صفحه 4 از 22 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 213

موضوع: نحوه ثبت نام و دریافت ویزای دانشجویی و دفترچه اقامت ترکیه

Member Jellyfish آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : نحوه ثبت نام و دریافت ویزای دانشجویی و دفترچه اقامت ترکیه

نقل قول نوشته اصلی توسط Jellyfish نمایش پست ها
    یه سوالی. مدت یک ماه از ورود به ترکیه شروع میشه یا از تاریخ گرفتن ویزا؟
    خودم جواب میدم. از تاریخ ورود هستش!
    اوزون اینجه بیر یولداییم...

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mo نمایش پست ها
    دوستانی که نامه پذیرششون اومده میشه بگید چقدر طول کشید از وقتی که اعلام کردن قبول شدید تا وقتی نامه به دستتون رسید؟
    مال من DHL هم نبود.. ازشون درخواست کردم...1 هفته ای رسید

یه هفته ای اومد از Bogazici
    ارشون خواستم فرستدن بدون DHL هم بود...

به منم همینو گفتن. امیدوارم به همین صورت باشه و موقع ویزا گرفتن دردسر درست نکنن. چون گفت از 20 آگوست به بعد باید بیای. ثبت نام دانشگاه از 26 آگوست شروع میشه و 1 هفته هست فقط.
    این تاییدیه دانشگاه به سفارت نامه هست یا ایمیل؟؟ از کجا باید بدونیم که این تاییدیه به سفارت رسیده؟؟؟

Senior Member smehdie آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadmsa نمایش پست ها
    این تاییدیه دانشگاه به سفارت نامه هست یا ایمیل؟؟ از کجا باید بدونیم که این تاییدیه به سفارت رسیده؟؟؟
    شما به international office دانشگاه یه ایمیل بزن بگو که به سفارت ایمیل بزنه
    من گفتم و به سفارت هم ایمیل زده
    وقتی رفتم سفارت گویا مشکلی نبود. یعنی میدونست که دانشگاه در مورد من باهاشون حرف زده
    حالا گفته یه ماه دیگه بیا ویزا بگیر.
    دیگه اون موقع چی میخواد بگه با خداست

Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici فوق لیسانس کنترل

پیش فرض پاسخ : نحوه ثبت نام و گرفتن ویزای دانشجویی ودفترچه اقامت ترکیه

نقل قول نوشته اصلی توسط smehdie نمایش پست ها
    دوست من یه سوالی واسم پیش اومده که جوابشو پیدا نمیکنم
    اگر کسی توریستی بره ترکیه درحالی که پذیرش داره و بعد از اینکه ثبت نام کرد، میتونه همونجا ویزای دانشجویی بگیره یا حتما باید برگرده ایران ویزای دانشجویی بگیره؟
    ممنون
    نه نمیشه، ویزای دانشجویی رو فقط از ایران میتونید بگیرید ...

من واسه Bogazici قبول شدم..
    اونروزی رفتم سفارت گفتن 20 آگوست بیا..ازطرفی Pre registeration 1 28 آگوسته که باید ویزا رو داشته باشیم..چنتا سوال داشتم...
    1-سفارت چنروزه ویزا میده
    2-Registeration اصلی 19 September هست..که یه ماهم مهلت ویزام روبه تموم شدنه.. توی 4 5 روز میتونم اداره اقامت اقدام کنم؟
    3-مهلت یک ماه ویزا از اولین ورود حساب میشه؟؟ میشه رفت و آمد کرد تو ای یه ماه؟؟؟

2. برای اداره اقامت استانبول قبلا باید ار اینجا بصورت آنلاین وقت بگیرید، اول برید قسمت E-RANDEVU بعدش هم RANDEVU AL ، بعد از اون میتونید زبان انگلیسی رو انتخاب کنید ... فقط تو انتخاب تاریخ دقت کنید، در ضمن قبل رفتن هم میتونید وقت بگیرید ... اینکه وقتی که اداره امنیت ( همون آگاهی خودمون ) بهتون میده اگه بعد از اون یه ماه باشه مهم نیست، ملاک اون تاریخی هست که برای وقت گرفتن اقدام میکنید که باید تو بازه 1 ماهه ورود به ترکیه باشه ...

3.توصیه من اینه که تا وقتی دفترچه اقامت رو نگرفتید از ترکیه خارج نشید چون ویزاتون باطل میشه ... بعضی از دوستان به نقل از دوستاشون مطرح کردن که ویزا باطل نمیشه ولی تجربه شخصی من همونیه که گفتم، در نهایت بهترین کار اینه که موقع گرفتن ویزا از مسئول اونجا بپرسید ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadmsa نمایش پست ها
    یه هفته ای اومد از Bogazici
    ارشون خواستم فرستدن بدون DHL هم بود...
    من از Bilkent پذیرش گرفتم. الان 11 روز شده ولی هنوز خبری نیست!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Environmental engineering-ITU

سلام دوستان
    من یه مشکلی برام پیش اومده ممنون میشم کمکم کنید. من برای 5 ایلول از پلیس امنیت وقت گرفتم ساعت 10 صبح حالا دیدم که زمان امتحان زبان دانشگاهم هم 5 ایلول ساعت 1 هستش و خیلی برام سخت میشه هر دو رو برسم چون فاصله دانشگاه با پلیس امنیت کم کم 2 ساعتی هست به نظرتون میشه زمان پلیس امنیت رو تغییر داد؟
    اشکهایی که برای شکست میریزی، همان عرق هایی است که برای پیروزی نریختی

