صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 53

موضوع: هزینه های اپلای از امتحانات تا رسیدن به آمریکا

پیش فرض پاسخ : هزینه های اپلای از امتحانات تا رسیدن به آمریکا

منم همین سوال رو دارم مینیمم پولی که باید داشته باشیم تا بتونیم اونجا در بدو ورود شروع کنیم چه قدره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mmaryam1020 نمایش پست ها
    منم همین سوال رو دارم مینیمم پولی که باید داشته باشیم تا بتونیم اونجا در بدو ورود شروع کنیم چه قدره؟

دوستان باتجربه اگر لطف کنن به این سوال جواب بدن ممنون میشم، (با فرض فول فاند) چه مقدار پول باید با خودمون ببریم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_taba نمایش پست ها
    سلام من خیلی تویه سایت دنبال هزینه حدودی دانشگاه برای ارشد گشتم که متاسفانه چیزی پیدا نکردم اگه کسی از دوستان اطلاع داره خوشحال می شم راهنماییم کنه
    هزینه های دانشگاه ها بسیار متفاوته. اما اگر بخوام یک عددی بگم که ایده ای بگیرین هزینه دانشگاه برای هر ترم که شما واحد کامل بردارین یک چیزی در حدود ۸-۱۲ هزار دلاره. شما معمولا ۲ ترم کامل و یک ترم نصفه درس برمیزارین بنابراین هزینه تحصیل میشه ۲۰-۳۰ هزار دلار. تقریبا بین ۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار هم هزینه زندگی ماهیانه است. البته اعدادی که من به شما گفتم فقط بازه کوچکی بود که من دیده بودم و بقیه دوستا میتونن نظر من رو کامل تر و یا اصلاح بفرماین. برای پیدا کردن هزینه های هر دانشگاه هم لازمه اسم دانشگاهتون رو در گوگل تحت عنوانی مثل این سرچ کنین university of ...... graduate tuition and fees

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin4439 نمایش پست ها
    دوستان باتجربه اگر لطف کنن به این سوال جواب بدن ممنون میشم، (با فرض فول فاند) چه مقدار پول باید با خودمون ببریم؟
    متاسفانه سوال شما جواب قطعی نداره. بستگی به شهر و خرج کرد شما داره.
    ولی توصیه من به دوستان اینه که با توجه به هزینه های زندگی که تو آی بیست نوشته هزینه 2.5 - 4 ماه رو با خودشون بیارن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrmr نمایش پست ها
    متاسفانه سوال شما جواب قطعی نداره. بستگی به شهر و خرج کرد شما داره.
    ولی توصیه من به دوستان اینه که با توجه به هزینه های زندگی که تو آی بیست نوشته هزینه 2.5 - 4 ماه رو با خودشون بیارن.
    ممنون به خاطر جوابتون
    میتونید یه مقدار بیشتر راجع به این هزینه ها توضیح بدید و بگید دقیقا خرج چه چیزی میشه ؟
    اگه یه مقدار میانگین از این مبلغ رو هم بگید ممنون میشم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical Engineering

ممنون به خاطر جوابتون
    میتونید یه مقدار بیشتر راجع به این هزینه ها توضیح بدید و بگید دقیقا خرج چه چیزی میشه ؟
    چیزهائی که به ذهنم می رسه ایناس: deposit برای خونه، international surcharge، graduate student activity fee، درصدی از بیمه که دانشگاه پرداخت نمی کنه. خرید وسایل اولیه مثل پتو، پشتی، ظرف، ........
    !Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive
    (Elbert Hubbard)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amene jooon نمایش پست ها
    چیزهائی که به ذهنم می رسه ایناس: deposit برای خونه، international surcharge، graduate student activity fee، درصدی از بیمه که دانشگاه پرداخت نمی کنه. خرید وسایل اولیه مثل پتو، پشتی، ظرف، ........
    دقیقا. علاوه بر این ها فکر میکنم لازم باشه یک ضریب اطمینانی رو هم برای بک گراند چک در نظر بگیرین. وقتی شما اس اس ان رو در آمریکا دریافت می کنین تا اولین حقوقتون پرداخت بشه یک بک گراند چک میشین. برای بیشتر بچه ها این قضیه خیلی کوتاهه و چند روز طول میکشه ولی به عنوان مثال برای من ۲.۵ ماه طول کشید. شما باید حداقل پولی داشته باشین که بتونین تو اون ۲.۵ ماه زندگی کنین.

