صفحه 13 از 216 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 2154

موضوع: نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

Senior Member smehdie آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    1- لیسانس (آزاد قزوین)، فوق لیسانس (آزاد قزوین)
    2- لیسانس (14.26)، فوق لیسانس (17.33)
    3- لیسانس (مهندسی برق)، فوق لیسانس (مهندسی مکاترونیک)
    4- نمرۀ رسمی ندارم؛ تافل آزمایشی=80، آیلتس آزمایشی=6
    5- نمرۀ رسمی GRE ندارم.
    6- دو مقالۀ کنفرانسی IEEE چاپ شده؛ در حال آماده سازی و ارسال 6 مقالۀ ژورنالی (عمدتاً ISI) که به ترتیب در حال تکمیل و ارسال شدن هستند.
    7- سابقۀ تدریس دروس تئوری و عملی دانشگاهی از مهر ماه سال 89 (ادامه دارد)؛ دو ترم حل تمرین مفطع لیسانس: 4 ترم متوالی حل تمرین فوق لیسانس؛ دستیار پژوهشی و عضو ارشد آزمایشگاه تحقیقاتی در مقطع ارشد به مدّت 3 سال متوالی؛ 6 ماه تجربۀ کار صنعتی بین سالهای 85 تا 87؛ توصیه نامه های خوب و قوی (با توجه به معیارهای رایج توی دانشگاه های معتبر امریکا و کانادا) از استادهای ارشدم دارم.
    8- امریکا، کانادا، استرالیا
    9- دو چیز برای من اهمیت داره: اول اینکه زمینۀ تحقیقاتی مورد نظرم (روباتیک/کنترل/مکاترونیک) توی دانشگاه مقصد فعّال باشه و دوم اینکه بورس معقول برای زندگی دانشجویی نرمال (یا نزدیک به نرمال) در اختیارم باشه. ضمناً هم دکتری برق می تونم بخونم هم دکتری مکانیک.
    دوست عزیز باید تمرکزتون رو روی نمره زبان بیشتر کنید.شما برای پذیرش از کانادا اگر نمره زبان خوبی داشته باشین شانس برای فاند بیشتره.
    همچنین برای آمریکا جی آر ای خیلی موثره.
    به نظر من شما الان فقط زبان بخون.
    بدون شک توصیه نامه ها و تدریساتون هم بی تاثیر نیستند.
    موفق باشید

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط smehdie نمایش پست ها
    دوست عزیز باید تمرکزتون رو روی نمره زبان بیشتر کنید.شما برای پذیرش از کانادا اگر نمره زبان خوبی داشته باشین شانس برای فاند بیشتره.
    همچنین برای آمریکا جی آر ای خیلی موثره.
    به نظر من شما الان فقط زبان بخون.
    بدون شک توصیه نامه ها و تدریساتون هم بی تاثیر نیستند.
    موفق باشید
    آیا امکانش هست که به طور تقریبی بگید که داشتن چه نمره ای توی TOEFL iBT و GRE می تونه منو به هدفم توی امریکا و کانادا برسونه؟
    یعنی اگر با اطلاعات بالا، الان حداقل نمره هام توی TOEFL iBT و GRE چند بود شما معتقد بودید که با درصد بالایی احتمال پذیرش با فاند دارم؟
    جوابتون می تونه کمکم کنه توی هدف گذاری صحیح و صرف زمان مناسب.
    ضمناً "به نظر من شما الان فقط زبان بخون" یعنی از مقاله های ISI در حال آماده سازی دست بکشم؟

Senior Member Harrison آواتار ها

آیا امکانش هست که به طور تقریبی بگید که داشتن چه نمره ای توی TOEFL iBT و GRE می تونه منو به هدفم توی امریکا و کانادا برسونه؟
    یعنی اگر با اطلاعات بالا، الان حداقل نمره هام توی TOEFL iBT و GRE چند بود شما معتقد بودید که با درصد بالایی احتمال پذیرش با فاند دارم؟
    ضمناً "به نظر من شما الان فقط زبان بخون" یعنی از مقاله های ISI در حال آماده سازی دست بکشم؟
    کانادا که باید معدل حداقل 15 16 داشت باشی...gre واسه بورس حداقل 1100 به اسکل قدیم...شما علت اینکه دوستمون گفتن زبان بخون چون نمره زبان نداشته باشی..10تام مقاله باز ریجکتی...مین زبان داشته باشی کافیه...اما gre بالا تضمین کننده فاند شماست...چون این دو لازم هستند...شما وقت اضافه اوردی رو مقاله ها بگذارید

