صفحه 16 از 216 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 2154

موضوع: نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan3030 نمایش پست ها
    1. مقطع تحصیلی و دانشگاه: کارشناسی (دانشگاه علم و صنعت) و کارشناسی ارشد (دانشگاه تربیت مدرس)
    2. معدل: کارشناسی (16) و ارشد (16.35)
    3. رشته: مکانیک
    4. نمره زبان: تافل 99
    5.نمره GRE: کوانت (163)، وربال (145) و رایتینگ (3.5)- (یک ماه دیگه میخوام امتحان بدم و تقریبا مطمئنم که Q را بالای 166 و V را بالای 150 میارم)
    6. تعداد مقاله و نوع: یک ژورنال آی اس آی، یک کنفرانس IEEE، دو تا کنفرانس خارجی بین المللی که در IEEE ایندکس شده و یک کنفرانس داخلی که این هم در IEEE ایندکس شده.
    7. شرایط خاص: سابقه کار ندارم.
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت: آمریکا، کانادا و استرالیا
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره: می دانم معدل ارشدم خیلی پایینه اما الان دیگه نمیشه کاریش کرد. به نظر شما در چه رنکی شانس پذیرش دارم (بدون فاند نمی تونم برم)
    سلام دوست عزیز
    رزومه نسبتاً خوبی دارید ، اگر بتونید این نمرات GRE رو بدست بیارید و از اساتید شناخته شدتون توصیه نامه بگیرید ، قطعاً می تونید از زیر 50 آمریکا پذیرش با فاند بگیرید ، در تگزاس ، میشیگان ، ایلینویز و آریزونا فکر می کنم شانس خوبی داشته باشید ، اما قبل از اپلای حتماً با اساتید هماهنگ کنید ...
    در مورد کانادا و استرالیا هم واقعاً متاسفم ، اطلاعاتی ندارم
    موفق باشید
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan3030 نمایش پست ها
    1. مقطع تحصیلی و دانشگاه: کارشناسی (دانشگاه علم و صنعت) و کارشناسی ارشد (دانشگاه تربیت مدرس)
    2. معدل: کارشناسی (16) و ارشد (16.35)
    3. رشته: مکانیک
    4. نمره زبان: تافل 99
    5.نمره GRE: کوانت (163)، وربال (145) و رایتینگ (3.5)- (یک ماه دیگه میخوام امتحان بدم و تقریبا مطمئنم که Q را بالای 166 و V را بالای 150 میارم)
    6. تعداد مقاله و نوع: یک ژورنال آی اس آی، یک کنفرانس IEEE، دو تا کنفرانس خارجی بین المللی که در IEEE ایندکس شده و یک کنفرانس داخلی که این هم در IEEE ایندکس شده.
    7. شرایط خاص: سابقه کار ندارم.
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت: آمریکا، کانادا و استرالیا
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره: می دانم معدل ارشدم خیلی پایینه اما الان دیگه نمیشه کاریش کرد. به نظر شما در چه رنکی شانس پذیرش دارم (بدون فاند نمی تونم برم)
    برای کانادا باید سعی کنید استاد پیدا کنید. با دانشگاههای مختلف تماس بگیرید.

1.لیسانس: شهید بهشتی / فوق: دانشگاه تهران
    2.معدل 14.6/ 17.9 (بدون پایان نامه 17.7)
    3. اقتصاد/ جامعه شناسی
    4. آیلتس 7.5 / تافل 106
    5. هنوز امتحان ندادم ولی برآورد بین 155-160 (وربال)/ 160 ریاضی و 4-5 رایتینگ
    6. یک مقاله آی اس آی
    7. رتبه 570 کنکور سراسری و یک کنکور ارشد
    8. آمریکا/کانادا/نروژ/ اسپانیا
    9. فاند خوب/ دانشگاه خوب (رنک زیر 100/ زیر 50/ زیر 20) - پی اچ دی جامعه شناسی

