صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 234567891011
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 109 , از مجموع 109

موضوع: مستر دومی ها و ویزای کانادا

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : مستر دومی ها و ویزای کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط mary_065 نمایش پست ها
    سلام دوستان پذیرش من از دانشگاه اوتاوا چند روزه به دستم رسیده و این دقیقا موقعی بود که من تصمیمم برای هلند قطعی شده بود.الان یک سوال دازم:من مستر دوم هستم و رشته ی انتخابیم هم همون رشته قبلیم هست و شنیدم این قضیه توی پروسه ویزا ی کانادامشکل ایجاد میکنه درسته؟اینطور شنیدم ویزای هلند در قیاس با کانادا راحتتر است و خب این کفه ترازو رو به سمت این کشورسنگینتر میکنه اما خب فکر میکنم کیفیت زندگی در کانادا با توجه به اینکه کشوری انگلسی زبان هست بسیار راحتتر خواهد بود.ممکن هست منو راهنمایی کنید؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط sosha2013 نمایش پست ها
    ببخشید من مستر دومیم. میشه بفرمایید چرا فاجعست ؟ خوب اگه اینجوری اسن نگیم مستر داریم
    برای هر دو دوستمون
    من مستر دومی بودم و اومدم کانادا. رشته دوم و اولم اسم شیمی رو هر دو روشون دارن ولی توی استادی پلن توضیح دادم که این دو تا رشته زمین تا اسمون با هم فرق دارن (و دارن هم). و ویزا هم گرفتم بدون هیچ مشکلی و الانم درسم تموم شد. دلیلی که بین هموطنانمون دیدم که برای مستر مجدد اقدام نمیکنن 3 چیز هست عمدتا:
    1. اینکه ایرانیا و کلا آدمهایی که توی جامعه آبروداری زندگی میکنن خیلی دکترا گرفتن براشون مهمه چون بلاخره میتونن پز بدن و افه بیان یا میگن آره برمیگردیم ایران پز میدیم که ما دکترییییییییییییییییییییی ییم. در نتیجه دوست دارن دکتر بشن.
    2. ترس. میترسن، وای نکنه آفیسر منو ریجکت کنه.
    تو داری دست از آرزوت برمیداری و حاضری به جای دو سال 6 سال توی یه شهر زندگی کنی و توی یه دانشگاهی درس بخونی و همش هم با نفرت درس بخونی (چیزی که بین تمام ایرانیای دور و برم دیدم بدون استثنا، از روز اول که میان از همه کس و همه چیز نفرت دارن) ولی جرات نمیکنی برای مستر مجدد اقدام کنی و یه نامه به سفارت بنویسی که آره من میخوام مستر بخونم به این دلایل. خب طبیعیه که ویزا هم نمیگیری.
    3. تلقین بقیه. میتونم بگم که متخصص قهار حرفهای به درد نخور و ناحسابی هستیم (همه ملل این رو دارن کم و بیش) یعنی مثلا یه ایرانی رفته برای مستر مجدد ریجکت شده سر اینکه ده ملیارد تومن حسابش بوده و افیسر شک کرده که چرا موجودی این ادم زیاده؟ بعد اومده میگه مستر مجدد بده شمام نرین اپلای نکنین.
    این فکرای منفی رو از خودتون دور کنین. شجاع باشین.

مستر دوم فاجعه نیست
    این حرفا و ترسها رو به دلتون راه ندین.
    شما یه هدف دارین، میخواین بهش برسین. میرسین. فقط منطقی تلاش کنین و نامه ای که مینویسین از نظر منطقی درست به نظر برسه و با عقل جور در بیاد.
    خیلیا (اونایی که اون سه مورد رو به خودشون راه ندادن) با مستر مجدد اومدن اینجا.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

سلام دوستان
    ببخشيد سوالم رو اينجا مطرح ميكنم ولي جايي نديدم كه در مورد نحوه SOP نوشتن واسه مستر مجدد توضيحي داده شده باشه. از طرفي گفتم چون دوستان اين تاپيك در مرحله دريافت ويزا هستند مرحله مد نظر من رو طي كردند و ميتونند راهنماييم كنند. سوالم اين هست:
    من رشتم برق قدرت هست و ارشدم رو سال 90 تموم کردم. کارمند هستم و دو تا مقاله ژورنال دارم که یکی 2013 و دیگری 2016 هست. راستش میخوام برای مستر مجدد واسه کانادا اقدام کنم و نمره زبانم 89 شده که جدیدا امتحان دادم. از شهریور شروع به مکاتبه کردم با استادهای کانادا ولی یا جواب ندادن و یا گفتن دانشجوی مستر نمی گیرن. تصمیم گرفتم به جای MASc که نیاز به استاد راهنما داره, MEng بخونم که بیشتر cource base هست و در چندین دانشگاه که سرچ کردم نیاز به سوپروایزر نداره و میشه مستقیما اپلای کرد. حالا که ممیخوام اپلای کنم واسه نوشته SOP دچار دردسر شدم. راستشو بخواید من میخوام همراه همسر و فرزندم برم کانادا واسه زندگی و مستر مجدد واسم یه وسیله هست برای رسیدن به این هدف. از طرفی از اونجایی که با MEng دیگه امکان ادامه واسه دکترا وجود نداره و مسلم هست که هر کسی این برنامه رو انتخاب میکنه هدفش کار هست موندم پلنم واسه آینده رو چی بنویسم و اینکه اصلا هدفم واسه گرفتن یه مستر دیگه اونم این برنامه رو چطور توجیه کنم. ممنون میشم اگه تو این زمینه منو راهنمایی بفرمایید که بتونم یه SOP قوی بنویسم.

