نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: امکان کار به زبان انگلیسی در کجا بیشتر است؟

رأی دهندگان
1. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • نروژ

1 100.00%
  • سوئد

0 0%
  • سوئیس

0 0%
  • هلند

0 0%
  • دانمارک

0 0%
  • فنلاند

0 0%
  • آلمان

0 0%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 3 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 117

موضوع: اقامت بعد از اتمام تحصیلات در نروژ

پیش فرض پاسخ : اوضاع کار در نروژ

درود
    خواستم بدونم آیا میشه من یه ویزای 6 ماهه یا 1 ساله برای نروژ بگیرم و به عنوان تفریحی برم اونجا. و تو این مدت دنبال کار باشم(حتی تو رستوران) و بعد که رفتم سر کار، دیگه اونجا موندگار بشم؟
    زبان انگلیسیم هم خوب هست. راحت میتونم اونجا صحبت کنم. زبان نروژی هم اگه لازم باشه در حد مکالمه مقدماتی میتونم همینجا self-study کنم.
    و یه سوال دیگه: ویزای نروژ چند ماهه میدن؟

با سپاس

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط SaidJan نمایش پست ها
    درود
    خواستم بدونم آیا میشه من یه ویزای 6 ماهه یا 1 ساله برای نروژ بگیرم و به عنوان تفریحی برم اونجا. و تو این مدت دنبال کار باشم(حتی تو رستوران) و بعد که رفتم سر کار، دیگه اونجا موندگار بشم؟
    زبان انگلیسیم هم خوب هست. راحت میتونم اونجا صحبت کنم. زبان نروژی هم اگه لازم باشه در حد مکالمه مقدماتی میتونم همینجا self-study کنم.
    و یه سوال دیگه: ویزای نروژ چند ماهه میدن؟

با سپاس
    www.udi.no
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

برای کسی که بخواد دکترای مهندسی جنگل و مرتع بگیره اونجا،وضع کار و درآمد چطوره؟

Junior Member ali95120 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture / islamic azad university of soth tehran bernch

سلام درمورده نروژ که یکی از قوی ترین کشور ها از نظر زندگیه وضعییت واقعیه کار چجوریه؟
    مثلا یک راست از phd میری سره کار؟
    غیر از نفت وگاز وضعییت واقعی کار اونجا چجوریه؟
    واسه بچه های فنی مهندسی کار تخصصی هست؟
    سربلند و پیروز باشین دوستان
    ایرانی زانو نمیزند حتی اگر زیر فشار مشکلات زانو هایش خرد شود!
    (کورش کبیر)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali95120 نمایش پست ها
    سلام درمورده نروژ که یکی از قوی ترین کشور ها از نظر زندگیه وضعییت واقعیه کار چجوریه؟
    مثلا یک راست از phd میری سره کار؟
    غیر از نفت وگاز وضعییت واقعی کار اونجا چجوریه؟
    واسه بچه های فنی مهندسی کار تخصصی هست؟
    سربلند و پیروز باشین دوستان
    من منظور شما رو از قوی ترین کشور از نظر زندگی نمیفهم .اگه منظورت بهترینه که به نظرم نیست . اما شاد ترین مردم دنیا هستند که البته به من و شما ربطی پیدا نمی کنه . چون فرهنگ شادی مردم اینجا با اون چیزی که ایرانی ها شادی می دونن , متفاوته !
    نروژ از نظر هزینه های یکی از گرون ترین کشورهای دنیاست و تروندهایم و اسلو و برگن هم جز گرون ترین شهرهای دنیا هستند .
    برای کار مثل همه جای دیگه دنیا شرایط و ضوابط هست . صرف اینکه از دانشگاه نروژ فارغ التحصیل شدید کسی بهتون کار نمیده . علاوه بر نمرات خوب و تجربه های مرتبط باید واقعا بتونید توی مصاحبه های کاری خودتون رو اثبات کنید . شاید به حرف ساده باشه براتون اما در عمل یه چیز دیگه ست .
    بعضی رشته های فنی مثل نفت و گاز و کشتی سازی و مارین فرصت های شغلی بیشتری دارن اما رشته های دیگه هم بسته به شرایط نروژ امکان کار کردن دارن اما کار پیدا کردن به این سادگی که تصور می کنید نیست اما نشدنی هم نیست .

