صفحه 15 از 26 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 254

موضوع: آیا مقاله پذیرفته شده، در صورت عدم شرکت در کنفرانس چاپ خواهد شد؟

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

پیش فرض پاسخ : آیا مقاله پذیرفته شده، در صورت عدم شرکت در کنفرانس چاپ خواهد شد؟

دوست گرامیkrig1960
    از این که اینقدر صبورانه و با حوصله و صد البته سریع جواب می دید واقعا سپاسگذارم.

یه سوال دیگه هم دارم از تمامی دوستانی که در این مورد اطلاع دارند:
    تو بعضی از این کنفرانس ها گزینه "ارائه مجازی" هم وجود داره که به مراتب هزینش پایین تره. ولی کمتر شنیدم کسی استقبال کنه نمی دونم چرا!!!!!! تو توضیحاتش نوشته که در این شرایط هم مقاله شما چاپ می شه و از سایر مزایا مثل ارسال سی دی و کتایچه و ... برخوردار خواهد بود. یکی مثل من که قرار نیست بره و همون پذیرفتن مقاله واسش مهمه، به نظرتون بهتر نیست این گزینه رو انتخاب کنه که هزینش کمتره.
    یا بازم تفاوت داره و من نمی دونم.

با سپاس

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    دوست گرامیkrig1960
    از این که اینقدر صبورانه و با حوصله و صد البته سریع جواب می دید واقعا سپاسگذارم.

یه سوال دیگه هم دارم از تمامی دوستانی که در این مورد اطلاع دارند:
    تو بعضی از این کنفرانس ها گزینه "ارائه مجازی" هم وجود داره که به مراتب هزینش پایین تره. ولی کمتر شنیدم کسی استقبال کنه نمی دونم چرا!!!!!! تو توضیحاتش نوشته که در این شرایط هم مقاله شما چاپ می شه و از سایر مزایا مثل ارسال سی دی و کتایچه و ... برخوردار خواهد بود. یکی مثل من که قرار نیست بره و همون پذیرفتن مقاله واسش مهمه، به نظرتون بهتر نیست این گزینه رو انتخاب کنه که هزینش کمتره.
    یا بازم تفاوت داره و من نمی دونم.

با سپاس
    سلام.
    اگه منظورتون از "ارائه مجازی" اینه که شما فایل پاورپوینت (یا یه فایل صوتی - تصویری) رو براشون بفرستین و اونا روز ارائه فقط فایل رو از طرف شما اجرا کنن به نظر گزینه خوبی میاد. البته اکثر کنفرانس ها برای چاپ مقاله، شرط حضور در کنفرانس رو برای ثبت نام کنندگان قرار نمیدن و معمولاً کسی که Registration fee رو پرداخت می کنه از اکثر مزایای کنفرانس (مثل سی دی، کتابچه و غیره) بهره مند میشه. به طور معمول افرادی که در کنفرانس نمی تونن شرکت کنن قبل از ثبت نام با Secretary کنفرانس تماس می گیرن و اول در مورد امکان ارسال پستی Package کنفرانس مطمئن میشن و بعد ثبت نام رو انجام میدن. حتی برخی کنفرانس ها حاضراً به افرادی که نمی تونن حضوری شرکت کنن، تخفیف ویژه بدن که اونا حتماً ثبت نام بکنن. به هر حال این که برخی افراد به خاطر مشکلات ویزا، هزینه ها، مشغله های کاری و غیره نمی تونن خودشون مقاله شون رو توی کنفرانس ارائه بدن یا در روز ارائه غایب هستن، یه چیز طبیعی هست (در برخی کنفرانس ها که مقالات در فرع قضیه قرار دارند و اصل کاری بخش پذیرایی و نهار یا بازدید از جاهای دیدنی شهر محل برگزاری است ) در کل اگه بدون ارائه (حالا چه واقعی چه مجازی) مقاله تون چاپ میشه که نیاز به هزینه اضافی نیست، اما اگه شرط ارائه برای چاپ مقاله قطعی هست، ظاهراً این گزینه تنها راه حل ممکن هست.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

دوستان سلام
    بازم سوالی داشتم از خدمتتون:
    من ابستکرکت مقالم واسه کنفرانس پذیرفته شده. چون تجربه اولم هست خیلی سوال می پرسم باید ببخشید. در فایل های ضمیمه ای که فرستادن و همچنین متن ایمیل قید شده که :
    Congratulations: You are one step away to publish your paper through Elsevier and present your paper at XX.Your paper has been accepted by the selection committee of ICEEPSY 2012.As soon as you complete your registration it, it will be published in the Procedia-Social and Behavioral Journal - ISSN: 1877-0428 (ELSEVIER), which is indexed in ScienceDirect, Scopus, & Thomson Reuters Conference Proceedings Citation Index (ISI, Web of Science)

این چرا از الان خواسته ثبت نام کنم؟ اگه ثبت نام کنم و بعد کل مقاله رد بشه چی؟ من هدفم چاپ مقاله تو آی اس آی یا یکی از ژورنال های الزویر هستش که می خوام 480 یورو بدم واسه ثبت نام ( ثبت نام زود هنگام 430 یورو) و گرنه حتی قصد حضور پیدا کردن هم ندارم.

