صفحه 14 از 216 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 2154

موضوع: نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

سلام دوستان. خسته نباشید
    1. فوق لیسانس مجازی امیرکبیر
    2. معدل 19
    3. رشته مهندسی صنایع گرایش مدیریت سیستم
    5,4. نمره زبان ندارم بزودی امتحان می دهم.
    6. تعداد مقاله و نوع دو مقاله ISI، یک ژورنال خارجی، چند کنفرانس خارجی و نزدیک به 10 کنفرانس داخلی + دو کتاب تخصصی
    7. شرایط خاص از لحاظ مالی قوی نیستم
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت، امریکا، کانادا، استرالیا و اروپا
    9. اگر بتونم کمک هزینه بگیرم عالی میشه. در کار پژوهشی خیلی قوی هستم. همچنین توصیه نامه های خوبی از اساتید برجسته می توانم بگیرم
    برای دکتری راهنماییم کنید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

سلام و خسته نباشید .
    1 . مقطع تحصیلی و دانشگاه : کاردانی دانشگاه ازاد
    2 . معدل : 18
    3 . مهندسی مکانیک ( صنایع اتومبیل)
    4 . نمره زبان : toefl هنوز ندادم . ولی اصلا مشکلی ندارم چون فارغ التحصیل از انستیتو سیمین با مدرک FCE هستم که سطحش از toefl بالاتره . به خاطر همین toefl حتما 100+ می تونم بگیرم
    5 . gre ندادم چون به من گفتن که کاردانی باید امتحانی به نام ast بدی که شبیه همون gre . از اونجایی که بخش اصلی این امتحان زبان و منطق هستش فکر نکنم مشکلی داشته باشم و به راحتی نمره خوبی می تونم بگیرم .
    6 . مقاله ندارم .
    7 . من در حال حاضر از 4 ترم کاردانی 2 ترم را پاس کردم و تا اخر امسال تموم میشه دانشگام . چون اقدامات apply زمان بره گفتم که زودتر اقدام کنم که وقتی مدرکو گرفتم وقتم زیاد تلف نشه . به نظر شما اگر الان apply کنم و بهشون بگم که تا اخر خرداد ی که میاد درسم تمومه قبول می کنن یا نه باید صبر کنم مدرکو بگیرم بعد اقدام کنم ؟

8 . کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت : فقط امریکا
    9 . تا جایی که امکان داره هر چه زودتر می خوام برم و اصلا وقت نمی خوام تلف کنم . پیشنهادتون برای سریع ترین راه چیه ؟

Junior Member

این رو هم اضافه کنم که فاند برام خیلی مهمه . ممنون

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من شناخت زیادی از دانشگاه های کانادا و روش ذیرش دادنشون ندارم و معمولاً جناب گلوب رو به دوستانی که در این باره سوال می پرسند توصیه می کنم ، اما تا جایی که در سایت ها دیدم کمتر دانشگاهی جی آر ای رو به عنوان موارد مورد نیازشون معرفی کردند ...
    GMAT هم که بصورت کلی اصلاً ارتباطی با مهندسی ها نداره ، معمولاً بیزینسی ها باید ارائه کنند ...
    اما برای افزایش شانس GRE سابجکت تاثیرش خیلی زیاده ، حتی اگر دانشگاه نگفته باشه غیر قابل چشم پوشیه ...
    من با معدل 14.2 هم دیدم افرادی رو که از کنکوردیا پذیرش گرفتند +فاند کامل ...
    اما اینکه بتونید در ترم های دوم یا سوم فاند پیدا کنید احتمال خیلی زیادی داره (حداقل در امریکا که اینجوریه) ؛ هر سه دانشکده ای که من باشون ارتباط دارم (نروساینس ، الکترونیک ، مهندسی پزشکی) بطور 100% به مستر ها و پی اچ دی ها فاند دادند (تقریباً 30% درصد از ابتدا فاند نداشتند که عموماً مستر بودند)
    اما در مورد مستر خوندن در ایران ، اگر هدف برگشت ندارید به هیچ وجه این کار رو نکنید ، مستر ایران فقط بدرد برگشت می خوره ، اگر نمی تونید هزینه های آمریکا یا کانادا رو پرداخت کنید آلمان رو مد نظر قرار بدید ...
    موفق باشید
    دوست عزیز اگر میشه کمی این مسئله رو روشن تر کنید. من شنیدم که دوستانی گفته اند ایرانی ها معمولا دو مشکل دارند در گرفتن اعتماد اساتید خارجی 1- ویزاهاشون گاها دچار مشکل میشه 2- ایرانی ها معمولا چند جا اپلای می کنند و بعد از اوکی کردن یکی از پدیرش هاشون به اصلاح بقیه پذیرش ها رو تو دست نگه می دارند به دانشگاه ها خبر نمیدند که قراره جای دیگه ای بروند!
    این قضیه هم هست که گفته میشه دانشجو unfergrad باید شهریه بده و دانشجو grad فوش سال اولش شهریه باید بده ( کاری با رشته های بیزینس اینا ندارم، فقط بحثم مهندسی ها است )

