صفحه 6 از 17 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 164

موضوع: ویزای کاری- دانشجویان دکتری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص نحوه تعامل با سفارت نروژ جهت اخذ ویزا و مسائل مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط anyone نمایش پست ها
    بله، اون که واضحه. سرچ توی گوگل واسه این کار، اولین چیزیه که به ذهن هر کسی میرسه ولی الزاما بهترین راه نیست. چون:
    دانشگاه به من گفت که یه پیش‌نویس بنویس و بیار تا اصلاحات روش انجام بدیم و مهر و امضا کنیم. این دوست عزیزمون هم همین مرحله رو گذرونده؛ یعنی ظاهرا دانشگاهشون بهشون همینو گفته. منتها تو یکی از پست هاشون گفتن که این کار (تلویحا اصلاح نامه و ...) از صبح تا بعدازظهر طول کشیده. بنابراین من گفتم که اگه متن نامه اصلاح شده رو داشته باشم کار خیلی سریعتر پیش خواهد رفت.

در هر حال از ایشون که خبری نشد، مجبور شدم یه متن رسمی پیدا کنم که امیدوارم از لحاظ دانشگاه مشکلی نداشته باشه و واسه اصلاحِ چند خط نامه، یک روزم تلف نشه.
    دوست عزيز سلام من يك نامه براي خودم نوشتم هيچ چيز خاصي نبود يك نامه ساده و معمولي ولي دانشگاه ها فرمت رسمي انگليسي خودشونا دارن نه لزوماً براي اين كار شما بلكه براي نامه نگاريهاي خودشون شما هرچه بنويسي انها رو فرمت خودشون ميبرن ،فرمت هر دانشگاهي هم با دانشگاه ديگه فرق ميكنه. تو نامه من هم يك دو اصلاح صورت دادن تا بطور واضح تر توضيح داده شده باشه. شما بايد به انگليسي درس بخوني تحقيق كني !

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص نحوه تعامل با سفارت نروژ جهت اخذ ویزا و مسائل مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط ohoh نمایش پست ها
    دانشگاه ها فرمت رسمي انگليسي خودشونا دارن، فرمت هر دانشگاهي هم با دانشگاه ديگه فرق ميكنه. تو نامه من هم يك دو اصلاح صورت دادن تا بطور واضح تر توضيح داده شده باشه. شما بايد به انگليسي درس بخوني تحقيق كني!
    علیک سلام

شما هم توضیح واضحات میدی دوست عزیز. معلومه که قراره به زبون انگلیسی درس بخونیم و تحقیق کنیم. فکر می‌کنم انقد از انگلیسی بلد هستم که تونستم مقاله‌ی ISI ام رو خودم بنویسم. همونطور که تو پست قبلیم نوشتم، خواستم از همون اول کار رو درست انجام داده باشم.

جالبه بدونید نامه‌ای رو که نوشتم، بردم دانشگاه و اونها بدون حتی کوچکترین اصلاحی، عینش رو چاپ و مهر و امضا کردن. در اون مورد هم که گفتبد هر دانشگاهی فرمت خودش رو داره، اینطور نبود. اینم بگم که این دانشگاه، یک دانشگاه دولتی و معتبرترین دانشگاه تو استان ماست. البته من صرفا یه نامه می‌خواستم که نشون بده من یه ترم اونجا تدریس کردم.

در هر حال نامه رو گرفتم و مهر و امضای معاون آموزشی دانشکده برق و کامپیوتر رو هم گرفتم. همین واسه سفارت کافیه دیگه؟! نهایتا می‌خوان از معاون آموزشی، از طریق ایمیل، استعلام کنن.

در نهایت، اینم بگم که بیایید با هم دوست باشیم

Junior Member

برای ویزای کار، آیا نامه تمکن مالی لازمه؟ یعنی لازمه تو حسابمون پول باشه و پرینت ازش بگیریم؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PHD NTNU

برای ویزای کار، آیا نامه تمکن مالی لازمه؟ یعنی لازمه تو حسابمون پول باشه و پرینت ازش بگیریم؟
    خیر لازم نیست
    تا خم نشويد كسي نمي تواند سوارتان شود

Junior Member

توی قسمت هزینه‌ها تو سایت سفارت نوشته:
    ۱-هزینه درخواست اقامت کاری: ۳۸۰ یورو
    ۲-
    صدور (issue) گذرنامه نروژی برای افراد 16 سال به بالا: ۶۰ یورو
    ۳-
    تایید مدارک:۳۰ یورو

واسه من که برای اولین بار می‌خوام مدارکم رو به سفارت تحویل بدم، کدوم یک از این هزینه‌ها لازمه؟

Local Moderator

سلام
    خوب معلومه گزینه اول.
    شاد باشی.

توی قسمت هزینه‌ها تو سایت سفارت نوشته:
    ۱-هزینه درخواست اقامت کاری: ۳۸۰ یورو
    ۲-
    صدور (issue) گذرنامه نروژی برای افراد 16 سال به بالا: ۶۰ یورو
    ۳-
    تایید مدارک:۳۰ یورو

واسه من که برای اولین بار می‌خوام مدارکم رو به سفارت تحویل بدم، کدوم یک از این هزینه‌ها لازمه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohyeddin نمایش پست ها
    سلام
    خوب معلومه گزینه اول.
    شاد باشی.
    پس مورد سوم (تایید مدارک) مال چه موقعی هست؟ عبارت انگلیسیش اینه: Translations and confirmation of translations

Junior Member

تایید مدارک در صورتیکه لازم باشه مدرکی را سفارت تایید کنه لازم است. مثلا دانشگاه های فنلاند یا آلمان چنین چیزی نیاز دارند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط Erfi نمایش پست ها
    مسئول دریافت مدارک به همه چیز من گیر داد تقریبا. این رسید پول چرا اینجوریه
    مگه موقعی که میریم سفارت، نباید پول رو همونجا نقدا تحویل بدیم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

مگه موقعی که میریم سفارت، نباید پول رو همونجا نقدا تحویل بدیم؟
    دو تا پول هست
    1. هزینه بررسی مدارک که 330 یورو نقدی باید پرداخت بشه
    2. حدود 95000 کرون که باید به یک حساب در نروژ واریز بشه و رسیدش ارائه بشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)