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

نقل قول نوشته اصلی توسط arashhavadi نمایش پست ها
    1.لیسانس: شهید بهشتی / فوق: دانشگاه تهران
    2.معدل 14.6/ 17.9 (بدون پایان نامه 17.7)
    3. اقتصاد/ جامعه شناسی
    4. آیلتس 7.5 / تافل 106
    5. هنوز امتحان ندادم ولی برآورد بین 155-160 (وربال)/ 160 ریاضی و 4-5 رایتینگ
    6. یک مقاله آی اس آی
    7. رتبه 570 کنکور سراسری و یک کنکور ارشد
    8. آمریکا/کانادا/نروژ/ اسپانیا
    9. فاند خوب/ دانشگاه خوب (رنک زیر 100/ زیر 50/ زیر 20) - پی اچ دی جامعه شناسی
    دوست عزیز میدونم خیلی برای جی ار ای زحمت کشیدید ولی پیشنهاد میکنم در مورد براوردتون تجدید نظر کنید. مخصوصا رایتینگ. با این که زیاد تاثیری در پذیرش نداره ولی من تا حالا ایرانی ندیدم که رایتینگ ۵ شده باشه. خود امریکایی ها هم کم پیش میاد بشن. وربال هم بعید میدونم ۱۵۵ تا ۱۶۰ بشید ولی باز اگه این نمره ها بشید من تضمین میکنم شما زیر ۵۰ و چه بسا اگه ۱۶۰-۱۶۰-۵ بشید زیر ۲۰ فول فاند شید...امریکا.

Member samare آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Control

نقل قول نوشته اصلی توسط roozbeh1389 نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان گرامی لطفا نظرتونو راجع به شرایط من بیان کنید.می تونم واقعا امیدی داشته باشم؟
    میخوام از لیسانس مهندسی برق قدرت دانشگاه دولتی (سطح متوسط) اراک برای Ph.D های مستقیم امریکا اقدام کنم.میرم ترم 7.

معدل:14.5(البته اگه نمرات بعضی دروس که دوباره پاس شدنو لحاظ کنم و قبلیاشو نادیده بگیرم حدودا 15.5 میشه)
    سال 2010 آیلتس آکادمیک 7.5 داشتم.
    3 سال زبان انگلیسی تدریس کردم.

میخوام آبان ibt بدم و ان شاله 100 رو میارم.
    gre نسبتا خوبی به امید خدا میارم.

یه مقاله سابمیت شده ISI به همراه اساتید پیش رو دارم.
    یه مقاله داخلی.
    مدرک PLC فنی حرفه ای هم دارم
    توانایی تدریس ریاضیات مهندسی رو هم با تسلط کامل به انگلیسی دارم.(نمی دونم چقدر تو گرفتن TA درس بی ربط با رشته ,موثره؟)

نظرم بیشتر به دانشگاه های ایالات تگزاس و کالیفرنیاست.مثلا
    UT at Dallas,UT at san antonio,UT at Houston A&M university of texas یا ,university of southern california

یه نیم نگاهی هم به دانشگاه های مید وست و شرقی مثل ویرجینیا دارم.
    فاندی که بتونه فقط شهریه و هزینه هامم بده برام کافیه.

امیدی هست؟
    به نظر من متاسفانه شانستون زیاد نیست تو اون دانشگاه هایی که گفتید تو اولی و آخری اش که خیلیییی کمه. معدلتون پایینه. تغییر گرایش هم برعکس اینکه می فرمایید استقبال می شه ازش این طوری نیست. بلکه باید تازه بیشتر تلاش کنید و بهتر بتونید خودتونو ثابت کنید توی ارتباط با اساتید. اگه مقاله شما یا بالاخره یه کار پژوهشی چیزی مرتبط با کنترل یا الکترونیک داشته باشید بهتر ممکنه بتونید مجابشون کنید اما اگه صرفا بگید علاقه دارید که گرایشتونو تغییر بدید مخصوصا الکترونیک... یکم مجاب کننده نیستش... مگه پروژه های بین رشته ای باشه که شما یه گوشه اش رو که به گرایش قدرت مربوطه بتونید بگیرید. اما تو رنک های متوسط بالا برای ارشد شانس پذیرش با فاند دارید. اگه البته با استادا خوب ارتباط برقرار کنید شانستون بیشترم می شه. خودتونو به ایالت های خاص هم محدود نکنید همه جا رو بگردید. موفق باشید.
    گاه آن چه ما را به حقیقت می رساند، خود از آن عاری است...

