صفحه 209 از 216 نخستنخست ... 109159199200201202203204205206207208209210211212213214215216 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,081 تا 2,090 , از مجموع 2154

موضوع: نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط wednesdaynight نمایش پست ها
    دوست عزیز، Tarkan78، بسیار ممنون که جواب دادید. البته باید بگم که من یک بار برای Fall 2013 از آمریکا پذیرش گرفتم و از دبی ریجکت شدم. به دلیل همون بند 501. اما الان ماجرا فرق داره. من الان از طریق همسرم که در آمریکا زندگی میکنه پرونده مهاجرتی تشکیل دادم و طی کمتر از یک سال دیگه ایشالله گرین کارتم رو میگیرم. بنابراین باید به عنوان Domestic Student اپلای کنم. به همین جهت حرف آقای amirvajdi که میگن
    پذیرش یه بحثه و ویزا یه موضوع دیگست کاملا راجع به من صدق میکنه. حالا شما دو دوست عزیز فکر میکنید با توجه به اینکه به عنوان Domestic Student میتونم اپلای کنم، شانسم چطور خواهد بود. در توضیح مقالات باید بگم که 4 تاشون خوب هستن و 4 تاش هم معمولیه.
    بسیار ممنون
    خب بگو راحتمون کن! شما دیگه دانشجوی اینترنشنال نخواهی بود! و این یعنی خیلی خیلی کارت راحته.
    داستان پذیرش گرفتن دانشجوی اینترنشنال با شما که میخای گرین کارت داشته باشی کمپلت فرق داره
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط amirali77 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    پیشاپیش ممنون از وقت و حوصله ای که میگذارید، نمیدونید این کارتون چقدر مهم و حیاتی هست برام
    تو بدجور دوراهی افتادم و واقعا مستاصل و مضطربم.

من میخوام برای برق اپلای کنم و نیاز به فاند ندارم و حمایت مالی میشم.

من شرایطم ایناس :
    1- لیسانس برق-کنترل خواجه نصیر ، معدل 15.2
    2- toefl:105
    3- (gre (q170 , v164, aw4
    4- recom نسبتا خوب
    5- sop روتین
    6- مقاله ندارم

این معدل درخشان دردسر ساز نمیشه به نظرتون ؟ دیگه پدر خودمو درآوردم جبرانش کنم !
    ممنون میشم دوستات با تجربه کمکشون رو دریغ نکنند و واضح و واقع بینانه بفرمایند برای چه رنکی از دانشگاههای آمریکا شانس دارم یا اینکه اصلا شانس دارم یا نه؟

خواهشا مدیران محترم پست من رو پاک نکنند، منم مثل برادرتون واقعا کسی رو ندارم که ازش مشاوره بگیرم
    اگه فاند نخای همه جا میشه بری! دردسر اصلی سر فانده نه چیزدیگه
    مثلا کسی که را میشناسم که رنک 400 با فاند رفت که از رنک 13 پذیرش بدون فاند داشت.
    پس ببینید که وقتی بحث فاند نباشه خیلی کارها راحت میشه
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirali77 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    پیشاپیش ممنون از وقت و حوصله ای که میگذارید، نمیدونید این کارتون چقدر مهم و حیاتی هست برام
    تو بدجور دوراهی افتادم و واقعا مستاصل و مضطربم.

من میخوام برای برق اپلای کنم و نیاز به فاند ندارم و حمایت مالی میشم.

من شرایطم ایناس :
    1- لیسانس برق-کنترل خواجه نصیر ، معدل 15.2
    2- toefl:105
    3- (gre (q170 , v164, aw4
    4- recom نسبتا خوب
    5- sop روتین
    6- مقاله ندارم

این معدل درخشان دردسر ساز نمیشه به نظرتون ؟ دیگه پدر خودمو درآوردم جبرانش کنم !
    ممنون میشم دوستات با تجربه کمکشون رو دریغ نکنند و واضح و واقع بینانه بفرمایند برای چه رنکی از دانشگاههای آمریکا شانس دارم یا اینکه اصلا شانس دارم یا نه؟

خواهشا مدیران محترم پست من رو پاک نکنند، منم مثل برادرتون واقعا کسی رو ندارم که ازش مشاوره بگیرم
    با سلام دوست عزیز

وربال بسیار خوبی دارید.

