صفحه 2 از 17 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 164

موضوع: ویزای کاری- دانشجویان دکتری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط eilia128 نمایش پست ها
    من باید مدارک و دستی ببرم سفارت، واسه گرفتن وقت مصاحبه یا اینکه تکمیل فرم انلاین کافیه؟؟ آخه جایی واسه آپلود مدارک اجاره خونه و پذیرش نبود؟؟
    اگه کسی در این زمینه اطلاعات داره لطفا راهنمایی کنید.
    با تشکر
    شما بايد در پرتال selfservice وقت بگيريد و بعد مدارك را روزي كه وقت داريد بايد ببريد سفارت ولي سريع اقدام نكنيد ويزا شايد بموقع دستتون نرسه

پیش فرض ویزای کاری- دانشجویان دکتری

من باید مدارک و دستی ببرم سفارت، واسه گرفتن وقت مصاحبه یا اینکه تکمیل فرم انلاین کافیه؟؟ آخه جایی واسه آپلود مدارک اجاره خونه و پذیرش نبود؟؟
    اگه کسی در این زمینه اطلاعات داره لطفا راهنمایی کنید.
    با تشکر
    پروسه ویزای دانشجو های دکتر چون ویزای کار حساب میشه نه تحصیل یکم فرق داره. در هر صورت شما برای تحویل پول بابت برسی مدارک باید به سفارت مراجعه کنید و همونجا مدارکتونم میدید. توی سایت سفارت همه مدارکو نوشته هرجام گیر کردید یه تماس با سفارت بگیرید. وقتتون چه تاریخیه؟ تو خود سایت سفارت نوشته 15 روزه تا 30 روزه ویزا میدن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکاتروینک صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

با تشکر از راهنمایی دوستان.
    من اصل مدارک هنوز دستم نرسیده ولی با DHL به احتمال زیاد تا 1 هفته دیگه دستمه، اسکن تمامی مدارک و دارم و میخوام وقت بگیرم که تا موقعی که اصل مدارکم میاد برم مصاحبه.
    توی سایت selfservice فرم مربوط به Skilled Worker رو پر کردم و تو Status زده که Sent to reference وبا سوپروایزرم هم تماس گرفتم که زودتر تایید کنه.
    سوال:
    1: الان با اسکن مدارک (اصل مدارک 1 هفته دیگه دستمه) باید برم سفارت و 395 یورو دستی بدم واسه وقت؟
    تو سایت زده pay the fee and book your appointment ولی من نمیتونم آنلاین پرداخت کنم. شما چی توصیه میکنید؟ یا بعبارتی روال سفارت نروژ در تهران واسه ویزای دکتری چیه؟

2: من از امریکا هم پذیرش دارم (با فاند کامل) و سخته که ویزای هر 2 رو دنبال کنم (هم مالی هم زمانی)،و نروژ رو ترجیح میدم، آیا احتمال داره نروژ ویزا نده؟؟

Junior Member

چون گفتین از آمریکا هم پذیرش دارین دارم این ها رو می نویسم ، وگرنه اگر پست های قدیم رو بخونین همین ها رو می بینین و تکراریه.......

من 10 ماهه منتظرم. دوستان دیگر هم بودن و هستن که 5 ماه و بیشتر و خیلی بیشتر واسه ویزا معطل شدن و هنوز معطل هستند. فقط یک نفر رو هم می شناسم که 1 ماهه ویزا گرفته ... یک سال اخیر که این جوری بوده ...... گفتم اگر یک کم آمار داشته باشین واقعی تر تصمیم می گیرین. البته امیدوارم مال شما به وضع اکثریت ویزاهای کاری دوستان دچار نشه و زود بیاد ولی طبق تجربه من این اعداد 15 روز و 30 روز و قبل 8 آگوست شبیه جوکه بیشتر....
    در مورد دنبال کردن ویزای همزمان نروژ آمریکا بیشتر تحقیق کنین. می شه همزمان واسه دو تا کشور اقدام کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط noush نمایش پست ها
    چون گفتین از آمریکا هم پذیرش دارین دارم این ها رو می نویسم ، وگرنه اگر پست های قدیم رو بخونین همین ها رو می بینین و تکراریه.......

