صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 53

موضوع: هزینه های اپلای از امتحانات تا رسیدن به آمریکا

پیش فرض پاسخ : هزینه های اپلای از امتحانات تا رسیدن به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Harrison نمایش پست ها
    این هزینه ها حدودی هست...
    700 تومن امتحان gre
    حدودا 2بار امتحان زبان ایلتس یا تافل بدین 2تا 700 تومن
    حدود 500 تومن پول کلاس عمومی یا 500 یا 1 میلیون پول کلاس خصوصی زبان بسته به سطح زبان
    حدود 1-2 میلیون هزینه ترمه مدارک برای 5 تا دانشگاه مثلا
    حدود 300 تا 400 فرستادن مدارک با کاراپست یا بین الملل دانشگاه
    ریپورت gre واسه هر دانشگاه 25$
    ریپورت تافلو نمیدونم اما فک کنم حدود gre باشه...ایلتس هم معمولا انشگاها کپیشو قبول میکنند
    application fee دانشگا ها بسته به هر کدوم....معمولا حدود 55$
    وقت سفارت و هزینه سویس 160+200=360$
    هزینه سفر بسته به کشور مورد نظر حدود 1.5 میلیون تومان (استثنا ترکیه برای ویزا دوبار باید رفت بقیه کشور ها با فرستادن پاسپورت میشه پیکاپ کرد)
    بلیط امریکا حدود 4 میلیون...
    ارز دولتی رو هم که عملا برای ترم اول باید بیخیال شد از ترم دوم پس از دیدن برگه ثبت نام میشه گرفت...بعضی دوستان هم که بورس دارن کلا
    بدون شهریه دانشگاهو اجاره خونه..حدودا 14 میلیون شد واسه یک نفر که پاش برسه به امریکا :-)
    تخمین خیلی خوبی بود. البته من با application fee خیلی موافق نیستم و فکر نمی کنم اصلا 55 دلاری نمی شه پیدا کرد مگر رنک های چهار و پنج رقمی ...
    لطفا این مبلغ رو دو برابر کنید
    ضمنا بسته به معدل و نمرات تافل و جی ار ای, تعداد دانشگاه هایی که باید اپلای کنید هم فرق می کنه. اگه معدل پایینی دارید و یا نمره خوبی در تافل و جی ار ای ندارید این تعداد رو هم دو برابر کنید که خوب تعداد ریپورت ها و پست و سفارش ترجمه مدرک هم دو برابر میشه.
    البته خیلی از قیمت ها نترسید چون خورد خورد ازتون می گیرن و اخرش یهو متوجه می شید که چه هزینه ای تقبل کردید. که خب خداییش به تغییری که در سرنوشت ادم ایجاد میشه می ارزه.
    به قول عزیزی میگه دنیا دیدن بهتر از دنیا خوردن ه ....
    موفق باشید
    زندگی خوب حق هر ایرانی است.

Senior Member Harrison آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sharifi_s نمایش پست ها
    تخمین خیلی خوبی بود. البته من با application fee خیلی موافق نیستم و فکر نمی کنم اصلا 55 دلاری نمی شه پیدا کرد مگر رنک های چهار و پنج رقمی ...
    لطفا این مبلغ رو دو برابر کنید
    ضمنا بسته به معدل و نمرات تافل و جی ار ای, تعداد دانشگاه هایی که باید اپلای کنید هم فرق می کنه. اگه معدل پایینی دارید و یا نمره خوبی در تافل و جی ار ای ندارید این تعداد رو هم دو برابر کنید که خوب تعداد ریپورت ها و پست و سفارش ترجمه مدرک هم دو برابر میشه.
    البته خیلی از قیمت ها نترسید چون خورد خورد ازتون می گیرن و اخرش یهو متوجه می شید که چه هزینه ای تقبل کردید. که خب خداییش به تغییری که در سرنوشت ادم ایجاد میشه می ارزه.
    به قول عزیزی میگه دنیا دیدن بهتر از دنیا خوردن ه ....
    موفق باشید
    دقیقا درست می فرمایید...من 1و2تا دانشگام 70 و 60 دلار application fee داشتن..اما 4 تا بقیه55 تا بود.. ضمنا بعضی بچه ها 10 تا دانشگاه مدرک میفرسند..بعضی ها یه دونه!!! اما اکثر بچه ها دیدم 5و6تا معمولا می فرستند..منم میانگین نوشتم...
    راجع به کل هزینه هم درست می فرمایید..چون این هزینه ها در 1سال پرداخت میشه به چشم نمیاد..
    ضمنا بعضی بچه ها زرنگند بدون کلاس همون بار اول نمره زبان مطلوب رو میارند...یا قبلا gre دادند...یا قبلا مدارک ترجمه کردن با هزینه کمتر..یا مثلا اشنا دارن دلار رو با هزینه کمتر پرداخت میکنند...این روش ها باعث کاهش هزینه ها میشه..
    من هم همون اول عرض کردم که هزینه ها حدودی هستند..
    به امید موفقیت دوستان..ما رو هم دعا کنید :-)