Junior Member

ممنون به خاطر جوابتون
    میانگین این مبلغ هم به نظر من 1400 دلار برای هر ماه و در نتیجه 3500 تا 5500 دلار خواهد بود. البته باز هم تکرار میکنم این عدد میتونه خیلی متغیر باشه.

Junior Member

دوستان لازم ميبينم در يه مورد هزينه بر كه فرستادن ريزنمرات ميشه تجربه خودم رو بگم

يك روش كه يكي از دوستانم بهم توصيه كرده بود و متاسفانه هزينه بيجايي بود و خيلي هم به دردم نخورد استفاده از سازمان WES ( world Education Service هستش
    به اين نحو كه شما يه حساب اونجا ايجاد ميكنيد و مدارك تحصيلي و ريز نمره ترجمه شده رسمي رو مستقيما از دانشگاه براشون ارسال ميكنيد و اونا هم پس از بررسي و تاييد تو حساب شما نگه مي دارن
    بعد هر زمان كه خواستيد براي هر دانشگاهي بفرستين از حساب خودتون انلاين درخواست ميزنين كه به فلان جا فلان مدرك منو بفرستين به همين راحتي
    هزينه ايجاد اكانت براي من براي دو تا مقطع ليسانس و فوق ليسانسم فكر كنم ٢٧٠ دلار شد و براي هر درخواست ارسال پستي هم شما هر بار بايد ٣٧ دلار بدين
    خيلي كار رو راحت ميكنه
    اما متاسفانه اعتبارش اونقدر هم كه تعريف ميكردن زياد نيست، لااقل در مورد كيس من كه نبود
    چون از ٦ تا دانشگاهي كه ارسال كردم ٣ تاشون گفتم ما قبول نداريم و بايد مستقيما از دانشگاه خودتون ارسال كنين
    يكي هم گفت براي بررسي درخواسستتون قبول ميكنيم ولي بعدا بايد اصلشو بيارين

حالا هزينه ارسال مستقيم از دانشگاه:

دانشگاه آزاد:
    بايد از واحد خودتون تو هر شهر كه هست درخواست بدين
    بعد از چند روز اونا ميفرستن واحد مركزي كه جديدا رفته به دانشگاه علوم تحقيقات تو سيمون بوليوار
    بعد از اينكه اونجا تاييديه ها رو انجام دادن ميبرين ميدين ترجمه ( اخرين نرخ براي من ترمي ١٥ هزار تومن بود )
    بعد ترجمه و اصل رو دوباره ميبريد واحد مركزي بعد از تاييد براي ارسال ميبريد دبيخونه اونجا هم آدرس مقصد و هزينه براي آمريكا رو فكر كنم ٧٠ هزار تومن ميگيرن و خودشون ارسال ميكنن

دانشگاه شريف:
    از دانشگاه مقصد بايد بخوايد كه يه ايميل درخواست به ادرس امور فارغ التحصيلان شريف به ادرس vpaa@sharif.edu بزنه بعد بريد حضورا خدمت اقاي سايباني تو واحد فارغ التحصيلان و باهاش چك كنيد كه ايميل دانشگاهتون اومده
    بعد اقاي سايباني بهتون ميگه كه بريد پست TNT واحد دانشگاه كنار بوفه مبلغ پست رو بديد و تمام
    مبلغ هم ٨٥ دلاره

اينم تفاوت سيستم اداري دانشگاه هاي ما

موفق و مويد باشين
    علي باب

Junior Member Obeid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام دوستان. من برای پاییز 2014 اقدام کردم و حالم یه چهار ماهی هست آمریکا هستم. گفتم بیام اینجا مفصلا بگم از تجربیات هزینه هام تا بتونم سهمی ام من داشته باشم واسه یاری به شما عزیزان و شمام ادامه اش بدید چون با این وضعیت قیمت ها باید هر یک ماه آپدیت شه!!! این اعدادی که در ادامه میبینید حاصل تجربه شخصی منه! لطفن اگر فرق می کرد حداقل به من فحش ندید!
    من در کل هزینه ها رو به تقسیم می کنم به:
    1) هزینه خرید مدرک ( من سربازی نداشتم)
    2) ثبت نام برای کلاس های زبان ( فکر میکنم خیلی بهش نیاز داشته باشن)
    3) ثبت نام آزمون های زبان (من تافل و جی آر ای فقط داشت)
    4) هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه
    5) هزینه ترجمه
    6) هزینه پست مدارک
    7) هزینه ارسال نمرات آزمون

