صفحه 25 از 26 نخستنخست ... 151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 254

موضوع: آیا مقاله پذیرفته شده، در صورت عدم شرکت در کنفرانس چاپ خواهد شد؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : آیا مقاله پذیرفته شده، در صورت عدم شرکت در کنفرانس چاپ خواهد شد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط darksoul4273 نمایش پست ها
    شما کنفرانس های چه کشور هایی رو پیشنهاد میکنید؟ چند روز پیش دوستم یه کنفرانس تو مالزی و یکی دیگه تو بلژیک
    داشت؟ کدومش از لحاظ اعتبار علمی بیشتر و بهتره؟ ممنون دوست عزیز
    دوست عزیز
    کشور برگزار کتتده کنفرانس ملاک خوبی و درجه ارزش کنفرانس نیست
    شما باید سابقه کنفرانس رو چک کنید و به سوالاتی شبیه سوالات زیر پاسخ بدید:
    ۱- چندمین دوره برگزاری کنفرانسه؟
    ۲- چقدر کنفرانس بین المللیه....چقدر توی کشور های مختلف دنیا داره برگزار میشه؟
    ۳- سخنرانان اصلی کنفرانس در سال های اخیر چه استادها و از کدوم دانشگاه ها و با چه درجه علمی بودن؟
    ۴- چه ژورنال ها و یا کمپانی هایی از کنفرانس حمایت میکنن؟ این ژورنال ها و کمپانی ها چقدر معتبر هستند؟
    ۵- کنفرانس چقدر بار صنعتی داره و چقدر بار اکادمیک داره؟
    ۶- مقالات کتفرانس کجاها سایت میشه و...
    و
    .
    .
    .
    . سوالاتی ازین دست.

در مواردی هم دوستان کنفرانس رو برای تفریح میرن و اینی که یه فضای اکادمیک رو دیده باشن و جنس رزومه شون جور باشه
    چون معمولا برای ارتقا رزومه تون باید به ژورنال ها فکر کنید نه کنفرانس ها (البته حرفم عمومیت نداره)
    توی اون موارد خاص خب انتخاب کشور و سفر هم اهمیت پیدا میکنه

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - K. N. Toosi University

سلام دوست عزیز. سوالی دیگه در رابطه با اعتبار ژورنال های پولی داشتم که جدیدا میخواستم کاریو شروع کنیم با یکی
    از همکارا که ایشون میگن بابت اکسپت مقاله پول میگیرن و ژورنال پولی هست که در الزویر میره! آیا اعتباری هست
    به اینجور ژورنال ها که بعدها حساب باز کرد بر روی پذیرش و فاند در دانشگاه مقصد؟ یا کلن کشکه؟ منو راهنمایی کنید
    دوستان هدفم پذیرش با فاند هست.نمره زبان و معدلم مشکل نداره فقط همین موضوع درگیر کرده منو! اینجور مقاله
    چاپ کردن در ژورنال های پولی دردسر میشه یا... واقعا نمیدونم کمکم کنید.
    ممنون از لطفتون
    من یک سری ژورنال هایی دیدم که پولی بودن و البته خیلی هم معتبر بودن. دلیل پولی بودنشون هم این بود که open access بودن. یعنی مقالاتشون به صورت مجانی در اختیار همه قرار داشت. در حال حاضر خیلی از ژورنال های الزویر هم این انتخاب رو به نویسنده میدن که اگه مایل بود یه پولی بپردازه و مقالش به صورت open access منتشر بشه. بعضی وقتا نویسنده هایی که پشتوانه مالی خوبی دارن ترجیح میدن این پول رو بدن تا مقاله شون به صورت open access منتشر بشه. مزیت اینجور مقالات هم اینه که به راحتی در احتیار همه قرار میگیره چون مجانیه و در نتیجه بیشتر دیده میشه و احتمالا تعداد ارجاعات بیشتری هم خواهد داشت. در مجموع پولی بودن یک ژورنال به معنی بی اعتبار بودنش نیست، برای مثال مراجعه کنید به ژورنال PloseOne که یه ژورنال علمی خیلی معتبره و شاخه های مختلف علمی رو پوشش میده.
    به نظر من بهتره که شما اون ژورنال مورد نظرتون رو اینجا معرفی کنید تا ببینییم ایا معتبر هست یا نه. به غیر از این شاخص های مختلفی هم برای سنجش اعتبار یک ژورنال وجود داره مثل ضریب تاثیر و ...

