صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: پرایوسی در انجمن

Banned

پیش فرض پاسخ : پرایوسی در انجمن

نقل قول نوشته اصلی توسط kakukaka نمایش پست ها
    ببنید دوست عزیز اولا که هیچ کدوم از اون صحبت ها در مورد این سایت توهین نیست و هدف خاصی هم دنبال نمی کنه (شاید اگه امروز سر درد نداشتم و می تونستم به کارام برسم نمی یومدم و این بحث مطرح کنم!) و فقط یه نظر با توجه به فاکتورهایی مثل تجربه .فیلد کاری و ... هست!
    نه من و نه شما نمی تونیم هیچزی رو که استفاده مثبت ازش میشه و زیر کنترل ما نیست رو کاملا مثبت بدونیم! و نه منفی! خیلی چیزها ظاهرا مثبت به نظز میاد ولی در واقع منفی هست و همینطور برعکس.
    به هر حال با توجه به اطلاعات من امکان سو استفاده از اطلاعات کاربرا کاملا امکان پذیره! و تو خیلی موارد اطلاعات واقعا ارزشمندی هست (دقیق نمی گم کدوم موضوع ها حساسیت ایجاد نشه)
    به نظر من یکی از مواردی مه باید توسط مدیر ان نظارت بشه همین پست های با اطلاعات کاربراست! درست کاربرای اینجا همه تحصیل کردن ولی تخصص ها فرق می کنه! مثلا تو یکی از موضوع ها یه کاربر با اپدیت نشدن یه سایتی مشکل داشت و جالب بود دو نظری مه دوستان واسه کمک داده بودن! کاری که با پاک کردن کوکی ها از هیستوری انجام میشه را واسش نرم افزار و روش خلاقانه مطرح کرده بودن!!!
    می خوام بگم خیلی از کاربرا اطلاعات کافی ندارن و این عدم اطلاع می تونه خیلی استفاده ها داشته باشه.
    شما هم من نمی گم منفی نگاه کن و نه مثبت! با چشم باز به عنوان مثال شما از ادمین این سایت چی میدونید و یا چیزایی که میدونید چقدر از صحتش اطمینان دارید؟!
    تو مثبت بودن این سایت برای بیشتر عضو ها هیچ بحث خاصی نیست و امید وارم نظریه های من در حد نظریه بمونه و ثابت نشه حوصله ندارم مشهور بشم
    ضمنا اگه تنوع این شکلکشو یکم بیشتر کنید خیلی ممنون میشم.
    دوست عزیز شما بهتر بود پست اولتون را یک جور دیگه مطرح میکردید. اینکه ادمین سایت به تمامی اطلاعات اگه بخواد دسترسی داشته باشه مختصه این فروم نیست. در تمامی سایت ها ادمین به تمامی اطلاعات کاربران دسترسی داره. اگه شما احیانا به عملکرد ادمین شک و شبهه ای دارید مطمئن باشید درصورتی که ادمین هم به سوالات شما پاسخ بده باز هم همون شک به قوت خوش باقی میمونه. شما باید از جای دیگه این قضیه را دنبال کنی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    رازی - مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaafshari نمایش پست ها
    من این لینک را دیدم و توضیحاتش را خوندم. دوستان صرفا مزاح کردن و منظور دیگری نداشتن. ولی همونطور که شما فرمودید ادمین عزیز اگه شفاف سازی کنه به نفع فروم هم هست. مثلا در تاپیک های اعتراضی چندین بار این اتفاق افتاده که یکی تاپیک اعتراضی میزنه بعدش همون فرد با چند تا اکانت دیگه حمایت خودش را از این تاپیک اعلام میکنه در صورتی که مدیران ارشد میتونن به راحتی چنین افرادی را شناسایی کنن. خلاصه منظورم اینه که پیشگیری بهتر از درمانه. بهتره یک تاپیک زده بشه و در اون اختیاراتی که مدیران مختلف دارن ذکر بشه (اینکه تا چه حد میتونن به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشن) اینطوری هم کاربران با قوانین فروم بشتر آشنا میشن و هم وقت مدیران جهت رسیدگی به این اعتراضات گرفته نمیشه.
    من این مورد نمی دونستم که میشه فهمید یه نفر چند تا یوزر داره!
    خوب با توجه به اینکه با یه ای میل نمیشه دو تا یا بیشتر اکانت ساخت! پس باید الگوریتم هیورستیک زد (منطورم بررسی ساعت کامنت ها و یا ادبیات نوشته هاو شباهت ای میل ادرس ها و ...) یا اطلاعاتی لاگ کانکت شدن کاربرا که نمی دونم Vbulletin داره یا نه!
    به هر حال لطف کنید توضیحات با رفرنس باشه که جای بحث نذاره.

