صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 109

موضوع: مستر دومی ها و ویزای کانادا

پیش فرض پاسخ : مستر دومی ها و ویزای کانادا

سلام دوستان ی سوال من به هر graduate office ای که در دانشگاه های کانادا ایمیل میدم و میپرسم میتونم مستر دوم بخونم جواب منفی می دهند. آیا باید با استادا تماس بگیرم؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MARITO نمایش پست ها
    سلام دوستان ی سوال من به هر graduate office ای که در دانشگاه های کانادا ایمیل میدم و میپرسم میتونم مستر دوم بخونم جواب منفی می دهند. آیا باید با استادا تماس بگیرم؟
    سلام. دوست عزیز باید مشخص شه که چرا میخواید مستر دوم بخونید؟ مرتبط با رشتتون هست یا کاملا یک رشته دیگه ست؟

سلام. توی همون دپارتمان هست اما فرق داره. در ضمن اینکه تازه لیسانسم هم با رشته فوقم متفاوت هست. پیشنهادی برای وضعیت من دارید که بتونم کاری از پیش ببرم؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MARITO نمایش پست ها
    سلام. توی همون دپارتمان هست اما فرق داره. در ضمن اینکه تازه لیسانسم هم با رشته فوقم متفاوت هست. پیشنهادی برای وضعیت من دارید که بتونم کاری از پیش ببرم؟
    قضیه کمی پیچیده شده مثلما تو کانادا ارتباط با استاد قبل از هر چیزی حرف اول و میزنه و اگر بتونید استادی رو قانع کنید که بگیرتتون مثلما نیمی از راه رو رفتید. اما همین قانع کردن خیلی مهمه. مثلا اگر یک مقاله ای یا پروژه ای در ارتباط با زمینه کاری استاد داشته باشید خیلی میتونه بهتون کمک کنه. بعد اینکه استاد OK داد و قبل از اینکه اپلای کنید اون زمان اول با مدیر گروه و بعد با graduate office مشورت کنید ببینید چی میگن. استاد پیدا کنید مشکلی نیست و از اونجا که کانادا بیشتر استاد محوره graduate office هم قبول میکنه.
    همزمان که دارید دنبال استادی برای مستر دوم میگردید، اپلای برای دکترا تو رشته خودتون هم دنبال کنید و ایندو رو در کنار هم پیش ببرید تا اگر یکی نشد خدای نکرده دیگری رو از دست نداده باشید

Junior Member

سلام دوستان
    من امروز ويزام اومد قرار مستر دومم فيزيك (پرتو) پزشكى ادامه بدم رشته مستر اولم فيزيك بود. براى ويزا مدارك كامل فرستادم ولى job offer نداشتم فقط تو study plan خيلى تاكيد كرده بودم كه با خوندن اين رشته مى تونم تو بيمارستان ها و كلينيك هاى ايران كار كنم. به صورت مستقيم نگفتم چرا دارم مستر دوم مى خونم بيشتر در مورد اينكه با خوندن اين رشته خيلى موقعيت هاى كاريم در ايران زياد مى شه صحبت كردم و اينكه اين رشته صلح اميز هستش.
    اميدوارم ويزاى همه دوستان مستر دومى بياد

Junior Member

سلام به همگی
    من مستر دومی بودم و دیروز بعد از 127 روز ویزام اومد.
    من رشته لیسانسم کامپیوتر و IT بوده. مستر اولم در زمینه شبکه های کامپیوتری بوده و برای مستر دوم قراره که یک گرایش دیگری از کامپیوتر که بیشتر مربوط تعامل انسان و کامپیوتر هست رو ادامه بدم.
    در حقیقت گرایشم تا حد خوبی در مستر دوم فرق داره ولی از اون مهمتر دپارتمان متفاوتیه که اگر کسی فقط به اسمش توجه کنه شاید احساس کنه از زمین تا آسمون فرق داره. من در امیرکبیر دانشکده کامپیوتر بودم ولی در کانادا در دانشکده Interactive Art and Technology قرار باشم.
    نکته بعدی این که من خیلی تو study plan سعی کردم روی این نکته تاکید کنم که این فیلد در ایران کار نمی شه و من طی یک دوره تحقیقاتی در سنگاپور با این گرایش آشنا شدم و علاقمند شدم. بعد هم توضیح دادم که چرا کانادا را برای ادامه تو این رشته انتخاب کردم و با اینکه می تونستم دکترا بخونم ترجیح دادم از مستر شروع کنم چون نیاز به یک پیش زمینه ای داره که من توش آموزش کافی ندیدم
    خلاصه این که باید یه سری دلیل جور کنین و به هم ربطشون بدین. این هایی که من گفتم واقعیته ولی یک مقداری هم آب و تابش دادم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