من همین امروز حساب کردم هزینه فقط اپلیکیشن فی و ریپورت نمره GRE و TOEFL به شش تا دانشگاهی که میخوام انجام بدم. با هزینه پرداخت آنلاین و کارمزد شد 1672000 تومن.
    بالاترین اپلیکیشن فی 100 دلار و کمترینش 50 دلار بود.
    شما کلا واسه هر دانشگاه بجز هزینه فی، باید 150 دلار فقط واسه ریپورت نمره بدید.
    و در ضمن ازین شش دانشگاه، سه تاش رو موقع ثبت نام تو آزمون زبان واسه ریپورت نوشته بودم. یعنی سه تا 150 ت کمتر!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Business,Rutgers Uni

دوستان ثبت نام انلاین باشه هزینه پست حذف میشه دیگه. نه؟
    بعد ایلتسو اسکنشو قبول میکنن این انلاینی ها؟بازم ریپورتش حذف میشه! بعد یه سری دانشگاهها هم هستن که اپلیکیشن فی رو تخفیفم میدن گویا! اینم یه کم حذف! درست میگم اینارو؟
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم>>>موچیم که آسودگی ما عدم ماست.

نقل قول نوشته اصلی توسط sinderelabita نمایش پست ها
    شما کلا واسه هر دانشگاه بجز هزینه فی، باید 150 دلار فقط واسه ریپورت نمره بدید.
    150 دلار برای ریپورت چه نمره‌ای؟ تافل 20 دلار + جی آر ای 25 دلار. بقیه‌ش برای چی هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Harrison نمایش پست ها
    این هزینه ها حدودی هست...
    700 تومن امتحان gre
    حدودا 2بار امتحان زبان ایلتس یا تافل بدین 2تا 700 تومن
    حدود 500 تومن پول کلاس عمومی یا 500 یا 1 میلیون پول کلاس خصوصی زبان بسته به سطح زبان
    حدود 1-2 میلیون هزینه ترمه مدارک برای 5 تا دانشگاه مثلا
    حدود 300 تا 400 فرستادن مدارک با کاراپست یا بین الملل دانشگاه
    ریپورت gre واسه هر دانشگاه 25$
    ریپورت تافلو نمیدونم اما فک کنم حدود gre باشه...ایلتس هم معمولا انشگاها کپیشو قبول میکنند
    application fee دانشگا ها بسته به هر کدوم....معمولا حدود 55$
    وقت سفارت و هزینه سویس 160+200=360$
    هزینه سفر بسته به کشور مورد نظر حدود 1.5 میلیون تومان (استثنا ترکیه برای ویزا دوبار باید رفت بقیه کشور ها با فرستادن پاسپورت میشه پیکاپ کرد)
    بلیط امریکا حدود 4 میلیون...
    ارز دولتی رو هم که عملا برای ترم اول باید بیخیال شد از ترم دوم پس از دیدن برگه ثبت نام میشه گرفت...بعضی دوستان هم که بورس دارن کلا
    بدون شهریه دانشگاهو اجاره خونه..حدودا 14 میلیون شد واسه یک نفر که پاش برسه به امریکا :-)
    چند تا هزینه دیگه هست که افرادی با شرایط من باید بهش فکر کنن/

هزینه آزاد کردن مدرک کارشناسی : ~2,500,000
    هزینه آزاد کردن مدرک کارشناسی ارشد : ~ 10,000,000 [این دو هزینه بستگی به رشته و تعداد ترمها داره]
    وثیقه خدمت : 15,000,000 [این هزینه بستگی به قانون روز داره!]
    5000 دلار هم باید تو جیبم باشه که وقتی رفتم اونجا بتونم خونه بگیرم و هزینه های دیگه (مثل خرید لپ تاپ و لوازم خونه و ...) رو بپردازم که با دلار 3000 تومنی به قراری میکنه 15,000,000!!

