صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32

موضوع: فرهنگ فنلاند

Member

پیش فرض پاسخ : فرهنگ فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط fa123456 نمایش پست ها
    ببخشید ولی من نتونستم لینک مربوطه رو دانلود کنم.
    لینک دانلود

Senior Member Simplex آواتار ها

یک تجربه از فنلاندی ها بگم شاید به درد بخوره. فنلاندی ها معمولا موودی هستند. مثلا شاید با کسی رفیق بشید و کلی بگو بخند کنید، اما ده دقیقه بعدش ببینید که یک جوری نگاه می کنه که انگار شما رو نمی شناسه. من اولا فکر می کردم شاید چیزی گفتم یا کاری کردم که طرف ناراحت شده، اما بعدا فهمیدم که این ها اینجوریند. پس اگر دیدید استادتون یا دوستتون یهو بی دلیل داره بد بهتون نگاه می کنه، یا تحویلتون نمی گیره دلیلی بر رفتار بد شما نیست، فرهنگش اینجوریه.

یک کار ناجوری هم که می کنند اینه که گاهی به طرف زل می زنند و فکر می کنند. مثلا یهو می بینی کسی (آشنا یا غریبه) داره نگاهت می کنه و چیزی نمیگه، و صورت هیچ احساسی منتقل نمی کنه. ماجرا اینه که داره فکر می کنه، حالا شاید به رئیسش، یا گربه اش، یا خلقت جهان، ولی حواسش نیست که به شما زل زده.

Member

Red face پاسخ : فرهنگ فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    یک تجربه از فنلاندی ها بگم شاید به درد بخوره. فنلاندی ها معمولا موودی هستند. مثلا شاید با کسی رفیق بشید و کلی بگو بخند کنید، اما ده دقیقه بعدش ببینید که یک جوری نگاه می کنه که انگار شما رو نمی شناسه. من اولا فکر می کردم شاید چیزی گفتم یا کاری کردم که طرف ناراحت شده، اما بعدا فهمیدم که این ها اینجوریند. پس اگر دیدید استادتون یا دوستتون یهو بی دلیل داره بد بهتون نگاه می کنه، یا تحویلتون نمی گیره دلیلی بر رفتار بد شما نیست، فرهنگش اینجوریه.

یک کار ناجوری هم که می کنند اینه که گاهی به طرف زل می زنند و فکر می کنند. مثلا یهو می بینی کسی (آشنا یا غریبه) داره نگاهت می کنه و چیزی نمیگه، و صورت هیچ احساسی منتقل نمی کنه. ماجرا اینه که داره فکر می کنه، حالا شاید به رئیسش، یا گربه اش، یا خلقت جهان، ولی حواسش نیست که به شما زل زده.
    اقا این که خیلی بدجوره دوستان دیگه هم تایید میکنند؟

راه حل نداره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hexor نمایش پست ها

راه حل نداره؟
    والا من تاحالا اونجا نبودم که بخوام تایید کنم یا نکنم اما ماشالا ما ایرانیا خودمون توی موودی بودن استادیم (بلا نسبت همه البته)٬ اما به نظرم اینجور رفتارا همه جا پیدا میشه و تقریبا ربطیم به فرهنگ نداره... مثلا همینجا تو همین تهرانه خودمون٬ مثلا میبینی پشت سر یکی داری پارک میکنی٬ یهو برمیگرده داد و بیداد میکنه٬ یا اینکه میبینی بعضی وقتا دوستای خودت یهو یه کارایی میکنن و یه عکس العملایی نشون میدن که نمیدونی جریان چیه عصن ... به نظرم اینجور چیزا رو بهش میگن خصلت اخلاقی...
    والا بارها شده خود منم توی فکر بودم به یکی شروع کردم زل زدن عصنم حواسم نبوده بعد یهو به خودم اومدم متوجه شدم
    من با فنلاندیا از طریق ایمیل (خیلی زیااااد) و تلفن ( ۲ بار) ارتباط داشتم و جز احترام و رفتار خوب چیزی ندیدم... مخصوصا اون ۲بار که تلفنی حرف زدم باهاشون٬ اولش یکم میترسیدم که نکنه بگه واسه مشکلی که دارم هیچ کاری نمیشه کرد٬ اما برعکس اینقدر این کارمنداشون با محبت و آرامش با من صحبت کردن که عصن دلم نمیخواست آخرش گوشی رو قطع کنم ... خلاصه که جای خوبی داریم میریم

