صفحه 101 از 216 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151201 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 2154

موضوع: نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

خواهش می کنم روی شرایط من هم نظر بدید،حتی اگه منفی باشه،خیلی برام اهمیت داره
    . مقطع تحصیلی و دانشگاه: ارشد صنایع-سیستم و بهره وری دانشگاه علم و صنعت
    2. معدل: 17.72
    3. رشته: لیسانس برق-الکترونیک دانشگاه آزاد معدل 13.80
    4. نمره زبان: ایلتس 6.5
    5.نمره GRE یا GMAT و ....
    6. تعداد مقاله و نوع: دو مقاله نوشته شده اما چاپ نشده
    7. شرایط خاص
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت: امریکا-استرالیا-کانادا
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره: فول فاند

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط pantiia نمایش پست ها
    7. شرایط خاص
    رزومه ی خوبی دارین.اگه مقاله هاتون رو چاپ کنید و جی آر ای داشته باشین (حدود 320) که معدل لیسانستون رو بپوشونه میتونید به امریکا فکر کنید.کانادا چی ار ای نمی خواد ولی روی معدل شدید گیره و استرالیا هم کمیته تصمیم میگیره ولی پیدا کردن استاد هم بد نیست.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

ممنون میشم کمکم کنید:
    1- لیسانس شیراز ( 15.6) ارشد چمران اهواز(17.2) جفتش برق (قدرت)
    2- تافل 84
    3- GRE: V=142 Q=167 W=3
    4- مقاله 2 تا کنفرانس داخلی
    5- سابقه کار 2 سال و سابقه تدریس هم 2 سال
    6-کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت: امریکا- کانادا
    7- فول فاند بشه
    8- با یه چندتا استاد صحبت کردم گفتن اپلای کن واسه دانشگاه های رنک بین 80 تا 150 آمریکا اپلای کنم واسه کانادا هم بین 15 تا 30
    آیا شانسی دارم؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_r_1364 نمایش پست ها
    ممنون میشم کمکم کنید:
    1- لیسانس شیراز ( 15.6) ارشد چمران اهواز(17.2) جفتش برق (قدرت)
    2- تافل 84
    3- GRE: V=142 Q=167 W=3
    4- مقاله 2 تا کنفرانس داخلی
    5- سابقه کار 2 سال و سابقه تدریس هم 2 سال
    6-کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت: امریکا- کانادا
    7- فول فاند بشه
    8- با یه چندتا استاد صحبت کردم گفتن اپلای کن واسه دانشگاه های رنک بین 80 تا 150 آمریکا اپلای کنم واسه کانادا هم بین 15 تا 30
    آیا شانسی دارم؟
    با معدل موجود، شانس رنک زیر 50 زیاد نیست. نمرۀ تافل حداقلی، قدرت رقابت بالایی براتون به همراه نمیاره. GRE هم مجموعش 309 هست که نمرۀ متوسطی محسوب میشه؛ البته کوانت بالای 165 نکتۀ مثبتی هست. مقالات داخلی ارزش خاصی ندارند چون استاد مورد نظر نمیتونه متوجه بشه چیکار کردید.

برای امریکا، رنک 50 تا 100 واقعاً به شانس بستگی داره؛ ممکن هست بشه. اوضاع فاند هم که بستگی به نمرۀ اسپیکینگ داره که آیا 25 هست یا نه. در مورد RA تا حدود زیادی میشه گفت که نمیتونید شانس خاصی داشته باشید.

در مورد کانادا شک دارم که اصلاً 30 تا انتخاب موجود باشه. کلاً مگه کانادا چند تا دانشگاه توی مقطع تحصیلات تکمیلی داره که مدرک دکترا هم میدند؟
    کانادا روی معدل و نمرۀ زبان و رکورد مقالات، تقریباً از امریکا حساس تر هست. 5 دانشگاه اولش بعیده شانسی داشته باشید. خیلی مهم هست که دنبال استادی بگردید که قبولتون کنه. با نداشتن مقاله، سخته که استادی با شما به توافق برسه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadya نمایش پست ها
    1. مقطع تحصیلی و دانشگاه , کاردانی : آموزشکده فنی و حرفه ای ساوه کارشناسی : علمی ‍‍کاربردی

2. معدل کاردانی: 15 کارشناسی: 15

3. رشته کاردانی : نرم افزار

4 : رشته کارشناسی : IT

5- مدرک B1 زبان آلمانی از موسسه گوته و تا چند ماه دیگه در آزمون TestDaf شرکت می کنم

6.نمره GRE یا GMAT و .... ندارم .