Junior Member

سلام دوستان:
    متاسفانه کسی به پست من جواب نداد دوباره ارسال می کنم:
    1.مقطع تحصیلی و دانشگاه: کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی شریف
    2.معدل: کارشناسی: 17.98، ارشد تا کنون (17 واحد گذرانده، 9 واحد درسی و 6 واحد پایان نامه باقی مانده):17.85
    3. رشته مهندسی و علم مواد
    4. نمره زبان تافل: 111
    5.نمره GRE یا GMAT و .... به زودی
    6. تعداد مقاله و نوع 1 مقاله ژورنال IF=6.23 اسم چهارم، 1 مقاله کنفرانس بین المللی اسم چهارم اما محل برگزاری تهران، 3 مقاله در حال تهیه
    7. شرایط خاص: نفر اول دوره کارشناسی
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت: آمریکا
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره. از استادای معتبری که مقاله های زیادی دارند توصیه نامه دارم.
    با توجه به این که در رشته مواد ما با دانشجویان سایر رشته ها در رقابت هستیم، شانس خود را در این زمینه می خواهم بررسی کنم. در رنکنینک دانشگاه ها کدام دانشگاه ها شانس بیشتر دارم (منظورم 1-50، 50-100؟؟؟)
    با تشکر از دوستان

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Harrison نمایش پست ها
    کانادا که باید معدل حداقل 15 16 داشت باشی...gre واسه بورس حداقل 1100 به اسکل قدیم...شما علت اینکه دوستمون گفتن زبان بخون چون نمره زبان نداشته باشی..10تام مقاله باز ریجکتی...مین زبان داشته باشی کافیه...اما gre بالا تضمین کننده فاند شماست...چون این دو لازم هستند...شما وقت اضافه اوردی رو مقاله ها بگذارید
    معدل حداقل 15 توی لیسانس یا فوق لیسانس؟ آیا معدل لیسانس من که نزدیک به 15 هست ایجاد مشکل می کنه؟
    من در حال چک کردن دانشگاه های مقصدم توی امریکا و کانادا هستم؛ تقریباً 75 درصد دانشگاه های مدّنظرم توی کانادا، معدل ارشد براشون مهم هست. آیا معدل ارشدم جبران کنندۀ 74 صدم کمبود توی لیسانس نیست؟
    در مورد زبان هم در حال خواندن برای تافل و جی آر ای هستم؛ مصمم هستم برای گرفتن نمرۀ خوب توی هر دو. به اهمیت نمرۀ زبان توی پذیرش و فاند، آگاه هستم .

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Ukabed90 نمایش پست ها
    سلام دوستان:
    متاسفانه کسی به پست من جواب نداد دوباره ارسال می کنم:
    1.مقطع تحصیلی و دانشگاه: کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی شریف
    2.معدل: کارشناسی: 17.98، ارشد تا کنون (17 واحد گذرانده، 9 واحد درسی و 6 واحد پایان نامه باقی مانده):17.85
    3. رشته مهندسی و علم مواد
    4. نمره زبان تافل: 111
    5.نمره GRE یا GMAT و .... به زودی
    6. تعداد مقاله و نوع 1 مقاله ژورنال IF=6.23 اسم چهارم، 1 مقاله کنفرانس بین المللی اسم چهارم اما محل برگزاری تهران، 3 مقاله در حال تهیه
    7. شرایط خاص: نفر اول دوره کارشناسی
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت: آمریکا
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره. از استادای معتبری که مقاله های زیادی دارند توصیه نامه دارم.
    با توجه به این که در رشته مواد ما با دانشجویان سایر رشته ها در رقابت هستیم، شانس خود را در این زمینه می خواهم بررسی کنم. در رنکنینک دانشگاه ها کدام دانشگاه ها شانس بیشتر دارم (منظورم 1-50، 50-100؟؟؟)
    با تشکر از دوستان
    با توجه به اطلاعاتی که ذکر کردید و تجربه ای که از دوستان خودم دارم، قابل پیش بینی هست که معدل کل ارشدتون بالای 17 بشه و ضمن افزایش تعداد مقالات، نمرۀ GRE مطلوبی هم کسب کنید (البته اگر برای GRE زمان مناسب اختصاص بدید).
    با این شرایط، بین 50 دانشگاه برتر شانس بالایی دارید. به دلیل نیمه کاره بودن درستون توی ارشد، کسی نمی تونه نظر قطعی بده؛ چون رزومه تون هنوز کامل و قطعی نشده. هنوز فرصت برای تقویت بیشتر دارید .
    رنکینگ هم به اعتقاد خیلی ها فقط یک عدد هست که لزوماً بیانگر تمام واقعیت ها نیست. شما ممکنه از کار کردن توی دانشگاهی که رنکش 30 هست بیشتر راضی باشی تا کار کردن توی دانشگاه رنک 10. رنکینگ بیشتر روی شرایط تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس می تونه اثرگذار باشه؛ دورۀ دکتری بیشتر به استاد و آزمایشگاه و امکانات ربط داره.

