاص بودن دانشگاه چطور؟
    آيا تاثير منفي خود را خواهد داشت؟
    اگه منظورتون دانشگاهی مثل امام حسینه که زیر نظر سپاه هست بهتره خارج از کشور رو فراموش کنید.

یکی از دوستان اونجا لیسانس گرفت (عمران) و با اینکه کادری هم نشد و بورسیه آزاد بود به محض اینکه مدارکشو میداد سفارتها (کشورای غربی) بلافاصله ردش میکردن.

اسم این دانشگاه در نه تنها در Black List سازمان های امنیتی کشورای مختلف بلکه در لیست سازمان ملل هم اومده ...

البته من در مورد شهید ستاری اطلاعی ندارم . ولی این دوستمون میگفت به دلیل سپاه قدس و ... رو سپاه خیلی خیلی زوم کردن !

Senior Member

با سلام به همه مشتاقان عمل و پيشرفت...!
    من مقطع تحصيلي ليسانس را بورس ارتش بوده و در دانشگاه هوايي شهيد ستاري فارغ التحصيل شدم.
    با مدتي هم پس از فراغت از تحصيل مشغول خدمت در ارتش بودم و در برخي پروژه‌هاي نظامي هم شرکت داشتم.
    ميخواستم ببينم کسي که سابقه استخدام در ارتش و همکاري با آن را دارد آيا پس از چند سال که از اين موضوع گذشته است اميدي به پذيرش در دانشگاه‌هاي آمريکا ، کانادا يا استراليا مي‌تواند داشته باشد؟
    در مورد دانشگاه‌هاي کشورهاي صنعتي ديگر مثل آلمان و فرانسه و انگليس و ژاپن چطور؟
    Dont you have any problem for leaving country? I think the security organization of Army would block these activities.

However, I think you can count on any place other than USA. you indeed can get an admission from americans but I think your chance of getting visa is somehow unclear.
    دوستان عزیز من متاسفانه نمی تونم خیلی منظم بیام فروم. پس در پاسخ به پیغامهای خصوصیتون تاخیر اگه دیدید پیشاپیش عذر میخوام.

ممنون از پاسخ شما !
    ولي شرايط من با فارغ التحصيل‌هاي دانشگاه امام حسين کمي فرق ميکنه!
    دانشگاه امام حسين وابسته به سپاه و در ليست گروه‌هاي سياسي و تروريستي...
    ولي من ليسانس از دانشگاه شهيد ستاري گرفتم که وابسته به ارتش هست که يک نيروي نظامي بين‌المللي و بدور از مسايل سياسي آن چناني است.
    علاوه بر اينکه بعد از اتمام تعهد خدمت از ارتش جدا شده و در دانشگاه تهران ادامه تحصيل ميدم.

Senior Member

ممنون از پاسخ شما !
    ولي شرايط من با فارغ التحصيل‌هاي دانشگاه امام حسين کمي فرق ميکنه!
    دانشگاه امام حسين وابسته به سپاه و در ليست گروه‌هاي سياسي و تروريستي...
    ولي من ليسانس از دانشگاه شهيد ستاري گرفتم که وابسته به ارتش هست که يک نيروي نظامي بين‌المللي و بدور از مسايل سياسي آن چناني است.
    علاوه بر اينکه بعد از اتمام تعهد خدمت از ارتش جدا شده و در دانشگاه تهران ادامه تحصيل ميدم.
    I think you have no problem.

But for getting the best results, you can apply for Canadian universities too
    دوستان عزیز من متاسفانه نمی تونم خیلی منظم بیام فروم. پس در پاسخ به پیغامهای خصوصیتون تاخیر اگه دیدید پیشاپیش عذر میخوام.

اين طور که من فهميدم امکان گرفتن پذيرش وجود دارد ولي گرفتن رواديد کمي مشکل است.
    با اين شرايط اگر در فرآيند گرفتن پذيرش از دانشگاه مدت زمان گرفتن رواديد طولاني باشد آيا با مشکلي مواجه نخواهم شد؟
    چون من فکر نمي کنم که دانگشاهي زياد منظر گرفتن رواديد باشد و وقتي ببيند کار کسي خيلي طول مي‌کشد سراغ دانشجوي ديگري مي‌رود!
    چون اونا که عاشق چشم و ابروي کسي نيستن مهم براشون دانشجوي با سواد و توانمندي هست که کمترين دردسر و بيشترين فايده را داشته باشد!
    با تشکر از پاسخ‌هاي قبلي دوستان .

Junior Member

پیش فرض دانشجوی غیر بورس

اگه منظورتون دانشگاهی مثل امام حسینه که زیر نظر سپاه هست بهتره خارج از کشور رو فراموش کنید.

یکی از دوستان اونجا لیسانس گرفت (عمران) و با اینکه کادری هم نشد و بورسیه آزاد بود به محض اینکه مدارکشو میداد سفارتها (کشورای غربی) بلافاصله ردش میکردن.

اسم این دانشگاه در نه تنها در Black List سازمان های امنیتی کشورای مختلف بلکه در لیست سازمان ملل هم اومده ...

البته من در مورد شهید ستاری اطلاعی ندارم . ولی این دوستمون میگفت به دلیل سپاه قدس و ... رو سپاه خیلی خیلی زوم کردن !
    به نظرت به دانشجوهایه غیر بورسم اینجوری گیر بدن!!!! :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)