قصدم فقط تحصیل در دانشگاه های آلمانه . آیا شانسی واسه گرفتن پذیرش برای master دارم ؟ اگر برای bachelor اقدام کنم و پذیرش بگیرم ، آیا در سفارت برای گرفتن ویزا به مشکل نمی خورم ( چون شنیدم که برای گرفتن ویزا سفارت کسانی رو که لیسانس داشته باشند و دوباره برای لیسانس اقدام می کنند رو ریجکت می کنه)؟ شما چه راه حلی پیشنهاد می کنید ؟ ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhadya نمایش پست ها
    یعنی واقعا چرا کسی جواب نمیده . خودم می دونم رزومه وصعیت خوبی نداره ولی می خواستم نظر کارشناسی دوستان رو بپرسم من قصدم برای رفتن جدی هست لطفا راهنمایی کنید .

دوست گرامی!

اینکه کسی جواب نمیده، یک دلیلش این هست که این تاپیک تقریباً عمومی هست و بهتره شما توی تاپیک مخصوص دانشگاه های آلمان درخواست مشورت بدی تا دوستان حرفه ای تر پاسخگو باشند.

اوضاع معدلتون نه خیلی بد هست نه خیلی خوب. با این معدل، امکان گرفتن پذیرش از آلمان وجود داره. باید توی دانشگاه های آلمانی بگردید و ببینید کدوم گزینه به شرایط شما می خوره.

در مورد سطح زبانتون هم من نمیدونم شما الان بد هستی یا خوب؛ چون اطلاعی از آلمانی ندارم.

در مورد تکرار لیسانس هم بعضی شنیده ها حکایت از مشکلات ویزا داره؛ اگر خوب جستجو کنید، میتونید دانشگاهی برای ارشد پیدا کنید که به شرایط شما بخوره.

امیدوار باشید.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط pantiia نمایش پست ها
    7. شرایط خاص
    دوست گرامی!

این پست شما مصداق عینی پست ناقص هست!

شما حرفی نزدید که می خواید برای مهندسی برق اپلای کنید یا مهندسی صنایع. حرفی هم نزدید که مقاله های نوشته شده، توی چه مرحله ای هستند و مربوط به کدام رشتۀ شما.

از ظاهر امر بر میاد که باید سراغ گزینه هایی برید که فقط به معدل ارشد نگاه کنند؛ یعنی بیش از امریکا باید به کانادا توجه کنید.

اما داستان از اونجایی سخت میشه که توی کانادا، نمرۀ زبان و رکورد مقالات شما، باعث میشه که برای جلب نظر استاد، به سختی بر بخورید.

اینهایی که گفتم مربوط به پذیرش هست و داستان فاند هم میره در اولویت بعدی. فاند TA نمرۀ اسپیکینگ 7 و بالاتر می خواد؛ RA هم نیاز به رکورد مقالات چاپ شدۀ باکیفیت داره که مهیا نیست.

رزومۀ فعلی برای امریکا شانس زیادی نداره؛ چون بیشتر به معدل لیسانس نگاه میکنند و آیتم جبرانساز هم ندارید. برای کانادا هم پذیرش ممکنه بگیرید اما فاندش تقریباً ضعیفه.

پیشنهاد: برای بالا رفتن شانس پذیرش و فاند در هر دو کشور، ناچارید که حداقل نمرۀ آیلتس 7 و GRE حوالی 320 بگیرید. چاپ حداقل 2 مقالۀ معتبر بین المللی هم فراموش نشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    معدل لیسانست باعث کاهش قدرت مانورت میشه و معدل ارشدت هم متوسطه. بهتره توی کانادا بری سراغ دانشگاه های متوسطی که فقط به معدل ارشد نگاه میکنند.
    نمرۀ زبان قابل قبول هست.
    از کیفیت مقالات چیزی نگفتی و نمیشه نظر خاصی داد ولی بهتر از هیچ هست.