رشته و دانشگاه

سلام
    نروژ یکی از بهترین هاست به نظر من/
    درمورده شادی حق باشماست ولی اینکه تعریف ما ایرانیا چیه بستگی به این داره که تا چه حد بخوای با فرهنگ نروژ خودتو وقف بدی....
    وقتی میخوای مهاجرت کنی باید از لحاظ فکری هم تا حد زیادی مهاجرت کنی....
    مثلا واسه من کشور اروم و بدور از هیاهو و پیشرفته و البته تمییز بهترینه!
    در مورده هزینه ها هم به نسبت درامد ها کاملا تطابق داره نروژ به شرط پیدا کردن کار....
    درمورده تجربه و مصاحبه دقیقا همینجوره که شما فرمودین ولی مثلا مثل ایران نیست که کسایی که phd میگیرن کلا بیکار باشن !نروژ تحصیل کرده هارو از طریق مسیر معینی که در صنعت وجود داره به سمت پیشرفت خطی خاصی که تعریف شده هدایت میکنه / نه اینکه بهت کار بدن ولی تو مصاحبه ها لا اقل پارتی بازی مطرح نیست....
    نروژ مردم خاصی داره علاقه ی شخصی دارم بهشون....
    مثلا هرچی میشه فورا از مردم نظر میخوان نمونش ورود کلی ها به اسلو....
    (کورش کبیر)

Junior Member

[QUOTE=ali95120;607148]سلام
    درمورده شادی حق باشماست ولی اینکه تعریف ما ایرانیا چیه بستگی به این داره که تا چه حد بخوای با فرهنگ نروژ خودتو وقف بدی....
    در مورده هزینه ها هم به نسبت درامد ها کاملا تطابق داره نروژ به شرط پیدا کردن کار....
    درمورده تجربه و مصاحبه دقیقا همینجوره که شما فرمودین ولی مثلا مثل ایران نیست که کسایی که phd میگیرن کلا بیکار باشن !نروژ تحصیل کرده هارو از طریق مسیر معینی که در صنعت وجود داره به سمت پیشرفت خطی خاصی که تعریف شده هدایت میکنه / نه اینکه بهت کار بدن ولی تو مصاحبه ها لا اقل پارتی بازی مطرح نیست....
    مثلا هرچی میشه فورا از مردم نظر میخوان نمونش ورود کلی ها به اسلو....[/QUOTE

خیلی جالبه که هم سوال می کنی و هم خودت به سوالای خودت جواب میدی
    کسی که میخواد وارد بازار کار بشه اینجا معمولا بعد از مستر ادامه تحصیل نمیده چون با phd بیشتر فرصت های اکادمیک و تحقیقاتی برای کار هست که معمولا درصد کمی بهش علاقه دارن . من نمیدونم از کدوم منبع اطلاعات رو گرفتی یا میگیری . قوانین اینجا هر چی هم باشه برای خودشونه و به عنوان دانشجوی خارجی حالا با مستر یا phd کسی بهت تضمین کار نمیده .اما برای خود نروژی ها وضعیت فرق می کنه برای اونا یه جورایی تضمین شده است .الان دولت نروژ به هر دانشجوی نروژی حدود 12و13 هزار کرون در ماه حقوق میده که بدون مشکل خاصی درس بخونن .
    مردم خوبی داره , فرهنگ بالایی دارن اما بهترین نیست . تا حدودی بهت حق میدم الان همه تو جو خروج از ایران هستن و نروژ از پنجره سایت های اینترنتی قشنگه , همینطورم کم و بیش هست .اما مشکلات خودشو داره . مثلا حتی اگه سرما اینجا رو تحمل کنی با 3و4 روشنایی روز ( بدون آفتاب منظورمه ) اونم 2و3 ماه متوالی مشکل پیدا می کنی . اینجا خود نروژی ها که با این شرایط بزرگ شدن به قول خودشون دپرشن زمستونی می گیرن , دیگه ما ها که از یه شرایط متفاوت اومدیم اینجا . موارد دیگه هم هست .
    من بهت تضمین میدم هر چقدر هم سعی کنی مهاجرت فکری , ذهنی و بدنی و ... داشته باشی , بازم ایرانی هستی و اون فرهنگ و ذهنیت ایرانی بهت وصله . شاید 7و8 سال که اینجا بودی کمتر بشه اما به این زودی از بین نمیره .پس بهتره با چشم های باز قدم برداری نه با چشم های بسته اما ذهنیت قشنگ !

