صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 53

موضوع: هزینه های اپلای از امتحانات تا رسیدن به آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه های اپلای از امتحانات تا رسیدن به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط mahtab89shsh82 نمایش پست ها
    سلام.
    هم کلاسی دوستم با 30 تومن تونست بره کالیفرنیا.دانشجوی بیوتک دکترا بود.اونجا بودس گرفت.گفته بود با 15 تومن هم میشه.
    من که قصد دارم اگر بتونم،با 100 تومن برم
    دوستتون بیوتک مهندسی شیمی بوده یا مولکولی(پزشکی، کشاورزی، میکروبی...)؟ تو چه فیلدی بورس گرفته؟ چون به انتخاب خودم نزدیکه میپرسم

متاسفانه قضیه برای ما پسرا بدتره! بخصوص وقتی سربازی نرفته باشی! باید 15-20 تومن وثیقه بذاری که این از همه دردش بیشتره! یعنی هرچقدر خرجش بشه و خودت بدی باید +15تومنش کنی! لعنت به این ....
    من خودم هزینه ای این طرف اپلای رو کامل داد! اعم از خرید مدرک لیانس و ارشد، هزینه ترجمه مدرک و دوبار تافل، دوبار GRE ترجمه مدارکم، هزینه اپلای 12 دانشگاه و ارسال مدارک و نمره آمونها برای دانشگاههای اروپایی و یک سری از امریکاییا ... تقریبا شدش 18 تومن! تازه من تا میتونستم صرفه جویی کردم و هزینه تایید مدارکو ... رو ندادم! حالا شما 15 تومن+3 بلیط+3سفارت و پرواز به خارج بابت پاسپورت+4تومن بابت پولی که بخای ببری اون ور+0.7 هم بابات لباس و چمدون و غذا رو هم بهش اضافه کن!
    میشه تقریبا 43 ملیون! حالا اگر رشته تون با بنده که مدیریت و اتقصاد بودم فرغ داره و ازمایشگاه و ... داره دیگه وا ویلا! بنظرم روی 52 ملیون با انحرفا معیار 10 ملیون برای یک پسر که سرابازی نرفته باشه و برای دکتری اقدام کنه ببندیم بد نگفتیم!
    ویرایش توسط arshia2020 : September 15th, 2016 در ساعت 11:59 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    business administration

سلام دوستان میخواستم بدونم هزینه تحصیل و زندگی برای دوسال درس خوندن توی ارشد تو شهری مثل دنور یا هیوستون حدودا به چه صورت هست ؟ ( بدون فاند )

Junior Member

سلام.دوستان کسی که فقط پذیرش
    گرفته و از لحاظ مالی چه پیشنهادی برای ثبت نام ترم اولش دارین؟؟؟؟چون ترم های بعدی رو که کار میکنه و هزینشو درمیاره ولی ترم اول و ثبت نام اولیه؟؟؟لطفا کمک کنید؟

Junior Member

راستشو بخواین من به شخصه میخوام اقدام کنم برای پذیرش ولی مدام به خودم میگم حالا برفرض مثال تمام این هزینه هارو هم جور کردم.هزینه ی ثبت نام اولیه و ترم یک که بلافاصله باید برای دانشگاه مقصد واریز کنی چیکار کنم؟ایا میتونم قبل از شروع ترم از خود دانشگاه واسه ثبت نام کمک هزینه ای چیزی بگیرم؟چند ماهه دارم روش فکر کنم.؟اگه راهی هست بهم بگین چون دارم به خاطر این قسمت کار که مالیه از خیر این کار میگذرم ... (((

نقل قول نوشته اصلی توسط yasingtr نمایش پست ها
    سلام.دوستان کسی که فقط پذیرش
    گرفته و از لحاظ مالی چه پیشنهادی برای ثبت نام ترم اولش دارین؟؟؟؟چون ترم های بعدی رو که کار میکنه و هزینشو درمیاره ولی ترم اول و ثبت نام اولیه؟؟؟لطفا کمک کنید؟
    دوست عزیز سلام،