در ادامه هم گفته دو ماه وقت دارم کلشو بفرستم. اگه اونوقت رد شد چی؟

با سپاس از وقتی که می گذارید.
    ویرایش توسط marjan912 : April 1st, 2012 در ساعت 08:16 PM

دوستان سلام
    من ابستکرکت مقالم واسه کنفرانس پذیرفته شده. چون تجربه اولم هست خیلی سوال می پرسم باید ببخشید. در فایل های ضمیمه ای که فرستادن و همچنین متن ایمیل قید شده که :
    Congratulations: You are one step away to publish your paper through Elsevier and present your paper at XX.Your paper has been accepted by the selection committee of ICEEPSY 2012.As soon as you complete your registration it, it will be published in the Procedia-Social and Behavioral Journal - ISSN: 1877-0428 (ELSEVIER), which is indexed in ScienceDirect, Scopus, & Thomson Reuters Conference Proceedings Citation Index (ISI, Web of Science)

این چرا از الان خواسته ثبت نام کنم؟ اگه ثبت نام کنم و بعد کل مقاله رد بشه چی؟ من هدفم چاپ مقاله تو آی اس آی یا یکی از ژورنال های الزویر هستش که می خوام 480 یورو بدم واسه ثبت نام ( ثبت نام زود هنگام 430 یورو) و گرنه حتی قصد حضور پیدا کردن هم ندارم.

یک ایمیل به کنفرانس بزنین و ضمن تشکر عنوان کنید که به محض دریافت اکسپت full paper برای پرداخت registration fee اقدام می‌کنین. اما اصولا مفهوم این ایمیل این هست که مقاله شما برای چاپ پذیرفته خواهد شد. در گذشته هم در این باره مفصل در این سایت بحث شده که هدف اصلی‌ کنفرانس ایجاد نتورک بین محققین فیلد می‌باشد . ضمن اینکه در کنفرانس‌های معتبر بحث جدیدی هم اضافه میشود که همانا ارائه ایده‌های نو توسط محققین مطرح فیلد می‌باشد که قصد دارند به زودی آنرا به صورت دیتیل در مقالات ژورنالی آینده خود دنبال کنند و میخواهند با ارائه idea در کنفرانس، feedback لازم را از همکاران خود برای ادامه پروژه دریافت کنند. rejection rate اکثر کنفرانس‌ها پائین بوده و در بعضی‌ مورد به ۱۰-۲۰ درصد هم می‌رسد.

رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

ممنونم دوست گرامی از پاسختون

بله. بنده با همون قصدی که فرمودید ( ثبت نام بعد از اکسپت فول پیپر) ایمیل زدم. شما دقیقا درست گفتید. ایشون خیال بنده رو راحت کردند که:All registered abstracts' full texts will be
    published
    حالا چطوری این پروسه رو دارند نمی دونم! برام عجیبه که اگه اینجوریه چرا چکیده و کل رو با هم تحویل نگرفتند و برای هر کدام جدا زمان گذاشتند و اول اکسپت چکیده رو که چاپ کل رو تضمین می کنه رو اعلام می کنند!!!! نمی تونم بگم معتبر نیست این کنفرانس چون همون طور که تو پست قبلی آوردم جاهای مهمی از جمله آی اس آی ایندیکس خواهد شد و طبق گفته دوستان دیگر ارزش ثبت نام رو داره. البته بنده خلاصه یه کار پژوهشی وقت گیر رو براشون فرستادم حالا چرا این جوری سر هم بندی مقالات رو قبول می کنن برام سوال شده.

حالا سوال اصلی من اینه که: تو همین نامه جدید که بی اطلاع از موضوع بودم کلی ابراز شور و شعف کردم که می خوام تو کنفرانس حضور پیدا کنم ولی منتظر اکسپت کل می مونم تا بعد ریجستر کنم. که این جوری جواب دادند. حالا چه چطوری در عرض چند ساعت نظر اصلیمو براشون بنویسم که بنده نمی تونم ( با آوردن یک بهانه.. ولی در اصل بهانه اصلی همون بودجه سفر و حضور و این حرفاست) حضور پیدا کنم ولی چاپ مقاله واسم مهمه میشه نیام ولی ریجستر کنم که شما چاپش کنید و یا بر سر کمتر کردن هزینه ریجستری با این شرایط چونه بزنم که شاید تخفیف بگیرم!!!!!!! می ترسم کلا پشیمونشون کنم. چون این رفتار خیلی غیر آکادمیکه ولی چیکار کنم حتما خودتون شرایط مالی یه دانشجو رو درک می کنید که حتی پرداخت یه چیزی حدود 430 تا 480 یورو فقط واسه حضور اونهم زیاده....