رشته و دانشگاه

[QUOTE=ALI3;607558]
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali95120 نمایش پست ها
    سلام
    مثلا هرچی میشه فورا از مردم نظر میخوان نمونش ورود کلی ها به اسلو....[/QUOTE

خیلی جالبه که هم سوال می کنی و هم خودت به سوالای خودت جواب میدی
    کسی که میخواد وارد بازار کار بشه اینجا معمولا بعد از مستر ادامه تحصیل نمیده چون با phd بیشتر فرصت های اکادمیک و تحقیقاتی برای کار هست که معمولا درصد کمی بهش علاقه دارن . من نمیدونم از کدوم منبع اطلاعات رو گرفتی یا میگیری . قوانین اینجا هر چی هم باشه برای خودشونه و به عنوان دانشجوی خارجی حالا با مستر یا phd کسی بهت تضمین کار نمیده .اما برای خود نروژی ها وضعیت فرق می کنه برای اونا یه جورایی تضمین شده است .الان دولت نروژ به هر دانشجوی نروژی حدود 12و13 هزار کرون در ماه حقوق میده که بدون مشکل خاصی درس بخونن .
    مردم خوبی داره , فرهنگ بالایی دارن اما بهترین نیست . تا حدودی بهت حق میدم الان همه تو جو خروج از ایران هستن و نروژ از پنجره سایت های اینترنتی قشنگه , همینطورم کم و بیش هست .اما مشکلات خودشو داره . مثلا حتی اگه سرما اینجا رو تحمل کنی با 3و4 روشنایی روز ( بدون آفتاب منظورمه ) اونم 2و3 ماه متوالی مشکل پیدا می کنی . اینجا خود نروژی ها که با این شرایط بزرگ شدن به قول خودشون دپرشن زمستونی می گیرن , دیگه ما ها که از یه شرایط متفاوت اومدیم اینجا . موارد دیگه هم هست .
    من بهت تضمین میدم هر چقدر هم سعی کنی مهاجرت فکری , ذهنی و بدنی و ... داشته باشی , بازم ایرانی هستی و اون فرهنگ و ذهنیت ایرانی بهت وصله . شاید 7و8 سال که اینجا بودی کمتر بشه اما به این زودی از بین نمیره .پس بهتره با چشم های باز قدم برداری نه با چشم های بسته اما ذهنیت قشنگ !

سلام/
    به نکاتی که دلم میخواست اشاره کردی! نکاتی که تا با موضوع درگیر نشی روشن نمیشه

مخصوصا که ایرانی های نروژ یا جواب ادمو نیدن یا من پیداشون نمیکنم!
    نروژ از پشت پنجره های اینترنتی خیلی زیباست ولی کلا' هم شرایط خوبی به نسبت خیلی جاها داره فقط چندتا مسئله!
    کمتر شنیدم بگن نروژی ها نژاد پرستن ولی نمیدونم چقدر طول میکشه ادمو توی جمع خودشون راه بدن؟ مثل المانی ها خیلی سخت میگیرن؟( البته المان مردم خیلی باحالی داره ولی سخت با ادم ها اخت میشن)
    قبول دارم یکم دیدم از واقعیت ها دوره ولی مطمعنم غیر از وضعییت اب و هوا و اقلیم شرایط شما خیلی بهتر از بچه های ایرانی بقیه ی کشور هاست ( اگر اشتباه میکنم تصحیح کنین)
    تازه دیده من که پرسیدم شرایط کار چیه که خیلی خوبه برای بعضی ها اونجا بهشته!!!!

دوست دارم از نروژ ادم هاش و نوع برخورد هاشون اخلاق های خاصشون تفریحاتشون مکان های دیدنیشون و کلا از خوب بدشون برام بگی!
    اگه وقتشو داری یه همتی بکن اصلا تو بیکاری هات ( هروقت دلت واسه جرو بحث فارسی تنگ شد!!!!!) یه پست کامل اصلا یه تایپیک جدا ( تروخدا خلاصه نباشه فقط !!!!اطلاعات ما اینجا همینجوریشم خلاصه است...)
    کامل اینارو برای من و تمام کسایی که یه نیم نگاهی هم به نروژ دارن توضیح بده!!!
    تضمین میکنم که کلی افراد رو حرفات حساب میکنن!!
    خسته شدم ازبس حرف های ضد و نقیض شنیدم!
    من جواب سوال خودمو ندادم بلکه فکر میکردم کسایی هم که اونجا میرن همین مسیر صنعتی رو طی میکنن.... و به قول معروف تو باغ نبودم....
    خیلی ازت سوال دارم ولی ترجیح میدم که خستت نکنمD:
    ایشالا اگه شروع کردی به توضیح شرایط میپرسم و دعا میکنم وقت کافی داشته باشی برای نوشتن چون شنیدم کسایی که میرن نروژ وقت سر خاروندن هم ندارن ( خدا کنه اینطوری نباشه!!!)
    راستی چرا 7و8سال ! من شنیدم ادم بعد 2سال کاملا جا میوفته!!!
    (کورش کبیر)