نقل قول نوشته اصلی توسط sosha2013 نمایش پست ها
    ببخشید من مستر دومیم. میشه بفرمایید چرا فاجعست ؟ خوب اگه اینجوری اسن نگیم مستر داریم --

مستر دوم فاجعست چون ایرانیای با چهل سال قدمت فرهنگی فکر میکنن که آفیسر خوشش میاد ریجکت کنه یا اگه ویزا بده جای پسر و دختر آفیسر رو توی کانادا تنگ میکنن.
    کنار بذارید این تفکرات رو. ماها عادت کردیم همش دنبال داستان باشیم. توجه کردید هر کسی توی هر زمینه ای یک سری داستان ها داره. این داستان ها وقتی که بازگو میشه توسط افراد ساده لوح (ابوموسی ها) دوباره به نفری بعد از خودشون انتقال پیدا میکنه و میچرخه و میچرخه تا به اندازه کافی دنیا و دید آنها نسبت به دنیا رو کوچیک کنه.

خواهر من برادر من شما اگه رو راست باشی و همه مدارکت کامل باشه هیچ مشکلی نداری هیچ موقع.. فقط اینو بدون توی ایران درسته با دزدی و چاپلوسی و رشوه کار آدم راه میفته.. ولی شماها با خودتون قرار بذارید قبل از اینکه سواره هواپیما بشید و برید نمیدونم ترکیه یا ارمنستان واسه ویزا، حتما استارت شروع یک آدم دیگر شدن را بزنید. مثلا میتونید با خودتون قول بدید که از این بعد میخوام برم کشوری که روابط بر پایه صداقت و دوستی هست و من باید مثل اونا باشم. سعی کنید آدمی جدیدی از خود بسازید و سالم
    هیچ آخرتی وجود نداره. در سراسر تاریخ حکومت ها با ابزاری به نام پرستش خدا بر مردم سواری کرده اند. بهشت و جهنم شما همین دنیا هست.

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

نقل قول نوشته اصلی توسط soubasa نمایش پست ها
    مستر دوم فاجعست چون ایرانیای با چهل سال قدمت فرهنگی فکر میکنن که آفیسر خوشش میاد ریجکت کنه یا اگه ویزا بده جای پسر و دختر آفیسر رو توی کانادا تنگ میکنن.
    کنار بذارید این تفکرات رو. ماها عادت کردیم همش دنبال داستان باشیم. توجه کردید هر کسی توی هر زمینه ای یک سری داستان ها داره. این داستان ها وقتی که بازگو میشه توسط افراد ساده لوح (ابوموسی ها) دوباره به نفری بعد از خودشون انتقال پیدا میکنه و میچرخه و میچرخه تا به اندازه کافی دنیا و دید آنها نسبت به دنیا رو کوچیک کنه.

خواهر من برادر من شما اگه رو راست باشی و همه مدارکت کامل باشه هیچ مشکلی نداری هیچ موقع.. فقط اینو بدون توی ایران درسته با دزدی و چاپلوسی و رشوه کار آدم راه میفته.. ولی شماها با خودتون قرار بذارید قبل از اینکه سواره هواپیما بشید و برید نمیدونم ترکیه یا ارمنستان واسه ویزا، حتما استارت شروع یک آدم دیگر شدن را بزنید. مثلا میتونید با خودتون قول بدید که از این بعد میخوام برم کشوری که روابط بر پایه صداقت و دوستی هست و من باید مثل اونا باشم. سعی کنید آدمی جدیدی از خود بسازید و سالم
    یکی از مشکلات جامعه ی ما و آدمهاش که این جامعه رو میسازن همینه، هرکس برای اصلاح خودش به دیگران نگاه میکنه و میگه وقتی بقیه اینطوری هستن من چرا اصلاح بشم و اگر هم قراره اصلاح بشن(که واقعا اکثرا نمیشن) توی یه جامعه دیگست و تا وقتی که اصلاح از فرد فرد جامعه شروع نشه جامعه هیچوقت اصلاح نخواهد شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    یکی از مشکلات جامعه ی ما و آدمهاش که این جامعه رو میسازن همینه، هرکس برای اصلاح خودش به دیگران نگاه میکنه و میگه وقتی بقیه اینطوری هستن من چرا اصلاح بشم و اگر هم قراره اصلاح بشن(که واقعا اکثرا نمیشن) توی یه جامعه دیگست و تا وقتی که اصلاح از فرد فرد جامعه شروع نشه جامعه هیچوقت اصلاح نخواهد شد.
    بله همینطوره.. ولی برای جامعه ما دیگه خیلی دیر شده.. اینجا هیچ چیزی درست نمیشه دیگه.. همه چی از بین رفته..
    هیچ آخرتی وجود نداره. در سراسر تاریخ حکومت ها با ابزاری به نام پرستش خدا بر مردم سواری کرده اند. بهشت و جهنم شما همین دنیا هست.

