صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 48 , از مجموع 48

موضوع: اگر عنوان کنم دانشجو دکتری در ایران هستم، در گرفتن پذیرش Ph.d اثر منفی میذاره؟

پیش فرض پاسخ : اگر عنوان کنم دانشجو دکتری در ایران هستم، در گرفتن پذیرش Ph.d اثر منفی میذاره؟

سلام
    من الان دانشجوی phD هستم. و توی مقالاتم هم affiliation ذکر شده دانشجوی PhD. حالا توی پر کردن application form وقتی سوابق تحصیل می پرسه، چی باید بزنم؟؟ مخصوصاٌ وقتی که بیان شده نباید هیچ چیزی از سوابقتونو omitکنید.
    ممنون

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اگر عنوان کنم دانشجو دکتری در ایران هستم، در گرفتن پذیرش Ph.d اثر منفی میذاره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط oceansounds نمایش پست ها
    سلام
    من الان دانشجوی phD هستم. و توی مقالاتم هم affiliation ذکر شده دانشجوی PhD. حالا توی پر کردن application form وقتی سوابق تحصیل می پرسه، چی باید بزنم؟؟ مخصوصاٌ وقتی که بیان شده نباید هیچ چیزی از سوابقتونو omitکنید.
    ممنون
    حتی اگر ذکر هم نکنید مقالات را با یک سرچ ساده میشه پیداکرد. من چیزی که می تونم توصیه کنم اینه که استاد راهنماتون در دانشگاه مقصد اگر بدونه دانشجوی دکتری هستید گاهی(نه در همه موارد) میتونه مثبت باشه و حمایت هم بکنه البته به شرطها و شروطها. ولی به هرحال دانشگاه مقصد لازم نیست عنوان کنید چون به محض اینکه بدونند ازتون کارنامه و ریزنمرات میخواند و برا پذیرشتون کاندیشن میگذارند که طبعا نمیتونید از دانشگاه ایرانیتون این مدارک را آفیشال بگیرید و دردسر میشه.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

سلام
    منم دانشجوی دکتری هستم و سعی میکنم پذیرش بگیرم. تنها نکته به نظرم مثبت اینه که استادم در ایران کاملا من را به این کار تشویق میکنن و بهم توصیه نامه دادند. میخوام این موضوع را توی نامه ذکر کنم در عین حال ضایع نباشه به نظرتون چطور بگم.
    اول فکر کردم که در پاراگراف آخر مربوط به ضمیمه های نامه بنویسم
    Attached please find my Curriculum Vitae, my college pass marks and two letters of reference from my instructors, Mr. ... from my master university and Mr. ... from the name of my PhD university .

ولی نگرانم از پاراگراف دوم که عنوان کردم دانشجوی دکتری هستم دیگه نامه را با دقت نخونند و به اسم دانشگاهها توجه نکنند. بعد گفتم توی پاراگرافی که گفتم دانشجوی دکترام اینطور بنویسم که

...Currently, I am a potential PhD student in ... with the possible major of
    نمیدونم خوبه یا نه. بعد توضیح دادم که بخش آموزشی را گذروندم ولی بخش تحقیقاتی رو شروع نکردم. به نظرتون لازمه که به دفاع نکردن از پروپوزال و این چیزا اشاره کنم که تاکید بشه؟ در قسمت متن نامه میتونم بخشی به صورت زیر اضافه کنم
    During our educational part in ... I have passed two courses about “....” in Prof. ... classes which I believe could be a source of valuable knowledge for doing .... Attached please find a letter of recommendation kindly provided by him.
    به نظرتون این بخش بودنش بهتر از نبودنشه و از نظر محتوا و نگارش خوبه؟ برای آلمان دارم میفرستم و توی پستهای قبلی یکی از دوستان اشاره کرده بود که استاد آلمان با این موضوع خیلی بد برخورد کرده که باعث شده بیشتر نگران بشم. ممنون میشم اگر نظرتون رو بگید و بهم راهکار و یا تغییرات توی جملاتم پیشنهاد بدید

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hope123 نمایش پست ها
    سلام
    منم دانشجوی دکتری هستم و سعی میکنم پذیرش بگیرم. تنها نکته به نظرم مثبت اینه که استادم در ایران کاملا من را به این کار تشویق میکنن و بهم توصیه نامه دادند. میخوام این موضوع را توی نامه ذکر کنم در عین حال ضایع نباشه به نظرتون چطور بگم.
    Attached please find my Curriculum Vitae, my college pass marks and two letters of reference from my instructors, Mr. ... from my master university and Mr. ... from the name of my PhD university .

