صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 71

موضوع: با مدرك كارداني به كارشناسي ميشه اقدام كرد يا نه ؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : با مدرك كارداني به كارشناسي ميشه اقدام كرد يا نه ؟؟

با سلام به دوستان،
    من میخوام به ترتیب مشکلات کلی کاردانی به کارشناسی ها رو مطرح کنم :خواهش میکنم که دوستان با تجربه خصوصا جناب sky guard پاسخ بدهند.لطفا با شماره به مباحث پاسخ بدهید تا گفتگو با روند بهتری طی شود.
    1-هنرستانی (که پیش دانشگاهی ندارند) یعنی مدرک دیپلم 11 ساله دارند،آیا مشکلی در پذیرش دارند یاخیر؟اگر خیر در کدام کشور ها؟ اگر آری پس برای نقص مدرک پیش دانشگاهی چه راهکار هایی وجود دارد؟
    2-آن هایی که مدرک کاردانی دارند آیا می توانند مدرک کاردانی را به عنوان مدرک پیش دانشگاهی تبدیل کنند؟یا اینکه نیازی به این کار نیست و می توانند برای پذیرش در مقطع لیسانس اقدام کنند؟
    3-آن هایی که کارشناسی ناپیوسته خواننده اند نیز دو دسته می شوند :یا در همان رشته کاردانی ،لیسانس گرفته اند یا در امتحان کاردانی به کارشناسی تغییر رشته داده اند و لیسانسشان با کاردانی اشان فرق می کند.تکلیف ریز نمرات دوره چهار ساله برای هر یک از این دو دسته چه می شود؟
    4-معمولا هنرستانی ها یا در آموزشکده درس خوانده اند یا در غیر انتفاعی یا در هردو(مثلا کاردانی در آموزشکده و کارشناسی در غیر انتفاعی).از لحاظ اعتبار محل تحصیل چه می توان گفت؟
    5-معدل دیپلم،کاردانی و کارشناسی چگونه ارزیابی می شود؟آیا میانگین می گیرند یا طور دیگری بررسی می شود؟

Junior Member

سلام به همه دوستان سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید
    من تا چند ماه دیگر فوق دیپلم رو میگیرم (کاردانی منظورم هست) سپس میخام برای ادامه تحصیل (منظور لیسانس)به انگلستان سفر کنم میخاستم بدونم اصلا امکانش هست ؟ با این مدرکی که دارم چند سال باید بخونم؟
    شرایطش چیه ؟ حداقل نمره چقدر باید باشه ؟
    ممنون میشم کمک فرمایید خیلی لازم دارم
    با تشکر

Junior Member Mahoonaky آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    griffith, electronic

سلام
    من سال 89 کاردانی رو تموم کردم ولی هنوز دانشگاه مدرک بهم نداده می خواستم بدونم با گرفتن گواهی از دانشگاه میشه برای جایی پذیرش گرفت یا حتما باید اصلش باشه

Junior Member

با سلام. من کاردانی رو از آموزشکده فنی گرفتم. کارشناسی ناپیوسته که اونم دو سال هست رو از دانشگاه غیر انتفاعی گرفتم. کارشناسی ارشدم رو هم از شریف گرفتم. برای پذیرش دوره دکترا لیسانسم رو چجوری باید ترجمه کنم. شنیدم در حین ترجمه، کاردانی و کارشناسی رو با هم ترکیب میکنن و میشه یه مدرک شبیه لیسانس پیوسته. آیا همچین چیزی درسته؟ آیا مشکلی واسه پذیرش و فاند گرفتن پیش نمیاد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط keyvan_ نمایش پست ها
    با سلام. من کاردانی رو از آموزشکده فنی گرفتم. کارشناسی ناپیوسته که اونم دو سال هست رو از دانشگاه غیر انتفاعی گرفتم. کارشناسی ارشدم رو هم از شریف گرفتم. برای پذیرش دوره دکترا لیسانسم رو چجوری باید ترجمه کنم. شنیدم در حین ترجمه، کاردانی و کارشناسی رو با هم ترکیب میکنن و میشه یه مدرک شبیه لیسانس پیوسته. آیا همچین چیزی درسته؟ آیا مشکلی واسه پذیرش و فاند گرفتن پیش نمیاد؟
    خیر جداگانه و بهمان نحوی که هست باید ترجمه کنید. هر نوع تغییر جعل بحساب میاید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار - علمی کاربردی

بچه ها لطف کنید این سوال منو جواب بدید، بد جوری گیر کردم: من معدل کارشناسیم 15.6 و کاردانی 12.43 هست آیا برای پذیرش همه ی ترم هامو باید جمع کنم تقسیم بر تعداد ترم هام کنم یا فقط معدل کارشناسی براشون مهمه؟ در هر صورت اکثر دانشگاه های آمریکا GPA بالای 3 می خوان. دمتون گرم راهنماییم کنید...

