صفحه 9 از 216 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 2154

موضوع: نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط smehdie نمایش پست ها
    نمره زبان عالی
    به نظر من کانادا و آمریکا و استرالیا اپلای کن. شانست خوبه. فاند هم میتونی بگیری.
    در مورد اروپا دوستان دیگه نظر بدن
    مرسی...خیلی امیدم بیشتر شد :ِ)
    تو کدوم رنکینگ ها شانسم بیشتره؟
    بازم مرسی از راهنماییت ...

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

با سلام خدمت با تجربه های مهندسی پلیمر. چقد با اپلای امیدوار باشم؟ و کدوم دانشگاها اقدام کنم؟
    1. لیسانس و فوق لیسانس امیرکبیر
    2. لیسانس: 14.5- فوق لیسانس: 17.01 (خندش بخاطر اون یک صدمست)
    3. مهندسی پلیمر
    4. تافل 95
    5. جی ار ای 308
    6. یک کنفرانس بین المللی
    7. یک سال سابقه کار در زمینه لاستیک
    8. آمریکا و کانادا
    9. فاند خوب

1-لیسانس: صنعتی شاهرود. ارشد: شیراز
    2- کارشناسی:16/17- ارشد:17/06
    3- فیزیک- هسته ای
    4-هنوز نمره زبان ندارم. اما حدود 80 ibt میشه بگیرم.
    5- یک مقاله علمی پژوهشی و یک کنفرانس داخلی
    6- کشور های اسکاندیناوی و آمریکا و کاناداو هلند.

Senior Member smehdie آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط isaa نمایش پست ها
    مرسی...خیلی امیدم بیشتر شد :ِ)
    تو کدوم رنکینگ ها شانسم بیشتره؟
    بازم مرسی از راهنماییت ...
    نظر من بر رنکینگ های 100 تا 200 هست. البته میتونی یکی دوتا 50 تا 100 هم اپلای کنی. ولی به نظر م رنکینگ 100 تا 200 شانس بیشتری داری.
    سعی کن وبسایت دانشگاهها رو زیر و رو کنی. اگر سعی کنی با استاا مکاتبه کنی خیلی بهتره. مخصوصا برای کانادا.

نقل قول نوشته اصلی توسط behdad_ssss نمایش پست ها
    با سلام خدمت با تجربه های مهندسی پلیمر. چقد با اپلای امیدوار باشم؟ و کدوم دانشگاها اقدام کنم؟
    1. لیسانس و فوق لیسانس امیرکبیر
    2. لیسانس: 14.5- فوق لیسانس: 17.01 (خندش بخاطر اون یک صدمست)
    3. مهندسی پلیمر
    4. تافل 95
    5. جی ار ای 308
    6. یک کنفرانس بین المللی
    7. یک سال سابقه کار در زمینه لاستیک
    8. آمریکا و کانادا
    9. فاند خوب
    با توجه به شرایطی که گفتی واسه کانادا شانس داری. چون نمره زبانت خوبه و معدل ارشدت. شاید شاید یه کم سر معدل کارشناسی اذیت شی.
    بهترین کار اینه که استاد پیدا کنی.
    در مورد آمریکا هم رنک 150 تا 250 گزینه های خوبی هستند. یعنی احتمال پذیرش گرفتنت از این دانشگاهها بیشتره.
    اگر نمره جی آر ای رو جدا مینوشتی بهتر بود. فک کنم وربال 138 اینا شده باشی. به هر حال جی آر ای خیلی تاثیر داره تو پذیرش از آمریکا.
    موفق باشید

البته من یه توصیه ای به عنوان کوچکتر همتون بهتون میکنم. اینه که حداقل دو سه تا دانشگاه رنک پایین نسبت به رزومتون اپلای کنین به عنوان سوپاپ اطمینان.
    چون هر سال شرایط با سال قبل میتونه متفاوتتر باشه.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadreza1 نمایش پست ها
    1-لیسانس: صنعتی شاهرود. ارشد: شیراز
    2- کارشناسی:16/17- ارشد:17/06
    3- فیزیک- هسته ای
    4-هنوز نمره زبان ندارم. اما حدود 80 ibt میشه بگیرم.
    5- یک مقاله علمی پژوهشی و یک کنفرانس داخلی
    6- کشور های اسکاندیناوی و آمریکا و کاناداو هلند.
    اگر سعی کنید نمره زبانتون رو تا 90 برسونین خیلی بهتره. ضمنا برای آرمیکا جی آر ای میتونه کمکتون کنه.
    خوشبختانه معدلتون خوبه. حیفه بخوان به خاطر زبان اذیتتون کنن. سعی کنید رو زبان تمرکز کنین.
    موفق باشید

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    ضمن سپاس فراوان از نظر شما دوست فرزانه