تحصیل در مقطع دکترا از ابتدا بدون هزینه و پرداخت شهریه هست و دانشجوهای دکترا از همان ترم اول یا RA or TA or on fellowship هستند. در مورد اغلب رشته ها اینطور هست که دانشجو پولی پرداخت نمی کنه و حقوقی هم دریافت میکنه. تقریبا شرط لازمش هم گرفتن پذیرش از grad school و کمیته پذیرش هست. همچنین دانشجوها به جز وظایف دانشگاهی و تحقیقاتی با تدریس اجازه انجام کار دیگه ای که درآمد داشته باشه ندارن.
    البته اگر شما در مورد یک پروگرام یا رشته خاص صحبت میکنید شاید شرایط فرق کنه.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام،

تحصیل در مقطع دکترا از ابتدا بدون هزینه و پرداخت شهریه هست و دانشجوهای دکترا از همان ترم اول یا RA or TA or on fellowship هستند. در مورد اغلب رشته ها اینطور هست که دانشجو پولی پرداخت نمی کنه و حقوقی هم دریافت میکنه. تقریبا شرط لازمش هم گرفتن پذیرش از grad school و کمیته پذیرش هست. همچنین دانشجوها به جز وظایف دانشگاهی و تحقیقاتی با تدریس اجازه انجام کار دیگه ای که درآمد داشته باشه ندارن.
    البته اگر شما در مورد یک پروگرام یا رشته خاص صحبت میکنید شاید شرایط فرق کنه.
    موفق باشید
    برای ارشد که چنین چیزی نیست، اونجا منابعی واسه گرفتن فاند برای پذیرش وجود داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra_fr نمایش پست ها
    برای ارشد که چنین چیزی نیست، اونجا منابعی واسه گرفتن فاند برای پذیرش وجود داره؟
    Dear Zahra,

As far as I know PIs fund their masters students if they have the money and they are willing to do so. Although, many PIs put PhD students first. There might be training grants or fellowship type of grants which masters student can apply for, but I am not familiar with those specific sources for masters students, as it could vary from one field to another one and one university to another

Best

Junior Member

دوستان من شنیدم که وقتی وارد سفارت امریکا میشین حساب شخص چک میشه و باید حداقل یه چند ده میلیون تومن تو حسابت باشه که نشون بده توان مالی پرداخت هزینه دانشگاه رو داری.ایا این واقعیت داره؟ ایا اونایی هم که در موقع پذیرش فاند میگرن باید توحسابشون پول موجود باشه یا فقط مال اون کساییه که پذیرش بدون فاند میگیرن؟؟؟
    و یه وسوال دیگه اینکه اونایی که پذیرش بدون فاند میگیرن چه مقدار پول باید با خودشون برای ثبت نام ببرن یا بریزن به حساب دانشگاه برای اول کار؟
    ویرایش توسط yasingtr : November 11th, 2016 در ساعت 12:27 AM

Junior Member

دوستان مدیر و کمکی کسی هست جواب این دوتا سوال مارو بده لطفا ...
    1.ایا برای المان حتما با مدرک ب2 المان فقط میتونی در المان تحصیل رایگان کنی یا با مدرک تافل هم میشه چون در سایتی نوشته اند که دانشگاه اخن میشه با تافل هم پذیرش میده و میتونی رایگان تحصیل کنی؟ و درمورد هزینه یکسال اول یک مشاور به دوستم گفته باید برای هزینه های خورد و خوراکت و خوابگاه و شارژ کارت مترو و اینا برای یکسال 8600 یورو بریزی به حساب دانشگاه المانی.ایا این درسته؟؟؟یا این هزینه رو میشه اول کار نریزی و بعد با خودت ببری و خرج کنی؟اصلا چقدره؟

2.من شنیدم وقتی به سفارت المان یا امریکا میری ازشما یه حساب بانکی میخوان با 4000 دلار یا یورو موجودی که نشون بده شما تمکن مالی دارید و اون رو بلوکه میکنن. حالا چه فول فاند باشین چه بدون فاند یا حتی دانشگاتون رایگان باشه تحصیلش.این جریانش چیه؟ایا واقعیت داره؟اگه واقعیت داره چه مقداره؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)