من 10 ماهه منتظرم. دوستان دیگر هم بودن و هستن که 5 ماه و بیشتر و خیلی بیشتر واسه ویزا معطل شدن و هنوز معطل هستند. فقط یک نفر رو هم می شناسم که 1 ماهه ویزا گرفته ... یک سال اخیر که این جوری بوده ...... گفتم اگر یک کم آمار داشته باشین واقعی تر تصمیم می گیرین. البته امیدوارم مال شما به وضع اکثریت ویزاهای کاری دوستان دچار نشه و زود بیاد ولی طبق تجربه من این اعداد 15 روز و 30 روز و قبل 8 آگوست شبیه جوکه بیشتر....
    در مورد دنبال کردن ویزای همزمان نروژ آمریکا بیشتر تحقیق کنین. می شه همزمان واسه دو تا کشور اقدام کرد؟
    از دوستان سال پيش براي مستر بودن كسايي كه ١٤ روزه ويزا گرفتن. تو پستاي سال پيش بخونيد متوجه ميشيد. البته اين جور كه شما ميگيد زمان دكتري با ارشد خيلي تفاوت داره. ايشون براي ويزاي امريكا همزمان هم ميتونن اقدام كنن ولي همونجور كه گفتن هزينه داره ديگه. حداقل هزينه يه سفر تا تركيه يا دبيو بايد بدن. به نظر من ارزششو داره كه واسه ويزا امريكا هم اقدام كنن. فول فاند اونم از امريكا چيزي نيست كه ادم از كنارش راحت رد شه

با تشکر از راهنمایی دوستان.
    من اصل مدارک هنوز دستم نرسیده ولی با DHL به احتمال زیاد تا 1 هفته دیگه دستمه، اسکن تمامی مدارک و دارم و میخوام وقت بگیرم که تا موقعی که اصل مدارکم میاد برم مصاحبه.
    توی سایت selfservice فرم مربوط به Skilled Worker رو پر کردم و تو Status زده که Sent to reference وبا سوپروایزرم هم تماس گرفتم که زودتر تایید کنه.
    سوال:
    1: الان با اسکن مدارک (اصل مدارک 1 هفته دیگه دستمه) باید برم سفارت و 395 یورو دستی بدم واسه وقت؟
    تو سایت زده pay the fee and book your appointment ولی من نمیتونم آنلاین پرداخت کنم. شما چی توصیه میکنید؟ یا بعبارتی روال سفارت نروژ در تهران واسه ویزای دکتری چیه؟

2: من از امریکا هم پذیرش دارم (با فاند کامل) و سخته که ویزای هر 2 رو دنبال کنم (هم مالی هم زمانی)،و نروژ رو ترجیح میدم، آیا احتمال داره نروژ ویزا نده؟؟
    اون ٣٩٥ يورو كه فرموديد درسته. درمورد پرداخت انلاين هم اگر تا مرحله اخر گرفتن وقت بريد متوجه ميشيد پرداخت انلاين نمي خواد. پس زودتر وقتتون رو بگيريد. من جاي شما باشم دنبال ويزاي امريكا هم ميرم. حيف بخدا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکاتروینک صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

من از دانشگاه NTNU پذیرش گرفتم و اصل مدارکم رسیده. 4 جولای وقت مصاحبه دارم. کسی میدونه بجز مدارک زیر چه مدارک دیگه ای برای مصاحبه لازمه؟

