صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 102

موضوع: هزینه های تقریبی پروسه پذیرش

Junior Member

پیش فرض هزینه های تقریبی پروسه پذیرش

سلام خدمت دوستان عزیزی که دلسوزانه به سوالات پاسخ می دهند.
    می خواستم بدونم که اگه کسی برای سال 2009 برای آمریکا اقدام کنه و بتونه full fundبگیره کلان چقدر پول در برنامه ریزی مالیش باید مد نظر قرار بده؟ هزینه های آزمون ها . آزاد کردن مدرک . فرستان تقاضا ها . رفتن به کشور ثالث برای ویزا و رفتن به امریکا ( و اینکه احتمالا اوایا تا fund بهش بدن یه خورده طول می کشه !)با 5 یا 6 میلیون میشه همه اینکار هارو انجام داد ؟ لطفا در این زمینه یاری فرمایید . خیلی ممنون !

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه های تقریبی پروسه پذیرش

ميزان هزينه بستگي كامل به تعداد دانشگاه هايي كه داري apply مي كني. ولي فكر كنم براي 5 (شايدم بيشتر) تا دانشگاه كافي باشه البته اگر بعد از رفتن به آمريكا fund رو خيلي دير ندن كه معمولاً اين مشكل پيش نمي ياد

TOEFL: 155$
    GRE: 171$
    application fee+mailing cost for each university: 80-100$
    trip and embassy costs: 700-1000$
    -----------------------------
    total cost,depends on number of universities you are going to apply: 1500-2000$
    ticket to USA 800-1000$
    -----------------------------
    2500-3000$
    kheiresho bebini
    everything happens for a reason

Junior Member

بايد اضافه كنم در اين ليستي كه kasraits سفر به قبرس رو دو برابر كن چون دو دفه بايد بري و GRE هم 171$

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

هزینه ها بیش از اینها هست که دوستمون نوشته.
    در مورد سفارت باید 2 بار واسه ویزا بری که اگه قبرس باشه حدود 1 میلیون تا 1 میلیون و دویست مبشه.
    برای هر دانشگاه باید ریپورت نمره GRE و تافل هم بفرستی که واسه هر دانشگاه حدود 35$ میشه.
    هزینه خریدن بلیط آمریکا حدودا 1000 دلار میشه.
    حتی اگه fund داشته باشی به خاطر خرجهای اولیه باید با خودت 4-3 هزار دلار هم ببری.
    هزینه ترجمه مدارک رو هم حساب کن و ...
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

living cost is something different.
    I just gave an estimate for costs of application and visa process, however I think you are right, may be another 1000-1500$ should be added to the above costs in the case of appliying to more than 5 universities and another trip for getting visa
    everything happens for a reason

ApplyAbroad Champion

تجربه من نشون می‌ده که شما با حدود ۵-۶ میلیون می‌تونی برسی به آمریکا ولی هزینه اولیه سکونت رو هم باید در نظر گرفت. شما که می‌رسید باید پول به اندازه کافی داشته باشید که بتونید وسایل اولیه زندگی رو بخرید. ضمن این که موارد پیش‌بینی نشده هم کم نیستند. به عنوان مثال وقتی من به آمریکا رسیدم متوجه شدم که وسایل نقلیه عمومی در شهری که من زندگی می‌کنم تقریبا وجود نداره و برای هر کاری باید کلی مسافت طی کرد و خلاصه امکانات شهری خیلی دور از هم هستند. با هر کسی از بچه‌های با تجربه‌تر هم صحبت کردم، گفتند که هیچ راهی نداره جز این که سریع‌تر ماشین بخری و من مجبور شدم ظرف همون ماه اول ماشین بخرم چون واقعا بدون ماشین این‌جا نمی‌شد زندگی کرد.
    خلاصه این که حتما هزینه اولیه جا افتادن در آمریکا رو هم جزو هزینه‌ها در نظر بگیرید و تمام بودجه‌اتون رو صرف apply کردن نکنید.

Junior Member

dear babak . what u said is quite true but I think it depends on where I want to go and cost of living in that particular city . imagine I apply for 5 universities and get full fund from Ohio state university ( i am somehow optimistic about it) on the whole how much money will suffice for the application process and also buying essential things on arrival? can u give me a rough estimate ? I highly appreciate it

ApplyAbroad Champion

راستش من هیچ تجربه‌ای در مورد Ohio ندارم، ولی اگر بخوام صرفا هزینه خرید وسایل اولیه زندگی رو برای یک آدم مجرد بگم، باید بگم با چیزی کمتر از ۱۰۰۰ دلار می‌شه یک سری وسایلی برای شروع خرید و بعد که دست‌تون بازتر شد می‌تونید وسایل بیشتر و بهتری بخرید. برای apply کردن برای ۵ تا دانشگاه و گرفتن ویزا و بلیط به آمریکا هم چیزی در حدود ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار هزینه داشته باشید. یعنی به نظر من با همون حدود ۵ تا ۶ میلیون تومانی که خودتون در نظر گرفته بودید می‌شه این کار رو کرد، البته امیدوارم که هیچ هزینه پیش‌بینی نشده‌ای براتون پیش نیاد.

دوستان می خواستم بدونم بهتره که برای چند تا دانشگاه اپلای کرد و مثلاهزینه اپلای برای 10 دانشگاه تو امریکا بطور متوسط چقدر می شه؟

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)