صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: آشنایی با اعضایی که برای سال 2013-2014 پذیرش و ویزا گرفته اند

پیش فرض آشنایی با اعضایی که برای سال 2013-2014 پذیرش و ویزا گرفته اند

لطفا افرادی که برای سال 2013-2014 از دانشگاه های فرانسه پذیرش گرفته اند اطلاعات زیر را تکمیل کنند که هم بیشتر با هم در ارتباط باشیم و هم بتونیم در باره دانشگاه ها، روند ویزا گرفتن و ... تبادل اطلاعات کنیم.
    مدرک فعلی- رشته: ...
    دانشگاه فعلی:...
    معدل:...
    سطح زبان فرانسه:...
    سطح زبان انگلیسی:...
    سابقه کار:...
    پذیرش برای مقطع- رشته:...
    کورس به زبان:...
    از دانشگاه:....
    شهریه دانشگاه:...
    فاند:...
    مرحله درخواست ویزا:...
    ویرایش توسط monaquebec : July 5th, 2013 در ساعت 03:25 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آشنایی با اعضایی که برای سال 2013-2014 پذیرش و ویزا گرفته اند

سلام
    لیسانس مهندسی نساجی دارم
    25 سالمه
    حدود 2 سال و نیم پیش مدرک لیسانسمو گرفتم
    برای سال دوم فوق لیسانس رشته مهندسی نساجی پذریش گرفتم
    از ecole nationale ensait
    که تو شهر roubaix هستش و زیر مجموعه دانشگاه لیل1 هستش
    این شهر حدود 11 کیلومتر با لیل فاصله داره
    من یک بار از سفارت وقت گرفتم و رفتم ولی از نامه پذیرشم ایراد گرفتن و من دوباره به دانشگاه ایمیل زدم و اونا نامه جدیدی واسم فرستادن
    حالا دوباره میخوام هفته دیگه برم سفارت
    اگه کسی از شهر لیل پذیرش داره،لطفا خبر بده

Junior Member

سلام....
    من لیسانس هوافضا دارم.... البته هنوز مدرکم اماده نیست چون این ترم , ترم آخرم بود.

از دانشگاه ملی هوافضای فرانسه هم پذیرش گرفتم. ویزام هم 2 هفته ای اومد .. ولی چون سفارت از من مدرک لیسانسمو می خواد فعلا پاسپورتم دسته سفارته تا مدرکم حاضر بشه.
    معدلم : 15

سطح فرانسه : tcf b1 DELF A2
    سطح انگلیسی : IELTS 6
    اگه سوالی هست در خدمتم !!!

مدرک فعلی- رشته: زبان و ادبیات فرانسه
    دانشگاه فعلی:فردوسی مشهد
    معدل:13.15
    سطح زبان فرانسه:TCF B2
    سطح زبان انگلیسی: ایلتس 6.5
    سابقه کار:ندارم
    پذیرش برای مقطع- رشته: کارشناسی ارشد - مدیریت توریسم
    کورس به زبان:فرانسه
    از دانشگاه:montpellier 3 paul valery
    شهریه دانشگاه: 500 یورو در سال همراه با بیمه
    فاند: ندارم
    مرحله درخواست ویزا: تماس با سفارت - مصاحبه به زبان فرانسه و فارسی با سرکار خانم میربها و بعد مصاحبه با آقای ملک آرا به زبان فرانسه و فارسی .
    تاریخ درخواست : 24 ژولای
    تاریخ ویزا : 30 ژولای یک هفته ای

مدرک فعلی- رشته: لیسانس کامپیوتر -نرم افزار
    دانشگاه فعلی: غیرانتفاعی
    معدل:16
    سطح زبان فرانسه:B1
    سطح زبان انگلیسی: مدرک ندارم
    سابقه کار: 2.5 سال
    پذیرش برای مقطع- رشته: مستر1- انفورماتیک
    از دانشگاه: لیون
    شهریه دانشگاه: شهریه عادی دانشگاه های فرانسه
    مرحله درخواست ویزا: 20 روز منتظرم