با سلام خدمت دوستان
    من فوق ليسانس شبكه دارم از انگليس. مي خوام برم كانادا يه فوق ليسانس علوم كامپيوتر بگيرم. براي ويزا گير نمي دن كه چون يه فوق گرفتي ديگه نمي شه دوباره فوق بخوني؟ يه موسسه هم راهنمايي كرد كه پذيرش دكتري بگيرم بعد با اون ويزا بگيرم وقتي رسيدم انصراف بدم و فوق ليسانس بخونم؟ مي شه همچين كاري كرد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط sanamshb نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من مستر دومی بودم و دیروز بعد از 127 روز ویزام اومد.
    من رشته لیسانسم کامپیوتر و IT بوده. مستر اولم در زمینه شبکه های کامپیوتری بوده و برای مستر دوم قراره که یک گرایش دیگری از کامپیوتر که بیشتر مربوط تعامل انسان و کامپیوتر هست رو ادامه بدم.
    در حقیقت گرایشم تا حد خوبی در مستر دوم فرق داره ولی از اون مهمتر دپارتمان متفاوتیه که اگر کسی فقط به اسمش توجه کنه شاید احساس کنه از زمین تا آسمون فرق داره. من در امیرکبیر دانشکده کامپیوتر بودم ولی در کانادا در دانشکده Interactive Art and Technology قرار باشم.
    نکته بعدی این که من خیلی تو study plan سعی کردم روی این نکته تاکید کنم که این فیلد در ایران کار نمی شه و من طی یک دوره تحقیقاتی در سنگاپور با این گرایش آشنا شدم و علاقمند شدم. بعد هم توضیح دادم که چرا کانادا را برای ادامه تو این رشته انتخاب کردم و با اینکه می تونستم دکترا بخونم ترجیح دادم از مستر شروع کنم چون نیاز به یک پیش زمینه ای داره که من توش آموزش کافی ندیدم
    خلاصه این که باید یه سری دلیل جور کنین و به هم ربطشون بدین. این هایی که من گفتم واقعیته ولی یک مقداری هم آب و تابش دادم.
    با تبریک به همه مستر دومی هایی که پاس شدند.
    فکر میکنم که مستر دوم بودن دیگه عامل ریجکت نیست اگه استادی پلن خوب باشه.
    برای همین این فروم خلوته!به هر حال دوستان از حودشون خبر بدن به ماها.

Member Elena85 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط hk2144 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من فوق ليسانس شبكه دارم از انگليس. مي خوام برم كانادا يه فوق ليسانس علوم كامپيوتر بگيرم. براي ويزا گير نمي دن كه چون يه فوق گرفتي ديگه نمي شه دوباره فوق بخوني؟ يه موسسه هم راهنمايي كرد كه پذيرش دكتري بگيرم بعد با اون ويزا بگيرم وقتي رسيدم انصراف بدم و فوق ليسانس بخونم؟ مي شه همچين كاري كرد؟
    من جواب سوالتون رو نمیدونم ولی دوستانی هستن که یک بار بخاطر مستر دوم بودن ریجکت شدن ولی بالاخره تو اپلای مجدد ویزا گرفتن. و بعضیها هم هستن که با اقدام اولیه ویزا میگیرن. شما باید study plan قوی بنویسید و دلایلتون رو بیارید که چرا میخواید دوباره مستر بخونید. این تاپیک رو حتما نگاه کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...-کانادا
    .Optimism is s a happiness magnet"
    "If you stay positive, good things and good people will be drawn to you

Mary Lou Retton

Junior Member

دوستان عزیز مستر دومی
    منم ویزام دیروز اومد. یه بار ماه می ریجکت شده بودم. ۵روز بعدش ۲۰ می اقدام کردم و دیروز پاس شدم. امیدوارم ویزای همتون بیاد

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)