- اصل و کپی پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر نروژی
    - ارائه مدارک جهت اثبات داشتن محل سکونت در نروژ
    - Study plan ارائه برنامه تحصیلی- ( معمولا در نامه پذیرش ذکر شده)
    - اصل و کپی گذرنامه از صفحات 2 الی 9 به همراه تمام صفحات مهمور شده
    - اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه به همراه اصل ترجمه انگلیسی با تایید وزارت
    امور خارجه و کپی ترجمه
    - اصل و کپی کارت ملی به همراه ترجمه انگلیسی با تایید وزارت امور خارجه و کپی
    ترجمه
    - یک قطعه عکس3* 4 جدید رنگی زمینه سفید و بدون روتوش - -

هزینه بررسی پرونده را براساس جدول نرخها در سایت ملاحظه فرمائید
    http://www.norway-iran.org/Embassy/v...isa-to-Norway/
    ویزای کاری 395 یورو
    ویرایش توسط MMoHH : June 28th, 2013 در ساعت 10:42 AM

Local Moderator

سلام
    همین مدارک لازم هست، دقیقاً بر اساس لیستی هست که توی سایت سفارت نروژ اومده.
    اگر هنوز وقت سفارت نگرفتی، از سایت اقدام کن.
    شاد باشی.

من از دانشگاه NTNU پذیرش گرفتم و اصل مدارکم رسیده. 4 جولای وقت مصاحبه دارم. کسی میدونه بجز مدارک زیر چه مدارک دیگه ای برای مصاحبه لازمه؟

- اصل و کپی پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر نروژی
    - ارائه مدارک جهت اثبات داشتن محل سکونت در نروژ
    - Study plan ارائه برنامه تحصیلی- ( معمولا در نامه پذیرش ذکر شده)
    - اصل و کپی گذرنامه از صفحات 2 الی 9 به همراه تمام صفحات مهمور شده
    - اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه به همراه اصل ترجمه انگلیسی با تایید وزارت
    امور خارجه و کپی ترجمه
    - اصل و کپی کارت ملی به همراه ترجمه انگلیسی با تایید وزارت امور خارجه و کپی
    ترجمه
    - یک قطعه عکس3* 4 جدید رنگی زمینه سفید و بدون روتوش - -

هزینه بررسی پرونده را براساس جدول نرخها در سایت ملاحظه فرمائید
    http://www.norway-iran.org/Embassy/v...isa-to-Norway/
    ویزای کاری 395 یورو

Junior Member

یک سوال، ما نامه ی اثبات محل سکونت رو چطوری بگیریم آخه؟
    یعنی مثلا باید هتل رزرو کنیم؟
    یه نکته دیگه من هنوز ادمیژن پی اچ دی ام نیومده ولی جاب آفر نامش اومده. ضمن اینکه مدرک فوق ام هم هنوز آماده نشده!
    فقط یه نامه از دانشگاه گرفتم که میگه دفاع کردم، فارغ التحصیل ام ولی مدرک ام دو هفته دیگه میاد. الان باس چیکار کنم؟ هتل رزرو کنم و برم واسه تحویل مدارک؟ یا صبر کنم!

Junior Member

سلام دوستان
    من یک موقعیت دکترا در نروژ قبول شدم و باید ویزای کار بگیرم. می خواستم برای سفارت وقت بگیرم. چند تا سوال واسم پیش اومده ممکنه دوستان راهنماییم کنن
    تو سایت سفارت نوع work permit رو مطمئن نیستم چی باید انتخاب کنم. Skilled worker میشه یا سایر گزینه ها؟
    یک نکته دیگه اینکه توسایت سفارت نوشته مدت اعتبار اسناد ترجمه شده فقط 6 ماهه. من دو سال قبل همه مدارکم رو ترجمه کردم . الان باید شناسنامه و کارت ملی و.... رو کلا دوباره بدم ترجمه؟
    راجع به کپی ترجمه ها و کپی پاسپورت لازم است کپی ها رو بدیم برابر اصل کنن و مهر دادگستری و از این حرف ها بخوره یا کپی معمولی کافیه واسه سفارت؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)