ولی نگرانم از پاراگراف دوم که عنوان کردم دانشجوی دکتری هستم دیگه نامه را با دقت نخونند و به اسم دانشگاهها توجه نکنند. بعد گفتم توی پاراگرافی که گفتم دانشجوی دکترام اینطور بنویسم که

نمیدونم خوبه یا نه. بعد توضیح دادم که بخش آموزشی را گذروندم ولی بخش تحقیقاتی رو شروع نکردم. به نظرتون لازمه که به دفاع نکردن از پروپوزال و این چیزا اشاره کنم که تاکید بشه؟ در قسمت متن نامه میتونم بخشی به صورت زیر اضافه کنم
    During our educational part in ... I have passed two courses about “....” in Prof. ... classes which I believe could be a source of valuable knowledge for doing .... Attached please find a letter of recommendation kindly provided by him.
    به نظرتون این بخش بودنش بهتر از نبودنشه و از نظر محتوا و نگارش خوبه؟ برای آلمان دارم میفرستم و توی پستهای قبلی یکی از دوستان اشاره کرده بود که استاد آلمان با این موضوع خیلی بد برخورد کرده که باعث شده بیشتر نگران بشم. ممنون میشم اگر نظرتون رو بگید و بهم راهکار و یا تغییرات توی جملاتم پیشنهاد بدید
    سلام

این که ایران دانشجوی دکترا هستید، چندان point مثبتی براتون به حساب نخواهد اومد... خصوصا بعدا که ان شاالله برای ویزا اقدام می کنید...
    بعضی از دوستان توصیه می کنند که اصلا بهش نپردازید هم راه دوری نمیره... البته اگر بتونید gap رو به نوعی بدون وجود اون توجیح کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

به نظر من عنوان کنید که دانشجو هستین. چوم حتمن در حین دکترا پروژه یا مقاله ای دارین که به قوی شدن رزومه کمک می کنه. و نشون می ده شما الان درگیر تحقیق و ریسرچ هستین
    برای سفارت هم بهرحال گپ بین تحصیلات رو باید بتونین پر کنین که دانشجویی کم خطر ترینشونه
    من دوستان زیادی دارم که اینو بیان کردن و الان هم دو سه ساله که بدون دردسر رفتن
    شما بگو که امکاناتم تو دانشگاه کافی نیست