نداشتن GRE و معدل لیسانس پایین و ارشد متوسط، باعث میشه برای راضی کردن دانشگاه ها و استادهای کانادا کمی کارت سخت باشه. با نمرۀ GRE بالای 310 و بهبود رکورد مقالات، بهتر میتونی روی کانادا مانور بدی. روی هلند هم شناخت دقیق ندارم.
    سلام
    مقالات یک کنفرانس هست در آمریکا و دو ژورنال نه چندان معروف، منظورتون از دانشگاه متوسط کجاهاست؟ دانشگاههای درجه 2 تو رتبه بندی وزارت علوم؟ممنون میشم چندتادانشگاه معرفی کنید که توکانادا به معدل حساس نیستن رشتم برقه

Junior Member

سلام،
    1-معدل لیسانس 12.3 و فوق لیسانس16.70
    2- GRE:300(Q:159,V:141, W:3), TOEFL:88
    3- مقالات ای اس ای: 2تا PUBLISHEDHو 1 SUBMITTED
    4-مقالات کنفرانسی خارجی:1و داخلی :3
    با یه استاد مکاتبه داشتم که بهم گفتن اپلای کن و پیگیر کارام هست( رنک دانشگاه تقریبا 50 ). اساتیدی که برام ریکام مینویسن خیلی اذیتم میکنن برا نوشتن ریکام برا همین دست و دلم نیومده جای دیگه ای اپلای کنم بنظرتون ریسک میکنم اگه فقط بهمین دانشگاه اکتفا کنم؟

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nayra نمایش پست ها
    سلام،
    1-معدل لیسانس 12.3 و فوق لیسانس16.70
    2- GRE:300(Q:159,V:141, W:3), TOEFL:88
    3- مقالات ای اس ای: 2تا PUBLISHEDHو 1 SUBMITTED
    4-مقالات کنفرانسی خارجی:1و داخلی :3
    با یه استاد مکاتبه داشتم که بهم گفتن اپلای کن و پیگیر کارام هست( رنک دانشگاه تقریبا 50 ). اساتیدی که برام ریکام مینویسن خیلی اذیتم میکنن برا نوشتن ریکام برا همین دست و دلم نیومده جای دیگه ای اپلای کنم بنظرتون ریسک میکنم اگه فقط بهمین دانشگاه اکتفا کنم؟
    با این رزومه اگر بتونید از 50 پذیرش بگیرین که خیلی خیلی عالیه.اصلا تعلل نکنید.چون رزومه تون چیز خاصی نداره فقط و فقط باید استاد پیدا کنید.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    با معدل موجود، شانس رنک زیر 50 زیاد نیست. نمرۀ تافل حداقلی، قدرت رقابت بالایی براتون به همراه نمیاره. GRE هم مجموعش 309 هست که نمرۀ متوسطی محسوب میشه؛ البته کوانت بالای 165 نکتۀ مثبتی هست. مقالات داخلی ارزش خاصی ندارند چون استاد مورد نظر نمیتونه متوجه بشه چیکار کردید.

برای امریکا، رنک 50 تا 100 واقعاً به شانس بستگی داره؛ ممکن هست بشه. اوضاع فاند هم که بستگی به نمرۀ اسپیکینگ داره که آیا 25 هست یا نه. در مورد RA تا حدود زیادی میشه گفت که نمیتونید شانس خاصی داشته باشید.

در مورد کانادا شک دارم که اصلاً 30 تا انتخاب موجود باشه. کلاً مگه کانادا چند تا دانشگاه توی مقطع تحصیلات تکمیلی داره که مدرک دکترا هم میدند؟
    کانادا روی معدل و نمرۀ زبان و رکورد مقالات، تقریباً از امریکا حساس تر هست. 5 دانشگاه اولش بعیده شانسی داشته باشید. خیلی مهم هست که دنبال استادی بگردید که قبولتون کنه. با نداشتن مقاله، سخته که استادی با شما به توافق برسه.
    ممنون از راهنمایتون من هفته دیگه دوباره تافل میدم بنظرتون نزدیک 95 بشم وضعیت بهتر میشه؟ اگه بتونم تا 2 هفته دیگه 2 مقاله سابیمت کنم چی؟ من با استاد 5تا دانشگاه تو آمریکا حرف زدم دو تاشون خیلی امیدورای میدن و میگن اپلای کن حتی یکیشون که تاریخ ددلاین 15 ژانویه هست من گفتم نمره زبانم آخر ژانویه میاد گفت با ادمین پذیرش صحبت میکنه . نمیدونم چیکار کنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)