***application feeهایی که من دیدم اکثرا 80 دلار بودن
    خلاصه من یه 60 تومنی برآورد کردم ولی ناچارا تو فکر راههایی برای کاهش این هزینه ها هستم

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

بچه ها با چقدر پول تو جیب بری اونجا به جای 5000 تا از گشنگی نمیمیری یا به عبارتی کارتون خواب نمیشی؟!
    اینو میپرسم از دوستانی که رفتن، کف پولی که باید همراهمون باشه چقدره واسه شروع(خونه و غیره)؟ فرض رو هم روی اون بگذارید که فول فاند باشیم. امان از دلار 3 تومنی!
    اما هزینه هایی که من فک میکنم داشته باشم، 2 تومن اپلیکیشن فی و اعلام نمرات زبان و پست و غیره واسه 7 تا دانشگاه. 1.5 واسه مدارک زبان(تافل و جی آر ای)، 1.5 تومن واسه وقت سفارت و سفرش. 3 تومن کف بلیط هواپیما!. 9 تومن(3000 تا دلار خوشکل) واسه بخور و نمیر(کافیه؟). خدا رو شکر از هفت ملت آزادم چه برسه به سربازی. از اونجایی هم که پول زور بده نیستم میشینم 6 ماه تا کار واسم پیدا بشه تا مدرکم آزاد نشه!
    بنابرین منم کف خرج رو 15 تا 17 تومن میبینم!!

Junior Member mechboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط alirrrrrr نمایش پست ها
    بچه ها با چقدر پول تو جیب بری اونجا به جای 5000 تا از گشنگی نمیمیری یا به عبارتی کارتون خواب نمیشی؟!
    اینو میپرسم از دوستانی که رفتن، کف پولی که باید همراهمون باشه چقدره واسه شروع(خونه و غیره)؟ فرض رو هم روی اون بگذارید که فول فاند باشیم. امان از دلار 3 تومنی!
    اما هزینه هایی که من فک میکنم داشته باشم، 2 تومن اپلیکیشن فی و اعلام نمرات زبان و پست و غیره واسه 7 تا دانشگاه. 1.5 واسه مدارک زبان(تافل و جی آر ای)، 1.5 تومن واسه وقت سفارت و سفرش. 3 تومن کف بلیط هواپیما!. 9 تومن(3000 تا دلار خوشکل) واسه بخور و نمیر(کافیه؟). خدا رو شکر از هفت ملت آزادم چه برسه به سربازی. از اونجایی هم که پول زور بده نیستم میشینم 6 ماه تا کار واسم پیدا بشه تا مدرکم آزاد نشه!
    بنابرین منم کف خرج رو 15 تا 17 تومن میبینم!!
    ببخشید این سوال شاید مبتدیانه باشه ولی میشه توضیح بدید چجوری میشه آزادکردن مدرک رو پیچوند ؟ شما نوشتین 6 ماه کار پیدا کنید مدرکتون رو دیگه آزاد نکنید ؟ میشه توضیح بدید . ممنون میشم .
    The golden opportunity you are seeking is in yourself. It is not in your environment; it is not in luck or chance, or the help of other; it is in yourself

نقل قول نوشته اصلی توسط mechboy نمایش پست ها
    ببخشید این سوال شاید مبتدیانه باشه ولی میشه توضیح بدید چجوری میشه آزادکردن مدرک رو پیچوند ؟ شما نوشتین 6 ماه کار پیدا کنید مدرکتون رو دیگه آزاد نکنید ؟ میشه توضیح بدید . ممنون میشم .
    دوست من اگر الان فارغ التحصیل شدین و مشکل سربازی ندارین(یعنی مشمول نیستین و به طریقی کارت پایان خدمت دارین یا معافیت) به یک بنگاه کاریابی مورد تایید اداره کار مراجعه کنید و ازشون بخواین که براتون کار پیدا کنن اگر تا 6 ماه کار براتون پیدا نکنن میتونین یه نامه ازشون بگیرین و ببرین اداره کار تایید کنید و با همون نامه میرین دانشگاه و اصل مدرکتون رو میگیرین.البته بیشتر بنگا ههای کاریابی توجیح هستن و اگر بهشون بگین واسه ازاد کردن مدرک میخاین دیگه دنبال کار براتون نمیگردن و بعداز 6 ماه میرین و گواهی رو میگیرین

سلام من خیلی تویه سایت دنبال هزینه حدودی دانشگاه برای ارشد گشتم که متاسفانه چیزی پیدا نکردم اگه کسی از دوستان اطلاع داره خوشحال می شم راهنماییم کنه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)