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_golkaram نمایش پست ها
    دوست عزیز میدونم خیلی برای جی ار ای زحمت کشیدید ولی پیشنهاد میکنم در مورد براوردتون تجدید نظر کنید. مخصوصا رایتینگ. با این که زیاد تاثیری در پذیرش نداره ولی من تا حالا ایرانی ندیدم که رایتینگ ۵ شده باشه. خود امریکایی ها هم کم پیش میاد بشن. وربال هم بعید میدونم ۱۵۵ تا ۱۶۰ بشید ولی باز اگه این نمره ها بشید من تضمین میکنم شما زیر ۵۰ و چه بسا اگه ۱۶۰-۱۶۰-۵ بشید زیر ۲۰ فول فاند شید...امریکا.
    من پارسال بدون آمادگی جی آر ئی دادم و وربال 150 و رایتینگ 3.5 شدم. الان هم رایتینگ هام رو دکتر برزآبادی که صحیح میکنه و نمره میده 5- 5.5 میشم. البته میدونم گرفتن همچین نمره ای آسون نیست به خاطر همین بازه از 4 تا 5 و 155 تا 160 دادم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

با سلام. من مهندسی مکانیک را در دانشگاه دولتی سمنان با معدل 14.52 به اتمام رسانده ام. و قصد دارم هر طور شده از یک دانشگاه در کانادا برای مقطع ارشد مکانیک پذیرش بگیرم.در حال حاضر در حال خواندن برای آیلتس هستم.آن طور که می دانم اکثر دانشگاه های کانادا معدل بالای 15 می خواهند.ضمنا مقاله ای هم ندارم. آیا به نظرتون شانسی دارم؟ اگر جوابتان منفی است ، آیا توصیه ی دیگری دارید؟ اولویت بعدی من هم استرالیا هست. ممنون میشوم پاسخ من را بدهید.با تشکر.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

نقل قول نوشته اصلی توسط arashhavadi نمایش پست ها
    من پارسال بدون آمادگی جی آر ئی دادم و وربال 150 و رایتینگ 3.5 شدم. الان هم رایتینگ هام رو دکتر برزآبادی که صحیح میکنه و نمره میده 5- 5.5 میشم. البته میدونم گرفتن همچین نمره ای آسون نیست به خاطر همین بازه از 4 تا 5 و 155 تا 160 دادم
    ببینید من به هیچ وجه دوست ندارم بگم شما نمیتونید و ... منظورم رو بد برداشت نکنید. من خودم از خدامه شما که بلدی جی ار ای نمرت عالی شه کله این چینی های ... رو بخوابونی.
    این که میگید ۱۵۰ گرفتید خیلی خوبه افرین. ولی زیاد نمیشه باز روش حساب کرد. جی ار ای یه ذره به شانس هم بستگی داره. البته نظر منه...(چون نمرش رقابتیه بینه کسایی که تو ساعت شما در حوضه شما امتحان میدن) و ممکنه دفعه بعد خیلی بیشتر نشید. در مورد رایتینگ اقای برز ابادی هم منم کلاس ایشون رو رفتم نمره هام ۴ میشد ولی تو امتحان ۳ شدم.ولی این رو مطمئنم که شما که اینقدر خوب شدید کلاس اقای برز ابادی حداقل تو وربال هیچ کمکی بهتون نمیکنه. جی ار ای به عقیده من امتحان معمولی نیست که بیشتر بخونید بیشتر شید. ای کی یو ه و اختلاف طرز تفکر شما با امریکایی ها که ۲ ۳ سال لازم داره تا جبران شه. من ۱ سال و ۱۱ ماه جی ار ای خودم و تمامی لغات رو بلد بودم ولی منطقم بهش نمیخورد. و میدونم باز بدم بیشتر نمیشم. ولی خیلی هم بودن که از من کنتر خودن و بیشتر شدن و این به خاطر ای کی یو و... بوده دی: البته این ها ه باز دلیل نمیشه. ممکنه این نمره ها رو بگیرید . اصلا یکی از دلایلی که شما نمرت بدون امادگی بالا شده همینه که اقتصاد خوندی و بیشتر از منه مهندس سوالا رو درک میکنی ولی مثلا دیگه تو یه سال فلسفه دان و قانون شناس و ساینس شناس (سانیتیست) و... که نمیشید!. که منم گفتم شانستون چه قدره برای پذیرش.