به نظرم رنک در حدود 50 در صورتی که به دنبال فاند نباشید.

سلام. من امسال قصد اپلای دارم. ممنون می شم راهنماییم کنین که با شرایط زیر کجاها اپلای کنم:

1. لیسانس، امیرکبیر
    2. 16.6 (GPA: 3.47)
    3. مهندسی هوافضا (اپلای برای مکانیک)
    4. TOEFL: 111 speaking 22، حاضرم دوباره بدم و امیدوارم بتونم 115-116 با اسپیکینگ حداقل 25-26 بگیرم.
    5. GRE General: Quant: 170, Verbal: 166, AWA: Pending (امیدوارم رایتینگو هم حداقل 4 بگیرم.)
    6. ندارم ولی یه مقدار کار کردم. شاید تا موقع اپلای یکی دو تا کوچیک در بیاد!
    7. ترجیح اکید گرفتن فاند هست (خصوصا اگه برای مسترز بتونم فاند بگیرم)، رنک دانشگاه هم کمابیش برام مهمه.
    8. آمریکا (اولویت)، کانادا
    9. ریکامهای نسبتا خوب فکر می کنم بتونم جور کنم. یک ترم هم معدلم به طرز وحشتناکی کم شده (نزدیک 13) و اون ترم 1 درس رو افتادم. این اتفاقا دلیل موجه داشته و احتمالا تو SOP یا یکی از ریکامها توضیح داده میشه. معدل ترم آخر 19.5 بود. ضمنا (مسخره نکنین) Extracurricular غنی ای دارم!

4 تا از دانشگاه هایی که مد نظر خودم هستن Northeastern، Syracuse، Pittsburgh، و Boston هستن. نظرتون رو در مورد اینا بگین. بازه های رنک پیشنهادی خودتون رو هم بگین و بگین رنکینگ کدوم سایت رو استفاده می کنین. ممنون میشم توی پیشنهادهاتون علاوه بر گزینه های با احتمال بالا، رنک های بهتری که شانس 50-50 دارن یا گزینه هایی که روی GRE و TOEFL تاکید بیشتری دارن رو هم بهم معرفی کنین.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط aminghafourian نمایش پست ها
    سلام. من امسال قصد اپلای دارم. ممنون می شم راهنماییم کنین که با شرایط زیر کجاها اپلای کنم:

1. لیسانس، امیرکبیر
    2. 16.6 (GPA: 3.47)
    3. مهندسی هوافضا (اپلای برای مکانیک)
    4. TOEFL: 111 speaking 22، حاضرم دوباره بدم و امیدوارم بتونم 115-116 با اسپیکینگ حداقل 25-26 بگیرم.
    5. GRE General: Quant: 170, Verbal: 166, AWA: Pending (امیدوارم رایتینگو هم حداقل 4 بگیرم.)
    6. ندارم ولی یه مقدار کار کردم. شاید تا موقع اپلای یکی دو تا کوچیک در بیاد!
    7. ترجیح اکید گرفتن فاند هست (خصوصا اگه برای مسترز بتونم فاند بگیرم)، رنک دانشگاه هم کمابیش برام مهمه.
    8. آمریکا (اولویت)، کانادا
    9. ریکامهای نسبتا خوب فکر می کنم بتونم جور کنم. یک ترم هم معدلم به طرز وحشتناکی کم شده (نزدیک 13) و اون ترم 1 درس رو افتادم. این اتفاقا دلیل موجه داشته و احتمالا تو SOP یا یکی از ریکامها توضیح داده میشه. معدل ترم آخر 19.5 بود. ضمنا (مسخره نکنین) Extracurricular غنی ای دارم!

