صفحه 17 از 17 نخستنخست ... 7891011121314151617
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 164 , از مجموع 164

موضوع: ویزای کاری- دانشجویان دکتری

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

سلام

در خصوص مدارک تحصیلی تان چقدر زمان می بره تا آماده بشه؟ بهتره مدارک رو کامل کنید و بعد برای وقت سفارت اقدام کنید. به خصوص این که برای ویزای کاری، معمولاً سریع وقت میدن.

در خصوص نداشتن بیمه و قرارداد، ببینید شما که الان می خواهید برای ویزای کاری اقدام کتید، مهم ترین مدارک برای اثبات توانمندی شما به سفارت، اینه که خودتون رو از نظر سوابق شغلی و فنی، قوی نشون بدید. به هر حال گرفتن گواهی اشتغال از شرکتی که توش کار می کردید، درج ریزمسئولیت هاتون در شرکت و اضافه نمودن مواردی از کارهایی که قراره در شرکت نروژی انجام بدید، به تقدیم بخش شغلی رزومتون کمک می کنه.

بله می تونید قراردادی با کارفرما تنظیم کنید یا کارفرما نامه ای بنویسه و با ذکر آدرس محل زندگی در نروژ، تامین جای اولیه رو به سفارت اعلام کنه. ازشون بپرسید که متن آماده ای برای این مورد دارند که به شما بدهند یا خیر.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sa865 نمایش پست ها
    سلام. طبق چک لیست udi برای ویزای کاری بایستی برای تحصیلات و/یا سابقه کاری مدارکمون رو تحویل بدیم. من دانش نامه ارشدم رو گرفتم میخوام بدم واسه ترجمه، ولی مدارک کاردانی و کارشناسی من آماده نیست و تا تحویل بگیرم زمان میبره، آیا مدرک ارشد کافی هست؟
    در مورد سابقه کاری، تو چک لیست گفته شده
    You must hand in documents which contain detailed information from your previous employers regarding how long you worked there, what training you were given, your work tasks and your qualifications.
    You only need to document work experience in addition to, or instead of, documentation of education if the work experience should be part of the assessment of whether or not you are a skilled worker.
    من چند سال به صورت پروژه ای کار میکردم. سابقه بیمه/قرار دادی ندارم که نشون بدم. فقط اسناد فنی دارم. آیا حتما باید مدرکی داشته باشم یا مدرک تحصیلی کافیه؟

کارفرما به من گفته که واسه هفته اول یه جایی در نظر میگیره که اونجا باشم تا خونه بگیریم. آیا همین رو میتونم بنویسم و به سفارت بدم؟ تو چک لیست این توضیح رو نوشته
    If you do not yet know where you are going to rent, you can instead write an explanation on a separate sheet regarding where you are planning to live and how you will organise this.

مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering Management, AmirKabir University of Tech

نقل قول نوشته اصلی توسط fmaterial نمایش پست ها
    سلام، بله من از همین سایت اجاره کردم
    سلام
    میشه لطفا توضیح بدین روند کار چجوریه؟
    منم باید اول سپتامبر اونحا باشم با همسرم. ولی به من گفتن که باید حضوری قراداد خونه رو بست.
    وقتی خارج از نروژ هستیم چطور میشه خونه رو اجاره کرد؟
    ممنون

Junior Member

سلام
    من تقریبا یک ماه پیش مدارک ویزای (دکترا) کاری رو تحویل vfs دادم. ۹ دسامبر هم ایمیل دریافت مدارک udi رو گرفتم ولی هنوز جواب ویزا نیومده
    تماس گرفتم گفتن ما ۴ هفته رو از تاریخ نهم که مدارک رو گرفتیم حساب میکنیم در حالی که داخل سایتشون نوشته از تاریخ تحویل به vfs.
    ممنون میشم اگر نظرتون رو بدونم
    و اینکه اگر خبر دارین بچه های دکترا این اواخر چند روزه ویزاشون اومده (داخل فروم ها تا جولای بود) و اینکه احتمال رد شدن بالاست؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای کاری- دانشجویان دکتری

با سلام خدمت دوستان عزیز

بنده به تازگی از دانشگاه NTNU برای مقطع دکتری پذیرش گرفتم (البته Admission Letter هنوز نیومده، منتها با صحبت هایی که با استاد کردیم، گویا قراره بزودی به دستم برسه)

سوالم اینه که : من با روال اخذ ویزای نروژ آشنا نیستم و اساسا چگونگی تعامل و رفتار با سفارت هنوز برام دقیقا مشخص نیست، خودمونی بگم: یکی لطف کنه به من بگه الان دقیقا باید چیکار کنم؟ روال چجوریه؟

هر کدوم از دوستان اگه لطف کنه روال رو برای من توضیح بده یا اگه تاپیک جامعی در این مورد هست که روال رو با جزییات شرح داده؛ لطف کنه و برای من بفرسته.
    واقعا ممنونم از لطف شما

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)