راه حل نداره؟
    چرا خیلی بدجوره؟ این موضوع ربطی به محترمانه برخورد کردن نداره. یعنی کسی با شما دعوا نداره، اما انتظار نداشته باشید دوستتون که مثلا دیشب با هم تو مهمونی بودید و حسابی با هم خوش و بش کردید، فردا تو روز کاری جواب سلام تون رو گرم بده. این جزء خصوصیاتشونه. منظور من هم این بود که تا یک مدتی از دیدن این برخوردها تعجب خواهید کرد، ولی عادت می کنید. ولی اون اول ها، این برخوردها رو شخصی حساب نکنید.

Junior Member liliium آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Åbo Akademi

راه حل نداره؟

من هم که دو ساله اینجا زندگی میکنم تایید میکنم که خیلی مودی هستن و دقیقا به شکلی که در اون لحظه راحت هستن عکس العمل نشون میدن و مثل شرقی ها خودشونو مقید و معذب نمیکنن . اولین رفتار واقعی شونو بروز میدن . چیزیو وانمود نمیکنن و خیلی صادق هستن . دیر دوست میشن و میجوشن ولی وقتی دوست بشن خیلی خیلی صمیمی و راحت هستن در حدی که دوستم منو دعوت کرد با خانواده اش برم سفر راه حلش اینه که تو هم کم کم راحت میشی و وقتی مثلا حال نداری خیلی بگی و بخندی بزور اینکارو انجام نمیدی و زندگی بسی اسونتره اینجا

بهتره که این بگم که:

فنلاند کشور کاملا متفاوتی نسبت به هر کشور دیگه هست. مردمی صلح طلب و بسیار با شعور داره.

استانداردهای زندگی در این کشور بسیار بالا هست.

ولی با سلیقه بسیاری از عزیزان ممکنه سازگار نباشه!
    چشات آرامشی داره که تو چشمای هیچکی نیست
    میدونم که توی قلبت به جز من جای هیچکی نیست
    چشات آرامشی داره که دورم میکنه از غم
    یه احساسی بهم میگه دارم عاشق میشم کم کم

ApplyAbroad Superstar

دوستان من در موردی نظر شما را نیاز دارم
    یک دوستی دارم در فنلاند تازه رفته ترکو و بهم علاقه مندیم راستش ایران بود با حجاب و نماز خون بود و حتی اجازه نمی داد بدون روسری ببینمش تا رفت فنلاند روسریشو برداشت گفتم چی شد گفت در دانشگاه و ایرانی ها مسخرم می کردن میگه هیچ کس نگاهش نمی کنه ولی نمی تونست تمسخر اونا رو تحمل کنه این حرف درسته که اونجا به اینصورت هست؟ کسی اونجا حجابشو حفظ نکرده حتی با یه شال الکی؟
    ممنون میشم نظر بدین
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    دوستان من در موردی نظر شما را نیاز دارم
    یک دوستی دارم در فنلاند تازه رفته ترکو و بهم علاقه مندیم راستش ایران بود با حجاب و نماز خون بود و حتی اجازه نمی داد بدون روسری ببینمش تا رفت فنلاند روسریشو برداشت گفتم چی شد گفت در دانشگاه و ایرانی ها مسخرم می کردن میگه هیچ کس نگاهش نمی کنه ولی نمی تونست تمسخر اونا رو تحمل کنه این حرف درسته که اونجا به اینصورت هست؟ کسی اونجا حجابشو حفظ نکرده حتی با یه شال الکی؟
    ممنون میشم نظر بدین
    من تا به حال چنین چیزی نشنیدم و ندیدم. شاید این دوست شما با بد کسایی دوست شده، و گرنه توی هیچ جمعی چه ایرانی چه خارجی اصلا چنین چیزی ندیدم.

Junior Member

سلام دوست عزیز
    راستش نه میشه گفت دوستتون دروغ میگه نه هم ... اخه من قبلا یکی از دوستام البته تو یه کشور دیگه همین مشکل اذیت کردن حجابش بشدتا میگم بشدت داشت ولی خب همینجا هم ۱ دوست دارم که با حجاب میره بیرون و هیچ مشکلیم نداره. همه چیز بشرایط ایشون بستگی داره خب اگه شما به دوستتون اعتماد دارید نیازی به شک کردن به حرفاش نیست ....
    زنده باشید

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)