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

سلام
    ۱) شما برای جبران معدل کارشناسی, نیاز دارین تا ضرورتا مدرک جی آر ای با نمرهء بالا داشته باشین
    ۲) نمره ۶/۵ برای آیلتس بد نیست. اما توصیه می کنم در صورت امکان دوباره امتحان بدین. شاید بد نباشه همزمان با آمادگی برای جی آر ای, این بار تافل بدین
    ۳) به نظر من, سابقهء کار چندان در پذیرش دکترا موثر نیست
    ۴) در مورد اولویت های محل تحصیل, با توجه به رزومهء پژوهشی شما, نمیشه به قطع گفت در آمریکا و کانادا چه میزان احتمال پذیرش دارین. اما با توجه به آنلاین شدن توصیه نامه ها و در نتیجه محدود شدن تعدادی که استاد حاضر میشه برای شما آنلاین وقت بذاره, من توصیه می کنم چندان روی آمریکا پتانسیل نذارین, از کانادا شروع و تمرکز رو بر روی اروپا بذارین
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط chasis نمایش پست ها
    1. مقطع تحصیلی : كارشناسي ارشد- دانشگاه آزاد- معدل:16.75- رشته مهندسي مكانيك
    كارشناسي: دولتي شاهرود (روزانه)- معدل: 13:80- رشته مهندسي مكانيك

2. رشته: مهندسي مكانيك- جامدات
    4. نمره زبان: IELTS 6.5
    5.نمره GRE یا GMAT و .... تا بحال امتحان نداده ام
    6. تعداد مقاله و نوع:
    كنفرانسي در كنفرانس The 48th Annual Technical Conference of the Society of Engineering Sciences آمريكا
    يك مقاله ISI Index در مالزي
    7. شرایط خاص
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت: آمريكا، كانادا، استراليا، اروپا
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره
    : 7.5 سابقه كار كه 6 سال آن در دو شركت نفتي بوده (نيمه دولتي) و 1.5 سال آن در يك پيمانكار بزرگ نفت و گاز و مطرح ايران در پروژه هاي فازهاي پارس جنوبي بوده است.

آيا امكان گرفتن پذيرش با فاند را دارم؟

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط angel69 نمایش پست ها
    سلام بچه ها من رشته ام زیست شناسی معدل کارشناسیم 17.70(نفر اول) نمره زبان ندارم ولی زبانم خوبه toeflبدم فک کنم نمره خوb بگیرم...ارشد قبول شدم..سوالم اینه ک من تصمیم دارم امسال ارشد رو برم و تو این مدتم خودمو برا toefl آماده کنم بعد اپلای کنم برا مسترز ...یعنی ارشدو نصفه نیمه ول کنم اینجا....میخام نظر دوستای با تجربه رو بدونم ک کارم درسته؟؟؟ بعد اینکه اگه نمره زبانم خوب شه با این وضعیت امکان full fundتو کانادا یا و آمریکا هس؟؟؟ مر30 از همه تون.
    نقل قول نوشته اصلی توسط angel69 نمایش پست ها
    راسی یادم رف دانشگاه دولتی بودم...و گزینه بعدیم آلمان هست.
    سلام
    به نظر من به جای اینکه ارشد ایران رو در نیمهء کار رها کنین و در اروپا یا آمریکای شمالی مجدد شروع کنین, نه از دید زمانی و نه از دید هزینه, منطقی نیست. توصیهء شخصی من اینه که ارشد رو در ایران تموم کنین و در طول این مدت:
    ۱) برای تافل و همینطور جی آر ای با نمرهء بالا برنامه ریزی کنین
    ۲) روی پایان نامهء ارشد زمان, دقت و حجم کاری بالاتری بذارین تا بتونین مقاله و یا مقالات قابل توجهی رو از نتایج کار استخراج کنین
    تردید نداشته باشین برتری در این دو مولفه, بخت شما رو در پذیرش دکترای با فاند در آمریکا/کانادا به میزان چشمگیری بالا می بره
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)