حالا می خواستم بدونم گفته های بالا رو چقدر تایید می کنید؟ خوشحال میشم یه توضیح خوب بهمون بدید چون خیلی هامون ممکنه پذیرش بگیریم ولی فاند خیر. اگر بدونیم یه کورسوی امیدی هست مطمئن خیلی کمک حالمون خواهد بود . . .
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر میشه کمی این مسئله رو روشن تر کنید. من شنیدم که دوستانی گفته اند ایرانی ها معمولا دو مشکل دارند در گرفتن اعتماد اساتید خارجی 1- ویزاهاشون گاها دچار مشکل میشه 2- ایرانی ها معمولا چند جا اپلای می کنند و بعد از اوکی کردن یکی از پدیرش هاشون به اصلاح بقیه پذیرش ها رو تو دست نگه می دارند به دانشگاه ها خبر نمیدند که قراره جای دیگه ای بروند!
    این قضیه هم هست که گفته میشه دانشجو unfergrad باید شهریه بده و دانشجو grad فوش سال اولش شهریه باید بده ( کاری با رشته های بیزینس اینا ندارم، فقط بحثم مهندسی ها است )

حالا می خواستم بدونم گفته های بالا رو چقدر تایید می کنید؟ خوشحال میشم یه توضیح خوب بهمون بدید چون خیلی هامون ممکنه پذیرش بگیریم ولی فاند خیر. اگر بدونیم یه کورسوی امیدی هست مطمئن خیلی کمک حالمون خواهد بود . . .
    متأسفانه این خصلت بد "خواباندن گزینه های متعدد توی آب نمک برای روز مبادا" رواج نسبتاً زیادی بین ایرانی ها داره که تأثیر منفیش نصیب درخواست کننده های سال های بعدی میشه! جلب نظر یک استاد خارجی برای ایرانی ها، هم تحت تأثیر وجهۀ بین المللی ایران و هم تحت تأثیر رفتارهای زنندۀ پیشینیان، کار ساده ای نیست. البته اینطور هم نیست که کسی با رزومۀ قوی بخاطر این حواشی ریجکت بشه؛ اما رزومه های متوسط ممکنه دچار این مشکل بشند.
    حداقل دو نفر سراغ دارم که با استادی که توی همین یک سال اخیر بهشون پذیرش داده چنین رفتاری کردند

یک معضل دیگری هم که ما ایرانیها داریم این هست که درصد بالایی از استادهای اصالتاً ایرانی، روی خوشی به هم وطن ها نشون نمی دند! کاری که در مورد استادهای چینی و هندی و کره ای کمتر دیده میشه و برای هم وطن هاشون، پپسی هم باز می کنند! استادهای چینی زیادی دیدم که بالای 75 درصد دانشجوهای ارشد و دکتراشون (و حتی فوق دکترا) از کشور خودشون بودند. به همین خاطر، گاهاً نمیشه روی جلب نظر و گرفتن پذیرش از یک استاد ایرانی، حساب خاصی باز کرد.

Junior Member

سلام مجدد . ممنون میشم اگه کسی بنونه جواب منو بده . دوباره پست می کنم
    سلام و خسته نباشید .
    4 . نمره زبان : toefl هنوز ندادم . ولی اصلا مشکلی ندارم چون فارغ التحصیل از انستیتو سیمین با مدرک FCE هستم که سطحش از toefl بالاتره . به خاطر همین toefl حتما 100+ می تونم بگیرم
    5 . gre ندادم چون به من گفتن که کاردانی باید امتحانی به نام ast بدی که شبیه همون gre . از اونجایی که بخش اصلی این امتحان زبان و منطق هستش فکر نکنم مشکلی داشته باشم و به راحتی نمره خوبی می تونم بگیرم .
    6 . مقاله ندارم .
    7 . من در حال حاضر از 4 ترم کاردانی 2 ترم را پاس کردم و تا اخر امسال تموم میشه دانشگام . چون اقدامات apply زمان بره گفتم که زودتر اقدام کنم که وقتی مدرکو گرفتم وقتم زیاد تلف نشه . به نظر شما اگر الان apply کنم و بهشون بگم که تا اخر خرداد ی که میاد درسم تمومه قبول می کنن یا نه باید صبر کنم مدرکو بگیرم بعد اقدام کنم ؟( در ضمن fund هم برام خیلی مهمه)