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط EVT نمایش پست ها
    بچه ها لطف کنید این سوال منو جواب بدید، بد جوری گیر کردم: من معدل کارشناسیم 15.6 و کاردانی 12.43 هست آیا برای پذیرش همه ی ترم هامو باید جمع کنم تقسیم بر تعداد ترم هام کنم یا فقط معدل کارشناسی براشون مهمه؟ در هر صورت اکثر دانشگاه های آمریکا GPA بالای 3 می خوان. دمتون گرم راهنماییم کنید...
    درود

دوست خوب من ضمن خوشامدگویی من هم برای خواهرم درگیر این مسئله بودم ایشون هم ناپیوشته بودن و بعد از مشورت با اکابر فروم نتیجه بر این شد که از خود دانشگاه باید سوال بشه اما در کل معدل سال آخر یعنی کارشناسی اکثر باید نوشته شه بیشترشون موکد به این قضیه بودن که از واژه Undergraduate استفاده کردن که فکر کنم یعنی کارشناسی تا نظر دیگر عزیزان چی باشه . اما برخی هم گفتن میانگین رو بنویسید .

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار - علمی کاربردی

محمدرضا جان مرسی از راهنماییت، فقط این که گفتی: "اما در کل معدل سال آخر یعنی کارشناسی اکثراً باید نوشته شه" رو متوجه نشدم. خوب ما که چیزی نمینویسیم ریز نمرات و معدل کل مدرک (چه کاردانی چه کارشناسی) خودش گویای همه چیز هست دیگه. بنابراین یا اونا اصلو بر کارشناسی میذارن یا جفتش (هم کاردانی و هم کارشناسی) که اگه حالت دوم پیش بیاد کلاً باید قید University تو آمریکا رو من بزنم چون دیگه اون موقع GPA ام میره زیر خط فقر. خواهر شما که اقدام کرده جوابی گرفته که ما هم یه آماری داشته باشیم؟ آیا؟ مرسی از لطفت...

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط EVT نمایش پست ها
    محمدرضا جان مرسی از راهنماییت، فقط این که گفتی: "اما در کل معدل سال آخر یعنی کارشناسی اکثراً باید نوشته شه" رو متوجه نشدم. خوب ما که چیزی نمینویسیم ریز نمرات و معدل کل مدرک (چه کاردانی چه کارشناسی) خودش گویای همه چیز هست دیگه. بنابراین یا اونا اصلو بر کارشناسی میذارن یا جفتش (هم کاردانی و هم کارشناسی) که اگه حالت دوم پیش بیاد کلاً باید قید University تو آمریکا رو من بزنم چون دیگه اون موقع GPA ام میره زیر خط فقر. خواهر شما که اقدام کرده جوابی گرفته که ما هم یه آماری داشته باشیم؟ آیا؟ مرسی از لطفت...
    درود

خواهش می کنم منظورم از نوشتن در Application Form دانشگاه بود . اما در کل به کل نمرات توجه می کنن اما در اکثر دانشگاه های آمریکا و کانادا با توجه به تجربیات دیگر دوستان و مشاهدات خود من روی 2 سال آخر مانور می دهند اما همه چی نسبی هست و اینکه قطعا اینطور باشه طبیعتا خدا عالمه اما حقیقت امر اینکه خواهر بنده امسال دارن اقدام می کنن . اما خوب اشکالی نداره برای PHD برنامه ریزی میشه کرد برای آمریکا همینکاری که خواهر بنده هم انجام میده فعلا برای 6 دانشگاه ترکیه ، 3 دانشگاه اروپا و 2 دانشگاه کانادا اقدام خواهد کرد.

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Member Natordasht آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    هنر

من رشته كارداني ام با رشته كارشناسي ناپيوسته ام يكي نيست.

در دو سال كارداني، انيميشن و در دو سال كارشناسي ناپيوسته، ارتباط تصويري خوندم.

البته هر دو رشته از گروه هنر هستند.

من با اين وضعيت مي تونم براي ارشد (از مثلا آلمان) پذيرش بگيرم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)