Junior Member

[QUOTE=ali95120;607773]
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALI3 نمایش پست ها

سلام/
    به نکاتی که دلم میخواست اشاره کردی! نکاتی که تا با موضوع درگیر نشی روشن نمیشه

مخصوصا که ایرانی های نروژ یا جواب ادمو نیدن یا من پیداشون نمیکنم!
    نروژ از پشت پنجره های اینترنتی خیلی زیباست ولی کلا' هم شرایط خوبی به نسبت خیلی جاها داره فقط چندتا مسئله!
    کمتر شنیدم بگن نروژی ها نژاد پرستن ولی نمیدونم چقدر طول میکشه ادمو توی جمع خودشون راه بدن؟ مثل المانی ها خیلی سخت میگیرن؟( البته المان مردم خیلی باحالی داره ولی سخت با ادم ها اخت میشن)
    قبول دارم یکم دیدم از واقعیت ها دوره ولی مطمعنم غیر از وضعییت اب و هوا و اقلیم شرایط شما خیلی بهتر از بچه های ایرانی بقیه ی کشور هاست ( اگر اشتباه میکنم تصحیح کنین)
    تازه دیده من که پرسیدم شرایط کار چیه که خیلی خوبه برای بعضی ها اونجا بهشته!!!!

دوست دارم از نروژ ادم هاش و نوع برخورد هاشون اخلاق های خاصشون تفریحاتشون مکان های دیدنیشون و کلا از خوب بدشون برام بگی!
    اگه وقتشو داری یه همتی بکن اصلا تو بیکاری هات ( هروقت دلت واسه جرو بحث فارسی تنگ شد!!!!!) یه پست کامل اصلا یه تایپیک جدا ( تروخدا خلاصه نباشه فقط !!!!اطلاعات ما اینجا همینجوریشم خلاصه است...)
    کامل اینارو برای من و تمام کسایی که یه نیم نگاهی هم به نروژ دارن توضیح بده!!!
    تضمین میکنم که کلی افراد رو حرفات حساب میکنن!!
    خسته شدم ازبس حرف های ضد و نقیض شنیدم!
    من جواب سوال خودمو ندادم بلکه فکر میکردم کسایی هم که اونجا میرن همین مسیر صنعتی رو طی میکنن.... و به قول معروف تو باغ نبودم....
    خیلی ازت سوال دارم ولی ترجیح میدم که خستت نکنمD:
    ایشالا اگه شروع کردی به توضیح شرایط میپرسم و دعا میکنم وقت کافی داشته باشی برای نوشتن چون شنیدم کسایی که میرن نروژ وقت سر خاروندن هم ندارن ( خدا کنه اینطوری نباشه!!!)
    راستی چرا 7و8سال ! من شنیدم ادم بعد 2سال کاملا جا میوفته!!!
    این چیزهایی که دوست داری بدونی فعلا مسائل مهمی نیستند , اگر پذیرش گرفتی و وارد نروژ شدی خودت کم کم آشنا میشی . من بازم متوجه نمیشم که شرایط بهتر از بچه های ایرانی بقیه کشورها یعنی چی ! اسیا شرایط خودش رو داره , امریکا و اروپا هم همینطور . اینو یادت باشه تو برای تعطیلات نمیای , داری میای که درس بخونی . درس خوندن اینجا با درس خوندن ایران , اگه اسم اون کاری که بچه ها می کنن رو درس خوندن بزاری کاملا متفاوته .
    همین اوضاع کار که موضوع این تاپیکه اصلا نیازی نیست تو از دانشگاه نروژ مستر بگیری تا توی شرکت های اینجا کار بگیری . شرکت های بزرگ نفت و گاز اینجا مثل هالیبرتون , شل , توتال و ... بین المللی هستند و برنامه شون اینه از بین متقاضیان , بهترین ها رو استخدام کنن جالا شما از دانشگاه آلمان فارغ التحصیل شدی یا نروژ یا سوئد . برای اینکه حرف من بهت ثابت بشه میتونی وارد سایت این شرکت ها بشی و توی بخش استخدام ببینی هیچ شرطی نذاشتن که برای موقعیت کاری تو نروژ باید حتما در نروژ باشی یا اینجا تحصیل کرده باشی (دریافت اقامت و اجازه کار یه بحث جداست که مناسب اینجا نیست )

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانی معماری رودهن

سلام به دوستان من به خاطر گرفتن اقامت میخوام ادامه تحصیل بدم با شرایطی که میبینم مثل اینکه نروژ خیلی انتخاب درستی نیست دوستان راهنمایی کنن لطفا.من لیسانی معماری دارم 27 سالمه. مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)