Senior Member Harrison آواتار ها

معدل حداقل 15 توی لیسانس یا فوق لیسانس؟ آیا معدل لیسانس من که نزدیک به 15 هست ایجاد مشکل می کنه؟
    من در حال چک کردن دانشگاه های مقصدم توی امریکا و کانادا هستم؛ تقریباً 75 درصد دانشگاه های مدّنظرم توی کانادا، معدل ارشد براشون مهم هست. آیا معدل ارشدم جبران کنندۀ 74 صدم کمبود توی لیسانس نیست؟
    در مورد زبان هم در حال خواندن برای تافل و جی آر ای هستم؛ مصمم هستم برای گرفتن نمرۀ خوب توی هر دو. به اهمیت نمرۀ زبان توی پذیرش و فاند، آگاه هستم .
    سلام دوست عزیز ..هیچ چیز نشد نداره..من معدل 12 13 هم دیدم طرف الان امریکاس..
    اما راجع به کانادا یکم سخت گیرند...طبیعی هم هست چون کل دانشگاهاش شاید کمتر از یک ایالت کالیفرنیا امریکا باشه...
    من واقعا نمیدوم اگر برای دکترا میرید باز هم به معدل لیسانستون گیر میدند یا نه!!! کلا اینکه میگم کانادا معدل بالا 15 16 مخواد منظورم این نیست که 100% ریجکت میشین...اماواقعا اذیت میشین تا پذیرش بگیرید..حتما هم کانادا تا استاد پیدا نکردید مدرک نفرستید...
    دوست من معدل 13 داشت...ایلتس 7.0 هیچ چیز دیگه ای تو رزومه نداشت..سال اول همینجوری مدرک فرستاد University of ottawa رد شد...سال بعد با همون روزمه استاد پیدا کرد رفت همونجا!!! نمیگم شدنی نیست اما همچین حالتی 10% اتفاق می افته..من کم ندیدم بچه ها از امریکا بورس داشتن..کانادا یا رد شدند یا دیر جواب گرفتند...
    توصیه من به شما اینه که امریکا که حتما مدرک بفرست...کانادا هم دوست داشتی وقتی از استادا جواب گرفتی 2و3 تا دانشگاه بفرست ..ولی روش حساب نکن..ببین چی میشه

Banned

1. مقطع تحصیلی و دانشگاه: کارشناسی (دانشگاه علم و صنعت) و کارشناسی ارشد (دانشگاه تربیت مدرس)
    2. معدل: کارشناسی (16) و ارشد (16.35)
    3. رشته: مکانیک
    4. نمره زبان: تافل 99
    5.نمره GRE: کوانت (163)، وربال (145) و رایتینگ (3.5)- (یک ماه دیگه میخوام امتحان بدم و تقریبا مطمئنم که Q را بالای 166 و V را بالای 150 میارم)
    6. تعداد مقاله و نوع: یک ژورنال آی اس آی، یک کنفرانس IEEE، دو تا کنفرانس خارجی بین المللی که در IEEE ایندکس شده و یک کنفرانس داخلی که این هم در IEEE ایندکس شده.
    7. شرایط خاص: سابقه کار ندارم.
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت: آمریکا، کانادا و استرالیا
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره: می دانم معدل ارشدم خیلی پایینه اما الان دیگه نمیشه کاریش کرد. به نظر شما در چه رنکی شانس پذیرش دارم (بدون فاند نمی تونم برم)

Senior Member smehdie آواتار ها

به نظر من شما تافل دور و بر 95. جی آر ای هم وربالش حدود 400 تا 450 اسکیل قدیم که فک کنم میشه 146 تا 150 اسکیل جدید.
    این نمره ها شانستون رو بالا میبره.
    در مورد مقاله های آی اس آی هم به نظر من روشون کار کنین. به موازات زبان خوندن.مقاله ها تو رزومه سازی خیلی تاثیر دارند.
    ولی نمره زبان یه جورایی پیش نیازه.
    موفق باشیدد

1. مقطع تحصیلی و دانشگاه:دکتری دانشگاه دولتی
    2. معدل:لیسانس بالای 16، فوق بالای 16 و شاگرد ممتاز دوره، دکتری بالای 18
    3. رشته:عمران
    4. نمره زبان:
    5.نمره GRE یا GMAT و ....:-
    6. تعداد مقاله و نوع: 2مقاله علمی پژوهشی + 2 مقاله ISI (مروط به رشته صنایع) و 6 مقاله ISI تحت داوری
    7. شرایط خاص: می خوام دکتری دوم در رشته صنایع بگیرم
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت:آمریکا
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره:فاند خوب +دانشگاه خوب
    آیا امکانش هست بعد از گذراندن دوره سربازی که تا اون موقع سنم 30 میشه دکتری دوم بگیرم
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)