نقل قول نوشته اصلی توسط monaquebec نمایش پست ها
    مدرک فعلی- رشته: لیسانس کامپیوتر -نرم افزار
    دانشگاه فعلی: غیرانتفاعی
    معدل:16
    سطح زبان فرانسه:B1
    سطح زبان انگلیسی: مدرک ندارم
    سابقه کار: 2.5 سال
    پذیرش برای مقطع- رشته: مستر1- انفورماتیک
    از دانشگاه: لیون
    شهریه دانشگاه: شهریه عادی دانشگاه های فرانسه
    مرحله درخواست ویزا: 20 روز منتظرم
    بعد از 25 روز ، ویزامون رد شد، ولی بعد از 2 هفته که درخواست تجدید نظر و اعتراض دادیم مجددا بهمون ویزا دادند.

Junior Member

پیش فرض پذیرش گرفتم ولی خیلی نگرانم

مدرک فعلی- رشته: مهندسی برق - کنترل
    دانشگاه فعلی: آزاد
    معدل: 16
    سطح زبان فرانسه: ندارم
    سطح زبان انگلیسی: آیلتس 6
    سابقه کار: پراکنده 2 سال
    پذیرش برای مقطع- رشته: کارشناسی ارشد برق
    کورس به زبان: انگلیسی
    از دانشگاه: مدرسه عالی مهندسی برق پاریس
    شهریه دانشگاه: 7500 یورو در سال
    مرحله درخواست ویزا: تعیین وقت
    ولی با چیزایی که من شنیدم حتی اگر ویزا هم بگیرم فکر نکنم بتونم برم، والا کسانی که الان فرانسه هستند خیلی از هزینه های بالا و مشکلات زیاد مالی حرف می زنند و من واقعا نمی دونم اصلا آیا صلاح هست آدم از اینجا بره و بعد یا خیلی خیلی بهش سخت بگذره یا اصلا مجبور بشه برگرده؟
    گفته می شه کار نیست باید زبان فرانسه بلد باشی تا بعد از 4 5 ماه تازه کار پیدا کنی، کمک هزینه مسکن 140 یورو بیشتر نیست، دانشگاه فاند نمیده، هزینه زندگی هم سالی 7000 یورو هست حد اقل من اصلا نمیدونم این اطلاعات درست هست یا نه، کسی که بهم این اطلاعاتو داده آدم درست و راستگویی هست اما امیدوارم که از وجود یک سری کانال ها و منابع کسب درآمد در پاریس بی خبر باشه چون خودش هم گفت بیش تر تحقیق کنم.
    خلاصه فعلا که زیر دل من خالی شده و خیلی نگرانم اگر کسی اطلاعاتی و کمکی می تونه بکنه لطف بزرگی کرده در حق من.

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering, PhD, University of Oulu

سلام دوستان عزیز

میخواستم ببینم دانشگاه
    Joseph Fourier یا Grenoble سابق از نظر وزارت علوم مورد تایید هستش یا نه؟ تو ویکیپدیا نوشته دانشگاه ١٢٠ ام دنیاست ولی تو اون لیست وزارت علوم پیداش نکردم؟
    کسی از دوستان در این زمینه اطلاعی داره یا نه؟

ممنونم

من سال گذشته برای این دانشگاه اقدام کرده بودم و تا جایی که یادم میاد تو لیست وزارت علوم بود.