سلام

ApplyAbroad Guru

سلام

راجع به متن نامتون نظری نمیدم چون اطلاعاتی که دادید اصلا برای جواب دادن کامل نیست. اینکه حتی بدون دونستن رشته شما، گرایش در دانشگاه مبدا و مقصد، سال (ترم)تحصیلی و مزیتهای تمایل به این اقدام، بشه یه متن بخش بخش شده را تصحیح کرد به نظرم صحیح نیست. اگر هم بعضی سوالات عنوان شده دوستان انقدر امنیتی هست که امکان دادن اطلاعات کاملتری نیست که اصولا ترجیح میدم دخالتی در دادن پاسخ به چنین سوالاتی در فروم نداشته باشم. فقط به درخواست خودتان، چیزی که میتونم راهنمایی کنم و امیدوارم مفید واقع بشه اینهاست:
    راجع به کلیات عنوان کردن یا نکردن دانشجوی دکترا بودن به نظرم به خیلی فاکتورها بستگی داره و بدون این داده ها اظهار نظر کلی نمیشه برای همه کیسها کرد
    مثلا برای فردی که گپ تحصیلی زیادی داره شاید عنوان کردن دانشجو ی دکتری بودن، مثبت تر از عدم عنوان نکردنشه
    مساله رشته و زمینه تحقیقی هم موثر هست
    در رشته های فنی عموما اگر موضوع تحقیق بین رشته ای یا تعویض minorباشه این سوییچ ترانسفر مثبت تلقی میشه
    در رشته های غیرفنی و مهندسی گاها تغییر major هم ممکنه تو این شرایط موثر و مثبت باشه
    مساله مهمتر طول دوره و اینکه چقدر پیشرفت کرده باشید. عموما اوایل دوره مثبت تر میشه انتقال گرفت ولی در زمانی که شما خیلی در دوره PhD پیش رفته باشید ممکنه استقبال زیادی نشه
    استادان مختلف هم دیدگاههای مختلف دارند. برخی این رویکرد را عدم تعهد دانشجو و منفی میبینند و برخی ممکنه به ویژه اگر در زمینه تحقیقی دقیقا اکستنشن موضوع کاریشون باشه استقبال کنند که اینرا باید خودتون ببینید.
    برخی دانشگاهها اگر تو لیست تحصیلاتتون ذکر کنید دانشجو دکتری هستید ازتون کارنامه تحصیلی میخواند(حتی برخی مواقع برا پذیرش مستر مجدد) و این اگر نمیتونید بعدا رسمی بگیرید مشکلساز میشه
    موافقت یا مخالفت استاد راهنمای فعلی مهمه. اگر استاد بدون مشکل این انتقال را توصیه و قبول کنه نقش موثری داره. برخی اساتید ممکنه به راحتی زیر بار نرند و این میتونه خودش فاکتور منفی باشه
    تجربه ای که دارم اینکه پاسخ سوالاتی که استاد دوم درباره اینکه چرا میخواید پی اچ دی دوم را بخونید کلیدیه. اگر توجیه قوی نتونید بدید یا انگیزتون را متوجه نشه با سوابقی که تو امریکای شمالی به ویژه میدونم به شما صریحا خواهند گفت که دکتری دوم(یا تغییر در این مقطع از دکتری) در این شرایط چه توجیهی داره؟ تو اروپا هم ممکنه همین دید باشه. برای سفارت که شاید بیشتر. سوالی هم که مطرح میشه کلیدیه. نوع سوال استاد در برخورد با مساله دانشجوی دکتری بودن تقریبا خیلی مسایل را شفاف میکنه.
    در صورتی که با وجود همه این پارامترها به نتیجه رسیدید که اعلام کنید دانشجوی دکتری هستید، بهتره متن نامه را با مشورت دوستان اصلاح کنید
    اصطلاحاتی نظیر potential PhD Student و Possible major و college pass marks و... مخصوصا اگر استاد mother tongue انگلیسی باشه خودش جدا از بحث محتوایی ممکنه استاد را از ادامه دادن و تمرکز رو متن منصرف کنه.
    توضیحات اضافی هم اگر باز تصمیم به عنوان گرفتید توصیه نمیشه فقط میتونید اشاره کنید اگر اطلاعات دیگری لازمه میفرستید.
    البته اگر با توجه به جمیع جهات دیدید اعلام نکنید بهتر خواهد بود، در این صورت پر کردن گپ تحصیلی موجود هم برا استاد و هم ویزا مساله کلیدی هست که باید pros&cons را ببینید و تصمیم گیری کنید با توجه به اطلاعات دقیق کیس خودتون که برای هر فردی ممکنه متفاوت نتیجه گیری بشه.
    موفق باشید
    ویرایش توسط gbahrein : July 13th, 2015 در ساعت 11:22 PM
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام به دوستان و همکارم
    چون خودم تجربه اینکار رو دارم گفتم بنویسم شاید بدرد آیندگان، ببینید من دو جا برای آلمان دکتری اقدام کردم و ذکر کرده بودم که اینجا دانشجوی دکتری سال آخر هستم و هر دو هم دقیقا به همین دلیل من رو رد کردن، تو سوئد هم یکجا رد شد و بر این اساس یاد گرفتم که اگر ذکر نکنید بهتره، گرچه بسته به دانشگاه و برنامه و رشته فرق میکنه ولی به نظر من برای جلوگیری از اثرات سو احتمالی لال تو sopننویسید چون اینها اول چیزی که میخوتند همین نامه هست بعد میرن سراغ باقی قضایا، اگر تو مصاحبه ازتون پرسیدن که دکتری بودی یا نه آنوقت میتونید شفاهی توضیح بدید که از بس مملکت گل و بلبله میخوایم بیایم آنجا زجر بکشیم، بهتر متوجه میشن

بل آرزوی موفقیت در زجر کشی در خارج و بلاد کفر برای همه همدرددان عزیز

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

با سلام خدمت دوستان عزیز
    ببخشید که من سوالمو اینجا میپرسم چون مربوط ترین بخشه که به سوالم میخوره. راستش من یک ماه دیگه دارم کنکور کارشناسی ارشد میدم و حدود یک سال دیگه هم میخوام مدارکمو برای اپلای به آلمان بفرستم،آیا باید بگم که مشغول تحصیل هستم؟ اگه بگم مشکلی ایجاد میشه برام؟ خیلی ممنون

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)