4 تا از دانشگاه هایی که مد نظر خودم هستن Northeastern، Syracuse، Pittsburgh، و Boston هستن. نظرتون رو در مورد اینا بگین. بازه های رنک پیشنهادی خودتون رو هم بگین و بگین رنکینگ کدوم سایت رو استفاده می کنین. ممنون میشم توی پیشنهادهاتون علاوه بر گزینه های با احتمال بالا، رنک های بهتری که شانس 50-50 دارن یا گزینه هایی که روی GRE و TOEFL تاکید بیشتری دارن رو هم بهم معرفی کنین.
    سلام

پیش از هر اظهارنظری، می خوام تعجب خودم از دو مورد رو بیان کنم.
    شما نمرۀ تافلتون 111 شده ولی اسپیکینگتون 22 هست؟! یعنی دو تا 30 و یک 29 و یک 22؟! اشتباه تایپی نیست؟!
    شما جداً وربال 166 آوردید؟ نمرۀ کسب شده هست یا نمرۀ تخمینی؟ اشتباه تایپی نیست؟!

من با فرض درست بودن نمره های تافل و GRE درج شده، نظر خودمو میگم:

شرایط موجود رزومه تون میگه با احتمال بسیار زیادی میتونید از دانشگاه های top 50 امریکا (یا حتی top 30)، پذیرش بگیرید. منظورم top 50 در رنکینگ مهندسی مکانیک US News هست. تنها چند نکته توی رزومه تون وجود داره که باعث ایجاد عدم تعادل شده.

نمرۀ تافل شما بسیار خوب هست ولی اسپیکینگتون در حد ناامید کننده ای پایینه! پیشنهاد میکنم که اگر می خواید دوباره تافل بدید، نیاز نیست روی نمرۀ 115 تمرکز کنید؛ همین که چهار تا نمرۀ متعادل 26 بگیرید، الزامات اکثر دپارتمان فراهم میشه. منظورم اینه که اگر بالای 100 باشه نمره تون و هیچ نمرۀ زیر 25 هم نداشته باشید، کفایت میکنه. مهمترین مهارت های زبانی برای دپارتمان های مختلف، اسپیکینگ و رایتینگ هستند.

در مورد نمرۀ بسیار درخشان GRE هم لازم نیست توضیح خاصی داده بشه. این نمره اگر فراهم شده باشه، به قدری چشمگیر هست که هیچ کمیتۀ تصمیمی نتونه چشم از شما برداره.

معدل لیسانس شما معدل خوبی هست؛ اما دانشگاه های top 10 معمولاً متقاضی هایی دارند با معدلهای بالاتر از این عدد. به همین خاطر، علیرغم شانس قابل قبولی که برای top 50 دارید، نمیتونم حوزۀ تخمین خودمو به top 10 محدود کنم.

نکتۀ دیگری که باید بهش توجه کرد، لیسانس نامرتبط شماست. درسته که هوافضا و مکانیک خیلی هم از هم دور نیستند، اما باید دید که درسهای لیسانس شما، به کدام گرایش مهندسی مکانیک نزدیکتر هست. البته باید در نظر داشت که بهترین نمره های لیسانس شما، به کدام حوزۀ مهندسی مکانیک نزدیکتر هست. برای اون حوزه ها، شما شانس بالاتری برای جلب نظر استاد و کمیتۀ تصمیم دارید. ضعف مقطعی در یک ترم تحصیلی، اونقدرایی نگران کننده نیست؛ خصوصاً به این خاطر که شما در ترمهای بعدی جبران کردید.

در حال حاضر داشتن مقاله برای شما الزام آور نیست. به نظر من، تمرکز ویژه بکنید روی پیدا کردن استادهایی که بیشترین انطباق رو با حوزه های تحقیقاتی مورد نظر شما دارند. بعد، از داخل وب سایت این استادها، مقالات چند سال اخیرشون رو نگاهی بیندازید و سعی کنید برای مکاتبه با استادها، یک ریسرچ پلن مختصر (ماکزیمم یک صفحه) در بیارید تا نشون بدید که چقدر آشنا به حوزه های تحقیقاتی استاد هستید. همچنین، روی توصیه نامه ها و بخصوص روی SoP زمان بگذارید. شرایط فعلی رزومۀ شما اکر با یک SoP بسیار خوب (چه از نظر محتوای کلام و چه از نظر نگارشی) همراه بشه، میتونه شانس شما رو به شدت بالا ببره؛ چون آیتمهای قابل مانوری داخل رزومه تون هست که اگر خوب از اونها استفاده بشه، شانس تأثیرگذاری بالایی خواهید داشت.

