صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 71

موضوع: با مدرك كارداني به كارشناسي ميشه اقدام كرد يا نه ؟؟

پیش فرض پاسخ : با مدرك كارداني به كارشناسي ميشه اقدام كرد يا نه ؟؟

سلام به همه دوستان
    من کاردانی کامپیوتر دارم دیپلمم فنی و حرفه ایه ولی مدرک پیش دانشگاهی ندارم آیا میتونم برای B.sc اپلی کنم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام به همگی .من رشته ام فنی حرفه ای بوده آیا نیازه که دیپلمم بدم ترجمه به غیر کاردانی و کارشناسی؟؟؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_ghavidel نمایش پست ها
    سلام به همگی .من رشته ام فنی حرفه ای بوده آیا نیازه که دیپلمم بدم ترجمه به غیر کاردانی و کارشناسی؟؟؟؟؟؟؟؟
    درود

دوست خوب من به بخش ریکورمنت های دانشگاه مورد نظرتون نگاه بیندازین اگر ذکر شده باشه بله اگرم نه که هیچ ... اما اصولا نیازی نیست که اینکار انجام بشه .

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mori_afshar نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من کاردانی کامپیوتر دارم دیپلمم فنی و حرفه ایه ولی مدرک پیش دانشگاهی ندارم آیا میتونم برای B.sc اپلی کنم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    درود

دوست خوب من ضمن خوشامدگویی این سوال بارها پرسیده شده بارها هم پاسخ داده شده که تنها با مکاتبه دانشگاه مورد نظرتون این امکان وجود خواهد داشت که بتونین مدرک کاردانیتون رو به عنوان پیش دانشگاهی ارزشیابی کنین و ارسال های قبلی را لطفا مطالعه نمایید .

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member

پیش فرض لیسانس یا فوق لیسانس

با درود
    من دارای مدرک کاردانی یا فوق دیپلم هستم. میخواهم بدانم برای گرفتن مدرک کارشناسی باید 4 سال بخوانم یا 2 سال؟ یعنی این دو سال کاردانی رو ازم قبول میکنند تا کارشناسی رو 2 ساله تموم کنم؟

Banned

پیش فرض پاسخ : لیسانس یا فوق لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط puzzle نمایش پست ها
    با درود
    من دارای مدرک کاردانی یا فوق دیپلم هستم. میخواهم بدانم برای گرفتن مدرک کارشناسی باید 4 سال بخوانم یا 2 سال؟ یعنی این دو سال کاردانی رو ازم قبول میکنند تا کارشناسی رو 2 ساله تموم کنم؟
    خیر باید از صفر شروع کنید . مگر د موارد خیلی خیلی نادر .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    خیر باید از صفر شروع کنید . مگر د موارد خیلی خیلی نادر .
    ممنون از پاسختون.
    خب تمامی دانشگاه های خارج از کشور همین طور هستند؟ چون اطلاع دارم که یکسری کشورها مدرک فوق دیپلم یا associate degree رو قبول دارند.
    میشه لطفا بیشتر توضیح بدید؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط puzzle نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    خب تمامی دانشگاه های خارج از کشور همین طور هستند؟ چون اطلاع دارم که یکسری کشورها مدرک فوق دیپلم یا associate degree رو قبول دارند.
    میشه لطفا بیشتر توضیح بدید؟
    خودتون رو معطل این چیزها نکنید و همون لیسانس رو باید از اول بخونید. سیستم کاردانی فقط در ایران هست. جای دیگه نیست. شاید بتونید از مدرکش برای پذیرش استفاده کنید اما برای تطبیق خیر.

Junior Member

دوستان پست آقای Aliiiii رو چرا هیچ کس جواب نمی ده...مشکل خیلیاس از جمله خودم... خواهش می کنم جواب بدید....من یه بار دیگه می ذارمش:

با سلام به دوستان،
    من میخوام به ترتیب مشکلات کلی کاردانی به کارشناسی ها رو مطرح کنم :خواهش میکنم که دوستان با تجربه خصوصا جناب sky guard پاسخ بدهند.لطفا با شماره به مباحث پاسخ بدهید تا گفتگو با روند بهتری طی شود.
    1-هنرستانی (که پیش دانشگاهی ندارند) یعنی مدرک دیپلم 11 ساله دارند،آیا مشکلی در پذیرش دارند یاخیر؟اگر خیر در کدام کشور ها؟ اگر آری پس برای نقص مدرک پیش دانشگاهی چه راهکار هایی وجود دارد؟
    2-آن هایی که مدرک کاردانی دارند آیا می توانند مدرک کاردانی را به عنوان مدرک پیش دانشگاهی تبدیل کنند؟یا اینکه نیازی به این کار نیست و می توانند برای پذیرش در مقطع لیسانس اقدام کنند؟
    3-آن هایی که کارشناسی ناپیوسته خواننده اند نیز دو دسته می شوند :یا در همان رشته کاردانی ،لیسانس گرفته اند یا در امتحان کاردانی به کارشناسی تغییر رشته داده اند و لیسانسشان با کاردانی اشان فرق می کند.تکلیف ریز نمرات دوره چهار ساله برای هر یک از این دو دسته چه می شود؟
    4-معمولا هنرستانی ها یا در آموزشکده درس خوانده اند یا در غیر انتفاعی یا در هردو(مثلا کاردانی در آموزشکده و کارشناسی در غیر انتفاعی).از لحاظ اعتبار محل تحصیل چه می توان گفت؟
    5-معدل دیپلم،کاردانی و کارشناسی چگونه ارزیابی می شود؟آیا میانگین می گیرند یا طور دیگری بررسی می شود؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سلام دوستان.منم دیپلم فنی داشتم.کاردانی از اموزشکده دولتی و کارشناسی ناپیوسته از دانشگاه دولتی گرفتم و الان هم دانشجوی کارشناسی ارشد همین رشته دانشگاه شیرازم.می خواستم بدونم که واقعا واسه پذیرش با فاند برای مقطع phd ممکنه مشکل ساز بشه؟! من اصلا به این قضیه فکر نکرده بودم!!! اگه ممکنه مشکلی پیش بیاد بگید که واسه کجاها؟ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)