پسر هم نیستم که بگم مشکل سربازی و خروج دارم

لطفا هر راه حلی به نظرتون می رسه بگید.
    با سپاس از کلیه دوستان خوب و باحوصله تاپیک

ApplyAbroad Veteran

دوستان سلام

میشه بگشید از روزی که AB رو فرستادید، چقدر طول کشید که این جواب رو بدند؟ اگه میشه سایت کنفرانس رو هم بذارید من یه نگاهی بکنم.

رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

منظورتون از آبی، نوشته آبی هست یا آبسترکت؟
    اگر منظورتون مدت زمان واسه جواب ناممه : نیم ساعت
    اگه منظورتون مدت زمان بین ارسال ابسترکت و ایمیل پذیرشه: 4 روز . چون من سه روز به ددلاین ارسال کردم.

سایت کنفرانس
    با سپاس

ApplyAbroad Veteran

منظورتون از آبی، نوشته آبی هست یا آبسترکت؟
    اگر منظورتون مدت زمان واسه جواب ناممه : نیم ساعت
    اگه منظورتون مدت زمان بین ارسال ابسترکت و ایمیل پذیرشه: 4 روز . چون من سه روز به ددلاین ارسال کردم.

سایت کنفرانس
    با سپاس
    مرسی. هدس می زدم باید سریع جواب گرفته باشید.

راستش به نظرم اصلا کنفرانس مهم و رویداد خاصی نیست. اولا چون در ترکیه برگزار میشه، معمولا کنفرانس های خوب در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی برگزار میشه. دوما با یک نگاه اجمالی به لیست Reviewer ها متوجه میشید که هیچ استاد خاصی از دانشگاه شناخته شده ای حضور نداره. اکثرا آسیایی و اروپای شرقی هستند. دلیل سوم و مهمترین دلیل پول محور بودن کنفرانس هستش. ببینید کنفرانس های خوب و سرشناس پول رو در مرحله آخر از شرکت کنندگان طلب می کنند و اکثرا تخفیف های خوبی برای دانشجو ها قائل هستند، بطوری که کافیه یک ایمیل بزنید و بگید پول ندارم، از هزینه کنفرانس شما به راحتی چشم پوشی می کنند. دلیل چهارم خالی بودنلیست اسپانسرهای کنفرانس هستش. این مورد رو میتونید با یک کنفرانس معتبر تو رشته خودتون مقایسه کنید.

مهمتر از همه اینکه گول اسم Elsevier و Scopus رو نخورید. چون دیدم به این امید که مقالتون میخواد ISI بشه قصد ثبت نام دارید. هرگز مقاله شما ISI نمیشه، بلکه فقط در پروسدیا چاپ میشه که اون رو به عنوان ژورنال در نظر گرفتند. معمولا کنفرانس ها برای جلب توجه پژوهشگران یکچنین کاری رو انجام میدن، میشه گفت یک طرفند قدیمی است.
    کنفرانس های waset هم که دیگه اسمش آشناست برای دوستان، هم در ISI و هم Scopus ایندکس میشه. این فقط و فقط یعنی مقاله شما در اینترنت قابل جستجو است. همین.

نظر من: اگه مقاله اتون از لحاظ علمی ضعیف هست برای این کنفرانس بفرستید، در غیر اینصورت بهتره برای یک کنفرانس معتبر (فاکتورهایی که گفتم رو در نظر بگیرید) و یا اگر قوی تر هستش برای یک ژورنال بفرستید. اون موقع فرق داوری 1-2 ماهه کنفرانس معتبر و 4-5 ماهه (در خوشبینانه ترین حالت) ژورنال رو خودتون بخوبی با این داوری 4 روزه، لمس خواهید کرد.

Junior Member mohamad_Ai آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UKM - Information Technology - Artificial Intelligence

در مورد این که مقاله تون بدوت ارائه چاپ می شه یا نه باید اول با مسئولین کنفرانس هماهنگ کنین . مثلا یه کنفرانس اسپرینگر تو چین بود . من قبل از این که سابمیت کنم ، بهشون میل زدم که من مشکل دارم نمی تونم تو اون زمان بیان ارائه کنم . اونا هم گفتن که اگه اکسپت شی ما چاپ می کنیم . اما بعضی کنفرانس های دیگه بودن که می گفتن چاپ نمی کنیم . چیز مهم اینه که قبل از سابمیت حتما ایمیل نگاری کنین با مسئولین کنفرانس

Member ravak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    applied mathematics

سلام بچه ها من یه مشکلی تو پرداخت پول کنفرانس واسم پیش اومده اینکه به خاطر تحریم ها و این چیزا من نتونستم پول رو تا ددلاین بریزم اونا هم گفته بودن اگه می خواهید توی پروسیدینگ چاپ شه باید تا تاریخی که دادن ثبت نام کامل شه یعنی پولو بریزیم. حالا می خوام بدونم
    1)اگه با تاخیر پولو بریزیم و با ایمیل توضیح بدیم چاپش نمیکنن؟
    2) اگه تو پروسیدینگ چاپ نشه و ما برای شرکت تو کنفرانس بریم یعنی گواهی شرکت بگیرم میتونم برای اپلای کردن این مقاله رو جزو مقالاتم بیارم؟
    ... Cathedrals in my heart

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)