داشتن فعالیت های مثبت فوق برنامه، چرا باید باعث مسخره کردن دیگران بشه؟! اون دسته از فعالیت هایی که به انتخاب رشته و گرایش تحقیقاتی آیندۀ شما کمک میکنه، بهتره توی رزومه درج بشه.

جمع بندی: به نظر من، اگر هوشمندانه تلاش کنید، هم برای ارشد و هم برای دکترای مستقیم، میتونید از top 50 امریکا پذیرش فول فاند بگیرید. توی چهار دانشگاهی که نام بردید، تصور میکنم سیراکیوز و نورث ایسترن تا حد زیادی پذیرشتون میسر باشه. بوستون و پیتسبورگ رنک و شهرت بالاتری دارند و متقاضی هم زیادتره. ولی این به معنای نداشتن شانس نیست. برای بالا بردن شانستون، هر چه سریعتر دپارتمان های مورد نظرتون رو بررسی کنید و بیشتر روی دپارتمان هایی زوم کنید که علاوه بر داشتن شرایط مورد نیاز دپارتمان، تعداد استاد بیشتری به عنوان استاد هدف در اون دپارتمان براتون هست. به نظر من، تنها میشه گفت که شما شانستون توی top 15 (به سبب معدلتون) به طور ویژه ای بالا نیست. یعنی اینکه تمام دانشگاه های top 50 میتونند هدف شما باشند؛ ولی روی top 15 حساب قطعی باز نکنید چون رقابت شدیدی اونجا هست. ضمناً شما اگر موفق بشید از یک دانشگاه قابل قبول top 50 پذیرش ارشد فول فاند بگیرید، این فرصت براتون هست که برای دکترا، به top 10 برید.

من تلاش کردم ذهنیت های خودمو به شما بگم. جمع بندی نهایی و تصمیم گیری با شما.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    سلام

پیش از هر اظهارنظری، می خوام تعجب خودم از دو مورد رو بیان کنم.
    شما نمرۀ تافلتون 111 شده ولی اسپیکینگتون 22 هست؟! یعنی دو تا 30 و یک 29 و یک 22؟! اشتباه تایپی نیست؟!
    شما جداً وربال 166 آوردید؟ نمرۀ کسب شده هست یا نمرۀ تخمینی؟ اشتباه تایپی نیست؟!

من با فرض درست بودن نمره های تافل و GRE درج شده، نظر خودمو میگم:

شرایط موجود رزومه تون میگه با احتمال بسیار زیادی میتونید از دانشگاه های top 50 امریکا (یا حتی top 30)، پذیرش بگیرید. منظورم top 50 در رنکینگ مهندسی مکانیک US News هست. تنها چند نکته توی رزومه تون وجود داره که باعث ایجاد عدم تعادل شده.

نمرۀ تافل شما بسیار خوب هست ولی اسپیکینگتون در حد ناامید کننده ای پایینه! پیشنهاد میکنم که اگر می خواید دوباره تافل بدید، نیاز نیست روی نمرۀ 115 تمرکز کنید؛ همین که چهار تا نمرۀ متعادل 26 بگیرید، الزامات اکثر دپارتمان فراهم میشه. منظورم اینه که اگر بالای 100 باشه نمره تون و هیچ نمرۀ زیر 25 هم نداشته باشید، کفایت میکنه. مهمترین مهارت های زبانی برای دپارتمان های مختلف، اسپیکینگ و رایتینگ هستند.