بعدش برادر من ما مگه دلقکیم بیایم مزاح کنیم آخه به هر حال بخشی از بحث مزاح هست و امیدوارم با ذهنیت قبلی که ای وای جاسوسا خربکارا رقیبا مردم آزاراو ... اومدن می خوان ما رو نابود کنن خونده نشه! تنها موردی که زاهنماییتون میکنم اینه که می تونین ما رو فرستاده آدم فضایی ها بدونین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    رازی - مکانیک

دوست عزیز شما بهتر بود پست اولتون را یک جور دیگه مطرح میکردید. اینکه ادمین سایت به تمامی اطلاعات اگه بخواد دسترسی داشته باشه مختصه این فروم نیست. در تمامی سایت ها ادمین به تمامی اطلاعات کاربران دسترسی داره. اگه شما احیانا به عملکرد ادمین شک و شبهه ای دارید مطمئن باشید درصورتی که ادمین هم به سوالات شما پاسخ بده باز هم همون شک به قوت خوش باقی میمونه. شما باید از جای دیگه این قضیه را دنبال کنی.
    نه لزوما. میشه پرایوسی یه سایت طوری تعریف کرد که حتی ادمینم به یکسری از ایتم های کاربرا دسترسی نداشته باشه! و این موردو در پست قبلی با لینک درخواست پاسخ دادم. فک کنم سایت بولتن حداکثز دسترسیا رو باید توضیح داده باشه و ادمین هم می تونه نحوه تعریف دسترسی برای افراد این فرومو توضیح بده.
    شک و شبه ای در مورد ادمین. نمی دونم! از نظر من هر چیزی ممکنه! ولی در این مورد فکرم نکردم فقط در پاسخ به یکی از بچه ها این قضیه رو مطرح کردم!
    ببنید طبق خاصیت یه فروم هر فردی میتونه بیاد پست ها و حتی اطلاعات عمومی که یه نفز گذاشتو رو ترک کنه و از اونا استفاده کنه و ... که مسولیت این قضیه پای خود فرده!
    ولی یسری اطلاعات تکمیلی هم هست که بیشتر بچه ها با پست خصوصی می پرسن و یا ای میل فرد و یا لاگ کانکت شدن به سایت (خود سایت نمی دونم میگیره یا نه) می تونه خیلی تو شفافیت مسال کمک کنه.
    ویرایش توسط kakukaka : June 29th, 2013 در ساعت 01:31 AM

Banned

من این مورد نمی دونستم که میشه فهمید یه نفر چند تا یوزر داره!
    خوب با توجه به اینکه با یه ای میل نمیشه دو تا یا بیشتر اکانت ساخت! پس باید الگوریتم هیورستیک زد (منطورم بررسی ساعت کامنت ها و یا ادبیات نوشته هاو شباهت ای میل ادرس ها و ...) یا اطلاعاتی لاگ کانکت شدن کاربرا که نمی دونم Vbulletin داره یا نه!
    به هر حال لطف کنید توضیحات با رفرنس باشه که جای بحث نذاره.

بعدش برادر من ما مگه دلقکیم بیایم مزاح کنیم آخه به هر حال بخشی از بحث مزاح هست و امیدوارم با ذهنیت قبلی که ای وای جاسوسا خربکارا رقیبا مردم آزاراو ... اومدن می خوان ما رو نابود کنن خونده نشه! تنها موردی که زاهنماییتون میکنم اینه که می تونین ما رو فرستاده آدم فضایی ها بدونین
    چون 3 روزه عضو این فروم شدید و اطلاعات تون هم نسبت به این فروم بد نیست احتمالا اکانت تون جهت اطمینان از عدم تعدد حساب های کاربری چک شه
    واسه رفرس شما بهتره این موضوع را گوگل کنین که از کجا میشه تعداد حساب های کاربری را در فروم میشه تشخیص داد.
    این لینک را کاربر setare1 گذاشتن و خودشون هم در پست شماره 12 گفتن که جدی نگیرید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    رازی - مکانیک

چون 3 روزه عضو این فروم شدید و اطلاعات تون هم نسبت به این فروم بد نیست احتمالا اکانت تون جهت اطمینان از عدم تعدد حساب های کاربری چک شه
    واسه رفرس شما بهتره این موضوع را گوگل کنین که از کجا میشه تعداد حساب های کاربری را در فروم میشه تشخیص داد.
    این لینک را کاربر setare1 گذاشتن و خودشون هم در پست شماره 12 گفتن که جدی نگیرید.
    ای بابا یعنی FBI check خوردم خدا کنه فقظ کلیر شم!
    بحث رفرنسم با دوستانی که می خوان در مورد پرایوسی این فروم توضیح بدن گفتم.

