صفحه 6 از 296 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 2959

موضوع: سامانه تایید مدارک وزارت علوم و مسایل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سامانه تایید مدارک وزارت علوم و مسایل مرتبط

بابا دمتون گرم،
    یکی نیست بخواد حضوری بره وزارت علوم برا تایید مدارک.
    من فقط میخوام یه سوال از خانم محمدی بپرسه، همین.
    ممنون

Junior Member

سلام.دوستان لطفا راهنماییم کنید!
    من ریز نمرات و گواهینامه پایان تحصیلاتم فقط تایید دانشگاه داره و مهر وزارت علوم نداره.میتونم این مدارکو ترجمه کنم یا باید اول تایید وزارت علوم بشه بعد ترجمه کنم؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط riazis نمایش پست ها
    من ریز نمرات و گواهینامه پایان تحصیلاتم فقط تایید دانشگاه داره و مهر وزارت علوم نداره.میتونم این مدارکو ترجمه کنم یا باید اول تایید وزارت علوم بشه بعد ترجمه کنم؟
    ممنون
    برای ترجمه رسمی حتما مهروزارت علوم لازمه.
    اگه مهر وزارت علوم نباشه، وزارت امور خارجه و دادگستری ترجمه رو مهر نمیکنه.

Junior Member

اگر ریز نمرهتون مهر شده باشه که بله ریزنمره رسمیه و قابل ترجمه و تایید. در ضمن هر کدام از مدارک رسمی رو میشه جدا از هم ترجمه رسمی کرد . دلیل اینکه همه رو با هم میدند اینه که ترجمه ها رو با هم پلمب میکنند و کمی ارزونتر در میاد. اگر عجله دارید مدارکی رو که دارید ترجمه کنید و دانشنامه رو هر وقت حاضر شد. و به دانشگاه مقصدتون هم اعلام کنید که دانشنامه تون بعدن حاضر میشه. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad12345 نمایش پست ها
    سلام دوستان خواهشا جواب بدید من بیچاره الان یه ساله دنباله دانشنامه کارشناسیم هستم که دانشگاه هی میگن امرو بورو فردا بیا سربازی هم نرفتم (تو فرجه یک ساله هستم) با زور گواهی موقت،نامه فراغت از تحصیل برای نظام وظیفه و ریز نمره های مهر شدم و گرفتم(اولین سوالم اینه که آیا این ریز نمره مهر شده همون ریزه نمره رسمیه؟) و سواله دومم اینه که میشه فقط ریز نمره و نامه فراغت از تحصیل و تایید کنم و برم وزارت دادگستری هم مهراشو بزنم تا حالا بعدا واسه اصل دانشنامه مهر تایید و بعدا از وزارت علوم و وزارت دادگستری بگیرم؟یا نه باید حتما اصل دانشنامه هم باشه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط riazis نمایش پست ها
    ممنون
    اگر زمان كافي داريد ببريد وزارت علوم مهر كنه، اگر زمان كافي نداريد و در يك بازه زماني بسيار فشرده براي اپلاي يا ارسال مدارك براي سفارت هستيد، همين مداركي رو كه داريد به دارالترجه هايي بدين كه مدارك رو بدون مهر وزارت علوم هم ترجمه ميكنن ولي فعلا مهر هاي غير از دارالترجمه رو نخواهيد داشت

Junior Member

عجله ای برای ترجمه ندارم فقط مشکل اینه تو سایت وزارت علوم که باید اول مشخصات ثبت بشه و مدارکو براشون اسکن شده بفرستیم تو فرمی که باید تکمیل بشه اسم دانشگاهم تو لیست نیست(دانشگاه صنعتی همدان) نمیدونم باید چیکار کنم ؟!