در مورد نمرۀ بسیار درخشان GRE هم لازم نیست توضیح خاصی داده بشه. این نمره اگر فراهم شده باشه، به قدری چشمگیر هست که هیچ کمیتۀ تصمیمی نتونه چشم از شما برداره.

معدل لیسانس شما معدل خوبی هست؛ اما دانشگاه های top 10 معمولاً متقاضی هایی دارند با معدلهای بالاتر از این عدد. به همین خاطر، علیرغم شانس قابل قبولی که برای top 50 دارید، نمیتونم حوزۀ تخمین خودمو به top 10 محدود کنم.

نکتۀ دیگری که باید بهش توجه کرد، لیسانس نامرتبط شماست. درسته که هوافضا و مکانیک خیلی هم از هم دور نیستند، اما باید دید که درسهای لیسانس شما، به کدام گرایش مهندسی مکانیک نزدیکتر هست. البته باید در نظر داشت که بهترین نمره های لیسانس شما، به کدام حوزۀ مهندسی مکانیک نزدیکتر هست. برای اون حوزه ها، شما شانس بالاتری برای جلب نظر استاد و کمیتۀ تصمیم دارید. ضعف مقطعی در یک ترم تحصیلی، اونقدرایی نگران کننده نیست؛ خصوصاً به این خاطر که شما در ترمهای بعدی جبران کردید.

در حال حاضر داشتن مقاله برای شما الزام آور نیست. به نظر من، تمرکز ویژه بکنید روی پیدا کردن استادهایی که بیشترین انطباق رو با حوزه های تحقیقاتی مورد نظر شما دارند. بعد، از داخل وب سایت این استادها، مقالات چند سال اخیرشون رو نگاهی بیندازید و سعی کنید برای مکاتبه با استادها، یک ریسرچ پلن مختصر (ماکزیمم یک صفحه) در بیارید تا نشون بدید که چقدر آشنا به حوزه های تحقیقاتی استاد هستید. همچنین، روی توصیه نامه ها و بخصوص روی SoP زمان بگذارید. شرایط فعلی رزومۀ شما اکر با یک SoP بسیار خوب (چه از نظر محتوای کلام و چه از نظر نگارشی) همراه بشه، میتونه شانس شما رو به شدت بالا ببره؛ چون آیتمهای قابل مانوری داخل رزومه تون هست که اگر خوب از اونها استفاده بشه، شانس تأثیرگذاری بالایی خواهید داشت.

داشتن فعالیت های مثبت فوق برنامه، چرا باید باعث مسخره کردن دیگران بشه؟! اون دسته از فعالیت هایی که به انتخاب رشته و گرایش تحقیقاتی آیندۀ شما کمک میکنه، بهتره توی رزومه درج بشه.

جمع بندی: به نظر من، اگر هوشمندانه تلاش کنید، هم برای ارشد و هم برای دکترای مستقیم، میتونید از top 50 امریکا پذیرش فول فاند بگیرید. توی چهار دانشگاهی که نام بردید، تصور میکنم سیراکیوز و نورث ایسترن تا حد زیادی پذیرشتون میسر باشه. بوستون و پیتسبورگ رنک و شهرت بالاتری دارند و متقاضی هم زیادتره. ولی این به معنای نداشتن شانس نیست. برای بالا بردن شانستون، هر چه سریعتر دپارتمان های مورد نظرتون رو بررسی کنید و بیشتر روی دپارتمان هایی زوم کنید که علاوه بر داشتن شرایط مورد نیاز دپارتمان، تعداد استاد بیشتری به عنوان استاد هدف در اون دپارتمان براتون هست. به نظر من، تنها میشه گفت که شما شانستون توی top 15 (به سبب معدلتون) به طور ویژه ای بالا نیست. یعنی اینکه تمام دانشگاه های top 50 میتونند هدف شما باشند؛ ولی روی top 15 حساب قطعی باز نکنید چون رقابت شدیدی اونجا هست. ضمناً شما اگر موفق بشید از یک دانشگاه قابل قبول top 50 پذیرش ارشد فول فاند بگیرید، این فرصت براتون هست که برای دکترا، به top 10 برید.