پیش فرض پاسخ : پذیرش گرفتم ولی خیلی نگرانم

نقل قول نوشته اصلی توسط almo نمایش پست ها
    مدرک فعلی- رشته: مهندسی برق - کنترل
    دانشگاه فعلی: آزاد
    معدل: 16
    سطح زبان فرانسه: ندارم
    سطح زبان انگلیسی: آیلتس 6
    سابقه کار: پراکنده 2 سال
    پذیرش برای مقطع- رشته: کارشناسی ارشد برق
    کورس به زبان: انگلیسی
    از دانشگاه: مدرسه عالی مهندسی برق پاریس
    شهریه دانشگاه: 7500 یورو در سال
    مرحله درخواست ویزا: تعیین وقت
    ولی با چیزایی که من شنیدم حتی اگر ویزا هم بگیرم فکر نکنم بتونم برم، والا کسانی که الان فرانسه هستند خیلی از هزینه های بالا و مشکلات زیاد مالی حرف می زنند و من واقعا نمی دونم اصلا آیا صلاح هست آدم از اینجا بره و بعد یا خیلی خیلی بهش سخت بگذره یا اصلا مجبور بشه برگرده؟
    گفته می شه کار نیست باید زبان فرانسه بلد باشی تا بعد از 4 5 ماه تازه کار پیدا کنی، کمک هزینه مسکن 140 یورو بیشتر نیست، دانشگاه فاند نمیده، هزینه زندگی هم سالی 7000 یورو هست حد اقل من اصلا نمیدونم این اطلاعات درست هست یا نه، کسی که بهم این اطلاعاتو داده آدم درست و راستگویی هست اما امیدوارم که از وجود یک سری کانال ها و منابع کسب درآمد در پاریس بی خبر باشه چون خودش هم گفت بیش تر تحقیق کنم.
    خلاصه فعلا که زیر دل من خالی شده و خیلی نگرانم اگر کسی اطلاعاتی و کمکی می تونه بکنه لطف بزرگی کرده در حق من.
    هزینه های زندگی که خیلی بالا هست. خصوصا در پاریس دقیقا دوبرابر شهرستان ها هست. خود سفارت میگه که ماهیانه حدودا 600 یورو نیاز هست برای زندگی و همینقدر هم برای پرینت بانکی میخواهند.
    اما از واقعیت ها باید صحبت کرد.
    واقعیت اینه که بچه های فرانسوی و یا کشورهای دیگه از 18 سالگی مستقل بودند و تو خوابگاه زندگی کردن. اما ما بچه های ایران مستقل بودن رو فقط چندسال کار کردن میدونیم ولی تو خونه پدرمادرهامون زندگی کردیم.
    پس خیلی سخته که بخواهیم تو یه اتاق 9متری زندگی کنیم که آشپرخونه و همه چیزش با صدنفر دیگه مشترک هست. اون هم برای ما ایرانی ها که اصلا تحمل اینجور سختی ها رو نداریم.
    این رو میگم چون تو این چند ماه که اینجا بودم میبینم که خیلی از مسائلی که برای ما غیرقابل تحمله برای خارجی ها اصلا اهمیتی نداره و خیلی راحت از کنارش میگذرن!
    به عنوان مثال سکوتشون در مقابل کنسل شدن یکباره کلاس ها، بی برنامگی ها و بی نظمی ها ، مشکلات خوابگاه ها و ...
    وقتی استاد 2 ساعت نمیاد اصلا به خودشون زحمت نمیدن نه برن خونه و نه برن به مسئول آموزش بگن! و فقط ما ایرانی ها هستیم که مثه اسفند رو آتیش بالا-پایین میپریم!
    مسئله بعدی راجع به هزینه های خورد وخوراک هست. شاید تو خیلی از سایت ها قیمت های ماهیانه خورد و خوراک رو دیده باشید. اما تجربه به من ثابت کرده که هزینه های خوراک حداقل برای 90 درصد ایرانی ها خیلی بیشتره. چون اونها قیمت گوشت خوک رو محاسبه میکنن که ارزون ترین گوشت هست و گوشت گاو و گوسفند حداقل دو برابره گوشت خوک هست. که فکر میکنم 90 درصد ایرانی ها گوشت گاو و گوسفند میخورن.
    البته اگه بخواهید گوشت گاو و گوسفند و مرغ حلال بگیرید که باز قیمتش بالاتره!
    همچنین هزینه پیداکردن نون های خاص که مزاج ایرانی ها خوش بیاد رو اضافه کنید، هزینه برنج و ....
    چون دانشجوهای اینجا با یک ظرف کوچیک سالاد و یک تیکه کوچیک پیتزا ، نهار و شام شون رو میگذرونن.
    اینها واقعیت هایی هست که وجودداره.
    قصد پشیمون کردنتون رو ندارم. ولی به همه توصیه میکنم که با چشم باز و دیدن همه واقعیت ها اقدام کنید. اگه فکر میکنید یکسال میتونید پول بیشتری دربیارید و زبان فرانسوی رو تقویت کنید ولی با دست پر بیایید خیلی بهتره!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)