برای مورد 1 من هزینه ای ندادم چون مدارکم را با نامه اداره کاریابی آزاد کردم. (خیلی ساده است، اول میرید یه اداره کاریابی، یه فرم پر میکنید، بعد از 6 ماه میرید یه نامه می گیرید میرید اداره کار و تعاون منطقه اونا تایید می کنن که چه مدارکی می خواید آزاد کنید، بعد میبرید ادراه کار استان یه نامه می گیرید واسه دانشگاه ها بعدم تمام. من این کار ها رو تو تهران انجام دادم و یه کاریابی هست که اداره تعان طبقه بالاشه پس کارتون راحت تر می شه. آدرسف اداره کار استان تو سپهبد قرنی بود فکر کنم. چون نمی تونم اسم اداره رو بگم تو پ.خ ازم بپرسید. ولی لیسانس بستگی به هزار تا مورد داره که قیمتش چی می شه. یه نکته بگم، بچه های که سهمیه منطقه دو بودن ممکنه تو اون رشته که قبول شدن با رتبه منطقه یک هم قبول می شدن، پس شما میرید اداره سنجش، در پشتیه!!! همونی که پل کریم خانه، میگید یه تاییده میخواید که ببینید با رتبه منطقه یک هم قبول میشدید یا نه؟ اونام نامه می زنن به دانشگاه به شما چیزی نمی دن! بعد جواب نامه + باشه پولی که باید بدید نصف میشه تقریبا. من می دونم مثلا خواجه نصیر این کار و قبلا اتومات می کرد و می دونست شما رتبت می خوره یا نه. واسه فوق دیگه این مسخره بازیا رو نداره و شما اگر قبل از ورودی 88 باشید ارزون تره. مثلا ورودی 88 میشه حدود 1.3 میلیون تومان، ولی از ورودی 89 به بعد اوضاع بسی داغون میشه و از 3، 4 تومن شروع میشه.
    برای مورد 2، من نمی تونم چیزی بگم چون دوره فشرده تافل که توسط دانشگاه فرهنگ ( دکتر برزآبادی) ارایه میشد بود 300 هزار ولی اخیرا یکی از دوستان رفته شده 500 هزار. سایت داره می تونید کامل چک کنید. اگر کسی زبانش متوسطه این یک ماه رو بره و خودشم همت کنه 90 نمره کاملا دست یافتنیه! من جی آر ای نرفتم کلا هم 3 روز واسه ریاضی خوندم که شدم 164 اگر اشتباه نکم، چون به عنوان نمونه استاد بنده همینجا گفت به من نمره وربال اصن واسه من مهم نیست. ولی خب وقت بذارید حتما جواب میده.
    برای مورد 3، من برای اکتبر 2013 ثبت نام کردم. قیمت اینو همه میدونن. فقط خواستم یه تجربه رو اینجا بگم. من نمره اولم شد 84. ولی تو امتحان (سازمان سنجش دادم) یه مشکلی پیش اومد. موقع تو رفتن واسه شروع هول نزدم، گفتم نانوایی که نیس تموم شه. n آدم اومدن و n تام استیشن وجود داره . ولی این طوری نبود و اصل لانه کبوتری رو برای اولین بار به صورت عملی دیدم. خلاصه نیم ساعت طول کشید رفتم یه کامپیوتر از انبار واسم اوردن و وسط امتحان هم هنگ کرد. خلاصه سرتون رو درد نیارم، چون استرس زیادی کشیدم ( مثلا موقع ریدینگ همش می گفتم الان کامپیوترم میمیره!!!) بعد امتحان به ای تی اس ایمل زدم که شرایط من عادلانه نبوده ( که واقعا هم نبود) و در اوج ناباوری بنده بعد از ده روز بهم یه ووچر رایگان دادم. پس اگر اتفاقاتی این چنینی واسه شمام افتاد حتما پیگیری کنید.
    4) برای مورد 4، من از 15 دلار واسه PhD در دانشگاه یوتا دیدم تا 100 در دانشگاه های کالیفرنیا. البته دوستم گفت 100 تایی شده 110 تا موردآ. این بستگی به وسع مالی و اطمینان از گرفتن پذیرش داره که چند جا اپلا کنید.
