صفحه 210 از 216 نخستنخست ... 110160200201202203204205206207208209210211212213214215216 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,091 تا 2,100 , از مجموع 2154

موضوع: نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    خب اگر شما در دروس سیالاتی نمره های خوبی گرفتید، میشه با یک جملۀ هوشمندانه توی SoP به این مسئله اشاره کنید.

ریسرچ پلنی که منظورم بود، یک ریسرچ پلن دقیق نبود. یه جورایی منظورم اینه که یک ریپورت خلاصه بدید که از کارهای اخیر استاد چی فهمیدید و الان توی دنیا چه کارهای تاپی در اون حوزه در حال انجام هست و چه ایده هایی در اون مورد به ذهن شما میرسه که اگر استاد مربوطه توی گروهش انجام بده، میتونه آینده دار باشه. خب کسی از فارغ التحصیل مقطع لیسانس انتظار نداره که به پختگی دانشجوی دکترا، پلن داشته باشه. در کل، منظورم اینه که مستندی فراهم کنید که نشون بده توی باغ هستید و میتونید کار تحقیقاتی انجام بدید و دیدتون بسته و گنگ نیست. ضرورتی نداره که حتماً خاص هر استاد، موردی رو آماده کنید؛ ولی بهتره مستندی برای خودتون آماده کنید که در عین حالی که جنرال هست و به تعداد زیادی استاد می خوره، به حد کافی دقیق و دارای اشارات هوشمندانه باشه. تا حد امکان توی مکاتبات با استادها، باید نشون بدید که حرفی که به اون استاد میزنید، خاص همون استاده تا موفق بشید با شانس بالایی نظر استاد رو برای حمایت از خودتون جلب کنید که اولاً شما رو برداره و ثانیاً بهتون فاند RA بده.

تمامی انواع فاندها هم برای ارشد هم برای دکترا میتونه داده بشه. اگر نمرۀ اسپیکینگتون به 25 برسه یا اینکه دپارتمان مدنظرتون خیلی سختگیرانه برخورد نکنه و به نمرۀ کل تافل نگاه کنه، حتی میتونید TA بگیرید. RA هم به نظر استاد بستگی داره و داشتن مقاله، الزام آور نیست. حدسم اینه که رزومۀ شما بتونه اسکالرشیپ یا فلوشیپ یا award بگیره. رزومۀ از شما سبک تر دیدم که award گرفته باشه.

در شرایط فعلی شما، ارتباط سازی درست با استادها و نوشتن SoP دقیق، میتونه شما رو راهی بهترین دپارتمان های امریکا هم بکنه.
    واقعا ممنونم که اینقدر با حوصله راهنماییم کردین. فقط 2 تا سوال دیگه برام پیش اومد: با توجه به مواردی که می شناسین، حدس می زنین رزومه من از دانشگاه با چه حدود رنکی اسکالرشیپ، فلوشیپ یا award بگیره؟ سوال بعدی هم اینکه اگه من ترم آینده بتونم TA شم (پروسه عادی و رایجی نیست برای دانشجوهای کارشناسی ما) چقدر تاثیر داره توی admission گرفتنم با توجه به اینکه وسط ترم اپلای می کنم و دانشگاه هم کلا مدرک یا گزارشی نمیده و فقط استاد می تونه ذکر کنه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

1. مقطع تحصیلی و دانشگاه: کارشناسی برق الکترونیک دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد برق-کنترل و ابزار دقیق از دانشگاه صنعتی بابل
    2. معدل کارشناسی 13.15 کارشناسی ارشد 14.59
    3. رشته
    4. نمره زبان یک دفعه امتحان IELTS General دادم که نمره کل ام 6.0 شد
    5.نمره GRE یا GMAT و ....
    6. تعداد مقاله و نوع یک مقاله داخلی غیر مرتبط با پایان نامه
    7. شرایط خاص
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت آمریکا - کانادا - شمال اروپا
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره

دوستان من میخوام که رشته ریاضی بخونم . الان با این مشخصاتی که من دارم به نظر شما امکانش هست که جایی پذیرش با فاند یا بدون فاند بگیرم؟؟ یا اینکه مثلا دوباره ارشد را اونجا بخونم شانس بیشتری برا پذیرش دارم؟؟ اصولا چه چیزایی رو باید تکمیل کنم؟ مثلا احتمالا تافل و GRE General و GRE Subject را باید امتحان بدم که این خودش یک سال امادگی میخواد ، چون رزومم ضعیفه باید سعی کنم که با یک استادی برای دادن مقاله همکاری داشته باشم که البته تا من این مدارک رو تکمیل کنم و بفرستم و درست هم بشه 2 سال طول میکشه ، الان میشه مثلا با اقدام کردن برای ارشد یا جور دیگه ای سریعترش کرد ؟ البته من میتونم سال دیگه همین جا ارشد ریاصی امتحان بدم و جای خوب هم قبول شم چون ریاصیم قویه. الان به نظرتون دوستان من چی کار کنم؟ پر حرفیم رو ببخشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amirali77 نمایش پست ها
    یه جونمردی جواب مارو بده ، دعاتون میکنم

