صفحه 3 از 22 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 213

موضوع: نحوه ثبت نام و دریافت ویزای دانشجویی و دفترچه اقامت ترکیه

Senior Member smehdie آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نحوه ثبت نام و دریافت ویزای دانشجویی و دفترچه اقامت ترکیه

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mo نمایش پست ها
    آقا اینا چرا اینجورین؟؟؟ سفارت میگه باید اول ثبت نام کنی. از دانشگاه پرسیدم میگه بدون ویزا ثبت نام نمیکنیم! دوباره زنگ زدم سفارت میگم دانشگاه اینجوری گفته، میگه نه که ثبت نام کنی، نامه پذیرشی که دانشگاه میفرسته باید یک نسخه هم واسه ما بفرسته! آدم میمونه به خدا کسی اطلاعات موثق یا تجربه‌ای نداره؟؟؟
    آقا شما یه کاری کن
    از دانشگاه بخواه با سفارت در موردت حرف بزنه. اینکه نمیتونی بری اونجا ثبت نام کنی و برگردی و ویزا بگیری.

Member nobuddy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE @ IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط smehdie نمایش پست ها
    آقا شما یه کاری کن
    از دانشگاه بخواه با سفارت در موردت حرف بزنه. اینکه نمیتونی بری اونجا ثبت نام کنی و برگردی و ویزا بگیری.
    من با سفارت تماس گرفتم، گفتن نیازی به ثبت نام نیست تنها باید دانشگاه تاییدیه قبولی شما رو به سفارت بفرسته، شما هم اصلش رو که دانشگاه براتون ارسال کرده رو همراه خودتون داشته باشید، هنگام درخواست ویزا.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nobuddy نمایش پست ها
    من با سفارت تماس گرفتم، گفتن نیازی به ثبت نام نیست تنها باید دانشگاه تاییدیه قبولی شما رو به سفارت بفرسته، شما هم اصلش رو که دانشگاه براتون ارسال کرده رو همراه خودتون داشته باشید، هنگام درخواست ویزا.
    به منم همینو گفتن. امیدوارم به همین صورت باشه و موقع ویزا گرفتن دردسر درست نکنن. چون گفت از 20 آگوست به بعد باید بیای. ثبت نام دانشگاه از 26 آگوست شروع میشه و 1 هفته هست فقط.

Senior Member smehdie آواتار ها

به منم همینو گفتن. امیدوارم به همین صورت باشه و موقع ویزا گرفتن دردسر درست نکنن. چون گفت از 20 آگوست به بعد باید بیای. ثبت نام دانشگاه از 26 آگوست شروع میشه و 1 هفته هست فقط.
    فک کنم ویزارو زود بدن وقتی مثلا 20 آگست برای ویزا گفتن بیاین
    چون میدونن حدودا ثبت نام دانشگاهها چطوره. من از حرفاش اینارو فهمیدم

Member Jellyfish آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sorat نمایش پست ها
    اعتبار این ویزا یک ساله است،اما از زمان ورودتون به ترکیه 1 ماهه است،یعنی تا 1 ماه فرصت دارید خوتون را به اداره امنیت برای گرفتن دفترچه اقامت معرفی کنید.
    یه سوالی. مدت یک ماه از ورود به ترکیه شروع میشه یا از تاریخ گرفتن ویزا؟
    اوزون اینجه بیر یولداییم...

Junior Member

آخه ویزای دانشجویی جزو ملزومات ثبت نام هست. تو ایمیلی هم که برای من اومده نوشته به محض اینکه نامه پذیرش به دستتون رسید برید سفارت ترکیه و برای ویزا اقدام کنید! پس احتمالاً اینا جزو پروسه آزار دادن دانشجو هست
    قبل ثبت نام هم ویزا میشه گرفت. فقط بستگی به زمان ثبت نام داره. من چند روز پیش رفتم کنسولگری گفتم پذیرش گرفتم ویزا میخوام. اونا هم اول ازم پرسیدن ثبت نام کی هست که گفتم شروع شده. از سایت دانشگاه هم اسامی افرادی رو که پذیرش گرفته بودن پرینت کردم بردم اونجا. ولی بهم گفت به دانشگاهتون بگین به ما ایمیل بزنه منم با دانشگاه تماس گرفتم خیلی راحت قبول کردن و ایمیل زدن به کنسولگری. همین دیروز ویزا گرفتم! ولی فکر میکنم اگر میرفتم و ثبت نام میکردم و برمیگشتم برا ویزا اونوقت ویزا رو با توجه به تاریخ شروع ترم بهم میدادن. ولی الان چون ثبت نام شروع شده بود ویزا دادن بهم. فقط بهم گفتن که برنامه ریزی کن چون بعد گرفتن ویزا نباید تا وقتی که دفترچه اقامتت میاد از ترکیه خارج شی والا ویزات باطل میشه(میخواست بدونه تا وقتی کلاسام شروع میشه جا برا موندن دارم یانه) که اونم درست نیست چون دو نفر از دوستام با ویزا وارد ترکیه شدن و قبل گرفتن دفترچه اقامت برگشتن ایران ولی ویزاشون باطل نشده. خیلی بی انصافیه اگه دانشجو رو مجبور کنن یبار بره برا ثبت نام و دوباره برگرده ایران برا ویزا. متاسفانه خیلیا همین پروسه رو طی میکنن

من واسه Bogazici قبول شدم..
    اونروزی رفتم سفارت گفتن 20 آگوست بیا..ازطرفی Pre registeration 1 28 آگوسته که باید ویزا رو داشته باشیم..چنتا سوال داشتم...
    1-سفارت چنروزه ویزا میده
    2-Registeration اصلی 19 September هست..که یه ماهم مهلت ویزام روبه تموم شدنه.. توی 4 5 روز میتونم اداره اقامت اقدام کنم؟
    3-مهلت یک ماه ویزا از اولین ورود حساب میشه؟؟ میشه رفت و آمد کرد تو ای یه ماه؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنین..
    ویرایش توسط mohammadmsa : July 27th, 2013 در ساعت 12:42 PM

Junior Member

دوستانی که نامه پذیرششون اومده میشه بگید چقدر طول کشید از وقتی که اعلام کردن قبول شدید تا وقتی نامه به دستتون رسید؟

رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

دوستانی که نامه پذیرششون اومده میشه بگید چقدر طول کشید از وقتی که اعلام کردن قبول شدید تا وقتی نامه به دستتون رسید؟
    از دانشگاه سابانجی با DHL یه هفته طول کشید. اگه با پست معمولی بفرستن، واسه تهران 3-4 هفته، واسه شهرستانا هم بسته به بزرگیشون خودتون حساب کنین!

رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadmsa نمایش پست ها
    من واسه Bogazici قبول شدم..
    اونروزی رفتم سفارت گفتن 20 آگوست بیا..ازطرفی Pre registeration 1 28 آگوسته که باید ویزا رو داشته باشیم..چنتا سوال داشتم...
    1-سفارت چنروزه ویزا میده
    2-Registeration اصلی 19 September هست..که یه ماهم مهلت ویزام روبه تموم شدنه.. توی 4 5 روز میتونم اداره اقامت اقدام کنم؟
    3-مهلت یک ماه ویزا از اولین ورود حساب میشه؟؟ میشه رفت و آمد کرد تو ای یه ماه؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنین..
    1) ماکسیمم 5 روزه.
    2)نمیدونم
    3)از ورود شروع میشه و میگن تو این یه ماه نمیشه از ترکیه خارج شد ولی تو فروم نوشته بودن که از دوستان این کار رو کردن گویا!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)