صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 48

موضوع: اگر عنوان کنم دانشجو دکتری در ایران هستم، در گرفتن پذیرش Ph.d اثر منفی میذاره؟

پیش فرض پاسخ : اگر عنوان کنم دانشجو دکتری در ایران هستم، در گرفتن پذیرش Ph.d اثر منفی میذاره؟

It depends on the stage you are at . A person at early stages should not be afraid of mentioning it. I would tell them I would like to join your group because of research facilities, equipments, you are leader in the field etc.

For a student at the final stages of PhD , I would apply for post doc.
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اگر عنوان کنم دانشجو دکتری در ایران هستم، در گرفتن پذیرش Ph.d اثر منفی میذاره؟

من متاسفانه سوالم رو تو قسمت سوالات خاص s.o.p مطرح کردم اما حالا میبینم اینجا بهتره و مربوط تره.من تو سی ویم نوشته بودم که دو سال در امتحان ورودی دکترای ایران قبول شدم اما تو مصاحبه رد شدم. گرچه استاد مربوطه به من گفت که از اپلای کردنم خوشحال میشه و حتی بعد از چند روز به من ایمیل داد که ثبت نام شروع شده اما من الان موندم این رو تو s.o.p چطور ماستمالی کنم چون از یه طرف این حرفی که از دهنم در اومده و از طرفی برای اونها اوردن دلایلی مثل نا عادلانه بودن شرایط دکترای ایران قابل قبول نیست. خیلی وقت برای ارسال ندارم خواهشا کمک کنید

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hhh نمایش پست ها
    من متاسفانه سوالم رو تو قسمت سوالات خاص s.o.p مطرح کردم اما حالا میبینم اینجا بهتره و مربوط تره.من تو سی ویم نوشته بودم که دو سال در امتحان ورودی دکترای ایران قبول شدم اما تو مصاحبه رد شدم. گرچه استاد مربوطه به من گفت که از اپلای کردنم خوشحال میشه و حتی بعد از چند روز به من ایمیل داد که ثبت نام شروع شده اما من الان موندم این رو تو s.o.p چطور ماستمالی کنم چون از یه طرف این حرفی که از دهنم در اومده و از طرفی برای اونها اوردن دلایلی مثل نا عادلانه بودن شرایط دکترای ایران قابل قبول نیست. خیلی وقت برای ارسال ندارم خواهشا کمک کنید
    با سلام
    شاید آوردنش تو SOP خیلی ضرورت هم نداشته باشه. در هر صورت اون استادی که باهاش مکاتبه داشتین در جریان کارتون هست. اما اگه قصد ماستمالی کردن دارین می تونید بگید مثلاً من وقتی رفتم مصاحبه هنوز اواسط کار پایان نامه م بود و تا آخر شهریور اون سال که باید دفاع می کردید تا مقطع بعد رو شروع کنید امکانپذیر نبوده و بهمین خاطر یه نفر دیگه که فارغ التحصیل بود رو گرفتن. یکی دیگش رو هم می تونید بگید من اون موقع که رفته بودم مصاحبه هنوز جواب مقالاتم نیومده بود و چون داشتن مقاله امتیاز داره من نتونستم موفق بشم ولی الان اکسپت مقالاتم اومده. البته دو دلیل فوق منوط به اینه که دقت کافی رو در مورد تطابق تاریخی که برای قبولی دکترا اعلام کردید و تاریخ دفاع و یا اکسپت مقالات مبذول بفرمایید. مثلاً یه وقت نگید من سال 2010 رفتم مصاحبه ولی اون موقهع مقاله نداشتم اونوقت تو CVتون مقالاتتون مال 2009 باشه.
    موفق باشید.
    Never Say Never

Junior Member

مرسی از پاسختون. اما متاسفانه دلیلش اینها نبوده یعنی با تاریخ هایی که هست نمیشه این بهانه رو آورد. اسمش رو غیر از بی عدالتی نمیتونم چیز دیگه ای بیارم. چون جاهایی که رفتم مصاحبه شاگردای خودشونم بودن. سال قبل تر هم سازمان اتمی بود که اونجا دیگه پارتی بازیش گل و بلبله. واقعا نمیدونم چه کنم. اصلا به نظر شما این رد شدن تو مصاحبه میتونه براشون نظر منفی ایجاد کنه؟
    ممنون