سلام دوستان
    می خواستم تجربه ام رو در مورد سامانه وزارت علوم بگم.
    اول اینکه اگه می خواید هم فوق و هم لیسانستون تائید بشه از مدرک فوق شروع کنید. یک جائیش می پرسه می خواید مقاطع پائین هم تائید بشه شما می گید بله و اطلاعات اون رو وارد می کنید و خودش دو مدرک رو محاسبه می کنه. من اشتباه کردم اول لیسانس رو پولش رو پرداخت کردم بعد سر فوق دیدم دوباره داره پول لیسانس رو حساب می کنه و خلاصه یک کم پیچیده شد. خوبی اینکه دو تا مدرک رو با یک کد رهگیری بدید اینه که روزی که بهتون میگه برید پست یک روزه. بعد از آپلود و کد رهگیری و اینا اصلا معطلی نداره. کاری که باید بکنید اینه که زنگ بزنید به مسئول تائید مدرک توی دانشگاهتون و بهش بگید عجله کنه. اگه الان می خواید برای دانشنامه اقدام کنید کافیه روزی که دانشنامه رو تحویل می گیرید از مسئولین بپرسید که چه کسی وظیفه تائید مدارک در سامانه وزارت علوم را داره و شماره تلفنش رو بگیرید. من 4 سری مدرک تائید کردم و از وقتی که دانشگاه تائید کنه یکی دو ساعت بعد وزارت علوم هم تائید می کنه و بهتون تاریخ مراجعه حضوری به پست می ده.
    در واقع شما اگه دانشگاهتون یک واحد برای این کارداشته باشته فردای روز ثبت نام در سایت تائید هر دو جا رو گرفتید و بهتون تاریخ پست رو هم دادن که معمولا دو روز بعده.
    به نظر من تاریخ مراجعه به پست خیلی مهم نیست در واقع اگه اکانتتون توی پست فعال باشه هر وقتی می تونید بفرستید. من مدرک لیسانسم دیرتر تائید شد به خاطر تنبلی مسئولین و چون مجزا از فوق ثبت شده بود دو تا تاریخ پست به من دادن. اداره پست که رفتم گفتم لیسانسم می تونم الان بفرستم که البته باید توی پاکت جدا فرستاد، چک کرد و دید اکانتم بازه و دوتاشو ازم گرفت. پس ظاهرا خیلی تاریخش مهم نیست فقط مهمه که دسترسی مامور پست به اکانتتون باز شده باشه. من مدارک رو5 شنبه پست کردم و چهارشنبه هفته بعد رسید دستم. بدیهیه که اگه شما اول هفته پست کنید زودتر به دستتون می رسه. دیگه اینکه پست بهتون کد رهگیری می ده و قراره رفت و برگشت مدارک رو بشه ترک کرد که نمیشه، درواقع استتوس تغییر نمیکنه توی سایت رهگیری پست ولی نگران نباشید مدارک داره مسیر خودش رو می ره . وقتی که دوباره برگشت به پست و می تونید برید بگیرید یا منتظر بشید که بیاده که استتوس عوض می شه. لااقل برای من اینطوری بود. پس زیاد نگران نباشید و اگه درست عمل کنید زیر یک هفته و حداکثر حداکثر دو هفته کار داره. آقایون یادشون نره کارت معافیت یا پایان خدمت رو آپلود کنند. اگه الان منتظر دانشنامه و ریز نمراتید و عجله دارید برید توی سایت وزارت علوم چک کنید ببینید رشتتون و دانشگاهتون هست یا نه، بعد برید از دانشگاه پیگیری کنید که مسئول کیه و آیا یوزنیم پسورد سایت رو داره و با روند آشنا هستند یا نه، اگه نیستند مجبورشون کنید پیگیری کنند. اینجا تنها جائیه که ممکنه به مشکل و معطلی بخورید. در غیر این صورت همه چی سریع و ساده انجام میشه.

سلام دوستان.
    من دانش نامه ارشدم رو پست کردم برای وزارت خونه ولی چون من اونو قبلا پرس کرده بودم الان برام سوال پیش اومده که نکنه به خاطر پرس مدرک اونو استرداد کنن بگن اول بکنش پرسو!!!! کسی مورد مشابهی یا تجربه ای داره تو این زمینه؟
    خیلی ممنون

سلام خوب هستيد

راستش من کمي نگرانم فکر مي کردم تاييد مدارکم طول بکشه ولي بايد 21 تير مي رفتم پست. اول اينکه تاريخ گذشته ولي تو پست هاي بچه ها ديدم که گفتن ممکنه مشکلي نباشه. فکر مي کنيد خيلي دير باشه اگه فردا برم؟
    دوم اينکه کدوم پست بايد برم؟ مهم نيست کدوم شعبه برم؟

و آخر،‌مدارک ما رو به خونه مي فرستن يا جاي ديگه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rp_abdollahi نمایش پست ها
    سلام خوب هستيد

راستش من کمي نگرانم فکر مي کردم تاييد مدارکم طول بکشه ولي بايد 21 تير مي رفتم پست. اول اينکه تاريخ گذشته ولي تو پست هاي بچه ها ديدم که گفتن ممکنه مشکلي نباشه. فکر مي کنيد خيلي دير باشه اگه فردا برم؟
    دوم اينکه کدوم پست بايد برم؟ مهم نيست کدوم شعبه برم؟

و آخر،‌مدارک ما رو به خونه مي فرستن يا جاي ديگه؟

به نظر نمیاد مشکلی باشه به هر حال باید انجام بدن چون پولشو گرفتن. من شعبه میدون ولیعصر رفتم خوب بود، چون ظاهرا وزارت علوم هم منطقه 14 پستی هستش و دیگه بین مناطق دست به دست نمیشه.
    اونجا باید پاکت بخرید و آدرس گیرنده رو بنویسید، در واقع دو تا پاکت باید بخرید یکی فرستنده شمایید که مدرک رو اون تو میذارید یکی گیرنده شمائیدکه هر آدرسی بنویسید میره دیگه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)