نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: بعد از فارغ التحصیلی و برگشتن برای انجام کارهای سربازی

پیش فرض بعد از فارغ التحصیلی و برگشتن برای انجام کارهای سربازی

با سلام خدمت دوستان عزیز

می خواستم بدونم دوستان اطلاعاتی یا لینیکی از مراحل برگشتن و انجام کارهای خدمت سربازی بعد از فارغ التحصیلی در خارج از کشور رو می دونن؟
    مثلا اینکه مدرک رو باید چطور تایید کنیم و نامه اعزام به خدمت رو چطور بگیریم و ...

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

پانوشت: سعی کردم در انجمن جواب سوالم رو پیدا کنم ولی متاسفانه موفق نبودم!

پیش فرض پاسخ : بعد از فارغ التحصیلی و برگشتن برای انجام کارهای سربازی

جالبه، در مورد روند انجام کارهای پذیرش و معافیت مطالب خیلی زیادی هست، ولی به نظر دوستان در مورد مرحله بعدش که برگشتن، تایید مدرک و آماده شدن برای خدمت سربازی هست اطلاعات زیادی ندارن!

ممنون میشم که حتی در حد یک یا دو خط کمک کنید!

موفق و موید باشید

Junior Member

بنده هم دنبال این موضوع هستم. شما چیزی یافته اید؟

برای انجام کارهای برگشتن به ایران باید از کشور محل اقامتتون شروع کنین!

اول باید به سفارت اونجا برین تا مدارکتون تحصیلیتون رو تایید کنن.

بعد تشریف می برین وزارت علوم و پرونده تشکیل می دین تا وزارت علوم هم مدارک تحصیلیتون رو تایید کنه. این پروسه یکم زمانبر هست و نیاز هست که وقت کافی براش بگذارین. یکی از اقوام تمام کارهای مربوط به وزارت علوم رو برای من انجام داد ولی مدارک زیادی برای تشکیل پرونده ازتون می خوان مثل کپی تز پایانی، مدرک تایید شده توسط سفارت و ...

بعد از اینکه این مدارک رو آماده کردین، اینها به یه کمیسیون میره که بررسی کنن آیا مدرک معتبر هست یا نه! فکر کنم کمیسیون ماهی یک بار تشکیل میشه! پس وقت به اندازه کافی برای روالهای اداری وزارت علوم بگذارین. در نهایت وقتی وزارت علوم مدرک شما رو تایید کرد، به شما نامه ای میده خطاب به نظام وظیفه که در اون فارغ التحصیل شدن شما قید شده. شما برای ارسال دفترچه اعزام به خدمت و انجام کارهای سربازی (معافیت و ...) حتما به این نامه نیاز دارین تا وضعیت معافیت تحصیلی ای که گرفتین معلوم بشه!

به نظرم روی سایت در این زمینه اطلاعات زیادی گذاشته نشده، خوب میشه اگر دوستان دیگر که این روال رو طی کردن و جزییات بیشتری دارن، مطالبشون را با بقیه به اشتراک بگذارن.

موفق و پیروز باشید

Junior Member

آیا اگر کمتر از یک سال از فارغ التحصیلی گذشته باشه راهی برای به ایران رفتن هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)