سلام دوست عزیز. سوالی دیگه در رابطه با اعتبار ژورنال های پولی داشتم که جدیدا میخواستم کاریو شروع کنیم با یکی
    از همکارا که ایشون میگن بابت اکسپت مقاله پول میگیرن و ژورنال پولی هست که در الزویر میره! آیا اعتباری هست
    به اینجور ژورنال ها که بعدها حساب باز کرد بر روی پذیرش و فاند در دانشگاه مقصد؟ یا کلن کشکه؟ منو راهنمایی کنید
    دوستان هدفم پذیرش با فاند هست.نمره زبان و معدلم مشکل نداره فقط همین موضوع درگیر کرده منو! اینجور مقاله
    چاپ کردن در ژورنال های پولی دردسر میشه یا... واقعا نمیدونم کمکم کنید.
    ممنون از لطفتون
    دوست گرامی،
    به خودی خود، چاپ مقاله در ژورنال پولی دردسر ساز نمی شود. بنده نمیدانم منظورتون از پولی، Open Access و یا نوع دیگر پولی بودن. انتشارات الزویر، ناشر بسیاری از مجلات است که همه آن ها معتبر نیستند و حتی بعضی مجلات ISI نیستند. پس به معتبر بودن و یا ISI بودن مجله دقت کنید. چیزی که شما باید مدنظر قرار بدهید، اعتبار ژورنال است که از ایمپکت فاکتور، مدت زمان و سابقه مجله، کمیته تحریریه و ... قابل دریافت است. پولی بودن نباید نگرانتان کند، باید هوشیارتان کند تا جای مناسبی سرمایه گذاری کنید!

موفق باشید

Junior Member

من تجربه شرکت در کنفرانس و ارایه مقاله رو نداشتم.
    میخواستم بدونم برای ارایه مقاله به کنفرانس های داخلی آیا حضور داشتن الزامی است ؟
    و اینکه باید درباره مقاله نوشته شده در زمان کنفرانس صحبت و سخنرانی کرد؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام در برخی کنفرانسها در صورت رجیستر کردن حضور نیازی نیست اما در برخی حضور الزامی است. حضور به دو شکل می باشد یکی ارایه بصورت سخنرانی و دیگری ارایه بصورت پوستر که در مورد پوستر باید کنار پوستر مقاله در زمان مشخصی بایستید و پاسخگوی سوالات باشید

سلام دوستان....خسته نباشید... من تازه کارم و یه سری سوال دارم که واقعا سردر گمم کرده، ممنون میشم از دوستان که راهنماییم کنن...
    1. وقتی میرم سایت یه کنفرانس نمی تونم متوجه شم که چقد یکی خوب هست یا نیست! چه جوری میشه متوجه شد؟
    2. آیا چاپ کردن مقالات در proceeding یه کنفرانس ارزشی داره؟ و بعضی کنفرانس ها فقط اشاره می کنن که در proceeding چاپ میشه و بعضی ها هم می گن که proceeding توسط IEEE یا Springer نمایه می شه...دسته ی دوم از اول اعتبارش بیشتره ؟
    3. یه کنفرانس اینو گفته: All accepted papers are expected to be included in IEEE Xplore and will be indexed by EI. اما اسم هیچ ژورنالی رو نیاورده... میشه مگه مقاله تو ژورنال چاپ نشه و بعد included in IEEE Xplore بشه؟!
    ببخشید اگه سوالام خیلی ابتداییه....!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Lilian007 نمایش پست ها
    من تجربه شرکت در کنفرانس و ارایه مقاله رو نداشتم.
    میخواستم بدونم برای ارایه مقاله به کنفرانس های داخلی آیا حضور داشتن الزامی است ؟
    و اینکه باید درباره مقاله نوشته شده در زمان کنفرانس صحبت و سخنرانی کرد؟

دوستعزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    این بساگی به خود کنفرانس داره. بعضی از کنفرانس ها چاپ شدن مقاله توی کتابچه کنفرانس رو منوط به ارائه شدنش میکنن و خیلی ها هم این کارو نمیکنن و چه شما اونجا باشی و چه نباشی اونا مقاله رو توی کتابچه کنفرانس چاپ میکنن و فقط مهم اینه رجیستریشن انجام شده باشه و پول و هزینه کنفرانس پرداخت شده باشه

در مورد سوال دوم بسته به این داره که شما مقاله تون برا یکنفرانس به صورت Presentation ه یا Poster
    در هر دو مورد شما باید کارتون رو ارائه کنید و پرزنت کنید. مورد اولی خب جدی تره و شما باید کارتون رو ارائه کنید برای یه جمعی و بعدش در مورد اون کار که مثلا توی 15 دقیقه شما ارائه کردید چند دقیقه به حضار جلسه اجازه داده میشه اگه سوالی دارند بپرسند
    کلیت داستان چیزی نیست که بخوایید نگرانش باشید. کنفرانس ها واسه همینه که ادم بره اونجا کارش رو ارائه کنه و نظرات دیگران رو بگیره و فیدبکی داشته باشه
    و بفهمه باقی هم دارن روی چی کار میکنن

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rozitamoosavi نمایش پست ها
    سلام دوستان....خسته نباشید... من تازه کارم و یه سری سوال دارم که واقعا سردر گمم کرده، ممنون میشم از دوستان که راهنماییم کنن...
    1. وقتی میرم سایت یه کنفرانس نمی تونم متوجه شم که چقد یکی خوب هست یا نیست! چه جوری میشه متوجه شد؟
    2. آیا چاپ کردن مقالات در proceeding یه کنفرانس ارزشی داره؟ و بعضی کنفرانس ها فقط اشاره می کنن که در proceeding چاپ میشه و بعضی ها هم می گن که proceeding توسط IEEE یا Springer نمایه می شه...دسته ی دوم از اول اعتبارش بیشتره ؟
    3. یه کنفرانس اینو گفته: All accepted papers are expected to be included in IEEE Xplore and will be indexed by EI. اما اسم هیچ ژورنالی رو نیاورده... میشه مگه مقاله تو ژورنال چاپ نشه و بعد included in IEEE Xplore بشه؟!
    ببخشید اگه سوالام خیلی ابتداییه....!

دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

1. منظورتون اعتباره کنفرانسه؟ اگه آره خب خیلی عوامل هستند . مثلا تعداد مراکز صنعتی و علمی و ژورنال هایی که از کنفرانس حمایت میکنند. تعداد سال های برگزاری کنفرانس و محل اون و دانشگاه هایی که ازون کنفرانس حمایت میکنن. میتونی یه نگاه به هیات برگزاری کنفرانس بندازید و ببینید چه استاد هایی با چه سابقه و درجه علمی توی اون هیات برگزاری هستند. میتونید سخنران های کلیدی کنفرانس ها رو نگاه کنید و ببینید او استادا کی هستند و از کجاها اومدن و چه سابقه ای دارند. ایندکس شدن کنفرانس توی چه سایت هاییه و ...... همه اینا و یه نگاهی به سابقه اون کنفرانس توی سال های قبل دید خوبی بهتون میده.
    اگه نه پس من متوجه منظورتون توی این بخش نشدم