Junior Member eesa آواتار ها

چند نکته برای عزیزان:
    1)چون سفارت ایرانشون جدیدن (2013) تاییدیه پذیرش رو به صورت مستقیم از دانشگاه میخواد، قبل از مراجعه به سفارت، یه ایمیل بزنید به دانشگاهتون که اسکن شده نامه پذیرشتون یا یه تاییده مثل اون رو به آدرس ایمیلِ سفارت براتون بفرستن. بگید که ایمیل رو به ایمیل شما هم CC کنن تا بدونید کی به سفارت مراجعه کنید. دانشگاه سابانچی برام این کار رو 1 ساعته انجام داد اما دوستی رو توی سفارت دیدم که یه هفته پیش به دانشگاه ایمیل زده بود ولی هنوز جوابشو نداده بودن.
    2) اگر نامه پذیرشتون نیومده یا یکم داره دیر میشه نگران نباشید. دانشگاه من (سابانچی) برام اسکن شده ی نامه پذیرش رو ایمیل کرد. وقتی رفتم سفارت گفتم فراموش کردم که اصل نامه رو بیارم (چون من اصلش رو دارم و فراموش کرده بودم که همراهمه). ولی کارمند سفارت گفت اشکال نداره، کپیش رو بده. بعد رفت توی سیستمشون نگاه کرد که آیا ایمیل دانشگاه برای من اومده(که متاسفانه هنوز درخواست نکرده بودم و نیومده بود) میخوام بگم که براشون ایمیل دانشگاه مهم تره تا برگه پذیرشی که میبرید. پس اگر کپیش رو دارید هم میتونید اقدام کنید
    3) دی اچ ال سه روزه میرسه تهران (روز کاری البته- برای من دانشگاه سابانچی با این پست فرستاد) برای شهرستان یکی دو روز بیشتر طول میکشه. پست عادی حدود سه یا چهار هفته طول میکشه معمولن. اگر که نامه پذیرشتون فرستاده شده(با پست عادی) دیگه نمیشه کاری کرد، باید منتظر باشید. اگر هنوز نفرستادن میتونید دو تا کار بکنید 1- از دانشگاه بخواید که با پست سفارشی بفرستن، شاید قبول کنن 2- آدرس یه نفر آشنا توی همون شهر رو به عنوان آدرستون به دانشگاه بدید و از آشناتون بخواید که نامه پذیرش رو براتون پست کنه با پست سفارشی. دی اچ ال توی ترکیه گرونه فقط یکما ( فک کنم یه 80 لیری میشه، یکی از دوستان پارسال برام با مسئولش صحبت کرده بود و 10 لیر هم تخفیف گرفته بود که شد 70 لیر)

با توجه به چیزایی که اینجا خوندم فکر میکنم رویه دانشجویی اینه اگه اشتباهه دوستان لطفن بگن:
    نامه پذیرش رو به سفارت ارائه میدیم و ازشون بعد حدود 5 روز ویزا میگیریم (معمولن). بعد از ورود به ترکیه هم یه مدتی (فک کنم یه ماه) نباید از کشورشون خارج بشیم تا مجوز اقامت دانشجویی اونجا رو بگیریم.
    1-شنیده بودم برای سفارت هیچ پولی نمیگیرن، درسته؟
    2-شنیده بودم یه عکس میخواد به علاوه فرم اپلیکیشن پرشده +پاسپورت و کپیش. سایز عکس هم همونه که روی فرم هست دیگه (4 در 3)؟
    3-حتمن باید فرم رو پشت و رو پرینت بگیریم؟
    دوستان توجه کنن که کپی هر چیزی که میبرید سفارت توی صفحه A4 باشه (کارمند سفارت خیلی روی این نکته تاکید میکرد)
    4-مدرک دیگه ای هم لازمه؟

اون قسمت دریافت مجوز اقامت رو چو فردا شود فکر فردا کنیم.
    فعلن برای ثبت نام همینو نیاز داریم

با سپاس قبلی از کمکتون

Junior Member eesa آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نحوه ثبت نام و گرفتن ویزای دانشجویی ودفترچه اقامت ترکیه

دوست عزیز میشه درباره این فرم بیشتر توضیح بدید. تو بند 21 اسمی از ویزای دانشجویی نیومده. همون Long Stay رو باید انتخاب کنیم؟ بند 22 و 23 چطور؟ از بند 27 به بعد هم یه کم گنگ هست. ممنون میشم اگر شما فرم رو قبلاً پر کردید راهنمایی کنید.
    1- بله برای دانشجوها گزینه Long Stay باید انتخاب بشه در مورد 21 از فرم سفارت
    2- در بند 22 دانشجوها چون رفت و آمد میکنن پس باید Multiple entry انتخاب بشه
    3- در بند 23 من برای خودم مدت چهار سال رو نوشتم چون دانشجوی دکترا هستم 4*365=1460 روز
    4- در بند 27 گزینه others رو انتخاب کنید و جلوش بنویسید که برای تحصیل داریئ میرید. من نوشتم: Purpose of trip: others: Educational- PhD studies at X university
    X میتونه اسم دانشگاهتون باشه، یا اصلن این قسمت دانشگاه رو ننویسید و فقط بنویسید PhD Studies

توصیه م به دوستان اینه که مورد 30 و 31 رو جدی بگیرن چون توی evaluation مدارک شما تاثیر داره(نگاه کنید به اون قسمتی که توی حاشیه برای آفیسر گذاشتن، یکی از موارد means of transport هست که نشون میده براشون مهمه

البته چون هدف سفر ماها دانشجویی هست مشکل چندانی برای ویزا معمولن به وجود نمیاد، نگران نباشید
    خدا رو شکر کنیم که درگیر سفارت کانادا نیستیم. هزار تا مدرک باید براشون آماده کنی و توی آماده کردن هر کدومشون هم باید وسواس خاصی داشته باشی. خدا نصیب گرگ بیابون نکنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)