9 . تا جایی که امکان داره هر چه زودتر می خوام برم و اصلا وقت نمی خوام تلف کنم . پیشنهادتون برای سریع ترین راه چیه ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramyz نمایش پست ها
    سلام مجدد . ممنون میشم اگه کسی بنونه جواب منو بده . دوباره پست می کنم
    سلام و خسته نباشید .
    6 . مقاله ندارم .
    7 . من در حال حاضر از 4 ترم کاردانی 2 ترم را پاس کردم و تا اخر امسال تموم میشه دانشگام . چون اقدامات apply زمان بره گفتم که زودتر اقدام کنم که وقتی مدرکو گرفتم وقتم زیاد تلف نشه . به نظر شما اگر الان apply کنم و بهشون بگم که تا اخر خرداد ی که میاد درسم تمومه قبول می کنن یا نه باید صبر کنم مدرکو بگیرم بعد اقدام کنم ؟( در ضمن fund هم برام خیلی مهمه)

تا جایی که بنده دیدم شما برای کارشناسی ناپیوسته نمیتونید اقدام کنید. باید مجددا برای کارشناسی اقدام کنید و اگر پذیرفته شدید کارنامه و سرفصل دروس را ببرید و ببینید چقدر از واحدهاتون رو قبول میکنند. احتمال فاند کامل در دوره کارشناسی هم بسیار ناچیز است. تاپیک undergraduate admission رومطالعه بفرمایید تا شرایط پذیرش و احتمال گرفتن اسکالرشیپ رو پیدا کنید. در ضمن امتحان مورد نظر شما SAT است نه ast.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها

یک معضل دیگری هم که ما ایرانیها داریم این هست که درصد بالایی از استادهای اصالتاً ایرانی، روی خوشی به هم وطن ها نشون نمی دند! کاری که در مورد استادهای چینی و هندی و کره ای کمتر دیده میشه و برای هم وطن هاشون، پپسی هم باز می کنند! استادهای چینی زیادی دیدم که بالای 75 درصد دانشجوهای ارشد و دکتراشون (و حتی فوق دکترا) از کشور خودشون بودند. به همین خاطر، گاهاً نمیشه روی جلب نظر و گرفتن پذیرش از یک استاد ایرانی، حساب خاصی باز کرد.
    البته اساتید ایرانی زیادی هم هستند که کل یا اکثر تیم پژوهشی شون ایرانی هستند. منتهی بسیاری از استادهایی که عموما خودشون فارغ التحصیلان دانشگاههای تاپ ایران هستند ترجیحا از همان دانشگاههایی خودشان بوده اند دانشجو جذب میکنند و بخصوص آنهایی که در سالهای دهه های 1360 و 1370 در ایران تحصیل کرده اند نسبت به دانشگاههای پایین تر و آزاد و غیره دید منفی دارند. بهمین نحو مثلا یک استاد خارجی ممکنست تفاوت بین فرضا دانشگاه پیام نور و دانشگاه علم و صنعت را نداند ولی یک استاد تحصیل کرده ایران قطعا تفاوت قائل میشود.

در نتیجه اگر از دانشگاههای تاپ هستید و رزومه قویی دارید اتفاقا در نظر استادهای ایرانی بخصوص آنهایی که فارغ التحصیل دانشگاه شما باشند مثبت خواهد بود ولی اگر از دانشگاه پایینی هستید احتمالا با استادهای خارجی شانس بیشتری دارید.