2. ارزش داشتن یا نداشتن یه مقابسه نسبیه. اگه شما اینو با این مقایسه کنی که هیچی توی رزومه ت نباشه خب اره خیلی خیلی ارزش داره. اگه اینو با چاپ شدن مقاله تون توی یه ژورنال مقایسه کنید خب ارزشش کمتر میشه. به هر حال شما اگه کارتون در حد یه کنفرانسه خب خیلی هم خوب میشه که جایی چاپ بشه و جایی ایندکس بشه. اگه کارتون در حد یه ژورناله خب برای کنفرانس نفرستید و سعی کنید وقتتون رو چاپ ژ<رنال بذارید. ایندکس شدن و نمایه شدن هم حتما خوبه و بازم این نسبیه و بستگی داره که کجاها باشه. ولی در کل و به طور خلاصه چاپ شدن مقاله کنفرانس و نمایه شدنش حالا هر جا که باشه حتما خوبه و مزیت هایی داره و بازم میگم این خوب بودن یا نبودن یه مقابسه کاملا نسبیه

3. بله ممکنه. چیز خاصی نیست. شما اگه همون وب سایت IEEE Xplore رو برید نگاه کنید اونجا هم ژورنال ها و هم کنفرانس ها (همون proceeding یا کتابچه کنفرانس یا چیزی شبیه به این) ممکنه اونجا چاپ بشه یا حداقل نمایه بشه . حالا ممکنه ژورنال خاصی از کنفرانس حمایت کرده باشه یا اینکه توی همون کتابچه خود کنفرانس یه صوزت الکترونیکی اونجا قرار بگیره و چیزی شبیه به این

The content in IEEE Xplore comprises:

• 170+ journals
    • 1,400+ conference proceedings.....

4. اگه در مورد هر کنفرانسی هم سوالی یا شکی داشتید قبل از اقدام حتما از مرکز روابط عمومی کنفرانس سوال کنید تا مطمئن باشید. چون کنفرانس هزینه برداره به هر حال و بهتره مطمین باشید
    5. در حالت خیلی خیلی خیلی کلی (نظر شحصیمه) وقتتون رو ترجیحا روی ژورنال بذارید تا کنفرانس. اما اگه کارتون کنفرانسیه اتفاقا خیلی هم خوبه ارائه کردنش و هیچ بدی نداره و میتونه به هر حال وزنی رو به رزومه تون بده. هستند کنفرانس هایی که بودن توشون از چاپ کردن ژورنال های ممکنه خیلی خیلی بهتر باشه

موفق باشید

پیش فرض پاسخ : آیا مقاله پذیرفته شده، در صورت عدم شرکت در کنفران

سلام دوستان. مقاله من رو استادم به یه کنفرانسی در ترکیه فرستاد و گفت که خودش باید بره تا بتونه هزینه رو از دانشگاه بگیره. اسم یه نفر دیگه هم خودش اضافه کرد به آخر اسامی که بماند ... یه هفته بعد از کنفرانس زنگ زدم که در مورد مدارک پذیرش و سی دی و کتابچه و این چیزا بپرسم گفت نرفتم.

میخواستم ببینم الان من چی کار کنم؟ در مورد مدرک پذیرش چی میتونم ارائه بدم و چطوری در رزومه خودم وارد کنم؟ تنها چیزی که دارم اسمم در سایت اون کنفرانس و در صفحه مربوط به برنامه کنفرانس بین ارائه دهندگان شفاهی قرار داره. آیا اگر بهشون ایمیل بزنم با ایمیل یا پست برام مدرکی میفرستن؟ یا چه کار باید بکنم؟

هزینه رو واریز کرده بود استادم (به گفته خودش!) ابسترکت بوک هم قرار بود به شرکت کننده بدن که کسی نرفته بگیره. فقط اینها در قسمت proceeding سایت هست:

Conference Abstracts will be published in the Conference Abstract book. The Abstract book will be also available on the Conference CD to all participants and will be submitted to Thomson Reuters Proceedings Citation Index.Full papers will be submitted for publication in the Springer Proceedings in Business and Economics ( ISSN: 2198-7246).
    Selected papers will be also considered for publication in the special issue of the International Journal of Economic Perspectives.International Journal of Economic Perspectives is Indexed in SCOPUS, EconLit (AEA)and EBSCO.