ApplyAbroad Guru

دوستان می خوام بدونم سطح دسترسی مدیزان به اطلاعات کاربر تا چه حده؟
    مثلا اون چیزایی که ما عدم نمایش گداشتیم مثل ای میل اینا رو می تونن ببینن؟ یا حتی پیغام های خصوصی؟
    یا ساعت های کانکت شدنو می تونن ببینن یا حتی ای پی که کاربر کانکت میشه؟!
    کلا می خوام بدونم چه لاگ هایی از کاربر گرفته میشه و دسترسی به اطلاعات یوزر تا چه حده؟!
    لطفا صادقانه پاسخ بدید!!
    شما به هر سایت اینترنتی که وصل بشوید اطلاعاتی مثل آدرس آی پی شما، سیستم عامل کامپیوتر شما و نظیر آن برای اون سایت قابل دسترسی است. اگرنگران امنیت اطلاعات خصوصی تون هستیدبهترین راه اینه که یک اکانت ایمیل مخصوص ثبت نام در سایتهای اینترنتی درست کنید و همیشه از وی پی ان برای وصل شدن استفاده کنید.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

دوستان می خوام بدونم سطح دسترسی مدیزان به اطلاعات کاربر تا چه حده؟
    مثلا اون چیزایی که ما عدم نمایش گداشتیم مثل ای میل اینا رو می تونن ببینن؟ یا حتی پیغام های خصوصی؟
    یا ساعت های کانکت شدنو می تونن ببینن یا حتی ای پی که کاربر کانکت میشه؟!
    کلا می خوام بدونم چه لاگ هایی از کاربر گرفته میشه و دسترسی به اطلاعات یوزر تا چه حده؟!
    لطفا صادقانه پاسخ بدید!!
    سلام؛ من با توجه به اینکه دسترسیم به ابزارهای مدیریتی از مدیریت ارشد بیشتر هست و فقط از ادمین کمتره جوابتون رو میدم.
    کلا این موارد برای مدیران بسته به درجه دسترسی شون نمایان هست:
    پیام خصوصی برای هیچ مدیری قابل رویت نیست ولی اگر کاربر دریافت کننده گزارش تخلف بزنه؛ کلیه مدیران میتونند ببینند پیام رو. (تا با ناسزا گویان و تبلیغ کننده ها در پ.خ ها برخورد کنیم. )
    ایمیل (مدیر ارشد به بالا)
    ساعت آخرین کانکت و آخرین فعالیت (فکر میکنم حتی برای کاربرها هم قابل رویت باشه.)
    کاربرانی که نامرعی آنلاین میشن؛‌(از ارشد به بالا رو مطمین هستم که میبینن؛ پایین تر ها یادم نیست!)
    کلیه IP آدرس های شما از روز ورود! ثبت میشه و برای ارشد به بالا قابل رویت هست. خیلی راحت میشه بعضی از کاربرها که اکانت دوم میسازند و میان تاپیک میزنند رو شناسایی کرد و اونموقع اکانت اولشون رو بست!
    اینها چیزی نیست که اصلا کسی بتونه صادقانه جواب نده! ساختار فروم همونطور که میبینید و گفتن دوستان V-bulletin هست و خیلی فروم ها از این دست هستند. میتونید یه جستجوی ساده بزنید و ببینید شما اگر این فروم رو داشتید چه سطح دسترسی به عنوان ادمین میتونستید به مدیراتون بدید. اگر سوال دیگه ای هست در خدمتم.
    درضمن تا حالا من ندیدم کسی بخواد اطلاعات کسی رو از این فروم بگیره!

پ.ن؛ اگر کسی خواست از اطلاعات شخصی من داشته باشه و پول هم میداد براش (همونطوری که گفتید). نامردید اگر ۵۰-۵۰ نکنید و من قول میدم خودم کاملا همکاری کنم. (مگه چه خبره آخه!)
    ویرایش توسط halandoon : June 29th, 2013 در ساعت 10:30 PM دلیل: spell
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

علاوه بر توضیحات هلندون، باید اضافه کنم که ایمیل کاربران برای کسی جز ادمین در سایت قابل دسترسی نیست. پیامهای خصوصی برای هیچ کس، حتی ادمین، قابل دسترسی نیست.
    البته مثل هر سیستم کامپیوتر دیگه ای، تقریبا تمام اطلاعات از طریق دسترسی مستقیم به سرور سایت و دسترسی به دیتابیس ممکن است قابل دسترسی باشه. ولی من تمام سعی ام رو کردم که سرور کاملا secure باشه و کسی به اون دسترسی نداشته. بارها هم شده به من پیشنهاد شده که با هزینه خیلی کمتر سایت در داخل ایران host بشه، ولی به دلیل کنترل دسترسی به اطلاعات، من قبول نکردم.

همچنین توجه داشته باشید که اعتبار و آبروی سایت از هر چیز دیگه ای برای من و بقیه مدیران سایت مهمتر هست. به همین حداکثر تلاش برای حفط این اعتبار انجام گرفته شده. هر چند وقت یکبار هم پیشنهاد برای آگهی از طریق ایمیل، sms و یا تصویر متحرک (فلش) شده، ولی این تقاضاها همواره رد شده، چون هدف این سایت کسب درآمد نیست و فقط برای ایجاد ارتباط بهتر بین دانشجویان و کمک به تحصیل اونها فعالیت میکنه.

ممنون.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)