دوستان عزیز سلام
    پیشاپیش ممنون از وقت و حوصله ای که میگذارید، نمیدونید این کارتون چقدر مهم و حیاتی هست برام
    تو بدجور دوراهی افتادم و واقعا مستاصل و مضطربم.

من میخوام برای برق اپلای کنم و
    نیاز به فاند ندارم
    و حمایت مالی میشم.

من شرایطم ایناس :
    1- لیسانس برق-کنترل خواجه نصیر ، معدل 15.2
    2- toefl:105
    3- (gre (q170 , v164, aw4
    4- recom نسبتا خوب
    5- sop روتین
    6- مقاله ندارم

این معدل درخشان
    دردسر ساز نمیشه به نظرتون ؟ دیگه پدر خودمو درآوردم جبرانش کنم !
    ممنون میشم دوستات با تجربه کمکشون رو دریغ نکنند و
    واضح و واقع بینانه بفرمایند برای چه رنکی از دانشگاههای آمریکا شانس دارم یا اینکه اصلا شانس دارم یا نه؟

خواهشا مدیران محترم پست من رو پاک نکنند، منم مثل برادرتون واقعا کسی رو ندارم که ازش مشاوره بگیرم
    شانس که دارید. وقت هم که هنوز دارید. یک سبد از دانشگاههای با رنک های مختلف انتخاب کنید و در این چند ماه آینده با استادان آن دانشکده ها تماس بگیرید ببینید کسی به شما پذیرش میدهد. اشاره کنیدکه self-funded هستید.
    برای شروع با استادهای دانشکده خودتان که فارغ التحصیل امریکا هستند یا آنجا آشنا دارند صحبت کنید ببینید میتوانند دانشگاه یا استاد آشنایی را به شما معرفی کنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    داروسازی-دانشگاه علوم پزشکی مازندران

دوستان لطفا من رو راهنمایی کنید
    دکتری عمومی داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی مازندران ( به تازگی فارغ التحصیل شدم)؛
    معدل: 28/18؛
    نمره تافل ندارم ولی زبانم خوبه ( فرضاً 100)؛
    GRE هم هنوز ندارم؛
    مقاله از پایان نامم در دست تولیده؛
    کشورهایی که مد نظرم هستند آلمان، انگلستان، آمریکا و کانادا هستن؛
    قصد دارم تو این کشورها دوره تخصصی یا PhD رو در رشته ی شیمی دارویی medicinal chemistry بگذرونم
    در ضمن دوست دارم حتما بورس بگیرم.
    با این اوصاف شانس من رو چه طور ارزیابی می کنید؟ به نظرتون برای کجا اقدام کنم بهتره و اینکه فکر می کنید در مورد آمریکا برای دانشگاههای با چه رنکی برام شانس گرفتن پذیرش وجود داره؟
    با تشکر فراوان
    ویرایش توسط Rohham : September 2nd, 2014 در ساعت 03:16 AM دلیل: تکمیل پیام

Junior Member

سلام دوستان.لطفا راهنمایی کنید
    1-مقطع تحصیلی:کارشناسی ناپیوسته دانشگاه سراسری گلستان-(کاردانی:آموزشکده فنی و حرفه ای سراسری قدسیه)
    2-معدل:14/75
    3-مهندسی تکنولوژی کامپیوتر
    4-زبان:در حال خواندن زبان آلمانی
    5-مقاله و... ندارم
    6-سابقه کار دارم
    7-کشور:آلمان
    8-رشته مورد علاقه:it و computer graphic and media technology
    آیا میتونم از آلمان پذیرش بگیرم؟؟؟