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس مترجمی زبان دارم از ایران و 7 سال پیش در انگلستان یه فوق لیسانس یک ساله MBA خوندم.در 7 سال گذشته 2 سال خدمت رفتم و 5 سال هم شرکت خودم رو داشتم که مرتبط میشه با رشته تحصیلی مستر اول من.
    الان دوباره برای فوق لیسانس مجدد MBA اما در زیر شاخه Global Business از کانادا پذیرش گرفتم که دو ساله هست.
    در استادی پلن قید میکنم که سابقه تحصیلی من در رشته مدیریت و تجارت کامل نیست ( لیسانس زبان و فوق لیسانس یک ساله مدیریت ) و قصد دارم که دانش مدیریتی خودم رو با یک فوق لیسانس دو ساله از کانادا کامل کنم (Complement) و اشاره به کرس هایی میکنم که در این مستر دوم وجود داره که متفاوت از مستر اول هست.
    دلیل دیگه برای مستر دوم رو این بیان میکنم که میخام برگزدم ایران و بیزینس خودم رو در سطح بین المللی گسترش بدم و به همین دلیل دارم مستر دوم رو با تمرکز بر روی Global Business میگیرم که دانش لازم در این زمینه رو کسب کنم.این دلیل در واقع (progression) رو در تحصیلات من نشون میده.

حالا دو تا سوال به وجود میاد:
    اول اینکه بیان این دلیل که میخام تحصیلاتم رو کامل کنم (Complement) دلیل منطقی هست از نظر آفیسر؟آفیسر نمیگه آدم برای کامل کردن تحصیلاتش این همه هزینه نمیکنه بیاد کانادا اون هم با داشتن مستر اول از یک کشور پیشرفته؟

برای نشون دادن (progression) در تحصیلات تمرکز مستر دوم رو روی Global Business نشون میدم.اما با توجه به شرایط تحریمی در ایران اینکه بیان کنم Global Business میخونم که تجارت خودم رو در ایران در سطح بین الملل گسترش بدم منطقی هست از نظر آفیسر؟با خودش نمیگه با این همه تحریم این به چی امیدواره و انگیزه ای تحصیلیش Feasible نیست؟

چه پیشنهادی میدید در مورد شرایط من؟

ممنون.

Junior Member

سلام دوستان. ببخشید من می خواستم یه تاپیک جدید باز کنم برای سوالم ولی نمیشه.
    سوالم البته بی ارتباط به این تاپیک نیست.
    من فارغ التحصیل دکتری داخل هستم. می خواستم، برای ارشد دوم توی یه گرایش جدید (اما مرتبط به گرایش قبلی) اپلای کنم. کانادا و اروپا.... خواستم ببینم اینکه به فرض اینکه از دانشگاه پذیرش بگیرم، شانس گرفتن ویزا به چه صورت میشه؟ آیا شانس به همون صورت مستر دوم بعد از مستر اول هست، یا بیشتر، و یا کمتره؟

Junior Member

سلام مطالب تاپیک رو خوندم هر چند قدیمی بودن. سوالی دارم در مورد اینکه با ارشد اگر برای مدارک Post Graduate Certificate اقدام کنم که حداقل 1 تا 3 سال مدت تحصیلشون هست. امکان گرفتن ویزا چقدره؟ هم جواب منفی شنیدم و هم مثبت و نمیدونم واقعا چقدر احتمال داره که جواب بگیرم. مدرک MBA دارم و 11 سال سابقه کار صنعتی مرتبط و می خوام برای management certificate اقدام کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط nimakh نمایش پست ها
    سلام مطالب تاپیک رو خوندم هر چند قدیمی بودن. سوالی دارم در مورد اینکه با ارشد اگر برای مدارک Post Graduate Certificate اقدام کنم که حداقل 1 تا 3 سال مدت تحصیلشون هست. امکان گرفتن ویزا چقدره؟ هم جواب منفی شنیدم و هم مثبت و نمیدونم واقعا چقدر احتمال داره که جواب بگیرم. مدرک MBA دارم و 11 سال سابقه کار صنعتی مرتبط و می خوام برای management certificate اقدام کنم
    سلام دوست عزيز اگر جواب سوالتونو پيدا كرديم ممنون ميشم اينجا هم به اشتراك بذارين چون منم دقيقا همين سوال رو دارم.
    یار پیدا میشه در عالم ، دیار نه!

صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 234567891011

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)