    5) هزینه ترجمه کاملا متفاوت شده و من چیزی نمیگم. فقط در همین حد بگم من 4تا به همه جور مهری زدم شد 250 هزار تومن، برای همسرم یه دونه بعدن ترجمه کردم شد 280 هزار تومن. چون تمبرها تایید ناگهانی گرون شد و قبلا مثلا لیسانس و فوق رو با هم منگنه و تایید میکردن، الان قانونش شده حتما باید جدا جدا تایید شن با مبلغ خیلی بیشتر. اگر این قانون در راستای جلوگیری از فرار مغزهاست که خدا خیرشون بده، ولی اگر صرفا واسه درآمدزایی قویه مقننه است الهی پاشون بچسبه رو این زیلو که روش خوابیده ام !!!!
    6) من از TNT دانشگاه شریف استفاده کردم 50 هزار تومن بود. آدم های خوبی هم هستن، البته اگر فرقی بکنه که خب تو یکی از کیس های من فرق داشت.
    7) اون زمانا بود 18 و 25 اگر اشتباه نکم ولی الان شده 19دلار واسه تافل و 27 دلار واسه جی آر ای. قابل توجه بعضی ها که از تورم داخلی مینالند!
    چند تا نکته بگم و اولین پستم رو ( البته با نام کاربری جدیدم (عبید)) به اتمام برسونم
    1-اگر در مضیقه مالی هستید سعی کنید با پرس و جو از اپلای بی خودی پرهیز کنید. مثلا من در کل آدم هولیم، شانسی که آوردم دیگ حلیم اینجا ها نیس. من برای دانشگاه بیرگام یانگ که تو یوتاس اپلای کردم.بعد فهمیدم این ها مارمون هستن، یعنی یه چیزی تو مایه های قم خودمون ولی وجدانن بدتر. به عنوان مثال کشیش دانشگاه بهم میل زده بود که یه سری چیزا رو تصدیق کنم. که چایی دیگه نیمخورم!!! نخند! میخوای اپلای کن واسه توام می فرستن. وقتی بهت گفتم برو از کلیسای محل تاییده بیار، بعد که تو زدی ، هووووی، من مسلمونم، بعد اونا زدن به ما ربطی نداره میفهمی!!!! خلاص من 50 تا واسه اپلیکشن فی و حدود 50 واسه ارسال نمرات هزینه کردم. تازه میگفتم مدارکتم باید بدی تایید یه جای خاص! بعضی از دوستام اینو میدونستن ولی من تو این فروم تا اونموقع چیزی نشنیده بودم یا ندیده بودم. پس بپرسید، چون بعضی دانشگاه ها فاندهای نظامی دارن به ایرانی پذیرش نمیدن.
    2- اگر فکر میکنید می تونید از کسی قرض کنید بدونید اگر اینجا فول فاند باشید راه داره یواش یواش پسش بدید. ولی فکر کنم الان فقط باباها ( دست دست) از این کارا بکنن.
    3- این چیزای که من اینجا نوشتم چیزایی بوده که واسه من اتفاق افتاده، سعی کنید فقط خودتون نتیجه نهایی رو بگیرید. این رو در مورد این پست نمیگم، در کل می گم. من اون زمان که منتظر کلییر بودم داشتم از استرس داستان های دیگران میمردم ولی با اینکه کار دولتی و پژوهشی داشتم 20 روزم کلییر شدم.
    در آخر قدر والدین و برادر خواهر ها و دوستان و اگر خواستید میهین رو هم بدونید چون وقتی ویزای سینگل بگیری و بیای، میفهمی که نبایستی موقعی که برای مسایل اپلای اعصابت خورد می شده و یا استرس می گرفتی با اطرافیانت بد برخورد می کردی ( در اینجا به رسم مجری های برنامه کودک(مثل خانوم خامنه) می گم که البته ما از این بچه ها تو خونه نداریم و همشون بچه های خوبی هستن)
    شاد سلامت و باحال باشید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)