الان اصلا مقاله م جایی چاپ میشه؟ با توجه به عدم حضور ارائه دهنده! مقاله م هم کامل بود. یعنی برای ژورنال آماده شده بود که به توصیه استادم به کنفرانس ارسال شد

نمونه W و S من ؛ تصحیح W و S در1 و 2
    ت.*.پ.*.و تا 49 ؛نحوه استفاده از نرم افزار جدید ت پ و
    آمادگی GRE
    "never give up" همین برای تازه واردین این مسیر توضیح کاملیه...

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : آیا مقاله پذیرفته شده، در صورت عدم شرکت در کنفران

نقل قول نوشته اصلی توسط sb_urmia نمایش پست ها
    سلام دوستان. مقاله من رو استادم به یه کنفرانسی در ترکیه فرستاد و گفت که خودش باید بره تا بتونه هزینه رو از دانشگاه بگیره. اسم یه نفر دیگه هم خودش اضافه کرد به آخر اسامی که بماند ... یه هفته بعد از کنفرانس زنگ زدم که در مورد مدارک پذیرش و سی دی و کتابچه و این چیزا بپرسم گفت نرفتم.

میخواستم ببینم الان من چی کار کنم؟ در مورد مدرک پذیرش چی میتونم ارائه بدم و چطوری در رزومه خودم وارد کنم؟ تنها چیزی که دارم اسمم در سایت اون کنفرانس و در صفحه مربوط به برنامه کنفرانس بین ارائه دهندگان شفاهی قرار داره. آیا اگر بهشون ایمیل بزنم با ایمیل یا پست برام مدرکی میفرستن؟ یا چه کار باید بکنم؟

هزینه رو واریز کرده بود استادم (به گفته خودش!) ابسترکت بوک هم قرار بود به شرکت کننده بدن که کسی نرفته بگیره. فقط اینها در قسمت proceeding سایت هست:

Conference Abstracts will be published in the Conference Abstract book. The Abstract book will be also available on the Conference CD to all participants and will be submitted to Thomson Reuters Proceedings Citation Index.Full papers will be submitted for publication in the Springer Proceedings in Business and Economics ( ISSN: 2198-7246).
    Selected papers will be also considered for publication in the special issue of the International Journal of Economic Perspectives.International Journal of Economic Perspectives is Indexed in SCOPUS, EconLit (AEA)and EBSCO.

الان اصلا مقاله م جایی چاپ میشه؟ با توجه به عدم حضور ارائه دهنده! مقاله م هم کامل بود. یعنی برای ژورنال آماده شده بود که به توصیه استادم به کنفرانس ارسال شد

دوست من،
    اگر هزینه پرداخت شده و مقاله شما در برنامه قرار گرفته مساله ای وجود ندارد.
    می توانید در رزومه بیاورید، برای دانشگاه های خارجی کسی از شما مدرک نخواهد خواست و اساسا یک مقاله کنفرانسی آنقدرها اهمیت ندارد.
    اگر مطالبی که گفته صحیح باشد که خوب مقالات ایندکس می شود و از طریق دیتابیس ها در دسترس خواهند بود.
    ضمنن شما می توانید با مسئولین یا حتی شرکت کنندگان در کنفرانس (شاید هم دانشگاهی و حتمن ایرانیان دیگری بوده اند) بخواهید که پروسدینگ یا حداقل فرمت نهایی مقاله شما را برایتان بفرستند.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)