من تلاش کردم ذهنیت های خودمو به شما بگم. جمع بندی نهایی و تصمیم گیری با شما.
    سلام

ممنونم از پاسخ کامل و جامعتون. بله من Reading و Listening رو 30 و Writing رو 29 شدم. نمره های GRE هم به جز رایتینگ نمره هایی هستن که بلافاصله بعد از امتحان کامپیوتری اعلام شدن.

زمینه ادامه تحصیلم سیالاتیه که فکر کنم مهندسی هوافضا تو این زمینه (به جز دروس اختیاری) بیشتر می خونن، البته کامل مطمئن نیستم. یه درس CFD اختیاری هم پاس کردم و به جز یه درس که 17.5 شد، بقیه دروس سیالاتیم رو بالای 18 گرفتم.

در مورد ریسرچ پلن میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟ یعنی با توجه به چند مقاله اخیر استاد یه طرح مرتبط برای پیشبرد کار اون استاد ارائه کنم؟ چقدر لازمه جزئی باشه و اینکه برای هر کدوم از اساتید لازمه جدا این کارو بکنم یا اگه زمینه چند تا استاد شبیه بود، یکی کافیه حتی اگه زیاد به مقالات یه تعداد از استادا شباهت نداشته باشه؟

درست متوجه شدم که شما گفتین می تونم برای مسترز از Top 50 پذیرش فول فاند بگیرم؟ در اون صورت فاند رو به چی اختصاص می دن؟ TA و RA هر دو برای مسترز امکان پذیرن؟

ببخشید که سوالات زیاد شد!

درود
    من هنوز سربازی نرفتم میخام تو مدت سربازی برای زبان و جی آر ای آماده شم.
    1. کارشناسی ارشد دانشگاه شیراز
    2. 15/30
    3. زبان و ادبیات فارسی
    4. -----------
    5. ------------
    6. میتونم از پایان نامم دوتا مقاله در بیارم. موضعش جامعه شناسی ادبیاته.
    7.---------------------
    8. اروپا و آمریکا
    9. فاند خوب برای خودم و همسرم که شرایطش رو مینویسم
    با سپاس
    شرایط همسرم
    1. کارشناسی دانشگاه خلیج فارس بوشهر
    2. 13/66
    3. مهندسی شیمی گرایش پتروشیمی
    4. --------------
    5. ---------------
    6. ---------------
    7. ------------------------
    8. اروپا و آمریکا
    9. فاند خوب

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط aminghafourian نمایش پست ها
    سلام

ممنونم از پاسخ کامل و جامعتون. بله من Reading و Listening رو 30 و Writing رو 29 شدم. نمره های GRE هم به جز رایتینگ نمره هایی هستن که بلافاصله بعد از امتحان کامپیوتری اعلام شدن.

زمینه ادامه تحصیلم سیالاتیه که فکر کنم مهندسی هوافضا تو این زمینه (به جز دروس اختیاری) بیشتر می خونن، البته کامل مطمئن نیستم. یه درس CFD اختیاری هم پاس کردم و به جز یه درس که 17.5 شد، بقیه دروس سیالاتیم رو بالای 18 گرفتم.

در مورد ریسرچ پلن میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟ یعنی با توجه به چند مقاله اخیر استاد یه طرح مرتبط برای پیشبرد کار اون استاد ارائه کنم؟ چقدر لازمه جزئی باشه و اینکه برای هر کدوم از اساتید لازمه جدا این کارو بکنم یا اگه زمینه چند تا استاد شبیه بود، یکی کافیه حتی اگه زیاد به مقالات یه تعداد از استادا شباهت نداشته باشه؟

درست متوجه شدم که شما گفتین می تونم برای مسترز از Top 50 پذیرش فول فاند بگیرم؟ در اون صورت فاند رو به چی اختصاص می دن؟ TA و RA هر دو برای مسترز امکان پذیرن؟

ببخشید که سوالات زیاد شد!
    خب اگر شما در دروس سیالاتی نمره های خوبی گرفتید، میشه با یک جملۀ هوشمندانه توی SoP به این مسئله اشاره کنید.