Senior Member smehdie آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan3030 نمایش پست ها
    1. مقطع تحصیلی و دانشگاه: کارشناسی (دانشگاه علم و صنعت) و کارشناسی ارشد (دانشگاه تربیت مدرس)
    2. معدل: کارشناسی (16) و ارشد (16.35)
    3. رشته: مکانیک
    4. نمره زبان: تافل 99
    5.نمره GRE: کوانت (163)، وربال (145) و رایتینگ (3.5)- (یک ماه دیگه میخوام امتحان بدم و تقریبا مطمئنم که Q را بالای 166 و V را بالای 150 میارم)
    6. تعداد مقاله و نوع: یک ژورنال آی اس آی، یک کنفرانس IEEE، دو تا کنفرانس خارجی بین المللی که در IEEE ایندکس شده و یک کنفرانس داخلی که این هم در IEEE ایندکس شده.
    7. شرایط خاص: سابقه کار ندارم.
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت: آمریکا، کانادا و استرالیا
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره: می دانم معدل ارشدم خیلی پایینه اما الان دیگه نمیشه کاریش کرد. به نظر شما در چه رنکی شانس پذیرش دارم (بدون فاند نمی تونم برم)
    تافل و نمره جی آر ای تون در حد مناسبی هست.اگه جی آر ایتون در دفه دوم نمراتی که فرمودین بشه خب خیلی بهتره. مخصوصا وربالش.
    اگرچه معدل ارشدتون کمه نسبتا ولی شانس دارین. دانشگاههای رنک 300 تا 400 میتونن گزینه های خوبی باشند.البته این دلیل نمیشه که اصلا داشنگاه رنک بهتر پذیرش نمیگیرین. بلکه تو این بازه شانستوون بیشتره به نظر من.
    البته همیشه قبل از تصمیمگیری سری به نتایج پذیرش فروم بزنین.
    موفق باشیید

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    البته اساتید ایرانی زیادی هم هستند که کل یا اکثر تیم پژوهشی شون ایرانی هستند. منتهی بسیاری از استادهایی که عموما خودشون فارغ التحصیلان دانشگاههای تاپ ایران هستند ترجیحا از همان دانشگاههایی خودشان بوده اند دانشجو جذب میکنند و بخصوص آنهایی که در سالهای دهه های 1360 و 1370 در ایران تحصیل کرده اند نسبت به دانشگاههای پایین تر و آزاد و غیره دید منفی دارند. بهمین نحو مثلا یک استاد خارجی ممکنست تفاوت بین فرضا دانشگاه پیام نور و دانشگاه علم و صنعت را نداند ولی یک استاد تحصیل کرده ایران قطعا تفاوت قائل میشود.

در نتیجه اگر از دانشگاههای تاپ هستید و رزومه قویی دارید اتفاقا در نظر استادهای ایرانی بخصوص آنهایی که فارغ التحصیل دانشگاه شما باشند مثبت خواهد بود ولی اگر از دانشگاه پایینی هستید احتمالا با استادهای خارجی شانس بیشتری دارید.

دقیقاً منظورم همون دید منفی بود که شما ذکر کردید؛ بهتره بگیم "بایاس ذهنی"!
    به نظر من استادهایی که بایاس ذهنی منفی دارند، هدف های خوبی برای مکاتبه نیستند؛ حتّی برای بچه هایی که رزومۀ تاپی دارند. دلیل من هم اینه که استادی که فقط به خاطر اسم یک دانشگاه برای کلّ زندگی علمی یک درخواست دهنده تعیین تکلیف می کنه، استاد منطقی و معقولی نیست.
    شاید فکر کنید که چون خودم دانشگاه آزاد درس خواندم اینو میگم اما بیش از 50 درصد استادهای لیسانس و فوق لیسانس من، استادهای نامدار دانشگاه های اصلی شهر تهران بودند که با همون معیارهای دانشگاه خودشون تدریس می کردند و ما با امکانات آموزشی کمتری (مثل در اختیار داشتن حلّ تمرین مناسب و قوی) پا به پاشون تلاش می کردیم.
    سراغ دارم کسی که توی دانشگاه آزاد ایران (توی شهرستان نسبتاً دور افتاده) لیسانس گرفت؛ فوقش رفت کانادا؛ دکتری رفت امریکا؛ الان هم فوق دکتری توی برکلی هست!

از این موارد که بگذریم یک سؤالی دارم از شما و سایر دوستان: اینکه توی این تاپیک به بعضی ها گفته میشه که مثلاً توی دانشگاه های رنک 100 تا 200 شانس خوبی داری، منظور کدام رنکینگ هست؟ رنکینگ جنرال دانشگاه های دنیا یا رنکینگ اختصاصی مثلاً امریکا توی رستۀ فنی و مهندسی؟ آخه با هم گاهی وقت ها تفاوت زیادی دارند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)