یکی از دوستان بنده امسال دقیقا با شرایط مشابه ایشان کانادا برای تقریبا 6 دانشگاه (5 یا 6) از رنک بالا تا متوسط اقدام کردند و پذیرش هم از کونکوردیا و ویندو و چند دانشگاه دیگر گرفتند پیرو مکاتباتی که با این دانشگاه ها داشتند به ایشان گفتند برای بالا بردن شانس خود در گرفتن بورسیه نمرات جی ار ای یا جیمت بالا عاملی بسیار اثر گذار علاوه بر توصیه نامه و .... دیگر است. اگر شد متن نامه دانشگاه را از ایشان گرفته و اینجا یا جایی مناسب دیگر در فروم قرار می دهم. البته از دوست بزرگوار حیدر عزیز نیز می توانیم اطلاعات تکمیلی بگیریم.
    در جمع بندی هم عرض کردم بنظر من با شرایط فعلی و قیمت دلار خواندن ارشد در ایران در دانشگاه شریف که ایشان فرمودند می توانند پذیرفته شوند بهتر است به شرط انکه معدل بالایی بگیرند. البته این موضوع بستگی به شرایط مالی دارد که متاسفانه اکثر دوستان در حال حاضر با مشکلات مالی سر و کار دارند و تامین مالی ان هم برای دو سال شاید برای اکثر ما بسیار دشوار و حتی غیر ممکن باشد مثلا خودم!
    گرفتن کمک هزینه از سال دوم و یا بقول شما از ترم دوم چندان مشخص نیست اکثر دوستان به بنده گفتند روی این موضوع حساب نکنید چون رقابت بسیاری برای گرفتن ان وجود دارد و منابع هم بسیار کم هست. بنظر من بهتره در این رابطه با مکث و دقت بیشتری صحبت کرد.
    در نهایت من در پست ذکر کردم این نظر من هست. قاعدتا دوستان می توانند با شما سروران بزرگوار و سایر دوستان که اطلاعات بیشتری دارید نیز مشورت نمایید
    از ابراز لطف و پیگیری شما و سایر دوستان سپاسگذارم
    سلام دوست عزیز
    من شناخت زیادی از دانشگاه های کانادا و روش ذیرش دادنشون ندارم و معمولاً جناب گلوب رو به دوستانی که در این باره سوال می پرسند توصیه می کنم ، اما تا جایی که در سایت ها دیدم کمتر دانشگاهی جی آر ای رو به عنوان موارد مورد نیازشون معرفی کردند ...
    GMAT هم که بصورت کلی اصلاً ارتباطی با مهندسی ها نداره ، معمولاً بیزینسی ها باید ارائه کنند ...
    اما برای افزایش شانس GRE سابجکت تاثیرش خیلی زیاده ، حتی اگر دانشگاه نگفته باشه غیر قابل چشم پوشیه ...
    من با معدل 14.2 هم دیدم افرادی رو که از کنکوردیا پذیرش گرفتند +فاند کامل ...
    اما اینکه بتونید در ترم های دوم یا سوم فاند پیدا کنید احتمال خیلی زیادی داره (حداقل در امریکا که اینجوریه) ؛ هر سه دانشکده ای که من باشون ارتباط دارم (نروساینس ، الکترونیک ، مهندسی پزشکی) بطور 100% به مستر ها و پی اچ دی ها فاند دادند (تقریباً 30% درصد از ابتدا فاند نداشتند که عموماً مستر بودند)
    اما در مورد مستر خوندن در ایران ، اگر هدف برگشت ندارید به هیچ وجه این کار رو نکنید ، مستر ایران فقط بدرد برگشت می خوره ، اگر نمی تونید هزینه های آمریکا یا کانادا رو پرداخت کنید آلمان رو مد نظر قرار بدید ...
    موفق باشید
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
    دانی که رسیدن هنر گام زمان است

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineer

سلام دوستان. لطف کنید منو راهنمایی کنید که از کجا میشه پذیرش گرفت. از یو اس بخصوص
    1. مقطع تحصیلی و دانشگاه : کارشناسی (صنعتی اصفهان) ارشد ( امیرکبیر)
    2. معدل 14.96- 15.67
    3. رشته : مکانیک- طراحی جامدات- طراحی کاربردی
    4. نمره زبان : تافل (95) .
    5.نمره GRE یا GMAT و .... جی ار ای نوامبر میدم
    6. تعداد مقاله و نوع : یک ژورنال غیر آی اس آی. دو کنفرانس داخلی
    7. شرایط خاص : 6 سال سابقه کار
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت : یو اس. کانادا. استرالیا
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره: فول فاند

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من شناخت زیادی از دانشگاه های کانادا و روش ذیرش دادنشون ندارم و معمولاً جناب گلوب رو به دوستانی که در این باره سوال می پرسند توصیه می کنم ، اما تا جایی که در سایت ها دیدم کمتر دانشگاهی جی آر ای رو به عنوان موارد مورد نیازشون معرفی کردند ...
    GMAT هم که بصورت کلی اصلاً ارتباطی با مهندسی ها نداره ، معمولاً بیزینسی ها باید ارائه کنند ...
    اما برای افزایش شانس GRE سابجکت تاثیرش خیلی زیاده ، حتی اگر دانشگاه نگفته باشه غیر قابل چشم پوشیه ...
    من با معدل 14.2 هم دیدم افرادی رو که از کنکوردیا پذیرش گرفتند +فاند کامل ...
    اما اینکه بتونید در ترم های دوم یا سوم فاند پیدا کنید احتمال خیلی زیادی داره (حداقل در امریکا که اینجوریه) ؛ هر سه دانشکده ای که من باشون ارتباط دارم (نروساینس ، الکترونیک ، مهندسی پزشکی) بطور 100% به مستر ها و پی اچ دی ها فاند دادند (تقریباً 30% درصد از ابتدا فاند نداشتند که عموماً مستر بودند)
    اما در مورد مستر خوندن در ایران ، اگر هدف برگشت ندارید به هیچ وجه این کار رو نکنید ، مستر ایران فقط بدرد برگشت می خوره ، اگر نمی تونید هزینه های آمریکا یا کانادا رو پرداخت کنید آلمان رو مد نظر قرار بدید ...
    موفق باشید
    در مورد دانشگاهای کانادا اکثریت نمره جی آر ای نمیخوان. چندتا هم که دیدم اونا هم جی آر ای شون حالت optional داره و یا اینکه توصیه میکنن دانشجو رو به داشتن جی آر ای به عنوان یه پوئن مثبت.مثل آلبرتا و ویندزور

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)