ریسرچ پلنی که منظورم بود، یک ریسرچ پلن دقیق نبود. یه جورایی منظورم اینه که یک ریپورت خلاصه بدید که از کارهای اخیر استاد چی فهمیدید و الان توی دنیا چه کارهای تاپی در اون حوزه در حال انجام هست و چه ایده هایی در اون مورد به ذهن شما میرسه که اگر استاد مربوطه توی گروهش انجام بده، میتونه آینده دار باشه. خب کسی از فارغ التحصیل مقطع لیسانس انتظار نداره که به پختگی دانشجوی دکترا، پلن داشته باشه. در کل، منظورم اینه که مستندی فراهم کنید که نشون بده توی باغ هستید و میتونید کار تحقیقاتی انجام بدید و دیدتون بسته و گنگ نیست. ضرورتی نداره که حتماً خاص هر استاد، موردی رو آماده کنید؛ ولی بهتره مستندی برای خودتون آماده کنید که در عین حالی که جنرال هست و به تعداد زیادی استاد می خوره، به حد کافی دقیق و دارای اشارات هوشمندانه باشه. تا حد امکان توی مکاتبات با استادها، باید نشون بدید که حرفی که به اون استاد میزنید، خاص همون استاده تا موفق بشید با شانس بالایی نظر استاد رو برای حمایت از خودتون جلب کنید که اولاً شما رو برداره و ثانیاً بهتون فاند RA بده.

تمامی انواع فاندها هم برای ارشد هم برای دکترا میتونه داده بشه. اگر نمرۀ اسپیکینگتون به 25 برسه یا اینکه دپارتمان مدنظرتون خیلی سختگیرانه برخورد نکنه و به نمرۀ کل تافل نگاه کنه، حتی میتونید TA بگیرید. RA هم به نظر استاد بستگی داره و داشتن مقاله، الزام آور نیست. حدسم اینه که رزومۀ شما بتونه اسکالرشیپ یا فلوشیپ یا award بگیره. رزومۀ از شما سبک تر دیدم که award گرفته باشه.

در شرایط فعلی شما، ارتباط سازی درست با استادها و نوشتن SoP دقیق، میتونه شما رو راهی بهترین دپارتمان های امریکا هم بکنه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام
    1. مقطع تحصیلی و دانشگاه : ليسانس ، دانشگاه آزاد شهرری
    2. معدل:حدودا١6
    3. رشته :مهندسی مکانیک گرایش سیالات
    4. نمره زبان : Ielts 7
    5.نمره GRE یا GMAT ندارم
    6. تعداد مقاله و نوع : متاسفانه فعلا ندارم ولی توانایی تهیه یک مقاله isi را دارم
    7. شرایط خاص : مجرد
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت : فقط کانادا دانشگاه تورنتو یا مک گیل
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره : بورسیه برای کارشناسی ارشد یا هرچیالبته در رشته خودم
    حتما بورس میخوام

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_33 نمایش پست ها
    سلام
    1. مقطع تحصیلی و دانشگاه : ليسانس ، دانشگاه آزاد شهرری
    2. معدل:حدودا١6
    3. رشته :مهندسی مکانیک گرایش سیالات
    4. نمره زبان : Ielts 7
    5.نمره GRE یا GMAT ندارم
    6. تعداد مقاله و نوع : متاسفانه فعلا ندارم ولی توانایی تهیه یک مقاله isi را دارم
    7. شرایط خاص : مجرد
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت : فقط کانادا دانشگاه تورنتو یا مک گیل
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره : بورسیه برای کارشناسی ارشد یا هرچیالبته در رشته خودم
    حتما بورس میخوام
    با این رزومه شانس چندانی برای تورنتو یا مک گیل یا حتی دانشگاههای متوسط کانادا ندارید. با استادهای دانشگاههای مختلف تماس بگیرید ببینید جایی کسی شما را قبول میکند بعد اپلای کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)