Junior Member

سلام لطفا شانس پذیرش منو بگین که اگه احتمالش وجود نداره کلا بیخیالش بشم آخه ارشدم تهران نیست یکی از استادام کلا نا امیدم کرده خواهشا جواب بدین تکلیفم مشخص بشه .(چون پست قبلی رو جواب ندادین دوباره فرستادم)
    1. مقطع تحصیلی و دانشگاه: کارشناسی -علم و صنعت -
    2. معدل:15.76
    3. رشته:ریاضی
    4. نمره زبان:هنوز امتحان ندادم
    5.نمره GRE یا GMAT و ....:هنوز امتحان ندادم(دارم آماده میشم ولی زبانم خوبه)
    6. تعداد مقاله و نوع:0
    7. شرایط خاص:تازه ارشد دانشگاه دولتی قبول شدم
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت:آلمان.کانادا.سوئد.آم ریکا.فنلاند
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره:فول فاند (برای دکترا)

Junior Member anahita_22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering - AUT

1. کارشناسی ارشد صنعتی امیر کبیر/ کارشناسی صنعتی امیرکبیر
    2. کارشناسی: 16.33 ارشد: 18.02 بدون پایان نامه
    ۳- کارشناسی مهندسی شیمیصنایع غذایی/ ارشد: مهندسی شیمی نانو
    4- تافل: هنوز امتحان ندادم ولی بد نیستم بالای 90 ایشالله
    5- GRE: احتمالا مثل همه در رنج متوسط رو به مناسب
    6- 1مقاله کنفرانس بین المللی داخلی + 2تا سابمیت ژورنال دارم یکیشون elsevier با ایمپکت 3.4 و اون یکی RCS با ایمپکت 6.4 البته پروژه ام کاملا تموم بشه یکی دیگه هم خواهم داشت و مقالات کنفرانس هم که کاری نداره تا الان منتشر نکردم تو کنفرانس ها که داده هام از بین نره.
    7- ارشد بدون آرمون اومدم
    8- دانشگاه های آمریکا ترجیحا ایالت های شرقی و غربی و با فاند کامل و بعد کانادا
    ۹-کارآموزی شرکت مهندس مشاور 3ماه بودم و آزمایشگاه استاد پروژه ارشدم مشغولم برای کارای پروژه ام 1.5 سال میشه.
    ویرایش توسط Mechatronic : September 2nd, 2014 در ساعت 12:43 PM

Junior Member

. مقطع تحصیلی و دانشگاه کارشناسی ارشد دانشگاه تهران - کارشناسی علم و صنعت تهران
    2. معدل : ارشد ( تا پایان ترم 2): 16.8 کارشناسی 17
    3. رشته: برق الکترونیک
    4. نمره زبان 100
    5.نمره GRE یا GMAT و ....
    6. تعداد مقاله و نوع یک مقاله در حال کار کردن
    7. شرایط خاص رتبه ی سوم در کارشناسی-استاد یار در درس های متعدد- پروژه های متعدد مرتبط با رشته
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت
    حتما فاند داشته باشه

Junior Member

دانشگاه صنعتی سجاد کارشناسی
    معدل کارشناسی:18/50
    رشته مهندسی برق مخابرات
    نمره زبان:ielts7
    Gre ندارم
    6ندارم
    7رتبه دوم بین ورودیها و حل تمرین چن درس
    8استرالیا و کانادا رنکش مهم نیست فقط فاند
    9 فول فاند فقط
    آقا دم شما گرم خواهشا اساتید راهنمایی کنن که واقعا احتیاج دارم خیلی تشکر از وقتی که صرف میکنین

1. مقطع تحصیلی و دانشگاه : کارشناسی دانشگاه آزاد تهران جنوب
    2. معدل : 16.91
    3. رشته : علوم تربیتی گرایش تکنولوژی آموزشی
    4. نمره زبان : فعلا ندارم در صورت لزوم میگیرم
    5.نمره GRE یا GMAT و .... : فعلا ندارم در صورت لزوم میگیرم
    6. تعداد مقاله و نوع : تولید پکیج آموزشی شامل لوح فشرده و کتابچه آموزشی سال چهارم دبستان ویژه ناشنوایان برای مدرسه باغجه بان 2 در سال 90
    7. شرایط خاص : دو سال فعالیت در اداره خدمات اجتماعی شهرداری منطقه ده تهران (سرای محله سلسبیل شمالی) - گذرانده ی دوره ی ویژه مربیان خانه ی کودک از اداره ی آموزش شهروندی و دارای گواهینامه تسهیل گری اجتماع محور از سوی جهاد دانشگاهی شهید بهشتی و گذراندن 55 ساعت مهارت های کار آفرینی جهاد دانشگاهی شهید بهشتی
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت : کشوری که زبانش فارسی باشه و نیاز به زبان انگلیسی نداشته
    :رشته کارشناسی ارشد روانشناسی یا زیر شاخه های مربوط به صورت فاند یا فول فاند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)