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hhh نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون. اما متاسفانه دلیلش اینها نبوده یعنی با تاریخ هایی که هست نمیشه این بهانه رو آورد. اسمش رو غیر از بی عدالتی نمیتونم چیز دیگه ای بیارم. چون جاهایی که رفتم مصاحبه شاگردای خودشونم بودن. سال قبل تر هم سازمان اتمی بود که اونجا دیگه پارتی بازیش گل و بلبله. واقعا نمیدونم چه کنم. اصلا به نظر شما این رد شدن تو مصاحبه میتونه براشون نظر منفی ایجاد کنه؟
    ممنون
    نه فکر نمی کنم خیلی هم مهم باشه. بالاخره بعضی از کسایی که واسه PhD پذیرش گرفتن، قبلش تو ایران امتحان دکترا هم داده بودن. به نظر می رسه شما وسط یه دوراهی گیر کردید. از یه طرف می خواین با ذکر اینکه من دوبار تو امتحان علمی دکترا تو ایران قبول شدم، شایستگی خودتون رو اثبات کنین و از طرف دیگه بخاطر اینکه در جریان مصاحبه دکترا تو ایران همونطور که گفتین پارامترهای زیادی حاکم هست که منجر به عدم قبولی شما شده، یه مقدار نگران هستید که دید منفی بده. اینکه تو سازمان انرژی اتمی قبول نشدین هم بهتر. چون اگه بعداً قصد خروج از کشور رو می داشتید ممکن بود یه مقدار شرایط رو براتون سخت می کرد. اینکه نظر منفی ایجاد کنه یا نه تا حدودی شخصیه. یه نفر اگه بخواد شما رو بگیره (با توجه به معدل، TOEFL و مقاله و GRE و ...) می گیره. به نظرم خیلی ذهنتون رو درگیر این موارد نکنین.
    موفق باشید.
    Never Say Never

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

من همین شرایط رو دارم ولی تو مکاتباتم تا کنون حرفی مبنی بر این که چرا می خوام دوباره بخونم ندیدم. فکر می کنم اصلا نکته منفی نیست. و شاید نقطه مثبت اون این موضوع باشه که اگه گپی تو تحصیلات دو دوره ی تحصیلی آخریت هست پر شه.

Junior Member

سوال من اینه که اگه مطرح کنم دانشجوی دکتری هستم، این امکان وجود داره که استادهای اون طرف بیان به استادهای این طرف ایمیل بزنن؟ (در اون صورت استادهای این طرف معلوم نیست چه بلایی سرم بیارن!!!)

سلام به همه دوستان
    من هم این مشکل رو دارم. دانشجوی سال اول دکترا هستم و می خوام اپلای کنم و نمی دونم گفتن این مسئله که من تو کنکور دکترای رقابتی قبول شدم تاثیر مثبت داره یا نه؟ چون از طرفی هم اون گپ رو پر میکنه و هم یه جورایی میگه که امکانات دانشگاه ها برامون مهم بوده که دیگه نمی خوایم اینجا ادامه بدیم. فکر میکنم از دوستانی که تجربه داشتن تو زمینه صحبت با اساتید اون طرف در این زمینه بهتر بشه استفاده کرد. من هم اگه تجربه به دست اوردم اینجا حتما اعلام میکنم.

من هم اين وضعيت رو دارم با اين تفاوت كه ترم اخر دكتري هستم و احتمالا دفاع مي كنم در عين حال در رزومه ام هم اينو اوردم بنظرم مهمه كه صادق باشيم ، با اساتيدي كه مكاتبه داشتم جيزي نكفتن يعني مخالفتي نكردن، اما مسىله اينجاست كه اميدوارم به اصل اين مدرك نياز نباشه، فقط موندم جطور استاد راهنماي ايران و قانع كنم، جند تا مودر مشابه هم ديدم كه دكتراي دوم مي خونن تو امريكا، كسي تجربه مشابهي داره؟

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

اگه بگم ديدم كه دانشجو دكتري بودن ي نكته خيلي مهم و مثبت بوده باورتون ميشه! پس دونت ووري
    نقل قول نوشته اصلی توسط manhasta نمایش پست ها
    من هم اين وضعيت رو دارم با اين تفاوت كه ترم اخر دكتري هستم و احتمالا دفاع مي كنم در عين حال در رزومه ام هم اينو اوردم بنظرم مهمه كه صادق باشيم ، با اساتيدي كه مكاتبه داشتم جيزي نكفتن يعني مخالفتي نكردن، اما مسىله اينجاست كه اميدوارم به اصل اين مدرك نياز نباشه، فقط موندم جطور استاد راهنماي ايران و قانع كنم، جند تا مودر مشابه هم ديدم كه دكتراي دوم مي خونن تو امريكا، كسي تجربه مشابهي داره؟

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)